آذربایجان غربی

۲۰۳۰ سند رسوايي تازه دلواپسان

  • دوشنبه, دی 04 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

در ایام انتخابات ریاست‌جمهوری 96 شایعه‌سازی در مورد اجرای سند 2030 موجب برخی نگرانی‌ها در میان مردم روستاها و شهرستان‌ها نسبت به رئیس‌جمهور و دولت شد. کار تا جایی پیش رفت که روحانی در سخنرانی پس از پیروزی خود اعلام کرد، هیچ‌گاه از مسببان این جریان‌سازی‌ها نخواهد گذشت.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از آرمان، اخیرا عده‌ای از دلواپسان پا را فراتر گذاشته و ادعا کرده‌اند هنوز سند 2030 پس از اعلام دولت در مورد لغو کامل آن در حال اجراست.

اخیرا رحیم‌پور ازغدی یکی از سخنرانان دلواپس طی ادعایی عجیب دولت را به تشکیل کارگاه‌هایی برای ترویج همجنس‌گرایی میان کودکان متهم کرده است.

حسن رحیم‌پورازغدی به‌تازگی در یک سخنرانی که در کیهان به چاپ رسید اعلام کرده بود:«گزارش‌هایی از کارکنان آموزش و پرورش به‌صورت مخفیانه به دست من رسیده است که می‌گوید بیش از 30 کارگاه در کشور تشکیل شده با عنوان تقویت جنسی کودکان. اینکه ‌این کلاس‌ها و کارگاه‌ها با چه استادی و با کدام مجوز در شهرهای مختلف اصفهان، تهران، گناباد، کرمانشاه، مشهد و شیراز در حال اجراست، مشخص نیست.»

وی در ادامه ادعاهای خود افزود: «مشخص است که سرویس‌های بیگانه با واسطه بهائی‌ها دارند این کارها را در مدارس تحت عنوان حمایت از کودکان سیل و زلزله‌زده انجام می‌دهند. یعنی پیشنهاد دادند که در ایران در مناطق سیل و یا زلزله‌زده تعدادی مدرسه می‌سازیم به شرط اینکه آموزش آن مدارس به ما واگذار شود. همچنین بعضی گزارش‌ها می‌گوید مراکزی برای ارائه خدمات همجنس‌بازی احداث شده است.»

دستمایه سوءاستفاده سیاسی

مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش جهت تنویر افکار عمومی در این مورد توضیحاتی ارائه کرد که در آن آمده‌ است: آموزش و پرورش در سال‌ها و ماه‌های اخیر به شکلی جدی و با برنامه‌ریزی‌های متراکم در پی عملیاتی‌کردن سند تحول بنیادین است و این سند به موضوع اصلی بسیاری از نشست‌ها و جلسات مدیران ارشد با بدنه آموزش و پرورش تبدیل شده است. با این همه، و با توجه به محو کامل سند 2030از عرصه برنامه‌های دستگاه تعلیم و تربیت کشور، مشخص نیست که به چه دلیل برخی افراد هرازگاهی اصرار دارند که چراغ آن را روشن کرده و بر مبنای آن به نهادهای فرهنگی و قانونی کشور و پرسنل خدوم آن افترا ببندند. اخیرا نیز ادعایی از همین جنس و از سوی آقای حسن رحیم‌پورازغدی مبنی بر وجود «کارگاه‌های تقویت جنسی و آموزش همجنس‌گرایی» مطرح شده بود که مصداقی برای آن یافت نشد، در نتیجه شایسته است که‌ این افراد سخنان و اظهارات خود را تصحیح نمایند.

در بند دیگری از این جوابیه ذکر شده:‌ سند 2030 گذشته از اینکه دستمایه سوءاستفاده‌های سیاسی برخی گروه‌ها و افراد برای حمله به دولت شد، رسما پس از دستور صریح رهبر معظم انقلاب از دستور کار آموزش و پرورش خارج شد و پرونده آن ملغی گردید. در نتیجه در هیچ‌ مرکز اداری و آموزشی رسمی کشور، مفاد و موارد مندرج در این سند در دستور کار نیست و تلاش برای زنده‌کردن نام آن از سوی برخی افراد را می‌توان اقدامی بی‌مورد و نقض غرض قلمداد کرد.

مرکز اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش در ادامه می‌افزاید: در پایان از همه دلسوزان و علاقه‌مندان دعوت می‌کنیم تا نگرانی‌های خود را در ارتباط با عملکرد آموزش و پرورش با بیان مصادیق به وضوح گزارش نمایند تا اقدامات اداری و قانونی با متخلفان به سرعت صورت پذیرد. بی‌شک، بیان کلی‌گویی بدون انعکاس مصادیق آن به بی‌اعتمادی جامعه و نظام تعلیم و تربیت می‌انجامد، وزارت آموزش و پرورش آمادگی پیگیری و برخورد با هرگونه انحراف از اصول تعلیم و تربیت، در صورت ارائه مصادیق روشن و موثق را دارد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در گزارش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها