آذربایجان غربی

برای تکرار نشدن حادثه شین آباد چاره ای بیاندیشيد

  • دوشنبه, آذر 15 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

حسین احمدی‌نیاز: کودکان شین آباد صدقه نمی خواهند آنان دنبال احقاق حق خود هستند. مدرسه  آنان از هیچ استانداردی برخوردار نبود و دولت وقت مسبب حادثه بود و تاکنون وعده‌های دولتیان قبل محقق نشده است.

اینجانب افتخار وکالت این کودکان را داشتم و هنوز این کودکان ناله سر می زنند که؛

1- هنوز مدارس غیراستاندارد زیادی در کشور فعالیت می‌کنند که تهدیدی بزرگ برای دیگر دانش آموزان این سرزمین خواهد بود و نباید اجازه دهیم داستان شین آباد برای دختران دانش آموز تکرار شود.

2- هنوز کودکانی در استان های محروم کشور در مدارس کپری و خشتی درس می خوانند و از حداقل امکانات محروم هستند.

3- هنوز دیه کامل سیران یگانه و ساریا رسول زاده که شرافتمندانه و شجاعانه خود را پیش‌مرگ نجات 26 دختر دیگر کلاس کردند، پرداخت نشده و والدین آنها چشم براه وعده‌های محقق نشده دولت هستند.

4- هنوز دیه صدمات وارده به دختران ایران زمین هر گاه که دیه آنان مازاد بر ثلث دیه مرد باشد، نصف پرداخت می شود و جنسیت عامل نابرابری دیه بین زن و مرد شده است.

5- هنوز دختران شین‌آباد رنج سوختن و ساختن با شرایط موجود بابت صدمات وارده به تن نازنین‌شان را متحمل می‌شوند.

6- هنوز دختران شین‌آباد بابت حادثه آتش‌سوزی مدرسه‌شان و صدمه‌ای که دیدند، هر شب کابوس می‌بینند و با صدای گریه و ناله به بالین می‌روند.

7- هنوز دختران شین‌آباد، رویای چهره زیبای دخترانه خود قبل از آتش‌سوزی را جستجو می‌کنند و با اشک‌ها و ناله‌های خود یاد آن چهره‌ها می‌افتند که اگر مسئولین وقت چاره‌ای برای استانداردسازی مدارس می‌کردند این اتفاق نمی‌افتاد.

8- هنوز هیچ‌کس، هیچ مسئول، هیچ مقام دولتی یا هیچ شخصیت حقوقی بابت حادثه آتش سوزی شین آباد تحت تعقیب قرار نگرفته و یا پوزش نخواسته‌اند.

9- هنوز کودکان شین‌آباد پیگیر درمان خود هستند و  رفتن زیر تیغ جراحی به تفریح آنان تبدیل شده است.

10- هنوز والدین کودکان شین‌آباد نگران آینده دختران خود هستند و از آن زمان تاکنون بالغ بر 4 نفر بر مسند وزارت آموزش و پرورش نشسته است و اجازه ملاقات به این کودکان نداده و حتی عذرخواهی هم صورت نگرفته است.

واقعیت  مساله این است که کودکان شین آباد صدقه نمی خواهند آنان دنبال احقاق حق خود هستند. مدرسه  آنان از هیچ استانداردی برخوردار نبود و دولت وقت مسبب حادثه بود و تاکنون وعده‌های دولتیان قبل محقق نشده است.

این دختران، کودکان ایران زمین بشمار می روند که مستحق شاد زیستن و بازی کردن طبق کنوانسیون حقوق کودک بودند نه اینکه هر روز زیر تیغ جراحی درد و ناله بکشند. امیدوارم دولت تدبیر برای تکرار نشدن این حادثه چاره‌ای بیندیشد و برای تحقق وعده‌های خود به کودکان شین آباد گام بردارد و این امر را حق آنان بداند.

و نگذاریم ناله آنان دامان‌مان را بگیرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در یادداشت

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.