آذربایجان غربی

تداوم حمایت های بیت آیت‌ الله هاشمی از روحانی

  • یکشنبه, آبان 21 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

آیت‌ا... هاشمی از جمله شخصیت‌هایی بود که حسن روحانی را ترغیب به کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 کرد و تا زمان حیات خود از حمایت روحانی دریغ نکرد.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از آرمان، اعضای خانواده ‌آیت‌ا... هاشمی هم از حامیان رئیس جمهور هستند و در انتخابات‌های 92 و 96 بسیاری را ترغیب به نوشتن نام روحانی بر برگه‌های رای کردند. البته‌ این خانواده هیچ‌گاه انتظاری در قبال این حمایت‌ها نداشتند چرا که به‌خوبی از پدر آموخته بودند پیشرفت کشور و کاهش مشکلات مردم بهترین پاداش است.

فائزه هاشمی دختر آیت‌ا... از نقد غیرمنصفانه به روحانی و دولت گلایه دارد و تاکید می‌کند: «هنوز در مورد قضاوت در مورد عملکرد آقای روحانی در دور دوم زود است و باید بیشتر صبر کنیم، ضمن اینکه بعد از درگذشت آیت‌ا... هاشمی روند مسائل و دشواری‌ها به گونه‌ای پیش می‌رود که جای خالی او بیش از پیش حس می‌شود و طبیعتا این وضعیت بر کار آقای روحانی اثر می‌گذارد.»

وی در پاسخ به برخی انتقادها از رویکرد روحانی پس از انتخابات گفت: «ما از فشارهایی که بر آقای روحانی است، اطلاع داریم. بالاخره امورات ثابت و با یک روند پیوسته حرکت نمی‌کند، هر دفعه اتفاقاتی رخ می‌دهد و دولت هم باید موضع‌گیری‌های مناسب خودش را داشته باشد. به نظر من چنین قضاوتی فعلا زود است. هنوز زمانی از دور دوم آقای روحانی نگذشته است که بگوییم وعده‌هایش محقق نشده.»

هاشمی با بیان اینکه در همین مدت کوتاه فشارها بر آقای روحانی چند برابر شده است، افزود: «این وضعیت نظر و دلخواه خود آقای روحانی نیست. من اعتقاد دارم که بعد از فوت پدرم روند شکل‌گیری مشکلات با سرعت پیش می‌رود و طبیعتا این وضعیت بر کار آقای روحانی اثر می‌گذارد.»

هاشمی با اشاره به موضوع سپنتا نیکنام یادآور شد: شما به همین موضوع آقای سپنتا توجه کنید، ما کجا تا به حال چنین چیزی داشته‌ایم. این موضوع چنان است که حتی آقای علی لاریجانی هم به‌ آن اعتراض می‌کند. ما نه در قانون اساسی نه در جای دیگری چنین چیزی را نداریم. پس توان آقای روحانی را هم باید ببینیم.

تصور اشتباه

وی در خصوص استفاده از زنان در دولت جدید گفت: ما می‌دانیم که وزیر زن را نگذاشتند که معرفی کند. بالاخره ریاست جمهوری در کشورما طوری نیست که همه اختیارات را داشته باشد. حتی در کشورهای توسعه یافته سیاسی نیز رئیس جمهور همه اختیارات را ندارد. می‌بینیم که در این کشورها هم مثلا یک قاضی می‌تواند حکم رئیس جمهور را لغو کند. بنابراین به نظر من تصور ما از اختیارات رئیس‌جمهور اشتباه است. رئیس جمهور در کشور ما همه کارها را نمی‌تواند انجام دهد. ما در کشور مجموعه‌هایی داریم که نقش موثری دارند.

هاشمی با بیان اینکه من اعتقاد ندارم که آقای روحانی وعده خیلی از مسائل را داد، بلکه تصور آن ایجاد شد، اظهار کرد: روحانی در مورد بسیاری از مسائل هم حرف نزد. ما می‌دانیم که سیستم سیاسی کشور و تقسیم قدرت چگونه است، بنابراین اینکه انتظار داشته باشیم رئیس جمهور خیلی از کارها را بتواند انجام دهد، اشتباه است. حالا بگوید یا نگوید، چه فرقی می‌کند؟

خلأ آیت‌ا... هاشمی

وی با بیان اینکه قضاوت در مورد بی‌وفایی و پشت کردن روحانی به وعده‌هایش فعلا زود است، گفت: باید بیشتر صبر کنیم. ضمن اینکه اعتقاد دارم شرایط به واسطه فوت پدرم در حال تنگ‌تر و تنگ‌تر شدن است. به عبارتی جناح مقابل دیگر فرد با نفوذ و تاثیرگذاری که جلوی این انحرافات بایستد را در مقابل خودش نمی‌بیند و با فراغ بال بیشتری پیش می‌رود. این روند باعث فشار به آقای روحانی خواهد شد. من معتقدم خلأ آقای هاشمی کم‌کم در حال نشان دادن خود است و هر چه پیش برویم بیشتر احساس می‌شود.

دختر آیت‌ا... هاشمی(ره) در پاسخ به سوال دیگری در مورد محل وصیتنامه و دفتر گمشده پدرش گفت: فعلا خبری ندارم. وی در پاسخ به ‌اینکه ماجرای این وصیتنامه و دفتر گمشده چیست، گفت: نمی‌دانم، همه‌اینها حدس و گمان است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در گزارش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها