آذربایجان غربی

دلواپسان برای جوسازی‌ های خود مدرکی ندارند

  • یکشنبه, تیر 31 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فرهاد فدایی: دلواپسان از هر فرصتی برای جوسازی و شانتاژ علیه دولت استفاده می‌کنند. از شایعات و اتهامات همیشه تکذیب شده مدیران دو تابعیتی تا استعفای روحانی و تخریب چهره اصلاح‌طلبان.

این بار پروین فرشچی سفیر تازه منصوب شده جمهوری اسلامی ایران در فنلاند هدف تازه‌ترین اتهام افکنی‌های دلواپسان بود که طبق معمول اتهام دوتابعیتی بودن فرشچی از سوی نهادهای ذیربط رد شد. سیده‌فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون زنان مجلس با «آرمان» از دلایل این اتهام‌زنی‌ها و واکنش فراکسیون زنان مجلس به انتخاب یک زن به‌عنوان سفیر ایران در یک کشور اروپایی گفت‌وگو کرده است که می‌خوانید.

دلیل هجمه‌های دلواپسان علیه انتخاب خانم فرشچی سفیر ایران در فنلاند و دو تابعیتی خواندن او چیست و آیا این هجمه‌ها نگاه جنسیتی است و یا دلواپسان عادت به حاشیه سازی دارند؟

برای سفیر شدن و یا بر عهده گرفتن مسئولیت، افراد باید پروسه‌هایی را طی کنند و از فیلترهایی عبور نمایند به قطع برای دیپلمات شدن و سفیر جمهوری اسلامی در یک کشوری انتخاب شدن یکی از شروط اصلی و بدون بحث، نداشتن تابعیت مضاعف است. این یک امر واضح و مشخصی است که آقایان خودشان هم به خوبی از این امر آگاه هستند. نه تنها برای سفیر شدن بلکه برای انتخاب کاردار، رایزن فرهنگی و یا هر پست دیپلماتیک دیگری باید افراد تابعیت ایرانی داشته باشند ولاغیر. حتی همسر اشخاص هم نباید در چنین پست‌هایی تابعیت مضاعف داشته باشند؛ این نشان دهنده حساسیت موضوع است. این مورد مهم در اساسنامه‌ها و آیین‌نامه‌های وزارت امورخارجه گنجانده شده و از آن مهم‌تر یک قانون است. در این مورد خاص خانم فرشچی پاسخ دادند که بحث دو تابعیتی بودنشان کذب است. واقعا نمی‌دانم دلواپسان از این هجمه‌ها و اظهارات به دنبال چه چیزی هستند. آنها هر از چند گاهی با نیات سیاسی جوسازی‌هایی را علیه دولت و انتصاب‌ها و انتخاب‌های آن انجام می‌دهند. بحث جنسیتی هم مطرح نمی‌کنند فقط به جوسازی می‌پردازند. خوب اگر واقعا سندی مبنی بر دوتابعیتی بودن خانم فرشچی و یا هرکس دیگری دارند ارائه بدهند. اگر مدارکی دارند به دستگاه‌های ذی‌ربط ارائه دهند، صرف حرف زدن و اتهام افکنی که ملاک نیست.

مجلس یا فراکسیون زنان در جریان انتخاب خانم پروین فرشچی به عنوان سفیر ایران در فنلاند قرار داشت و با وزارت خارجه در این باره نشست‌های مشورتی انجام داده بود؟

انتخاب سفرا پروسه‌ای طولانی را طی می‌کند. مورد خانم فرشچی را بیش از پنج ماه است در حال پیگیری هستیم. شش ماه پیش که با آقای ظریف جلسه‌ای که داشتیم ایشان گزینه‌های مطرح را عنوان کرده‌ بودند که یکی از آنها خانم فرشچی بود. بالاخره طی این مدت دستگاه‌های مربوطه از جمله وزارت اطلاعات روی پرونده ایشان کار کرده‌اند و قطعا موردی را مبنی بر دوتابعیتی بودن یا هر چیز دیگری نیافته‌اند.

موضع شما به عنوان یک نماینده زن در مجلس نسبت به این انتخاب چیست؟

خوشحالیم از اینکه یک خانم به عنوان سفیر ایران در یک کشور اروپایی انتخاب شده است که ایشان اکنون دومین سفیر زن در دستگاه دیپلماسی کشور محسوب می‌شوند که نشان دهنده توجه به مطالبات فراکسیون زنان از وزیر امورخارجه است. جلساتی که با ایشان داشتیم موضوع سفرای زن و یا دیپلمات‌های زن را مطرح کردیم. اما به دلیل اینکه برای سفیر شدن ویژگی‌ها و نکات خاصی مطرح است در بین زنان کارمند در وزارت خارجه کمی با محدودیت رو‌به‌رو هستند. بنابراین در این مورد بیرون از وزارت خارجه سفیر خانم انتخاب شد. خانم فرشچی معاون خانم دکتر ابتکار در سازمان حفاظت محیط زیست و در سطح معاون وزیر بود. سابقه، تحصیلات و تجربه کاری ایشان و سطح حضورشان در دستگاه‌های دولتی ویژگی‌های یک سفیر را داشت. ما هم برای ایشان در این جایگاه جدید آرزوی موفقیت داریم.

لازم است بیرون از بدنه وزارت خارجه سفیر یا کاردار انتخاب شود؟ و آیا این حق کارمندان یا مدیران وزارت خارجه نیست که سفیر بشوند؟

هرچند انتخاب خانم فرشچی نکته مثبتی است و ما هم از این دست انتخاب‌ها استقبال می‌کنیم، اما بهتر است کسانی که برای پست سفیر انتخاب می‌شوند از بدنه خود وزارت خارجه باشند که به امور و رویه‌های دیپلماسی آشنا هستند. این نکته مهمی است. در برخی موارد شاهد این بوده‌ایم که افراد در حوزه دیپلماتیک تجربه نداشته‌اند که منجر به ایجاد مشکلاتی شده‌است. وزیر خارجه چند باری اشاره کرده‌اند که برای انتخاب سفرا گاه با کمبود نیرو برای این کار در بدنه وزارت خارجه مواجه هستند. ولی به صورت کلی بهتر است سفرا از داخل دستگاه دیپلماسی کشور انتخاب شوند. اولویت باید با کارکنان و مدیران وزارت خارجه باشد، زیرا افراد باتجربه و متخصص در این وزارتخانه کم نیستند که بتوانند به‌عنوان سفیر انتخاب شوند. بعضا شاهد گله‌مندی پرسنل وزارت خارجه هستیم که با 25 یا 30 سال سابقه کار در حوزه دیپلماسی از رسیدن به مقامات بالاتر دیپلماتیک محروم می‌شوند. به هرحال آرزوی هر کارمند و یا مدیری این است که به ریاست برسد و از وی در چنین سطوحی قدردانی بشود. اما در بعضی مواقع شاهد بودیم که سفرای انتخابی اصلا با جو وزارت خارجه و بحث‌های دیپلماتیک آشنا نیستند و همین امر موجب رنجش بدنه و مدیران تیم وزارتخانه می‌شود. بنابراین خیلی بهتر است از بدنه کارشناس و باتجربه و باسابقه این وزارتخانه برای پست‌هایی مثل سفیر یا کاردار و رایزن استفاده شود تا کارکنان و مدیران این دستگاه حساس انگیزه و شوق بیشتری برای کار و خدمت رسانی در این عرصه را داشته ‌باشند.

در مورد برخورد و پاسخگویی به شانتاژها و جوسازی‌های نمایندگان طیف پایداری، اعضای فراکسیون امید و طیف اصلاح‌طلبان در مجلس چه کاری انجام می‌دهند تا به نوعی میدان به دلواپسان واگذار نشود.

به هرحال ما هم بیکار نمی‌نشینیم و در قالب نطق، تذکر و امضای بیانیه در قبال رفتارهای این عده عکس‌العمل نشان می‌دهیم. برای مثال در بحث احساسی رفتار کردن نماینده‌ها در صحن علنی مجلس اعضای فراکسیون امید واکنش نشان دادند و سخنانی بر علیه اقدامات احساسی بیان شد و این رفتارها را محکوم کرد. قطعا طیف اصلاحات در مجلس بر علیه این تندروی‌ها و جوسازی‌ها واکنش نشان داده و می‌دهد. ما خواهان این هستیم که اظهارات آقایان همراه با سند و مدرک و دلیل باشد و با اتهام افکنی و تهمت‌زدن جو سیاسی کشور را بر هم نزنند.

همان طور که می‌دانید قرار است در دولت تغییراتی ایجاد شود آیا در این زمینه فراکسیون زنان مجلس از دولت خواسته و یا پیشنهادی مبنی بر استفاده از مدیران زن در سطوح بالا را ارائه کرده ‌است؟

بله، در این زمینه با دولت رایزنی شده است. ما همواره از دولت خواسته‌ایم از پتانسیل مدیران زن در وزارتخانه‌ها استفاده شود به خصوص در حوزه اقتصادی که ما خانم‌های توانمندی را در این حوزه داریم. باید به بانوان در سطوح مدیریتی کشور اعتماد کرد و از دانش و تخصص آن‌ها استفاده کرد و به آنها هم فرصت کار و ارائه تجربیات خود داده بشود. فراکسیون زنان کاملا از این موضع حمایت می‌کند و تمام تلاش خود را در جهت استفاده از توانمندی و تجربه و تخصص زنان در کابینه به کار خواهد گرفت.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در گزارش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها