آذربایجان غربی

دولت کلان نگر پاسخگو؛ مجلس تیزبین پرسشگر

  • شنبه, آذر 04 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

کمال الدین پیرموذن: امروز مردم بی صبرانه در انتظار سپردن مسئولیت ها براساس شایستگی و صف آرایی کابینه ای بر پایه دانش، توان، تجربه، دیانت، شهامت، صداقت و کیاست بر مردانی کارآمد و کاربلد هستند.

رییس جمهوری براساس اصول ١١٣ تا ١٣٠ قانون اساسی، مسئولیت اجرای قانون اساسی، این میثاق ملی را دارند و هیأت وزیران بطور مشترک نسبت به رئیس جمهور، مجلس و رهبر مسئولیت دارند.

مجموعه دولت باید افرادی مجرب، کاربلد، خوش سابقه اجرایی و آبدیده و یکدست و هماهنگ با رییس جمهوری، معتقد به اصول اسلام و نظام ارزشی انقلاب، با انگیزه کامل، با نشاط و افتخار، خود را وقف خدمت به ملک و ملت نمایند و در عمل مسئولیت مشترک را در دولت بپذیرند، در این صورت همه کلان نگر خواهند بود و برنامه ها را پیش خواهند برد، دچار بخشی نگری نخواهند شد و توسعه متعادل و مناسب و در چارچوب عدالت اجتماعی انجام خواهد شد، اگر خدایی نکرده در دولت ناهماهنگی باشد و وزرا اعتقادی به جامع نگری نداشته و کلان نبینند، هم منابع ضایع می شود و هم اهداف تحقق پیدا نمی کند؛ به ویژه در ارتباط با مسائل اقتصادی که مجموعه باید هم فکر، هم نظر و هماهنگ باشند تا بتوانند منابع را خوب تخصیص دهند و حداکثر بهره وری حاصل و رشد شتابنده اقتصادی محقق شود.

وزیران کابینه دوازدهم، بی تردید اجازه نخواهند داد که حقوق مردم در دستگاه های اجرایی زیرپا گذاشته شود و به مطالبات به حق مردم بها ندهند.

وزرای پیشنهادی با فداکاری، با خلوص و حسن نیت همکاری رییس جمهوری را پذیرفتند و با رعایت اعتدال، انصاف و زمینه سازی برای استفاده بهینه از همه نیروهای کارآمد و بخصوص توجه کافی به استعدادهای محلی و منطقه ای و نیز بهره گیری کامل از توان شگرف جوانان، اقوام و زنان متهد، پرهیز از بخشی نگری در برنامه ریزی کلان ملی هماهنگ کامل با اجزای مختلف دولت و مجلس شورای اسلامی با تمکین کامل در برابر قانون و استقبال از نقد و بالاخره خداوند بزرگ را در همه عرصه، حاضر و ناظر دانسته و رضای او را بر رضای هرکس دیگر ترجیح داده و با مهربانی و شفقت به ملت رشید ایران ، خود را خدمتگذار خلق خدا دانسته، در خدمت منافع نظام و کیان خواهند بود.

طبیعی است که نمایندگان ملت نیز در دادن رای اعتماد، رضایت خداوند متعال را بر هرچیز، چه رسد به گرایشات جناحی و سیاسی ترجیح می دهند و تبلور قدردانی از خلق حماسه سیاسی ملت با حمایت از کابینه شایسته رییس جمهوری مقتدر نشان خواهند داد و در بعد نظارتی هم، بجد 'دولت پاسخگو و مجلس پرسشگر' را رقم خواهند زد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در یادداشت

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها