آذربایجان غربی

انتقام گیری راه علاج نیست

  • دوشنبه, مهر 17 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

اسماعیل گرامی‌مقدم: هر انتخاباتی دو طرف دارد که یکی بازنده و دیگر پیروز است. اکنون پس از گذشت قریب به 40سال از پیروزی انقلاب که انتخابات‌های متفاوتی را تجربه کردیم، می‌توانیم به‌وضوح مشاهده کنیم که در انتخابات چندساله اخیر همواره مردم گرایش خود را به جریان اصلاح‌طلب نشان داده‌اند.

از سوی دیگر جریان مقابل از سال 92 تاکنون با هر نامزد و شعاری که وارد عرصه انتخابات شدند، بازنده انتخابات بوده‌اند.

از این رو به جای اینکه این جریانات شکست‌خورده به دنبال تغییرات اساسی در نگرش و دیدگاه‌های خود برآیند تا در انتخابات دیگر به آرای مردم امیدوار باشند، برعکس، دست به تخریب زده و هیچ‌گونه تغییری در نگاه و برنامه خود ایجاد نمی‌کنند و قصد آنها صرفا ایجاد نا‌امیدی در جامعه است.

بدین جهت پس از انتخابات سال 96 هم مشاهده می‌کنیم این جریان به‌دنبال اصلاح و تصحیح برنامه‌ای خود نبوده، بلکه بیشتر به دنبال انتقام‌گیری از دولت منتخب بوده است. در این راستا اتفاقات روزهای اخیر هم مانند سنگ‌اندازی در مسیر اجرایی شدن برجام نیز از اقداماتی بوده که این جناح به آن اقدام کرده است.

آنها تصور می‌کنند که با بر‌هم‌زدن آرامش دولت می‌توانند مردم را از حضور در پای صندوق‌های رأی در انتخابات آینده ناامید کنند و با فرض قهر مردم از صندوق انتخابات با حداقل آرا پیروز میدان شوند.

بنابراین فراتر از این اقدامات یا حرکات شتابزده‌ جناح شکست‌خورده انتخابات، از جوانب مختلف به دولت فشار می‌آورند تا دولت را در پیشبرد شعارها و توقعاتی که برای مردم درست کرده و تحقق مطالبات مردم، ناکام جلوه دهند. آقای روحانی با هوشیاری، متانت، صبر و حوصله‌ای که همواره در مقابل این فشارها نشان داده، به دنبال حفظ منافع ملی در سیاست‌های داخلی و خارجی است.

اقتدار کشور زمانی به نمایش درمی‌آید که مردم را به حضور در پای صندوق‌های رأی تشویق و ترغیب کنیم و شاهد حضور پرشکوه مردم در پای صندوق‌های رأی باشیم. از سوی دیگر باید از کسانی که در این چندساله نقش اساسی را در انتخابات داشتند و مردم را به پای صندوق‌های رأی آوردند، تشویق و تقدیر به‌عمل آید نه برعکس.

این افراد و گروه‌های مرجع دعوت‌کننده، ازجمله شخصیت‌های موثر اصلاح‌طلبان، از نیروهای اصیل انقلاب و خط امامی‌هایی هستند که به‌دنبال ارتقای جایگاه کشور در مجامع بین‌المللی و همچنین امیدوار کردن مردم به تحقق مطالبات آنها هستند.

اما جناح اصولگرا بدون هیچ منطقی به دنبال ناامید کردن مردم از چهره‌‌ها و گروه‌های سیاسی است که صرفا به دنبال مشارکت مردم در انتخابات و تقویت ایران هستند. از این‌رو به نظر می‌رسد این فعل و انفعالات در این جریان بازهم به در بسته خواهد خورد و مردم پای رأی به این دولت ایستاده‌اند و از دولت و اصلاح‌طلبان نیز ناامید نخواهند شد.

منبع: آرمان

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در روزنامه ها

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها