ورزشی - هم آوا - هم آوا http://hamavanews.com Wed, 22 May 2019 19:09:56 +0430 Joomla! - Open Source Content Management. Translated by JoomlaFarsi.com fa-ir شفر: خوب نیست بازی با سایپا به پنالتی کشیده شود http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/18197-شفر-خوب-نیست-بازی-با-سایپا-به-پنالتی-کشیده-شود.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/18197-شفر-خوب-نیست-بازی-با-سایپا-به-پنالتی-کشیده-شود.html شفر: خوب نیست بازی با سایپا به پنالتی کشیده شود

وینفرد شفر در نشست خبری قبل از دیدار استقلال و سایپا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازی جام حذفی همیشه یک بازی ویژه و سطح بالا است، من بازی پرسپولیس و سایپا را دیدم و مطمئن هستم بازی سفت و سختی را در پیش داریم. ما باید محکم‌تر و بهتر برای زدن ضربات آخر دقت کنیم و باید موقعیت‌های بیشتری داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از آرمان، شفر در پاسخ به این سوال که در صورت کشیدن بازی به وقت اضافه و ضربات پنالتی تیمش آمادگی این شرایط را دارد یا خیر، گفت: بله، ما از نظر جسمانی و آمادگی مشکلی نداریم، اما امیدوارم در نود دقیقه به برتری برسیم، ما بازیکنان خوبی برای پنالتی‌زدن داریم، ولی خوب نیست که بازی به ضربات پنالتی بکشد چون این مساله برای شرایط جسمانی بازیکنان برای هفته‌های بعد خوب نیست.

اشتباه داوری

سرمربی استقلال در مورد تیم داوری مسابقه پنجشنبه گفت: در بازی قبل برای اولین بار در مورد داوری حرف زدم، معمولا در مورد داوری حرف نمی‌زنم، زیرا رسانه‌ها را نمی‌توانم به زبان فارسی بخوانم، اما فیلم آن صحنه را دیدم، دو خطای پنالتی در آن صحنه باید برای ما گرفته می‌شد، بازیکنان سپاهان هم «دانشگر» و هم فرشید باقری را در محوطه جریمه کردند، اما داور آن صحنه را ندید، چه کار می‌شود کرد؟ دو پنالتی ما دیده نشد، اما بازیکن سپاهان با یک شیرجه پنالتی گرفت که خوشبختانه کمک‌داور آن پنالتی را برگرداند، او شخصیت و شجاعت خودش را نشان داد و تصمیم درستی گرفت. امیدوارم داور خطاهایی که روی بازیکنان ما رخ می‌دهد را ببیند، من هیچ وقت نمی‌خواهم در مورد داوران منفی صحبت کنم، داوران خوبی در آسیا داریم، در بازی قبل یک داور سنگاپوری حضور داشت که انگار می‌خواست از ژاوی تشکر کند و می‌گفت متشکرم آقای ژاوی، متشکرم آقای ژاوی، من در مورد داوران منفی صحبت نمی‌کنم، داور آن صحنه را ندید، امیدوارم خطاهای واضح که روی بازیکنان ما می‌شود دیده شود. در بازی با سپاهان یک لحظه خوابمان برد و شکست خوردیم.

اشتباه بازیکن

شفر در خصوص اینکه چرا مهاجمان استقلال در هفته‌های اخیر خوب عمل نکرده‌اند و بازیکنان خارجی نیز آنچنان که باید و شاید جواب ندادند، گفت: در بازی آخر ما با سه مهاجم بازی کردیم. قائدی، صیادمنش و تبریزی مهاجمان ما بودند که در جناح چپ طارق و در راست نویمایر، وینگرهای تیم ما بودند، ولی در آن بازی متاسفانه ضربات آخر را خوب نمی‌زدیم، در نیمه اول ۵ ضدحمله خوب داشتیم، ولی متاسفانه منجر به گل نشد، در ادامه هم پشت‌سر دانشگر پاسی دادند که عملکرد او خوب نبود، ولی من معتقدم اگر بازیکن اشتباه نکند بزرگ نمی‌شود. روز گذشته مشکلات را به بازیکنان گفته‌ایم، مطمئن باشید هفته آینده شرایط بهتر و بهتر خواهد شد.

عملکرد بازیکنان خارجی

وی در مورد عملکرد خارجی‌های استقلال گفت: در مورد خارجی‌ها همه می‌گویند تیام، تیام و تیام. اما اگر آنها یادشان مانده باشد، او وقتی به تیم ما آمد شرایط خوبی نداشت، الان هم طبق آماری که فوتبال امارات داده، او یکی از بدترین و ضعیف‌ترین‌های تیمش بوده است، گرو، طارق و نویمایر خوب می‌دوند و تلاش می‌کنند، ولی آنها بازیکنانی جدید هستند که زمان می‌خواهند در کنار یکدیگر هماهنگ شوند، اینها باید در کنار هم مرتب تمرین کنند تا هماهنگ شدن را یاد بگیرند. ما فوتبال خوبی مقابل سپاهان بازی کرده بودیم و شاید اگر داور پنالتی ما را می‌گرفت گل می‌زدیم و حتی می‌توانستیم گل برتری را هم به ثمر برسانیم.

بازی به جوانان

وی در مورد اینکه باقری، زکی‌پور و اسماعیلی در حد و اندازه استقلال نیستند و نمی‌دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده‌اند و چرا به بازیکنی مثل رضا آذری بازی نمی‌دهید،گفت: سوال خیلی خوبی بود، زیرا مربوط به بازی قبل و بعد نیست، در روزهای اخیر چند بار با مدیرعامل باشگاه حرف زدم. در مورد مسائل تیم و باشگاه جلسه داشتیم، ایشان آینده‌نگری خوبی برای باشگاه دارند، ذهنیت ما به هم نزدیک است، من در گذشته بازیکنان جوان و آینده‌داری در تیم‌های العین و کالسروهه داشته‌ام، الهیار صیادمنش فقط هفده سال دارد، باید به او زمان برای یادگیری بدهیم تا پیشرفت کند، برای بازیکنان جوان و مستعد سخت است که از ابتدا در ترکیب باشند و بعد او را تعویض کنیم و مردم به آنها معترض شوند، این بازیکنان جوان باید به مرور به تیم اضافه شوند، بهترین اتفاق برای بازیکنان جوان همین است. باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس مهم‌ترین باشگاه‌های ایران هستند و فشار روی بازیکنان زیاد است. من به بازیکنانم اعتقاد دارم و باید با هم کار و تمرین کنیم.

حضور روی نیمکت استقلال

وی افزود: دو راه پیش‌رو داریم، یکی به گذشته و دو سه سال قبل برمی‌گردد و دیگری رو به آینده است، آینده باشگاه به‌همراه این بازیکنان جوان است، بهترین روش برای باشگاه استقلال این است که این بازیکنان جوان به مرور نیز به میدان بروند. من نمی‌دانم چند وقت دیگر در باشگاه استقلال حضور دارم و چقدر دیگر روی این صندلی نشسته‌ام، اما در آینده شما به من خواهید گفت که سه سال پیش حرفی که می‌زدید به واقعیت پیوست، این دفعه اولم نیست که چنین کاری را می‌کنم. ما باید با بازیکنان جوان تمرین کنیم و از آنها حمایت شود. اگر بازیکنی مثل صیادمنش پاس را به پست پای دانشگر می‌دهد اشکالی ندارد، در دفعه بعد او بهتر پاس خواهد داد. این بازیکنان جوان، تنها موقعیت و آینده باشگاه استقلال نیستند بلکه موفقیت این بازیکنان جوان موفقیت فوتبال است. مرحله به مرحله پیش می‌رویم، در قبل هم گفته‌ام که من بازیکنانی مثل اولیورکان و نحمت‌شول داشته‌ام که بعدا ملی‌پوش شدند، من به این کار علاقه دارم و اکنون این مسیر را پیش می‌رویم تا به موفقیت برسیم.

 • وينفرد شفر
 • استقلال
 • سرمربي
 • باشگاه
 • سايپا
 • پنالتي
  ]]>
  hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Thu, 01 Nov 2018 12:59:04 +0330
  از حضور زنان تا نمره به كي روش و تيم ملي http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/18181-از-حضور-زنان-تا-نمره-به-كي-روش-و-تيم-ملي.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/18181-از-حضور-زنان-تا-نمره-به-كي-روش-و-تيم-ملي.html از حضور زنان تا نمره به كي روش و تيم ملي

  احسان انصاری: نامش با حماسه گره خورده است. او تداعی‌کننده یکی از خاطرات جمعی تاریخ ورزش ایران است.

  او به‌راحتی آب خوردن از بازیکنان مقابل عبور می‌کرد. به همین دلیل به او «غزال تیزپای فوتبال آسیا» می‌گفتند. خداداد عزیزی یکی بهترین بازیکنان نسل طلایی فوتبال ایران بود. بازیکنی که با گل‌های سرنوشت سازی که برای تیم ملی زد راهی بوندس لیگای آلمان شد و به یکی از بازیکنان تاثیر گذار تیم کلن تبدیل شد. خودش می‌گوید: «در کودکی با کفش‌های لنگه به لنگه فوتبال بازی می‌کردم و در سن ۱۴ سالگی به‌همراه برادرم به کار بنایی می‌پرداختیم تا هزینه زندگی خود را تامین کنیم». از او به‌عنوان یکی از تکنیکی‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران یاد می‌کنند و به همین دلیل نیز در سال۱۹۹۶ به‌عنوان بهترین بازیکن سال آسیا انتخاب شد. عزیزی که بعد از پایان دوران بازیکنی به مربی‌گری روی آورده است در ابتدای فصل جدید لیگ برتر سرمربی تیم سپید رود را برعهده داشت که پس از مدتی از این تیم کناره‌گیری کرد. به همین دلیل و برای تحلیل و بررسی مهم‌ترین چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی فوتبال ایران «آرمان» با خداداد عزیزی گفت‌وگو کرده که می‌خوانید.

  آیا چالش اخلاقی کارلوس کی‌روش جنبه‌های فنی بالای وی را در فوتبال ایران تحت‌الشعاع قرار نداده است؟ چرا یک مربی در سطح بین‌المللی مانند کی‌روش همواره در حاشیه قرار دارد؟

  این مساله اتفاقی است که از ابتدای حضور کی‌روش در ایران رخ داده است. فدراسیون فوتبال و فوتبال ایران کارفرمای آقای کی‌روش محسوب می‌شوند. با این وجود فدراسیون از ابتدا به شکلی دیگری با ایشان برخورد کرده و به همین دلیل آقای کی‌روش رفتارهایی را از خود نشان می‌دهد که زیاد زیبنده ایشان نیست. آقای کی‌روش تحت قرارداد فدراسیون فوتبال است و هنگامی که فردی تحت قرارداد یک فدراسیون است باید در راستای برنامه‌ها و سیاست‌های فدراسیون حرکت کند. این در حالی است که در عمل عکس این قضیه اتفاق افتاد و در بسیاری از مقاطع این فدراسیون فوتبال بود که در راستای سیاست‌های کی‌روش حرکت می‌کرد. این در حالی است که بسیاری از این مسائل نیز در حیطه اختیارات ایشان نبود. با این وجود در زمان آقای کی‌روش فوتبال ما نتیجه گرفته و ما موفق شدیم دو دوره پیاپی به جام جهانی صعود کنیم. در نتیجه از نظر فنی آقای کی‌روش عملکرد قابل قبولی از خود ارائه داده است. کسانی هم که با آقای کی‌روش مشکل دارند بحث فنی با ایشان نمی‌کنند، بلکه بیشتر بحث‌های حاشیه‌ای مطرح می‌کنند. ما از ابتدای حضور آقای کی‌روش در ایران با وی برخورد صحیحی نداشتیم و کی‌روش به کارفرمای فوتبال ایران تبدیل شده و همه امکانات فدراسیون در اختیار وی قرار گرفته است. این در حالی است که مربیان زیادی چه در رده ملی و چه در رده باشگاهی در فوتبال ایران حضور داشته‌اند که وضعیت هیچ‌کدام مانند آقای کی‌روش نبوده است. در اغلب کشورهای جهان مربی فوتبال تنها مسئولیت مستطیل سبز را برعهده دارد و باید نسبت به وضعیت فنی و نتایج تیم پاسخگو باشد. بقیه مسائل اعم از اردوها و تهیه امکانات تمرینی و برگزاری مسابقات برعهده فدراسیون فوتبال است. در نتیجه ما از ابتدا راه را اشتباه رفته‌ایم و هرچه زمان بیشتری گذشت این اشتباهات نیز بیشتر شد. از سوی دیگر برخی نیز به حواشی آقای کی‌روش دامن زدند و با شلوغ کاری و سروصدا شرایط را به شکلی رقم زدند که حاشیه‌های پیرامون آقای کی‌روش روزبه‌روز بیشتر از گذشته شود. نکته دیگر اینکه رسانه‌های گروهی هم که در ابتدای حضور کی‌روش در ایران از وی حمایت و سروصدا زیادی به‌پا می‌کردند امروز متوجه شرایط شده‌اند و به شکل دیگری با وی رفتار می‌کنند. بنده به خاطر دارم در جام جهانی سال2006 که آقای برانکو سرمربی تیم ملی بود پس از پایان آخرین بازی ایران در جام جهانی گزارشگران و مجریان صداوسیما همانجا آقای برانکو را عزل کردند و عنوان کردند: «خداحافظ آقای برانکو». این در حالی است که پس از جام جهانی2014 که تیم ایران از نظر نتیجه وضعیتی شبیه سال 2006 داشت رسانه‌های گروه «به‌به» و «چه‌چه» به راه انداخته بودند که اگر آقای کی‌روش از ایران برود فوتبال ایران نابود می‌شود و در سراشیبی سقوط قرار می‌گیرد.

  چرا افکارعمومی جامعه نسبت به سرمربی‌گری آقای برانکو و کی‌روش در جام جهانی به‌رغم نتایج مشابه واکنش متفاوتی نشان دادند؟

  در جام جهانی 2014 مسئولان فدارسیون توپ را به زمین مردم انداختند و با مردم به شکلی سخن گفتند که گویا تیم ملی در جام جهانی شاهکار کرده است. این اتفاق در جام ملت‌های آسیا هم رخ داد و ما با آقای کی‌روش در ضربات پنالتی به عراق باختیم و حذف شدیم. اتفاقی که در گذشته با مربیان خارجی و داخلی دیگر نیز رخ داده بود و ما از جام ملت‌های آسیا حذف شده بودیم. با این وجود مجریان و گزارشگران ورزشی صداوسیما به شکلی سخن گفتند که گویا ما قهرمان جام ملت‌های آسیا شده‌ایم و داور با اخراج بازیکن ما سر تیم ملی را بریده و اجازه نداده ایران در مسیر قهرمانی قرار بگیرد. این در حالی است که در گذشته اگر تیم ملی از جام ملت‌های آسیا حذف می‌شد واکنش رسانه‌ها و مجریان ورزشی به شکلی بود که گویا فاجعه رخ داده و انتقادات شدیدی را نسبت به تیم ملی مطرح می‌کردند. کار حتی به جایی رسید که مردم به استقبال تیم بازنده در جام جهانی رفتند. این در حالی بود که هنگامی که تیم ملی کره‌جنوبی از جام جهانی حذف شد مردم این کشور با تخم‌مرغ و گوجه فرنگی به استقبال این تیم رفتند که چرا در جام جهانی نتایج ضعیفی به دست آورده‌اند.

  شما نقش رسانه‌های گروهی را در این زمینه موثرتر از رویکرد مسئولان فدراسیون نسبت به کی‌روش می‌دانید؟

  به‌نظر من نقش رسانه‌ها در این زمینه بسیار پررنگ بود. رسانه‌های گروهی پس از پایان جام جهانی به شکلی رفتار کردند که گویا ایران قهرمان جام جهانی شده است. در جام جهانی اخیر ایران سه بازی انجام داده که نتیجه آن یک برد، یک تساوی و یک باخت بوده است. نکته قابل توجه این است که مردم برای هر سه بازی به خیابان‌ها ریختند و شادمانی کردند. این مساله نشان می‌دهد مردم هیچ‌معیاری برای حضور در خیابان‌ها نداشتند و این مجریان و گزارشگران تلویزیون بودند که وضعیت را به شکل دیگری نشان دادند. گزارشگران عنوان می‌کردند مردم با حضور خود در خیابان‌ها از عملکرد تیم ملی رضایت داشتند و به همین دلیل ایران عملکرد موفقی در جام جهانی داشته است. این در حالی است که از نظر فنی ما بدترین آمار را در جام جهانی داشتیم. پایین‌ترین تعداد حمله به دروازه‌های حریفان، بیشترین تایم دفاع وکمترین شانس گل در بین تیم‌های آسیایی در اختیار ایران بود؛ یعنی از نظر فنی در بین تیم‌های آسیایی در رده آخر قرار داشتیم. با این وجود برخی حضور ایران در مقابل اسپانیا و پرتغال را به یک حماسه تبدیل کردند و عنوان کردند تیم ملی ایران در این بازی‌ها عملکرد خارق العاده‌ای داشته است. این در حالی است که در واقع تیم ملی ایران در جام جهانی دستاورد موفقیت‌آمیزی نداشت. با این وجود هیجانات و سروصداها اجازه نداد این مساله در بین افکار عمومی پررنگ شود. واقعیت قضیه این بود که تیم ملی ایران نیز مانند بقیه کشورهای آسیایی از جام جهانی حذف شد و این بازی‌ها هیچ‌دستاوردی برای ما نداشت. به‌عنوان مثال هیچ‌کدام از بازیکنان تیم ملی به‌واسطه بازی‌های خود در جام جهانی لژیونر نشدند و تیم‌های معتبر اروپایی به‌دنبال آنها نیامدند. تنها علیرضا جهانبخش به لیگ انگلیس رفت که آن هم به‌واسطه آقای گلی در لیگ هلند بود و نه بازی در تیم ملی ایران در جام جهانی. این در حالی است که پس از جام جهانی سال98 که تیم ملی حذف شد تعداد زیادی از بازیکنان تیم ملی به تیم‌های معتبر اروپایی رفتند و در لیگ‌های معتبر اروپایی بازی کردند.

  آیا با رویکردی که تیم ملی با مربی‌گری کی‌روش در پیش گرفته می‌توان به قهرمانی در جام ملت‌های آسیا خوش بین بود یا این مساله نیز یک سراب رسانه‌ای است و با واقعیت‌ها متفاوت است؟

  همه ما امیدواریم که پس از سال‌ها این اتفاق رخ بدهد و تیم ملی فوتبال ایران بتواند به قهرمانی آسیا دست پیدا کند. در جام جهانی روسیه تیم ملی ایران با برد مقابل مراکش و سپس باخت خفیف در مقابل اسپانیا برای اولین بار شانس صعود به مرحله رقابت‌ها را داشت. با این وجود این اتفاق رخ نداد. بنده از جمله افرادی بودم که در زمانی که کی‌روش سرمربی تیم ملی شد زیاد به آینده تیم ملی خوشبین نبودم. با این وجود پس از مدتی و با اقدامات فنی مثبت و سازنده‌ای که کی‌روش در تیم ملی و به خصوص در ساختار دفاعی تیم ملی به وجود آورد امیدوار هستم که تیم ملی ایران پس از سال‌ها بتواند در جام ملت‌های آسیا به مقام قهرمانی دست پیدا کند. انتظار ما از آقای کی‌روش در جام ملت‌های آسیا قهرمانی است. در شرایط کنونی ما نمی‌توانیم این بهانه را بیاوریم که تیم‌های دیگر آسیایی مانند ژاپن، کره‌جنوبی، استرالیا و عربستان وضعیت خوبی دارند. اگر قرار است ما با کی‌روش هم در جام ملت‌های آسیا به قهرمانی دست پیدا نکنیم پس تفاوت وی با دیگر مربیان ایران در جام ملت‌های آسیا چیست؟ در گذشته نیز تیم ملی ایران موفق نشده با مربیان دیگر به قهرمانی دست پیدا کند. در نتیجه اگر در جام ملت‌های آینده نیز این اتفاق رخ ندهد بین کی‌روش و مربیان دیگر هیچ‌تفاوتی وجود ندارد. به همین دلیل من امیدوارم دستاورد ایران در جام ملت‌های آینده با گذشته متفاوت باشد. اگر به غیر از این اتفاق بیفتد ما هیچ‌ دستاوردی از حضور آقای کی‌روش در تیم ملی فوتبال به دست نیاورده‌ایم. در گذشته ما با آقای مهاجرانی، والدیر ویرا و برانکو ایوانکوویچ به جام جهانی رفته‌ایم و در آینده نیز خواهیم رفت. این در حالی است که آقای کی‌روش مربی بزرگی است و کارشناسان فوتبال معتقدند که وی موفق شده تغییرات مهمی در ساختار تیم ملی ایجاد کند. با این وجود اگر قرار است با این مربی بزرگ و این تغییرات نیز در جام ملت‌های آسیا قهرمان نشویم هیچ‌ تفاوتی با گذشته نخواهیم داشت.

  چرا بازیکنان تیم ملی در جام جهانی مورد توجه تیم‌های معتبر اروپایی قرار نگرفتند؟ این در حالی است که این اتفاق در جام جهانی98 و زمانی که شما در تیم ملی بازی می‌کردید رخ داد. چه تفاوتی بین این دو نسل وجود دارد که تیم‌های اروپایی به بازیکنان جدید اقبال جدی نشان نمی‌دهند؟

  به‌نظر من فوتبال ایران دیگر بازیکنانی مانند علی کریمی، باقری یا عابدزاده را نخواهد دید و دیگر چنین بازیکنانی در فوتبال ایران متولد نخواهند شد. وقتی بایرن مونیخ علی کریمی را جذب می‌کند، نشان می‌دهد که او دارای چه توانایی‌ها و قابلیت‌هایی بوده است که تیم‌های درجه یک دنیا به‌دنبال جذب وی بوده‌اند. این در حالی است که اگر امروز تیم‌های مطرح اروپایی علاقه‌ای به جذب بازیکنان تیم ملی ایران ندارد به توانایی‌های بازیکنان باز می‌گردد.

  برنامه نود چه چالش‌ها و فرصت‌هایی پیش روی فوتبال ایران قرار داده است؟ چرا برخی مدیران صداوسیما با برنامه‌های انتقادی رویکرد سلبی دارند؟

  به‌نظر می‌رسد صداوسیما دارای اهداف و رویکردی است که ما نمی‌توانیم درباره آن اظهار نظر کنیم. به‌عنوان مثال صداوسیما در حدود یک ساعت و سی دقیقه فوتبال پرسپولیس و پدیده را پخش می‌کند و قبل از آن نیز در حدود20 دقیقه آگهی بازرگانی پخش می‌کند و به ازای آن پول دریافت می‌کند. این در حالی است که این پول هیچ ‌بازگشتی به باشگاه‌های ما ندارد. ما مدعی لیگ حرفه‌ای هستیم اما در واقعیت حتی یک‌درصد لیگ ما نیز حرفه‌ای نیست. در شرایط کنونی تیم‌های خصوصی فوتبال ایران در حال نابودی هستند و دروپیکر آنها تخته شده است. این در حالی است که تیم‌های دولتی مانند سپاهان، ذوب آهن، پرسپولیس، استقلال، سایپا و پیکان که به‌صورت دولتی اداره می‌شوند وضعیت بهتری دارند. امروز تیم پدیده مشهد صدرنشین لیگ فوتبال ایران است با این وجود یک روز استاندار و روز دیگر شهردار به‌دنبال پیدا کردن پول برای این تیم است. صداوسیما بابت پخش سریال‌های تلویزیونی هزینه‌های هنگفتی می‌کند و پول‌های کلانی به بازیگران و دست‌اندرکاران تهیه سریال‌ها پرداخت می‌کند با این وجود هیچ‌پولی به تیم‌های فوتبال که ساعت‌ها برنامه‌های پرمخاطب تلویزیون را تامین می‌کنند پرداخت نمی‌کند. این در حالی است که تیم‌های بزرگ اروپایی مانند رئال مادرید و بارسلونا بخش مهمی از هزینه‌های خود را از طریق پخش تلویزیونی دریافت می‌کنند. در شرایط کنونی یک فرد جدید مدیریت شبکه سه را برعهده گرفته است. با این وجود هنوز مشخص نیست که هدف مدیران صداوسیما از پخش برنامه‌های ورزشی چیست؟ آیا تنها به‌دنبال سرگرم کردن مردم و جوانان هستند یا اینکه اهداف دیگری را دنبال می‌کنند. در شرایط کنونی بنده دقیقا اطلاع ندارم که چه اتفاقی رخ داده که برنامه نود پخش نمی‌شود. با این وجود آنچه مشخص است این است که برنامه نود یکی از پرمخاطب‌ترین برنامه‌های صداوسیما است و کسی نمی‌تواند این واقعیت را کتمان کند.

  دیدگاه شما درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها چیست؟ آیا زمان آن فرانرسیده که در برخی رویکردها در این زمینه تجدیدنظر جدی صورت بگیرد؟

  این مساله بیشتر به مسائل شرعی باز می‌گردد و به همین دلیل من معتقدم به‌سختی اجازه خواهند داد زنان در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند. شاید اگر زنان در ورزشگاه‌ها حضور پیدا کنند هیچ‌اتفاق خاصی هم نیفتد. با این وجود برخی عنوان می‌کنند ممکن است برخی مسائل غیراخلاقی در این زمینه به وجود بیاید. این در حالی است که برخی ورزش‌ها از صداوسیما پخش می‌شود که مشکلات شرعی آن به مراتب از تماشای فوتبال برای زنان در ورزشگاه‌ها بیشتر است. با این وجود کسی به این مساله نمی‌پردازد. من معتقدم یکی از موانعی که ممکن است برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها چالش آفرین باشد فحاشی تماشاگران است. من بعید می‌دانم حضور زنان در ورزشگاه‌ها بتواند مانع از فحاشی تماشاگران شود. در شرایط کنونی در اغلب کشورهای توسعه یافته و حتی کشورهای عقب مانده زنان در ورزشگاه‌ها حضور پیدا می‌کنند و از تماشای فوتبال لذت می‌برند و هیچ‌اتفاقی نیز رخ نمی‌دهد. شادی در ورزشگاه‌ها حق طبیعی زنان هم هست و باید این حق را برای آنها در نظر گرفت. این در حالی است که فیفا نیز پافشاری زیادی دارد که زنان در ایران بتوانند در ورزشگاه‌ها حضور پیدا کنند و تیم‌های مورد علاقه و تیم ملی کشور خود را تشویق کنند. از سوی دیگر زنان زیادی نیز به تیم‌های باشگاهی علاقه داشته و دوست دارند در ورزشگاه‌ها حضور پیدا کنند و از نزدیک به تماشای بازی تیم مورد علاقه خود و یا تیم ملی بنشینند. به‌نظر من ما باید این حق را برای زنان جامعه در نظر بگیریم و من امیدوارم که این اتفاق به‌زودی در کشور ما رخ بدهد.

  • خداداد عزيزي
  • حضور
  • زنان
  • نمره
  • كارلوس كي روش
  • تيم ملي
   ]]>
   hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Wed, 31 Oct 2018 14:10:40 +0330
   مدیران فعلی ما مدیر نیستند http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/18116-مدیران-فعلی-ما-مدیر-نیستند.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/18116-مدیران-فعلی-ما-مدیر-نیستند.html مدیران فعلی ما مدیر نیستند

   امير قلعه نويي: تعطیلات لیگ به همه تیم‌ها لطمه می‌زند و واقعا برای تیم‌ها سخت است.

   نمی‌دانیم باید چه کار کنیم تا طبق یک برنامه بتوانیم تیم را در فرم خوب خود نگه داریم. ۴۰ سال است که در فوتبال هستم، ۲۰ سال است که مربیگری می‌کنم و تاکنون این مدل لیگ را ندیده بودم. در فوتبال امروز همه سبک‌ها در همه تیم‌ها وجود دارد، اما شرایط سیاسی ما اجازه نمی‌دهد که مثل عربستان باشیم و با هر تیمی بخواهیم بازی کنیم. ولی تعجب می‌کنم که والیبال و فوتسال ما می‌تواند با هر تیمی بازی کند اما تیم‌ملی فوتبال ما نمی‌تواند و این را باید از مسئولان پرسید. زمانی که من سرمربی تیم‌ملی بودم، با اینکه فوتبال ما تعلیق ‌بود با مکزیک بازی داشتیم و این نشان می‌دهد که برخی کشور‌ها دوست دارند با ما بازی کنند اما باید سیاست‌های فدراسیون و کادرفنی را ببینیم که چرا این حریف‌ها را انتخاب می‌کنند. خیلی خوشحالم که دایی و کریمی به‌عنوان بهترین مهاجم و هافبک تاریخ جام ملت‌های آسیا انتخاب شدند و خدا را شکر که این انتخاب‌ها حرف‌های ما را مشخص کرد. ما از نظر نیروی انسانی جزو 10 کشور اول جهان هستیم و من چندین سال است که با آقایان بر سر باور کردن بازیکنان ایرانی می‌جنگم. بعضی‌ها واقعا نوکر خارجی‌ها هستند که نباید اینگونه باشیم، در هنر اصغر فرهادی و جعفر پناهی را داریم، در المپیادهای مختلف افراد شاخصی را به جهان معرفی کردیم و در همه زمینه‌ها از نظر نیروی انسانی بهترین هستیم. اما ۴۰ سال است که مدیران ما توجهی به زیرساخت‌ها نمی‌کنند ولی خداراشکر که دایی، کریمی و مهدوی‌کیا در زمان حضور یک مربی ایرانی در تیم‌ملی بهترین‌های آسیا شدند. باید از مسئولان چند سال اخیر پرسید که چرا دیگر بازیکنی از ایران در این سطوح انتخاب نمی‌شود، اما افتخار ما این است که این انتخاب‌ها در زمان حضور یک مربی ایرانی بوده است و اگر در زمان یک مربی خارجی بود آقایان جشن و سرور به راه می‌انداختند. یادمان باشد که وقتی با تیم‌ملی به کره باختم، دادگاهی‌ام کردند اما شکست برابر عراق حماسه تلقی شد. امیدوارم نگرش مدیران عوض شود و بازیکنان نسل جدید فوتبال ایران هم جا پای این بزرگان بگذارند. اما این اتفاق را دور از ذهن می‌دانم زیرا مدیران فعلی ما مدیر نیستند، فقط فرمانبر هستند که به همین دلیل فوتبال ما عقب افتاده و همه این اتفاقات به بی‌کفایتی مدیران ما بر می‌گردد. نه به من، بلکه به علی دایی هم وقت ندادند که در تیم‌ملی کار کند، چطور می‌شود که به یک نفر هشت سال وقت می‌دهند و به کسی که فدراسیون فوتبال در زمان مربیگریش تعلیق‌ بوده و رئیس نداشته، وقت ندادند؟ این در حالی بود که در آن زمان در رنکینگ آسیا اول بودیم و میانگین امتیازمان ۲.۱۱ بود. این مسائل به آن دلیل است که ما نوکر اجنبی در ایران زیاد داریم.

   منبع: آرمان

   • امير قلعه نويي
   • مدير
   • فوتبال
   • ورزش
   • سرمربي
    ]]>
    hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Sun, 14 Oct 2018 11:49:31 +0330
    تنوع تاكتيكي يا بلاتكليفي استقلال؟ http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/18105-تنوع-تاكتيكي-يا-بلاتكليفي-استقلال؟.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/18105-تنوع-تاكتيكي-يا-بلاتكليفي-استقلال؟.html تنوع تاكتيكي يا بلاتكليفي استقلال؟

    حامد فرضعلي‌بيك: در بازي‌هاي اخير استقلال، چه آنهايي كه برده‌اند، چه مساوي‌ها و چه باخت‌شان در بازي برگشت با السد، يك چهره «شاخص» به چشم آمده كه بي‌سر و صدا‌ترين و بي‌ادعا‌ترين است.

    علي كريمي طبق آمار ثبت ‌شده متريكا، بهترين بازيكن آبي دربي بود و در تنها شاخصه اين روزهاي استقلال يعني ساختار دفاعي مطلوبش قبل و بعد از اين بازي، چهره برتر به حساب آمده و مي‌آيد. اين بازيكن (كه در زمان حضورش در ميدان، تيمش كمترين گل را دريافت مي‌كند) چند دقيقه قبل از بازي رفت با السد مصدوم شد، استقلال ۳ گل خورد و قافيه را باخت. يك تيم نبايد به يك بازيكن (آن هم از نوع تازه‌واردش) اينقدر وابسته باشد اما استقلال با كريمي و بدون كريمي دو چهره كاملا متفاوت- به‌ويژه در سازمان و ساختار دفاعي- دارد.استقلال قبل از السد از فولاد و نساجي و بعد از السد، از پرسپوليس و نفت (جام حذفي) گلي دريافت نكرد و در بازي ليگ برتري با نفت مسجد‌سليمان هم فقط يك گل شبهه‌دار از روي نقطه پنالتي خورد. در بازي برگشتِ دوحه نيز وقتي 9 ‌نفره و نااميد شده بود گل دوم را با پنالتي دريافت كرد. اينها نشان مي‌دهد اگر آن مصدوميت نحس، چند دقيقه قبل از بازي رفت مقابل تيم قطري يقه كريمي را نمي‌گرفت، شايد استقلال آن‌قدر «بد» نمي‌باخت و اميدهايش نقش بر آب نمي‌شد. اين چند خط البته تعريف از علي كريمي نيست. تعريف هم باشد، جايش در اين مطلب نيست. مقصودمان چيز ديگري است، انتقاد از وينفرد شفر.قياس دو نفر كار اصولي و درستي نيست اما مقايسه دو وضعيت (البته با در نظر گرفتن شرايط) خيلي بي‌ربط و محل انتقاد به حساب نمي‌آيد. پرسپوليس رهبر خط مياني‌اش را از دست مي‌دهد و در روزي كه بنا به اجبار، آدام همتي مقابل ژاوي و گابي به بازي گرفته مي‌شود، خلئش احساس نمي‌شود، آن هم در ديداري كه سرمربي نيز اجازه حضور روي نيمكت را ندارد. استقلال اما با مصدوميت بازيكن تازه واردش كه به اندازه كاميابي‌نيا تيم به او «وابستگي» پيدا نكرده، همه ‌چيز را مي‌بازد و تمام مي‌شود. اين يك ضعف بزرگ است كه به شخص سرمربي مربوط مي‌شود و بس. شفر زمان و آرامش برانكو را در اختيار نداشته و ندارد اما قرار هم نيست استقلال وينفرد ۳ سال بعد به شرايط ايده‌آل برسد و اين وسط همه ‌چيز را ببازد. استقلال بازي رفت با السد را به مربي آلماني‌اش باخت، آنجا كه با تعويض ويران‌كننده‌اش، جانشين كريمي را بيرون كشيد و به واسطه عدم «شناخت» مناسب از تيم و نفراتش همه ‌چيز را خراب كرد. او چند بازي نيم‌فصل دوم ليگ هفدهم را با زوج موفق سهرابيان - منتظري به پايان رساند اما زماني كه در بازي با السد مجبور شد چشمي را به خط مياني منتقل كند، به‌ جاي سهرابيان، دانشگر را كنار پژمان قرار داد. اينها يعني عدم اشراف كامل شفر به شرايط تيمي كه تقريبا يك سال است تمام امورات فني‌اش تحت اختيار اوست.استقلال شفر هنوز بازيكن سمت چپ خط دفاعي‌اش را نمي‌شناسد، زوج خط دفاعي‌اش را نمي‌شناسد، مكمل علي كريمي را نمي‌شناسد، مهاجم اصلي‌اش را نمي‌شناسد. همام‌ها و تبريزي‌ها در جاي مناسب به كار گرفته نمي‌شوند و اسماعيلي در ميانه ميدان تنهاست. اينها را مقايسه كنيد با پرسپوليسي كه وقتي ۱۱ بازيكن براي چيدمان اصلي ندارد، باز بهترين تركيب را روانه ميدان مي‌كند. محرمي، مسلمان، احمدزاده و ربيع‌خواه كنار مي‌روند و پنجره بسته اجازه جايگزيني به برانكو نمي‌دهد اما پرسپوليس همچنان روند رو به جلوي خود را ادامه مي‌دهد. در اين سمت ولي با وجود خريدهاي فراوان، هنوز ماتم كوچ ابراهيمي، جپاروف و تيام خودنمايي مي‌كند.شفر بايد زودتر به «ثبات» برسد. اين استقلال با تمام كمبودهايش، بازيكن كم ندارد اما بلاتكليفي در اين تيم موج مي‌زند. اين بلاتكليفي، ضعف شفر است. دانشگر و محمدي‌مهر فعلا از پازل تاكتيكي مرد آلماني خارج شده‌اند اما سهرابيان، زكي‌پور، حيدري، فرشيد باقري، تبريزي، قائدي، جابر انصاري، گرو، روح‌الله باقري و... مدام وضعيت و جايگاه‌شان تغيير مي‌كند و امثال چشمي، غفوري، همام و... هم باوجود فيكس بودن، پست و وظيفه ثابتي ندارند. در هر تيمي هميشه يكي دو بازيكن هستند كه آچار‌فرانسه محسوب مي‌شوند و تغيير پست مي‌دهند اما اينكه استقلال هنوز تركيب اصلي و ثابت خود را نشناخته و نصف تيم جاي مشخصي ندارند از سم خطرناك‌تر است. شفر نمي‌تواند اسم اين را تنوع تاكتيكي و استفاده متفاوت و صلاح گونه بگذارد. اين خود «بلاتكليفي» است.همان‌طور كه از محرمي و عليپور جانشين مطمئني براي رضاييان و طارمي ساخته شد و امثال رسن و نعمتي جاي مسلمان و سروش و احمدزاده را پر كردند در استقلال هم ديگر بايد براي جپاروف و تيام جانشين تربيت شده باشد. طارق چيزي كمتر از جپاروف ندارد اما مشكل استقلال «تفكرات» است. ميدان دادن به ‌اللهيار، آذري، قائدي و... بايد دچار «تداوم» شود، نه اينكه در حكم آزمون و خطا باشد‌. دامنه انتخاب‌هاي شفر بايد محدودتر شود، اين چاره كار او و استقلال است. دو برد استقلال در مسجد‌سليمان، پايان روزهاي آزاردهنده اين تيم نيست اما مي‌تواند يك «آغاز» براي روزهاي اميدبخش باشد، به شرط آنكه شفر به آزمون و خطاهايش پايان دهد و ثبات را به تيمش القا كند. بلاتكليفي تركيب، پدر استقلال را درآورده.

    منبع: اعتماد

    • تنوع
    • تاكتيك
    • بلاتكليفي
    • استقلال
    • ليگ برتر
    • فوتبال
    • باشگاه
     ]]>
     hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Tue, 09 Oct 2018 13:47:57 +0330
     ماجرای فروش اتوبوس پرسپولیس چیست؟ http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/18079-ماجرای-فروش-اتوبوس-پرسپولیس-چیست؟.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/18079-ماجرای-فروش-اتوبوس-پرسپولیس-چیست؟.html ماجرای فروش اتوبوس پرسپولیس چیست؟

     در حالی که مسئولان پرسپولیس ماجرای فروش اتوبوس باشگاه را تکذیب کردند، انتشار تصویر اتوبوس منقش به لوگوی باشگاه پرسپولیس در خط مسافربری بین شهری سر و صدای زیادی در فضای مجازی بپا کرد.

     به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از آرمان، باشگاه پرسپولیس دو فصل پیش در راستای حرفه‌ای‌سازی خود اقدام به همکاری با یک شرکت خودروسازی برای ساخت اتوبوس این باشگاه کرد. یک اتوبوس کاملا شیک با امکانات قابل توجه و رفاهی برای بازیکنان که بعد از یک سال تحویل این باشگاه داده شد و در مسافرت‌های داخلی و ترانزیتی فرودگاهی مورد استفاده قرار می‌گرفت. با این حال طی هفته‌های اخیر شایعاتی مبنی بر فروش این اتوبوس با توجه به مشکلات مالی باشگاه شنیده می‌شد که توسط اطرافیان و مسئولان تکذیب شد اما طی روزهای گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه این اتوبوس توسط یک هوادار تبریزی خریداری شده و در خط مسافربری تبریز _ میانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

     تکذیب مدیرعامل

     گرشاسبی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره پاداشی که از سوی AFC بابت صعود پرسپولیس به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا پرداخت می‌شود،گفت: فعلا از این پاداش خبری نیست. البته مبلغ آن هم حدود ۲۵۰ هزار دلار است. وی در پاسخ به این سوال که آیا اتوبوس باشگاه پرسپولیس به‌خاطر بدهی‌ها فروخته شده است، گفت: اتوبوسی به‌نام باشگاه پرسپولیس وجود نداشته و این اتوبوس که عنوان می‌شود در مالکیت باشگاه پرسپولیس نبوده است. قرار بود اتوبوسی از شرکت عقاب خریداری شود که باشگاه نتوانست پول آن را تامین کند. شرکت عقاب هم محبت کرد و رنگ پرسپولیس را روی بدنه و صندلی‌ها کار کردند و بعد که دیگر نتوانستیم پولش را بدهیم اتوبوس را در اختیار نگرفتیم.مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره مباحثی که پیرامون بازنشستگی‌هاش مطرح شده و اینکه آیا قصد کناره‌گیری از باشگاه را دارد یا خیر؟ گفت: تا امروز نامه‌ای در این باره به باشگاه پرسپولیس نرسیده اما آرزویم این است که از باشگاه کنار بروم. این قدر کار سخت است که دیگر ماندن برایم سخت شده است. اگر به ما بگویند بروید ۱۰۰ درصد کنار می‌رویم. هر چه قانون بگوید انجام خواهیم داد. او در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه باشگاه پرسپولیس از دولت بودجه‌ای دریافت نمی‌کند آیا مشمول قانون بازنشستگان می‌شود یا خیر؟ گفت: این مساله را باید وزارت ورزش بررسی کند و به آن پاسخ دهد من نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم. وی در پایان درباره شانس قهرمانی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا گفت: ما ناامید نیستیم، اگر موانع از سر راهمان برداشته شود این شانس را داریم که قهرمان شویم. بزرگ‌ترین مشکل هم در حال حاضر مجوز ارزی است.

     بی‌اطلاعی رئیس هیات مدیره

     جعفر کاشانی، رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس تهران درباره شرایط تیم فوتبال پرسپولیس ایران پیش از دیدار برگشت با السد قطر بیان کرد: تیم شرایط خوبی دارد و پس از پیروزی مهمی که کسب کردند، به تازگی از مسافرت بازگشتند و روحیه بالایی دارند و امیدوارم شرایط باشگاه و تیم طوری باشد که برای دیدارهای بعدی آماده باشند. او افزود: به طور قطع مطمئن باشید هواداران زیادی در بازی برگشت مقابل السد در ورزشگاه آزادی حضور خواهند داشت و برنده می‌شویم. زمانیکه اراده کنیم و فعل خواستن را صرف کنیم، قطعا برنده می‌شویم و بازیکنان هم اکنون به شرایط بلوغ فکری و شخصیتی رسیده‌اند که بدانند در کجای جامعه قرار دارند و بازی برگشت در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، مقابل میلیون‌ها نفر خواهد بود، چه کسانی که در ورزشگاه حضور دارند و چه هوادارانی که از منازل این دیدار را مشاهده می‌کنند. پرسپولیس تیم بزرگی است و فوتبالیست‌های بزرگی دارد و اگر بازیکنان اراده و خواستن را صرف کنند، در هر زمینه‌ای آماده خواهیم بود. کاشانی ادامه داد: امیدوارم در بازی برگشت هم در حضور هواداران پرشور تیم به موفقیت برسد که به‌طور قطع هم اینچنین خواهد شد. باید آماده دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا شویم و 100 درصد هم مقدمات پرداخت پاداش فراهم شده و انشاءا... این کار انجام خواهد شد.رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس تهران در پایان در مورد حواشی جدیدی که برای اتوبوس باشگاه پرسپولیس و فروش آن رخ داد، خاطرنشان کرد: من دراین باره اطلاعی ندارم و در جریان این موضوع نیستم. درباره میزان قرارداد برانکو و دریافتی او باید از حسابداری باشگاه و گرشاسبی سوال کنید. با باشگاه تماس بگیرید تا مبلغ قرارداد برانکو را بگویند.

     خریدار اتوبوس چه می‌گوید؟!

     رضا چراغی، خریدار اتوبوس پرسپولیس در این باره به «ایلنا» می‌گوید: شغل من رانندگی اتوبوس است و از سال 90 به این کار مشغول هستم. این اتوبوس را از کارخانه عقاب خریداری کردم؛ باشگاه پرسپولیس به این کارخانه بدهی داشته و سند این اتوبوس در اختیار کارخانه بود؛ نتوانستند بدهی‌شان را پرداخت کنند و کارخانه اقدام به فروش آن کرد. او ادامه داد: با این ماشین کار می‌کنم و تا به امروز هم فرصت نشده که به تغییر دکوراسیون داخل آن بپردازیم. این اتوبوس در اختیار من است و با آن کار می‌کنم. دلیل اینکه تصمیم گرفتم این اتوبوس را بخرم،لوگو و زیبایی آن نبوده؛ اتوبوس پرسپولیس کم کار کرده و آماده مسافرت در جاده‌هاست. قیمت اتوبوس برای من یک میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون تومان بوده و به همین قیمت هم خریداری کردم. چراغی در پاسخ به این سوال که اعلام کرده بود تصمیم دارد اتوبوس باشگاه استقلال را هم خریداری کند و آن را به تراکتور اهدا کند، گفت: انشاءا...، اگر تصمیم به فروش داشته باشند خریدار هستیم؛ اتوبوس معمولی هم باشد فرقی ندارد. چراغی گفت: البته که تراکتور این روزها با جت اختصاصی پرواز می‌کند و وضعیت اقتصادی مناسبی دارد اما دوست دارم برای تیم مجبوبم یک اتوبوس خریداری کنم که در مسافرت‌های بین شهری از آن استفاده کنند. طرفدار تراکتورسازی هستم اما به آن صورت فرصت ندارم که نتایج آن را جدی پیگری کنم چون اکثر اوقات در جاده هستیم و اگر وقت باشد بازی‌ها را نگاه می‌کنم. چراغی در پاسخ به این سوال که تمایل دارد راننده باشگاه تراکتورسازی باشد، پاسخ داد: اگر افتخار بدهند دوست دارم این کار را انجام بدهم.

     • ماجرا
     • فروش
     • اتوبوس
     • پرسپوليس
     • تيم
     • فوتبال
     • باشگاه
      ]]>
      hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Sun, 07 Oct 2018 09:47:24 +0330
      پرسپولیس در یک قدمی فینال لیگ قهرمانان http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/18041-پرسپولیس-در-یک-قدمی-فینال-لیگ-قهرمانان.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/18041-پرسپولیس-در-یک-قدمی-فینال-لیگ-قهرمانان.html پرسپولیس در یک قدمی فینال لیگ قهرمانان

      در یکی از دیدارهای نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا روز گذشته تیم السد قطر میزبان پرسپولیس بود. شاگردان برانکو با پیروزی یک بر صفر مقابل این تیم راه رسیدن به فینال این رقابت ها را هموار کردند.

      به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از آرمان، تیم‌های فوتبال السدقطر و پرسپولیس ایران در چارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا روز گذشته به مصاف هم رفتند.دقیقه ۵ روی حرکت امید عالیشاه اولین کرنر بازی برای پرسپولیس به دست آمد. دقیقه ۷ شوت بازیکن السد با واکنش بیرانوند راهی کرنر شد. دقیقه ۱۵ شوت اکرم عفیف توسط بیرانوند مهار شد. دقیقه ۱۷ پاس زیبای بشار رسن برای مهاجم پرسپولیس به اوت رفت. دقیقه ۲۰ ارسال ژاوی با ضربه بغداد همراه شد، اما بیراوند این توپ را در آغوش گرفت. دقیقه ۴۲ عکس العمل فوق‌العاده بیرانوند شود بازیکن السد را راهی کرنر کرد.دقیقه ۴۵ شوت علیپور توسط سعد الشیب مهار شد. نیمه نخست این مسابقه با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید. نیمه دوم را سرخپوشان ایرانی بهتر از حریف قطری خود آغاز کرده اند. دقیقه ۵۷ خطا پشت محوطه جریمه السد به سود پرسپولیس اعلام شد، اما سرخپوشان نتوانستند از موقعیت استفاده کنند. دقیقه ۶۴سانتر خطرناک السد از جناح راست پرسپولیس را شجاع خلیل زاده دفع کرد. دقیقه۶۶شوت خطرناک میگوئل از کنار دروازه پرسپولیس به شکلی خطرناک راهی اوت شد. دقیقه ۷۵ شوت محکم عفیف راهی اوت شد. دقیقه ۷۸ شوت سنگین کریم حسن توسط بیرانوند مهار شد. دقیقه ۸۳ پنالتی برای پرسپولیس روی فرار زیبای علیپور و برخوردش با دروازه بان السد اعلام شد. گل اول پرسپولیس به السد را علی علیپور (۸۶) از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. این بازی در نهایت با برتری یک بر صفر شاگردان برانکو به پایان رسید تا نماینده ایران در دیدار برگشت شانس بیشتری برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد.

      حاشیه ها و بازتاب ها

      علی علیپور با چهار گل زده در لیگ قهرمانان آسیا بهترین گلزن پرسپولیس در این دوره از رقابت‌ها است. سیدجلال حسینی و ژاوی هرناندز مسن‌ترین بازیکنان میدان مسابقه بودند. ژاوی هرناندز در دیدار مقابل پرسپولیس، هزارمین بازی خود را در طول دوران حرفه‌ای را انجام می‌دهد. برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس در این بازی که به دلیل محرومیت از روی سکوها کار را دنبال می‌کرد به وسیله حسین خبیری از با تلفن همراه و از طریق رادیویی با نیمکت‌نشینان ارتباط داشت. بعد از گل حمیدرضا گرشاسبی از جایگاه ویژه سمت برانکو آمد و او را در آغوش گرفت. بعد از گل پرسپولیس هواداران نماینده کشورمان غوغایی در ورزشگاه به راه انداختند و در شرایطی که هواداران السد در سکوت فرو رفته بودند تیم خود را به شدت مورد تشویق قرار دادند. نیمکت‌نشینان السد معترض بودند و به سمت نیمکت پرسپولیس آمدند و با ایگور پانادیچ و رادو شوویچ بحث و جدل کردند. بعد از اعلام ۶ دقیقه وقت اضافه سرمربی پرسپولیس نسبت به این مسئله معترض بود و به شدت اعتراض کرد.سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از پیروزی پرسپولیس مقابل السد نوشت: پرسپولیس با گل علیپور برد مهم و ارزشمندی مقابل السد در قطر کسب کرد تا بازی رفت را با برد پشت سر بگذارد.

      نظر کارشناس داوری

      سیدرضا غیاثی در گفت‌وگو با فارس، درمورد نحوه قضاوت داور سریلانکایی در بازی پرسپولیس و السد قطر در نیمه نهعایی لیگ قهرمانان اسیا گفت: مهمترین فاکتور این داور شجاعتش بود. دو صحنه مهم در این بازی رخ داد که او در هر دو صحنه تصمیم درست و شجاعانه‌ای گرفت. پنالتی پرسپولیس کاملا درست بود زیرا خطوط محوطه جریمه جزئی از محوطه جریمه پرسپولیس محسوب می‌شوند و خطای دروازه السد روی علیپور پنالتی بود و چون چالش بر سر توپ بود دادن کارت زرد به دروازه‌بان السد کافی بود. وی درمورد گلی که السد قطر در دقایق پایانی مسابقه زد گفت: زمانی که توپ در اختیار دروازه‌بان است تا وقتی آن را با پا نزد متعلق به دروازه‌بان است و توپ ربای مهاجم السد خطا بود و گل السد به درستی مردود شد.

      • پرسپوليس
      • السد
      • يك قدمي
      • فينال
      • ليگ قهرمانان آسيا
       ]]>
       hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Wed, 03 Oct 2018 13:09:03 +0330
       پرسپولیس در مخمصه http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/18022-پرسپولیس-در-مخمصه.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/18022-پرسپولیس-در-مخمصه.html پرسپولیس در مخمصه

       پرسپولیس تنها تیم آسیایی است که در دو فصل متوالی توانسته به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند که این یک افتخار بزرگ برای برانکو و شاگردانش به حساب می‌آید؛ چراکه این اتفاق با پنجره بسته نقل و انتقالاتی در این فصل و محرومیت مهدی طارمی در فصل گذشته اتفاق افتاد.

       به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از شهروند، با این حال سرخپوشان در نیمه‌نهایی باید به مصاف السد تا بن دندان مسلح بروند که از ستاره‌هایی مثل ژاوی، گابی و بغداد بونجاح در ترکیب خود استفاده ‌‌می‌کنند و یکی از شانس‌های اصلی کسب عنوان قهرمانی هستند. در چنین شرایطی برانکو تأکید کرده تیمش هدف بزرگ خود برای راهیابی به فینال و رسیدن به قهرمانی آسیا را دنبال می‌کند. منتهی برای این کار مشکلات بسیار بزرگی بر سر راه بهترین باشگاه ایران در سال‌های اخیر است که میزان توقعات هواداران و جامعه فوتبال ایران از پرسپولیس با شرایط بحرانی که این تیم دارد، باید متناسب باشد.

       حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل پرسپولیس بعد از دربی در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکلات باشگاه برای پرداخت حق و حقوق برانکو و خارجی‌های پرسپولیس اعلام کرد؛ آنها ٥ماه است پولی دریافت نکرده‌اند و همین حالا هم می‌توانند از تیم طبق قراردادی که دارند، جدا شوند. جالب اینجاست که برانکو تا به‌حال هیچ جنجال‌سازی در رابطه با این اتفاق انجام نداده بود ولی روز گذشته در این رابطه بعد از صحبت‌های گرشاسبی اعلام کرد: «گرشاسبی واقعیت را گفته است، چون من هنوز طلب فصل پیش خود را از باشگاه نگرفته‌ام و بابت این فصل هم یک ریال دریافت نکرده‌ایم. به‌ هرحال انگیزه و اشتیاق بازیکنان در تمرینات و بازی‌ها باعث شده که ما بمانیم و به کارمان ادامه دهیم درحالی‌ که همین فردا می‌توانیم به خانه‌مان برگردیم. این روند هم مشخص نیست تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد». گفتنی است سایر بازیکنان هم حقوق خود را به صورت کامل تاکنون از باشگاه دریافت نکرده‌اند.

       پرسپولیس به خاطر حکم فیفا از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد و در یک‌سال اخیر نتوانسته بازیکن جدیدی کسب کند تا حقیقت تلخ و حتی ترسناکی که در شرایط کنونی در آستانه بازی با السد وجود دارد را با هم برای چندمین‌بار مرور کنیم. برای بازی رفت پرسپولیس در برابر السد که در دوحه برگزار می‌شود، برانکو ایوانکوویچ به خاطر اخراج در بازی برگشت مقابل الدحیل اجازه نشستن روی نیمکت را ندارد. البته فاجعه به همین‌جا ختم نمی‌شود. کمال کامیابی‌نیا و محمد انصاری هم به خاطر محرومیت نمی‌توانند در این بازی بزرگ به میدان بروند. به این ترتیب دست برانکو برای بازی پیش‌رو خالی‌تر از همیشه است.

       در ادامه مشکل کمبود بازیکن، فاجعه وقتی بزرگتر شد که حسین ماهینی در دربی مصدوم شد و به خاطر آسیب‌دیدگی رباط‌صلیبی‌اش فصل را از دست داد تا بدترین ضربه ممکن به تیم زده شود. دیروز هم برانکو اعلام کرد که سیدجلال حسینی کاپیتان و مهمترین بازیکن تیمش با سرماخوردگی شدید روبه‌رو شده است. حسینی به خاطر همین بیماری ناچار شد تمرین روز گذشته سرخپوشان را ترک کند و برای استراحت به خانه برود.

       برانکو هم تأکید کرده که هواداران از آنها در کهکشان هم انتظار قهرمانی دارند و آنها تمام تلاش خود را در هر شرایطی برای خوشحال‌کردن آنها انجام خواهند داد اما باید نسبت به شرایطی که پرسپولیس با آن روبه‌روست، واقع‌بین بود. در واقع این توقعات زیاد ممکن است به بلای جان پرسپولیس تبدیل شود. جالب اینجاست که پرسپولیس ٨ هفته دیگر هم باید با رقبای خود در لیگ برتر با همین شرایط بحرانی بجنگد و خودش را بالای جدول نگه دارد تا در نیم‌فصل و دوم و اضافه‌شدن ستاره‌هایی چون سروش رفیعی،‌ مهدی ترابی، مهدی شیری و مهدی شریفی و البته شاید رامین رضاییان خیز بلندی برای کسب سومین قهرمانی متوالی در رقابت سخت با حریفان بردارد.

       • پرسپوليس
       • مخمصه
       • آسيا
       • برانكو ايوانكويچ
       • سرمربي
       • ليگ برتر
        ]]>
        hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Mon, 01 Oct 2018 11:54:21 +0330
        تراكتور در مسير جهاني شدن http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17993-تراكتور-در-مسير-جهاني-شدن.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17993-تراكتور-در-مسير-جهاني-شدن.html تراكتور در مسير جهاني شدن

        علي ولي‌اللهي: تراكتورسازي با جاه‌طلبي‌هاي مديرعاملش به رسانه‌هاي غربي راه پيدا كرده. همين دو روز پيش بود كه نشريه معتبر بيلد طي گزارشي از احتمال پيوستن لوييس فن‌خال هلندي به تراكتورسازي تبريز خبر داد.

        گزارشي شبيه به گزارشاتي كه هنگام ورود و خروج جان توشاك به تبريز منتشر شد. بعد از پوكر آنتوني استوكس مقابل استقلال خوزستان و راهيابي اين مهاجم بريتانيايي به صدر جدول گلزنان ليگ برتر ايران با 7 گل، چند نشريه انگليسي زبان ديگر نظير اسپورت‌جو، به پوشش اخبار مربوط به اين مهاجم پرداختند و به طور ضمني در مورد ليگ ايران و باشگاه تراكتورسازي نيز صحبت كردند. همه اينها يعني زنوزي به آنچه به طور ضمني از حضورش در فوتبال مي‌خواسته رسيده. اعتبار و شهرت بين‌المللي. در بيشتر گزارشاتي كه در مورد تراكتور منتشر مي‌شود به اين نكته اشاره مي‌شود كه تراكتور ثروتمندترين تيم ايران است. تيمي كه مالكش شخصي است به نام محمد رضا زنوزي. در كنار اين دستاوردها كه البته شخصي هستند بايد ببينيم فوتبال در تبريز چطور رشد خواهد كرد. چرا كه اين مساله براي تي‌تي‌ها مهم‌تر از شهرت و حضور در نشريات خارجي است. آمدن جان توشاك به ايران و خريد تعداد زيادي ستاره به طور مشخص نتوانست انتظارات را برآورده كند. هرچند كه مي‌شد با دادن فرصت بيشتر به مردي كه امتحانش را بارها پس داده به نتايج ديگري رسيد. به هر حال اين اتفاق نيفتاد و توشاك چمدان به دست راهي كشورش شد. بعد از رفتن توشاك گمانه‌ها درباره جانشيني مرد ولزي بالا گرفت و صحبت از روبرتو كارلوس نيز به ميان آمد. اتفاقا اين شايعه هم در نشريات خارجي بازتاب داشت. اما بعد از گذشت چند روز و خوابيدن شايعات پيوستن دفاع چپ سابق تيم ملي برزيل و باشگاه رئال مادريد، صحبت از حضور فن‌خال شد. اين مرد هلندي نيز با انتشار ويديويي به شايعات حضورش در تبريز دامن زد. فن‌خال در يك ويديوي كوتاه از آمدن قريب‌الوقوعش به ايران خبر داد. كار تا جايي پيش رفت كه حتي در صفحه ويكي‌پدياي اين مربي اسم تراكتورسازي در زير نام تيم‌هايي نظير بارسلونا و منچستريونايتد به عنوان تيم‌هايي كه سرمربي سابق تيم ملي هلند در آن فعاليت مي‌كرده، اضافه شد. در كنار تمام اين هياهوها اما تيم تراكتورسازي دو بازي به انجام رساند. با پديده صدرنشين و استقلال خوزستان. دو ديداري كه در مجموع 4 امتياز به حساب قرمزهاي تبريز واريز كرد. تساوي برابر صدرنشين در خانه حريف و برد پرگل مقابل شاگردان ويسي. با 7 گل زده و بدون گل خورده. اين آمار درخشان توسط كسي به ثبت رسيد كه كمتر نامي از او شنيده مي‌شود. محمد تقوي. مردي كه به صورت موقت از دستياري به سرمربيگري تراكتورسازان رسيده. كسي كه سال‌ها به عنوان مفسر فوتبال در شبكه‌هاي خارجي حضور داشت. بازيكن سابق استقلال تهران. تقوي نشان داده فوتبال ايران را به خوبي مي‌شناسد. هم از 2 بازي آخرش در كسوت سرمربي تيم و هم با تحليل‌هايي كه هر از چندگاهي از او منتشر مي‌شد. اما قرار است او خيلي زود جاي خودش را به يك مربي بزرگ خارجي بدهد. مردي كه قطعا از تقوي امتحان پس‌داده‌تر و باتجربه‌تر است، اما آيا با شرايط خاص فوتبال ايران آشنايي دارد؟ آيا مي‌داند چمني كه قرار است روي آن فوتبال بازي شود در اكثر شهرها كچل است و توپ كمتر از دو سه متر مي‌تواند روي آن مستقيم حركت كند؟ به طور كلي آيا مي‌داند در فوتبال ايران چه خبر است؟ مطمئنا حضور طولاني‌مدت كسي مثل فن‌خال در فوتبال ايران بسيار تاثيرگذار است. آدم‌هاي زيادي مي‌توانند چيزهاي زيادي از او بياموزند. اما او به احتمال زياد يك گزينه ناكارآمد براي نتيجه‌گيري در كوتاه‌مدت به حساب مي‌آيد. مالكان باشگاه تراكتورسازي كه نشان داده‌اند صبر و حوصله‌شان از هواداران هم كمتر است، آيا مي‌توانند به مرد هلندي در صورت نتيجه نگرفتن احتمالي در چند بازي اول وقت بدهند؟ آيا مي‌توانند فشار سكوها را تحمل كنند؟ آمدن فن‌خال در ميانه فصل و تحويل گرفتن تيمي كه خودش نبسته شرايط سختي را براي او ايجاد خواهد كرد. در حالي كه ادامه دادن با تقوي گرچه آن شهرت بين‌المللي را براي زنوزي و تيمش به ارمغان نمي‌آورد، اما مي‌تواند تضمين بهتري براي موفقيت تيم در اين فصل باشد. به نظر مي‌رسد بهترين زمان براي آمدن مربي بزرگ در ابتداي فصل، نه شروع بازي‌ها، بلكه از آغاز فصل نقل و انتقالات است. اين كار زمان مناسبي در اختيار مربي قرار مي‌دهد كه برنامه‌ريزي مناسبي براي يك فصل طولاني داشته باشد.

        منبع: اعتماد

        • تراكتورسازي
        • تراختور
        • ليگ برتر
        • فوتبال
        • تبريز
         ]]>
         hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Sun, 30 Sep 2018 11:34:44 +0330
         استقلال قبل از تيام چه مي‌ كرد؟ http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17992-استقلال-قبل-از-تيام-چه-مي‌-كرد؟.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17992-استقلال-قبل-از-تيام-چه-مي‌-كرد؟.html استقلال قبل از تيام چه مي‌ كرد؟

         حامد فرضعلي بيك: چه «چله»‌اي گرفته‌اند آبي‌هاي پايتخت بعد از برد اميدوار‌كننده‌شان مقابل تيم توشاك... بعد از بازي با تراكتور كه مي‌توانست «خط و نشان» شفر باشد براي ليگ‌برتري‌هاي مدعي، استقلال در مسير ناكامي گازش را گرفت و به هيچ هشدار و انتقادي هم وقعي ننهاد.

         چهل روزي از آن پيروزي ۳گله مي‌گذرد و در اين مدت تيم شفر هيچ بردي را تجربه نكرده. در ليگ به پارس جم باخته و مقابل فولاد، نساجي و پرسپوليس متوقف شده، در آسيا هم با ناكامي مقابل السد، از ليگ قهرمانان كنار رفته... بد است، نه؟اصلا افتضاح است و به زعم خيلي‌ها، بدتر از اين نمي‌توانست وجود داشته باشد.ما اما معتقديم بدتر از اين هم هست... بدتر، رويكرد مرد آلماني است كه چهره «قرباني» به خود گرفته و در جو ناشي از هجمه‌هاي شديد عليه افتخاري و توفيقي، مشغول خودزني و دروغ گفتن به خويشتنِ خويش است... در ليگ گل نمي‌زنند، نام تيام به گوش مي‌رسد. در آسيا حذف مي‌شوند، لعنت مي‌فرستند به بانيان جدايي تيام... هواداران استقلال را مي‌گوييم؛ هر نتيجه بدي را كه مي‌بينند، ياد تيام مي‌افتند و حسرت مي‌خورند. حق هم دارند اما نمي‌دانند با اين كارشان دارند وينفرد شفر را در حاشيه امنيتي به واقع مخرب قرار مي‌دهند و به ضرر تيم‌شان كار مي‌كنند... آنقدر در فضاي مجازي و حقيقي از تيام و «خيانت نقل و انتقالات» نوشته و گفته‌اند كه آقاي سرمربي هم باورش شده بي‌تقصير است. بعد از هر ناكامي داخلي و خارجي، شفر مي‌آيد مقابل خبرنگاران مي‌نشيند و صورت حق به جانب مي‌گيرد، گويي به خانه‌اش تجاوز كرده و مال و اموالش را به تاراج برده‌اند. بس است آقاجان، تيام و قصه‌اش تمام شد و رفت.جپاروف به خاطرات پيوست.ابراهيمي در قطر است و حسيني هم در تركيه. خوب بودند و تاثيرگذار، ولي مدت‌هاست كه رفته‌اند. تا كي مي‌خواهيد آه و شيون كنيد؟ يكي به شفر حالي كند كه خودش يك پاي ماجراست. او هوادار نيست كه بتواند اينك انتقاد كند. مدام مي‌گويد از ماه‌ها قبل گفته بودم قرارداد فلاني و فلاني را تمديد كنيد... نكردند؟ خب نمي‌ماندي. اعتراض و استعفا مي‌كردي و مي‌رفتي. چرا به اين شرايط تن دادي آقاي شفر؟ گُلِ زمان نقل و انتقالات را رها كردي و از ايران خارج شدي. برگشتي و ديدي برايت خريد كرده‌اند. طبق ليست جنابعالي پيش رفته يا خودسر عمل كرده بودند؟ اگر اولي است، چرا با نفرات مورد تاييدت حال استقلال خوب نيست؟اگر هم دومي است، چرا پذيرفتي و ماندي؟ چطور در شروع تمرينات عذر امثال طاهرخاني و سام‌كن خواسته شد و عنوان شد مورد تاييدتان نيستند؟ پس بقيه خوب بودند كه ماندند، غير از اين است؟ اگر كريمي با ابراهيمي و تبريزي با تيام قابل مقايسه نبودند، چرا ماندي آقاي شفر؟نگران اين بودي كه استعفا از لحاظ مالي چيزي نصيبت نمي‌كند؟! اصلا يك سوال؛ استقلال در سال‌هاي قبل كه تيام نبود، با چه بازيكناني در خط حمله گذر ايام مي‌كرد؟ مجيدي، عنايتي، برهاني، اكبرپور، قاضي، سامره و خيلي‌هاي ديگر هم مثل تيام از تيم دوم يوونتوس به استقلال آمده بودند؟! چنان مي‌گويند تيام، انگار استقلال هر فصل يك مهاجم درجه يك و بين‌المللي از برزيل يا اروپا در تركيب خود داشته و با آنها به موفقيت مي‌رسيده است. نه جناب شفر، پيش از اين هم مهاجمان «داخلي» در اين تيم مي‌درخشيدند و خبري از ستاره خارجي نبود.تيام واقعا خوب و حرفه‌اي بود اما امروز ديگر در استقلال نيست.اين را بايد پذيرفت و به فكر كار بود.بدتر از كسي نيست كه عزيزش را از دست داده، او هم مجبور است از نو بسازد و بلند شود، جز اين است؟ همه جا عنوان مي‌كنند استقلال نقل و انتقالات را باخت، ما هم مي‌گوييم بله، بد هم باخت، اما تكليف چيست؟ تكليف هنر و وظيفه سرمربي چه مي‌شود؟ همين الان استقلال مگر كم بازيكن دارد؟ امثال سپاهان ۱۱ تا تيام دارند كه بالانشينند؟ عملكرد تبريزي را سال‌هاست كه همه مي‌بينند. او مهاجم نوك توانمندي است. شايد در سطح تيام نباشد اما اينكه در استقلال اكثرا در كناره‌ها به كار گرفته مي‌شود و بازده گذشته را ندارد، به سرمربي و تفكرات «نامطلوب» او برمي‌گردد. استقلال دو گلر آماده دارد كه نفر ذخيره مدت‌هاست منتخب كي‌روش است. خط دفاع اين تيم متشكل از بازيكنان «ملي‌پوش» است. علي كريمي و فرشيد باقري از بهترين هافبك دفاعي‌هاي ايران هستند. طارق همام مسي فوتبال عراق است.فرشيد اسماعيلي يكي از خوب‌هاي فوتبال ما است.آذري مي‌تواند يك پديده و استعداد بزرگ باشد. قائدي اگر درست هدايت شود، يكي از نوابغ خواهد بود. تبريزي امتحان پس داده است و ... با همين‌ها اگر نمي‌شود فوتبال خوبي ارايه كرد، بايد يقه سرمربي را گرفت. بس است ذكر نام امثال افتخاري و توفيقي. كم‌كاري (بخوانيد خيانت) كردند و در اين شكي نيست اما بيش از اين ادامه دادن و از آنها ياد كردن هم عين خيانت است.طارق مي‌تواند جپاروف ديگري باشد و تبريزي هم يك شِبه تيام. اگر استقلال در ۴ بازي اخير ليگ برتري‌اش گلي نزده، بيش از توفيقي و افتخاري بايد از شفر انتقاد كرد، شفري كه الحاجي گرو را به شخصه تاييد و جذب كرد تا جانشين تيام باشد اما تاكنون كه چيزي شبيه دي‌كارمو بوده و بس! استقلال همين حالا هم كم بازيكن ندارد. اينكه آن تيم موفق بايد حفظ و تقويت مي‌شد را نمي‌توان انكار كرد اما انصافا ضعف كنوني استقلال نيز هيچ توضيح قانع‌كننده‌اي را متوجه خود نمي‌بيند. شفر بايد اشتباهاتي نظير رها كردن استقلال به هنگام برگزاري جام جهاني، قبول شرايط تحميلي باشگاه، پر نكردن جاي ساناك، ضعف تفكر، استفاده غير صحيح از برخي بازيكنان، خريدهاي ناموفقي چون بوژان نجدنوف و الحاجي گرو، عدم اطمينان به جواناني چون آذري و... را بپذيرد و جبران مافات كند. اگر قرار بود همه‌چيز آرماني باشد، شايد ديگر اصلا نيازي به شفر نبود.يكي مثل برانكو در شرايط بحراني دو سه ماه اخير پرسپوليس دارد به معناي واقعي از هنرش خرج مي‌كند. از شفر هم‌چنين انتظاري مي‌رود، انتظاري كه نامعقول و «زياد» نيست...

         منبع: اعتماد

         • استقلال
         • تيام
         • ليگ برتر
         • وينفرد شفر
         • بازيكن
         • فوتبال
          ]]>
          hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Sun, 30 Sep 2018 11:31:41 +0330
          ٩٠ دقیقه عذابمان دادید http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17966-٩٠-دقیقه-عذابمان-دادید.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17966-٩٠-دقیقه-عذابمان-دادید.html ٩٠ دقیقه عذابمان دادید

          یک دربی دیگر هم تمام شد و از همین حالا بعد از چند روز صحبت درباره حواشی و اتفاقات این مسابقه، همه منتظر فرارسیدن یک دربی دیگر می‌شوند.

          به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از شهروند، اتفاقی که مدام در طول تاریخ تکرار می‌شود و تکرار! دربی اخیر اما هواداران سرخابی را راضی نکرد و همه درحال اعتراض هستند. باز هم شائبه سفارشی‌بودن مسابقه برای تساوی با توجه به شرایط دو تیم بر سر زبان‌ها افتاده است. به‌ هرحال اسپانسر پیراهن هر دو تیم مشترک بود و وزارت ورزش هم اداره هر دو باشگاه را در اختیار دارد و تا زمانی که این دو تیم به بخش خصوصی واگذار نشوند، البته این حرف و حدیث‌ها ادامه خواهد داشت، اما دربی کسل‌کننده اخیر چند نکته و حاشیه مهم دیگر هم داشت که به آن پرداخته‌ایم.

          سوءاستفاده از دربی برای دزدی!

          خفت‌گیری و سرقت ده‌ها گوشی موبایل در اطراف ورزشگاه آزادی با سلاح سرد از حاشیه‌های مهم بود. در خبرهای ابتدایی عنوان شده بود که یک تیم شرور ٨نفره مجهز به سلاح سرد اطراف ورودی شرقی آزادی به هوادارانی که تعدادشان زیاد نبوده، حمله می‌کردند و با دزدیدن پول نقد و گوشی آنها بلافاصله متواری می‌شدند. مأموران یک سارق خودرو که قصد سرقت لوازم داخل خودرو‌های پارک‌شده در پارکینگ ورزشگاه را داشت، شناسایی و دستگیر کردند. سرهنگ کیوان ظهری، رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در واکنش به خبر حمله با سلاح سرد به تماشاگران برای سرقت اعلام کرد: «حمله با سلاح سرد به تماشاگران دربی پس از اتمام مسابقه کذب محض است و چیزی به ما گزارش نشده است. ماموران طی بازرسی‎ها و گشتزنی در اطراف ورزشگاه موفق به شناسایی و دستگیری ۹ سارق و جیب‌بر که در محوطه ورزشگاه درحال پرسه‌زنی بودند، شدند. همچنین یک سارق که درحال دزدی لوازم خودروهای پارکینگ بود، دستگیر شد.»

          بازداشت دختران پسرنما

          انتشار خبر دستگیری دختران که با گریم مردانه قصد ورود به استادیوم را دارند، قبل از هر مسابقه فوتبال به یک اتفاق تکراری تبدیل شده است. قبل از دربی هم در خبرها آمد که ماموران دو دختر را که با گریم مردانه قصد ورود به استادیوم داشتند، دستگیر کردند. البته یک تصویر منتشرشده در فضای مجازی هم نشان داد که یکی از دختران با لباس پسرانه موفق شده به سکوهای آزادی برود. خبر مهم دیگر حضور ماموران لباس شخصی در بین تماشاگران برای کنترل نظم و شناسایی دخترانی که توانسته‌اند وارد آزادی شوند، بود که در نوع خود جالب بود.

          تماشاگران کاری به کار هم نداشتند

          برخلاف دربی‌های گذشته، درگیری هواداران پرسپولیس و استقلال در طول مسابقه فقط در حد شعار بود و دیگر شاهد درگیری شدید فیزیکی و پرتاب سنگ و بطری نبودیم. از قبل تا بعد از دربی تنها در یک صحنه تماشاگران به سمت هم برای ثانیه‌هایی کوتاه بطری پرتاب کردند که این موضوع هم سریع کنترل شد. البته جذاب‌نبودن مسابقه هم در این بی‌حاشیه‌بودن سکوها تأثیر زیادی گذاشت. با این حال حتی به یک صندلی آزادی هم در روز بازی آسیب نرسید.

          سکوهای استقلال پر نشد!

          یکی از حاشیه‌های هفته گذشته مورد بحث مردم تقسیم سکوهای دربی به صورت ٩٠ به ١٠ برای تیم میزبان یعنی استقلال بود که بعد مشخص شد فتحی سرپرست باشگاه در جلسه شورای تأمین استان تأکید کرده که مخالف این طرح است و بهتر است باز هم تماشاگران به صورت ٥٠-٥٠ به آزادی بیایند. مسأله حیرت‌انگیز اینجاست که باز هم تعداد قابل توجهی از سکوهای استقلالی‌ها در روز دربی خالی ماند. این درحالی است که بلیت‌فروشی توسط باشگاه استقلال انجام شده بود.

          اوج گرانی در آزادی!

          توجه مردم به دربی و حضور پرشور آنها در آزادی باعث گران‌شدن اقلام مختلف شد. یک ساندویچ همبرگر بی‌کیفیت با یک پرگوجه و خیارشور ١٠‌هزار تومان به فروش رسید. نوشابه ٢٥٠٠ تومان و آب معدنی ٢٠٠٠ تومان! سیگار هم نزدیک به ٤ تا ٥‌هزار تومان بیشتر از قیمت کف بازار در اطراف ورزشگاه به فروش می‌رسید. هیچ نظارتی هم روی ساندویچ‌های بی‌کیفیت و گران غیربهداشتی وجود نداشت. هرکسی هرکاری دلش می‌خواهد می‌توانست انجام بدهد!

          • دقيقه
          • 90
          • عذاب
          • استقلال
          • پرسپوليس
          • ليگ برتر
          • دربي
           ]]>
           hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Sat, 29 Sep 2018 12:18:50 +0330
           بیا به چیز دیگری فکر نکنیم http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17948-بیا-به-چیز-دیگری-فکر-نکنیم.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17948-بیا-به-چیز-دیگری-فکر-نکنیم.html بیا به چیز دیگری فکر نکنیم

           چند ماه انتظار برای تماشای بزرگترین بازی فوتبال ایران امروز به سر می‌رسد و از ساعت ١٨:٣٠ با سوت علیرضا فغانی هیجان ٩٠ دقیقه‌ای به سراسر کشور تزریق می‌شود.

           آمارهایی از تقابل سرخابی‌ها

           به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از شهروند، ٢٦ برد برای استقلال، ٢٣ برد برای پرسپولیس و ٣٨ تساوی از ٨٧ دربی قبلی به ثبت رسیده و حالا همه در انتظار یک بازی ویژه و خاص در دربی ٨٨ هستند. با احتساب دربی سوپرجام برانکو تاکنون ٤ برد از ٨ تقابلش با استقلال ثبت کرده که آمار خوبی است. او ٢ باخت و ٢ مساوی نیز در کارنامه دارد. از سوی دیگر وینفرد شفر که فصل قبل یک هفته مانده به دربی سرمربی استقلال شد، یک باخت و یک برد را در لیگ هفدهم برابر رقیب سنتی‌اش تجربه کرد. مشهورترین برد پرسپولیس ٦ بر صفر در ‌سال ٥٢ و بهترین پیروزی استقلال هم چند باری با نتیجه ٣ بر صفر رقم خورده است.

           استقلال پرستاره؛ پرسپولیس آماده

           استقلال خیلی از ستاره‌های خود را نسبت به فصل قبل از دست داده و ٦ بازیکنی که در دربی ٨٦ در ترکیب این تیم از ابتدا به میدان رفتند، هم اکنون دیگر این تیم را همراهی نمی‌کنند؛ امید ابراهیمی، مامه تیام، مجید حسینی، امید نورافکن، سرور جپاروف و داریوش شجاعیان. با این حال باز هم تیم وینفرد شفر را می‌توان یک تیم پرستاره نامید؛ چون آنها توانستند با جذب بازیکن‌های جایگزین هم در میدان و هم روی نیمکت بازیکنان باکیفیتی را داشته باشند. از سوی دیگر پرسپولیس که یک سالی است با محرومیت از نقل‌و‌انتقالات دست‌وپنجه نرم می‌کند، همچنان کیفیت بالای خود را حفظ کرده و با صعود به نیمه‌نهایی آسیا و رده دوم لیگ برتر نشان داده که کاملا آماده است.

           لطفا احتیاط نکنید!

           با اینکه باختن در دربی از نظر خیلی از کارشناسان می‌تواند تبعات زیادی را برای هر یک از تیم‌های استقلال و پرسپولیس داشته باشد اما قطعا حساسیت آن از نظر جدولی آن‌قدر هم زیاد نیست که باخت سرخابی‌ها بتواند آنها را از قهرمانی محروم کند. با هر یک از هواداران این ٢ تیم صحبت کنید، علاوه بر اینکه آرزویشان بردن دربی است، روی جذاب‌بودن دربی تأکید می‌کنند؛ اتفاقی که فصل گذشته در ٢ بازی رفت و برگشت رخ نداد و شاهد ثبت نتیجه یک بر صفر روی اسکوربورد ورزشگاه بودیم. برانکو و شفر در مصاحبه‌های خود پیش از بازی روی تاکتیک هجومی خود تأکید کرده‌اند اما عملی‌شدن آن در بازی امروز فاصله زیادی تا حرف دارد. باید امیدوار بود در دربی ٨٨ شاهد محافظه‌کاری سرمربیان و بازیکنان ٢ تیم نباشیم تا بار دیگر یکی از آن دربی‌های خاطره‌انگیز را شاهد باشیم؛ فارغ از اینکه بدانیم با سوت پایان بازی طرف آبی ورزشگاه خوشحال است یا سکوهای قرمز.

           • دربي
           • ليگ برتر
           • فوتبال
           • استقلال
           • پرسپولیس
            ]]>
            hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Thu, 27 Sep 2018 13:14:35 +0330
            فوتبال بهانه است، زندگي را دريابيم http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17942-فوتبال-بهانه-است،-زندگي-را-دريابيم.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17942-فوتبال-بهانه-است،-زندگي-را-دريابيم.html فوتبال بهانه است، زندگي را دريابيم

            وحيد جعفري: روزي براي شادي، براي فراموش كردن سياست و اقتصاد. بي‌خيال دلار، زنده باد فوتبال.

            امروز دربي پايتخت برگزار مي‌شود. شهرآورد 87 باشد يا 88، چه فرقي مي‌كند؟ مهم هيجاني است كه به جامعه تزريق خواهد كرد در اين روزها. اصلا ما را چه به سياست؛ فوتبال فارسي را عشق است و آن معتادي كه مكث مي‌كند و از پشت شيشه مغازه زل مي‌زند به تلويزيون و دربي را مي‌بيند. يا همان هوادار دو‌آتشه‌اي كه هنوز فكر مي‌كند ناصر حجازي دروازه‌بان استقلال است و علي پروين در خط حمله پرسپوليس. باز هم 22 بازيكن سرخابي در كاسه ورزشگاه 100هزار نفري و هنجره‌هايي كه از سكوهاي مملو از هوادار رگبار مي‌شوند بر سر و صورت بازيكنان تيم رقيب. امروز كسي به فكر سازمان ملل و ترامپ نخواهد بود. كسي مرگ بر اين و آن نخواهد گفت. امروز حكم، حكمِ فوتبال است. 90 دقيقه استرس و هيجان؛ 90دقيقه‌اي كه دور مي‌شويم از فضاي ملتهب جامعه و غرق مي‌شويم در نبودن. كري‌هاي بي‌خودي و دلخوشي‌هاي الكي، همه و همه براي يك بازي فوتبال. بله، بازي فوتبالي كه همه‌چيز است و هيچ نيست. امروز سكوهاي ورزشگاه و جعبه جادويي پناه بسياري خواهد بود تا دقايقي را بي‌خيال زمانه شوند و كمي نشاط صيد كنند از جنگ فوتبال. غروب دلگير پاييز را ناديده بگيرند و بالا و پايين بپرند از توپي كه به تور مي‌چسبد يا نمي‌چسبد و زمين و زمان را به هم بدوزند به خاطر گل‌هاي به ثمر رسيده يا فرصت‌هاي از دست رفته. چه ساده، چه آسان مي‌توان دلخوش بود با فوتبال؛ با يك پاكت تخمه داغ. چه فرقي مي‌كند در استاديوم بودن يا جلوي تلويزيون نشستن؟ مهم نبودن است؛ باقي بهانه. جاي خالي زنان در ورزشگاه يا پخش نشدن فوتبال در سينما، هيچ‌كدام تازه نيست؛ همه نداشته‌هاي جامعه ما است كه نمي‌توان ناديده‌شان گرفت‌؛ اما بي‌خيال، بياييد كنار هم فوتبال تماشا كنيم؛ دور كاسه پر از تخمه داغ حلقه بزنيم فوتبال را با خانواده نگاه كنيم و كمي طعم با هم بودن را بچشيم. اين دربي كه بگذرد شايد دربي بعدي دلار قيمت ديگري داشته باشد. شايد هم زنان در ورزشگاه از نزديك شهرآورد را تماشا كنند. هيچ‌چيز مشخص نيست، پس دم را دريابيم. بگذاريد فردا همان فردا بيايد نه با فكرو استرس امروز؛ وقتي بهترين خاطره چند سال بعد مي‌تواند تماشاي بازي استقلال و پرسپوليس باشد در كنار پدر؛ وقتي بهترين لحظه مي‌تواند خوردن بستني پيروزي باشد به همراه خانواده. زندگي شادي‌هاي كوچكي است كه بايد ايجاد شوند؛ فوتبال را بهانه ايجاد اين شادي‌ها كنيم تا دق نكرديم.

            منبع: اعتماد

            • فوتبال
            • بهانه
            • زندگي
            • دربي
            • استقلال
            • پرسپوليس
             ]]>
             hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Thu, 27 Sep 2018 12:38:52 +0330
             سرخابی‌ ها و دربی ۸۸ http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17933-سرخابی‌-ها-و-دربی-۸۸.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17933-سرخابی‌-ها-و-دربی-۸۸.html سرخابی‌ ها و دربی ۸۸

             هفته هشتم لیگ برتر امروز با انجام دو دیدار در حالی آغاز می‌شود که در نخستین مسابقه، تیم‌های استقلال و پرسپولیس هشتاد و هشتمین دربی پایتخت را برگزار خواهند کرد.

             غیبت تاج و کی‌روش!

             به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از آرمان، شهرآورد تهران، مهم‌ترین دیدار فوتبال ایران و حتی آسیا است که چشم میلیون‌ها نفر در دنیا به آن خیره می‌شود اما بازی این هفته استقلال و پرسپولیس در غیاب 2 چهره اصلی فوتبال کشورمان یعنی مهدی تاج و کارلوس کی‌روش برگزار می‌شود. رئیس فدراسیون فوتبال ایران صبح پنجشنبه برای حضور در جلسه کمیته مسابقات فیفا راهی سوئیس می‌شود و قرار است پس از پایان این جلسه در نشست خصوصی با جیانی اینفانتینو درباره مباحثی مانند اعطای میزبانی جام‌جهانی 2020 فوتسال به ایران، پول‌های بلوکه شده و مطالبات ایران از فیفا، مشکلات فدراسیون فوتبال برای واریز و برداشت پول‌هایش و امضای تفاهمنامه با رئیس فیفا برای پرداخت بدهی ارزی فدراسیون از طریق این نهاد،به بحث و تبادل نظر بپردازد. از طرفی کارلوس کی‌روش هم که با اوسیانو کروز دستیار پرتغالی خود در مراسم بهترین‌های سال فیفا(THE BEST) حاضر شده بود پس از پایان این مراسم به پرتغال بازگشت تا سنت ندیدن بازی‌های لیگ برتر ایران را تکرار کند. حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پس از اتمام دیدار این تیم با سپیدرود رشت اعلام کرد سرمربی تیم‌ملی باید با حضور در ورزشگاه بازی‌های لیگ برتر را ببیند اما با این وضعیت کی‌روش در دربی هم به ورزشگاه آزادی نمی‌آید. آخرین باری که کارلوس کی‌روش برای تماشای بازی یک تیم باشگاهی ایران به ورزشگاه آزادی آمد به تاریخ 23 اسفند 95 باز می‌گردد که او با حضور در این ورزشگاه دیدار استقلال مقابل لوکوموتیو تاشکند در مرحله گروهی فصل 2017 لیگ قهرمانان که با برتری 2 بر صفر شاگردان علیرضا منصوریان همراه شد از نزدیک تماشا کرد. با این وجود طبق اعلام یک منبع آگاه مارکار آقاجانیان، سباستین و الکساندر لوپز به نمایندگی از کادرفنی تیم‌ملی فوتبال ایران دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس را با حضور در ورزشگاه آزادی زیرنظر می‌گیرند.

             کنترل نامحسوس و پاداش به خوب‌ها!

             اسماعیل حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی درباره هشتاد و هشتمین دربی پایتخت گفت: بیش از یک ناظر انضباطی در ورزشگاه حضور دارد و عده‌ای ناظر نامحسوس در بین تماشاگران در جایگاه‌های مختلف ورزشگاه‌ها مستقر می‌شوند.امیدواریم که مسابقه بزرگ پایتخت روز پنجشنبه به‌خوبی و کیفیت بالای فنی انجام شود. حسن‌زاده خاطرنشان کرد: نکته مهمی که می‌خواهم به آن اشاره کنم این است که از هفته‌های گذشته اقدامات لازم برای شناسایی افرادی که روی سکوها، به رفتارهای غیرقانونی انجام می‌دهند، صورت گرفته است. به نحوی که با شناسایی و مشخص شدن افراد، کمیته انضباطی طبق بند 6 ماده 66 مقرارت انضباطی نسبت به محروم کردن آن افراد مشخص از حضور در ورزشگاه‌ها اقدام خواهد کرد. یعنی تاکنون رفتارهای غیر قانونی تماشاگران منتهی به تنبیه تیم محبوبشان می‌شد اما از این پس در کنار تنبیه تیمی، چنانچه افراد شناسایی شوند،حداقل دو سال از حضور در ورزشگاه محروم خواهند شد. وی در پایان ضمن تشکر از همه افرادی که برای برگزاری شهرآورد تهران زحمت می‌کشند، گفت: از مدیران، مقامات مسئول و مسئولان فرهنگی هر دو باشگاه تشکر می‌کنیم چرا که در برنامه‌های مختلف برای هرچه بهتر برگزار کردن شهرآورد تهران تلاش می‌کنند و به سرمشوقان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هم اعلام می‌کنیم که چنانچه مسابقه روز پنجشنبه بدون حواشی انضباطی و در کمال آرامش برگزار شود، از تقدیر و پاداش قابل توجهی برخوردار خواهند شد.

             خوش‌یمنی سوت فغانی برای آبی‌ها؟!

             شهرآورد پایتخت در حالی برگزار می‌شود که پرسپولیس مدعی قهرمانی است و استقلال با شرایط نه‌چندان خوب در میانه‌های جدول جای دارد. البته شرایط دربی در این چند سال اخیر به‌خوبی نشان داده که جایگاه تیم‌ها نقش تاثیرگذاری درنتیجه این بازی نداشته و دیدار دو تیم پرسپولیس و استقلال غیرقابل پیش‌بینی‌ترین بازی سال است. به هر روی این روزها هواداران هر دو تیم برای هم کری می‌خوانند و همه منتظرند تا حساس‌ترین بازی سال در ورزشگاه آزادی برگزار شود و مسئولان هم در حال برگزاری مقدمات این بازی هستند. علیرضا فغانی داور بین‌المللی کشورمان به‌عنوان داور شهرآورد انتخاب شد. فغانی تاکنون تجربه قضاوت در پنج شهرآورد را داشته است که نتایج آن،دو پیروزی برای استقلال، یک پیروزی برای پرسپولیس و دو تساوی بدون گل بوده است.

             شهرآورد ۷۴

             اولین قضاوت فغانی مربوط به شهرآورد ۷۴ بود. در سال ۹۰ فغانی برای دیدار حساس پرسپولیس و استقلال انتخاب شد که نتیجه این دیدار ۳ بر ۲ به سود پرسپولیس تمام شد. این بازی یکی از حساس‌ترین بازی‌ها بود چراکه ایموند زاید در این بازی هت‌تریک کرد و با ثبت سه گل باعث پیروزی پرسپولیس شد. در این بازی مرحوم مهرداد اولادی توسط فغانی اخراج شد.

             شهرآورد ۷۷

             دومین حضور فغانی و قضاوتش در شهرآورد ۷۷ بود. او به‌عنوان داور این بازی حساس انتخاب شد، اما فغانی در این دیدار کار راحتی پیش‌رو داشت و بازی بدون کمترین تنش با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

             شهرآورد ۸۳

             در شهرآورد ۸۳ که دوباره فغانی به‌عنوان داور انتخاب شد بازی با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید و این داور بین‌المللی در این بازی هم قضاوتی راحتی داشت.

             شهرآورد ۸۴

             قضاوت شهرآورد ۸۴ برای چهارمین بار به فغانی سپرده شد و استقلال در این بازی توانست با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز میدان شود. قضاوت فغانی برای استقلالی‌ها خوش‌یمن بود و آنها توانستند رقیب دیرینه خود را شکست دهند. البته دربی ۸۴ حواشی جنجالی هم داشت، رحمتی دروازه‌بان استقلال در دقایق پایانی اخراج شد و مجید حسینی مدافع این تیم در درون دروازه قرار گرفت.

             شهرآورد ۸۶

             در شهرآورد ۸۶ فغانی بازهم به‌عنوان داور شهرآورد انتخاب شد که این بازی هم به سود استقلال به پایان رسید و آبی‌پوشان پایتخت توانستند با نتیجه یک بر صفر به پیروزی برسند. حالا باید منتظر بمانیم آیا در شهرآورد ۸۸ سومین پیروزی برای استقلالی‌ها با قضاوت فغانی رقم می‌خورد یا خیر؟.

             • سرخابي
             • دربي
             • استقلال
             • پرسپوليس
             • ليگ برتر
             • فوتبال
              ]]>
              hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Thu, 27 Sep 2018 12:01:39 +0330
              شاهکار قرمزها در‌ آزادی http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17848-شاهکار-قرمزها-در‌-آزادی.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17848-شاهکار-قرمزها-در‌-آزادی.html شاهکار قرمزها در‌ آزادی

              بعد از شکست یک بر صفر قرمزها در نیمه اول شاید کمتر کسی باور داشت شاگردان برانکو می‌توانند اینگونه برگردند اما سربازان جسور برانکو نشان دادند فوتبال 90 دقیقه است.

              به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از آرمان، آنها اگرچه تعدادشان خیلی کم بود ، خیلی ارزان تر بودند و دست‌های برانکو برای تعویض هم خالی بود اما سید جلال و گروهش با حمایت 80 هزار عاشق روی سکوها، بزرگترین بازگشت تاریخ‌شان در آسیا را رقم زدند و سزاوارانه به جمع 4 تیم نهایی رسیدند و یک ملت به بازی ستایش آمیز شاگردان برانکو افتخار کردند. تیم های پرسپولیس و استقلال در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا روز گذشته به مصاف حریفان خود رفتند. شاگردان برانکو موفق شدند با برتری 3 بر یک مقابل الدحیل قطر راهی مرحله نیمه نهایی این رقابت ها شود. تیم استقلال اما مقابل السد تن به شکست داد تا از گردونه رقابت‌ها حذف شود.

              برد پرسپولیس

              پیش از آغاز دیدار تیم‌های پرسپولیس و الدحیل قطر در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا, روی سکو‌های ورزشگاه آزادی بین هواداران پرسپولیس درگیری رخ داد که باعث آسیب‌دیدگی و جراحت برخی از آنها شد. این درگیری با دخالت یگان ویژه به پایان رسید. دقیقه ۹ منشا می‌رفت تا با دروازه پرسپولیس تک به تک شود که خروج لکومته سبب از دست رفتن موقعیت سرخپوشان شد. دقیقه ۲۰ ضربه زیبای منشا به تیرک دروازه الدحیل برخورد کرد. دقیقه ۱۶ ضربه کاشتی تیم قطری به جایی نرسید و سید جلال حسینی با ضربه سر توپ را دور کرد. دقیقه ۲۶ نام تائه هی از میانه زمین حرکت کرد و در حالیکه در آستانه تک به تک شدن با بیرانوند قرار گرفته بود با تکل محمد انصاری سرنگون شد. به همین دلیل روشن ایرماتوف مدافع پرسپولیس را با کارت زرد جریه کرد. دقیقه ۳۰ ارسال بشار رسن روی دروازه الدحیل با ضربه سر بی دقت علی علیپور همراه شد که این توم با اختلافی فراوان از کنار دروازه لکومته بیرون رفت دقیقه 33 روی ارسال بازیکنان الدحیل روی دروازه پرسپولیس و دفع سید جلال توپ به بدن کریم بوضیاف برخورد کرد تا گل اول تیم قطری به ثمر برسد. پس از این گل ورزشگاه آزادی در بهت کامل فرو رفت و با سوت های ایرماتوف صدای هواداران بلند می شد. نیمه اول با شکست یک بر صفر شاگردان برانکو به پایان رسید. دقیقه 53 اعلام خطا از امید عالیشاه روی مادیبو آسم سبب اعتراض برانکو به ایرماتوف شد. هواداران پرسپولیس از دقیقه ۵۵ بار دیگر شروع به تشویق این تیم کردند. دقیقه ۵۷ بشار رسن در موقعیتی خوب توپ را به دستان امین لکومته کوبید. روی کرنر ارسالی بازیکنان پرسپولیس سید جلال حسینی با ضربه پای چپی فوق العاده گل تساوی این تیم را به ثمر رساند. با گل دقیقه ۵۸ سید جلال حسینی وضعیت ورزشگاه آزادی با طور کلی دگرگون شد تمامی هواداران به تشویق تیم پرداختند. دقیقه ۵۹ با ارسال حسین ماهینی ضربه سر علی علیپور از بالاسی دروازه الدحیل بیرون رفت. دقیقه ۷۶ سلطان البریک گل به خودی زد و دیدار با نتیجه ۲ بر ۱ به سود شاگردان برانکو پیگیری می شود. لحظاتی بعد گادوین منشا با چند حرکت از سد دروازه بان الدحیل گذشت و گل سوم را به نفع تیم پرسپولیس به ثمر رساند. دقیقه 90 علی علیپورروی ضد حمله توپ را به امید عالیشاه سپرد که این بازیکن پس از ورود به محوطه جریمه، شوتی به سمت دروازه الدحیل شد که راهی اوت شد. برانکو بدلیل اعتراض به داور در دقایق اضافه نیمه دوم، از کنار زمین اخراج شد. بالاخره پس از حدود 7 دقیقه وقت اضافه، داور سوت پایان دیدار را به صدا درآورد تا تیم ف پرسپولیس با ثبت اولین شکست الدحیل قطر در لیگ قهرمانان آسیا به مرحله نیمه نهایی این مسابقات صعود کند.

              حذف استقلال

              دیدار تیم های السد قطر و استقلال در لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه برگزار شد. در دقیقه 26 اکرم عفیف در موقعیت تک به تک دروازه استقلال را باز کرد. 7 دقیقه بعد اما استقلالی ها به گل رسیدند. روح‌ا... باقری با یک کنترل عالی توپ و یک ضربه محکم با استفاده از اشتباه برشام دروازه السد را دقیقه 33 باز کرد. نیمه نخست این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید. مرتضی تبریزی در دقیقه 49 گل دوم را برای استقلال به ثمر رساند. روزبه چشمی در دقیقه 51 دومین کارت زرد را دریافت کرد و از زمین اخراج شد تا استقلال 10 نفره به بازی ادامه دهد. در دقیقه نود یک پنالتی برای السد بدست آمد و تبدیل به گل شد. این دیدار با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید تا در مجموع شاگردان شفر با نتیجه 3 بر 5 مغلوب السد شده و با لیگ قهرمانان خداحافظی کنند.

              سید جلال حسینی: دست از تخریب برندارند برخورد می‌کنم

              کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: برابر الدحیل نمایش خوبی داشتیم اما برای رسیدن به این مرحله اذیت شدیم. سیدجلال حسینی پس از پیروزی و صعود سرخپوشان به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا درباره اینکه با وجود عملکرد فوق العاده اش و همچنین تلاشی که برای خداحافظی او می‌شد، افزود: سوال خوبی بود. من که نسبت به بقیه سنم طوری است که می توانم صحبت کنم. جوانترها هم نمی‌دانند فردا چه اتفاقی در این فوتبال می افتد. من که دیگر هیچ! خیلی‌ها می خواهند تخریب کنند. اما من برای پرسپولیس با تمام وجود بازی می‌کنم. اما باید بگویم اگر دست از تخریب‌ها برندارند با آنها برخورد می‌کنم.

              رمز برد تغییر تاکتیک برانکو بود

              گادوین منشا ستاره پرسپولیس در دیدار مقابل دحیل در گفت‌و‌گو با یک شبکه قطری اعلام کرد که رمز پیروزی سرخ ها حرف های مربی بین دو نیمه بوده است. وی گفت: در نیمه اول اصلا خوب نبودیم. تمرکز نداشتیم و باخت این نیمه به نظر من طبیعی بود. بین دو نیمه مربی با ما صحبت کرد، پرشور، قاطع و قدرتمند. با روحیه به زمین آمدیم و توانستیم گل بزنیم. وی درباره اینکه برانکو در بین دو نیمه چه به بازیکنان گفته بود؟ اینطور پاسخ داد: سرمربی غیر از تغییر شیوه، به ما گفت همه انرژی‌تان را در نیمه دوم خرج کنید. من وقتی سکوها را می‌دیدم پیش خودم فکر می‌کردم که نباید این جمعیت را ناراحت به خانه فرستاد پس همه تلاشم را کردم مثل همه بچه‌ها و خوشحالم که این برد بزرگ به دست آمد. وی در پایان حرف هایش جمله جالبی به زبان آورد: شاید اختلافاتی بین من و باشگاه باشد اما من تمام انرژیم را برای تیم می‌گذارم البته همه تیم ما به همین شکل هستند و به همین دلیل بعد از سوت پایان هیچ قطره‌ای انرژی در تن مان باقی نمانده بود.

              • شاهكار
              • قرمزها
              • آزادي
              • پرسپوليس
              • استقلال
              • آسيا
               ]]>
               hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Tue, 18 Sep 2018 06:54:28 +0430
               حاشیه‌ های آقای سرجوخه! http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17790-حاشیه‌-های-آقای-سرجوخه.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17790-حاشیه‌-های-آقای-سرجوخه.html حاشیه‌ های آقای سرجوخه!

               سردار آزمون تمرکز ندارد! این روزها به جای حضور در اردوی تیم‌ملی در ایران استراحت می‌کند و در مراسم اکران فیلم سریک با بهاره افشاری شرکت می‌کند.

               به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از شهروند، رابطه او با هواداران فوتبال ایران در بدترین حالتی است که می‌تواند وجود داشته باشد! عملکرد فوتبالی سردار هم در یک‌سال گذشته به هیچ عنوان چنگی به دل نزده و انتشار اخبار و درگیری‌های حاشیه‌ای تنها چیزی است که درباره این بازیکن می‌بینیم و خبری از تعریف و تمجید رسانه‌های جهان و پیشنهاد باشگاه‌های بزرگ نیست. به بهانه انتشار فیلم سردار آزمون در جمع چند دختر روس، ‌در روزهایی که او به همه چیز فکر می‌کند، به جز فوتبال و به تیم‌ملی هم موقتا پشت کرده، بد نیست مروری بر حاشیه‌های مهمی داشته باشیم که علامت‌ سوال‌هایی بزرگ مقابل نام این فوتبالیست قرار داده است.

               قبل از جام‌جهانی سردار آزمون عکسی را در استوری اینستاگرام با لوکیشن هتل بولگاری منتشر کرد و نوشت که درحال ریکاوری برای حضور پرقدرت در تیم‌ملی است. عکس منتشرشده سردار تکی بود اما بلافاصله تصاویر دیگری با همان لوکیشن هتل بولگاری از سردار در فضای مجازی منتشر شد که از اینستاگرام همراهان او به دست آمده و جنجال‌ساز شده بود. این ریکاوری جنجالی چیزی بود که عادل فردوسی‌پور هم وقتی سردار در یک بازی دوستانه گلزنی کرد، درباره‌اش گفت: انگار ریکاوری سردار خیلی خوب بوده است»!

               در سال‌های ابتدایی حضور سردار در روسیه عکاس اختصاصی او هم تا مدت‌ها نقل محافل ورزشی بود و انتشار عکس‌های آنها در فضای مجازی خبرساز شد و واکنش‌های مردم را به دنبال داشت. البته این مهاجم با استعداد اما پرحاشیه بارها و بارها تأکید کرده بود که رابطه خاصی با این خانم نداشته و عکاس اختصاصی هم ندارد. منتهی او به خاطر این ماجرا تا مدت‌ها در حاشیه‌ای دست‌وپا می‌زد که برایش درست کردند. البته این اتفاق خیلی جنجالی نبود.

               بدون تعارف باید نوشت که سردار آزمون به‌عنوان یک بازیکن با استعداد و ملی‌پوش نزد بسیاری از هواداران فوتبال احترامی ندارد. درحالی ‌که او این شانس را دارد تبدیل به یکی ازمحبوب‌ترین فوتبالیست‌های ایرانی شود. این یک اتفاق به تمام معنا بد است که مردم درباره کارهایی که سردار آزمون در زندگی شخصی‌اش می‌کند، نظر منفی داشته باشند که یک‌بار هم سوژه برنامه ویدیو چک شد! با این حال، ارتباط سردار با یک رپر جنجالی و تصاویری که او چندبار در کنار این رپر با کپشن «فاز خوب» منتشر کرد، باعث شده که تا همین الان هم اتهاماتی به این ملی‌پوش زده شود.

               به نظر می‌رسد که سردار آزمون دنیای اسب را بیشتر از توپ و مستطیل سبز دوست دارد. او در ‌سال منتهی به جام‌جهانی به قدری درگیر حاشیه‌های دوپینگ اسب شخصی‌اش سریک بود که به شدید‌ترین شکل ممکن با فدراسیون اسب‌سواری وارد چالش و درگیری شد. بعد از این اتفاق هم او با همکاری بهاره افشاری تصمیم گرفت مستند سریک را بسازد که الان چند وقتی می‌شود اکران آن شروع شده است. البته تجربه نشان داده که هرچیزی در فضای مجازی منتشر می‌شود، درست نیست. به هرصورت نخستین اکران فیلم سریک و کت‌وشلوار ست سردار آزمون با بهاره افشاری هم باعث شد خیلی‌ها برای این مهاجم
               حاشیه‌سازی کنند.

               عدم تمرکز سردار باعث شده بود که حتی باشگاه روبین‌کازان هم از پدرش بخواهد که نظارت بیشتری روی او داشته باشد و در تمرینات حضور پیدا کند. این خبر را‌ سال قبل رسانه‌های روسی منتشر کردند. او در جام‌جهانی هم با هجمه سنگین انتقادهای مردم روبه‌رو شد که باعث شد تصمیم بگیرد از تیم‌ملی خداحافظی کند؛ با یک تصمیم جنجالی که هنوز درباره‌اش صحبت می‌شود. چندی قبل هم سردار آزمون با خودروی میلیادری خود تصادف کرد و وقتی اعلام شد او راننده بوده، همه چیز را تکذیب کرد و اعلام کرد که داماد آنها پشت فرمان نشسته بود. اتفاق مهمتر، واکنش اینستاگرامی سردار به تصادف زنجیره‌ای بود که از جمله «باحال بود» برای آن استفاده کرد.

               • حاشيه
               • سرجوخه
               • سردار آزمون
               • بازيكن
               • تيم ملي
               • فوتبال
                ]]>
                hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Wed, 12 Sep 2018 07:40:56 +0430
                کاوه رضایی به بروخه بلژيك پیوست http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17514-کاوه-رضایی-به-بروخه-بلژيك-پیوست.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17514-کاوه-رضایی-به-بروخه-بلژيك-پیوست.html کاوه رضایی به بروخه بلژيك پیوست

                مهاجم ایرانی تیم شارلوا با امضا قرارداد به تیم بروخه بلژيك پیوست.

                به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایسنا، کاوه رضایی مهاجم ایرانی شارلوا که 19 گل در 43 بازی برای این تیم به ثمر رساند تصمیم گرفت به تیم بروخه بپیوندد.

                مهاجم ایرانی بعد از پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز تست‌های پزشکی، قراردادی به مدت چهار فصل به امضا رسانده است.

                رضایی در این مورد گفت: برای کسب قهرمانی به بروخه آمدم. پیوستن به این تیم گام بزرگی در زندگی حرفه‌ای من بود و خوشحالم که به این تیم آمدم. می خواهم گلزنی کنم و به سایر هم تیمی هایم کمک کنم.

                • كاوه رضايي
                • بروخه
                • بلژيك
                • فوتبال
                • بازيكن
                 ]]>
                 hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Thu, 23 Aug 2018 06:34:50 +0430
                 کمیته انضباطی رای سوپرجام را به سود پرسپولیس اعلام کرد http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17200-کمیته-انضباطی-رای-سوپرجام-را-به-سود-پرسپولیس-اعلام-کرد.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17200-کمیته-انضباطی-رای-سوپرجام-را-به-سود-پرسپولیس-اعلام-کرد.html کمیته انضباطی رای سوپرجام را به سود پرسپولیس اعلام کرد

                 از سوی کمیته انضباطی رای مسابقه سوپر جام بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس تهران اعلام شد.

                 به گزارش خبرنگار هم آوا، رای کامل کمیته انضباطی درباره دیدار سوپر جام به شرح زیر است:

                 گزارش شماره ۴۷۶۵/۱۱۰ مورخ ۲۴/۴/۹۷ سازمان لیگ فوتبال ایران که از سوی دبیرکل فدراسیون برای رسیدگی به این کمیته ارجاع شده است حکایت دارد که در پی اعلام و تاکید سازمان لیگ بر انجام مسابقه سوپر جام بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس تهران که در تاریخ ۹۷/۴/۲۹، باشگاه استقلال تهران با عدم قبول تاریخ تعیین شده و اصرار بر تغییر تاریخ مسابقه، عملاً انجام مسابقه سوپرجام در جمعه ۲۹ تیر سال جاری را منتفی نموده است با توجه به مفاد گزارش مذکور و مستندات پیوستی معلوم گردید که:

                 الف) سازمان لیگ، طی نامه شاره ۳۸۹۲/۱۱۰ مورخ ۹۷/۴/۱۱ خطاب به هیأت فوتبال استان تهران و مدیران عامل باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس انجام مسابقه سوپرجام در تاریخ ۹۷/۴/۲۹ را اعلام و برگزاری جلسه هماهنگی برای نحوه فروش بلیت با حضور مقامات ذی‌ربط و شرکت مجری در ساعت ۱۵:۰۰ روز شنبه ۹۷/۴/۱۶ را تاکید می‌نماید که رونوشت این نامه به ۹ نهاد و اداره و شرکت نیز ارسال می‌شود که فرماندهی محترم یگان ویژه و پلیس محترم راهور و مدیریت محترم مجموعه ورزشی آزادی و شبکه سوم سیما برخی از آنهاست.

                 ب) باشگاه استقلال تهران طی نامه شماره ۷۳۳/۹۷ مورخ ۹۷/۴/۱۲ خطاب به ریاست محترم فدراسیون با تاکید بر برخی شرایط دو تیم استقلال و پرسپولیس، به تعویق انداختن مسابقه سوپر جام را منطقی دانسته و پیشنهاد برگزاری آن در تاریخ دیگری را می‌دهد.

                 پ) سازمان لیگ فوتبال ایران با نامه شماره ۴۲۶۲/۱۱۰ مورخ ۹۷/۴/۱۹ در پاسخ به نامه باشگاه استقلال اعلام می‌کند که:

                 اولاً: تقویم مسابقات از سه ماه قبل به باشگاه‌ها ابلاغ شده است.

                 ثانیاً: تعیین زمان انجام سوپر جام با لحاظ نظرات پیشنهادی باشگاه‌ها و سرمربیان در جلسه هم اندیشی تصویب شده است.

                 ثالثاً: سوپر جام باید قبل از شروع فصل جدید انجام شود.

                 رابعاً: به دلیل حضور هر دو تیم در مرحله یک چهارم نهایی باشگاه‌های آسیا، امکان تعویق وجود ندارد.

                 و نهایتاً تاکید می‌نماید که مسابقه مذکور در موعد مقرر برگزار می‌شود و خسارت ناشی از عدم حضور برعهده آن مدیریت (مدیریت باشگاه استقلال) خواهد بود.

                 ت) سازمان لیگ فوتبال ایران پیرو نامه قبلی و طی نامه شماره ۴۴۷۴/۱۱۰ مورخ ۹۷/۴/۲۳ مجدداً خطاب به باشگاه استقلال اعلام می‌کند که:

                 اولاً: مسابقه سوپر جام در تاریخ ۹۷/۴/۲۹ برگزار خواهد شد.

                 ثانیاً: عدم شرکت آن تیم موجب خسارات چند میلیارد تومانی در قرارداد تبلیغات محیطی را در پی خواهد داشت.

                 ثالثاً: پرونده عدم حضور باشگاه به رکن قضایی ارسال خواهد شد.

                 رابعاً: چون این سازمان خود را در مقابل افکار عمومی مسئول می‌داند لذا مراتب عدم حضور را اطلاع رسانی خواهد نمود که تبعات منفی برای آن باشگاه خواهد داشت.

                 و در انتها نیز تاکید نموده است که هیچ گونه دلیل برای عدم حضور پذیرفته نیست و خواهشمند است که آن باشگاه نیز برای هر چه بهتر برگزار شدن مسابقه سوپر جام همکاری نماید.

                 ث) باشگاه استقلال طی نامه شماره ۸۳۵/۹۷ مورخ ۹۷/۴/۲۴ و برشماری برخی مشکلات خطاب به سازمان لیگ اعلام می‌نماید که تیم استقلال در اردوی بدنسازی است پیشنهاد می‌شود سوپر جام در یک فرصت زمانی مناسب برگزار شود.

                 ج) هم‌زمان با تشکیل پرونده در کمیته انضباطی نیز باشگاه استقلال طی نامه شماره ۸۵۷/۹۷ مورخ ۹۷/۴/۳۰ با امضای سرپرست جدید (جناب آقای امیر حسین فتحی) ضمن توجیه مواضع قبلی باشگاه تقاضای رسیدگی عادلانه در کمیته انضباطی را نموده است.

                 چ) در تاریخ ۹۷/۴/۲۸ طی نامه شماره ۸۰۸/الف/۲۶۱ ابلاغیه موضوع بند ۱۱ ماده ۲۰ مقررات انضباطی از طریق مبادی قانونی برای باشگاه استقلال ارسال شده تا ظرف ۴۸ ساعت دفاعیات خود را کتباً اعلام نمایند.

                 ح) تا شروع جلسه رسیدگی (در ساعت ۱۷:۰۰ روز دوشنبه ۹۷/۵/۱) لایحه دفاعیه جدید (بعد از ارسال ابلاغیه) از سوی باشگاه استقلال به این کمیته واصل نگردیده است.

                 خ) اظهارات نماینده باشگاه استقلال در جلسه مورخ ۲۶/۴/۹۷ شورا تامین استان تهران مبنی بر عدم حضور در مسابقه سوپر جام نیز طی شماره ۵۲۶۹ مورخ ۹۷/۵/۱ اداره کل محترم امنیتی و انتظامی استانداری تهران به کمیته انضباطی اعلام گردیده است.

                 با توجه به مراتب فوق احراز گردید که موعد مسابقه پیشاپیش به هر دو باشگاه ابلاغ شده و پیشنهاد باشگاه استقلال مبنی بر تغییر زمان مسابقه نیز مقبول نیفتاده و سازمان لیگ صراحتاً به عدم تغییر زمان مسابقه تاکید نموده است و از طرفی انجام مسابقه بزرگ سوپر جام بین دو تیم بزرگ کشور مستلزم انجام تمهیدات چند روزه با هماهنگی نهادهای مختلف بوده که عدم آمادگی باشگاه استقلال عملاً انجام مسابقه را منتفی نموده است و با عنایت به این که:

                 اولاً: باشگاه‌ها مکلف به رعایت برنامه زمان بندی از پیش اعلام شده می‌باشند.

                 ثانیاً: صرف نظر از پاسخگویی صریح و مکرر سازمان لیگ مبنی بر عدم تغییر زمان مسابقه، اساساً عدم اجابت تقاضای یک باشگاه برای تغییر برنامه به منزله تاکید بر برنامه قبلی بوده و مکاتبات بعدی باشگاه استقلال منطقی به نظر نمی‌رسد. (همانطور که در تقاضای تغییر زمان مسابقه تیم ملی ایران با کره جنوبی در عصر روز تاسوعای حسینی، کنفدراسیون فوتبال آسیا نه تنها پاسخی به پیشنهادات ایران نداد بلکه مسابقه را در زمان خودش اجرا نمود)

                 ثالثاً: در زمان انجام جلسات هماهنگی و تمهیدات بسیار مهم شهرآورد تهران (سوپر جام) و حتی در روز مسابقه و بعد از روز مسابقه، تیم استقلال تهران خارج از ایران بوده است و مراتب بیانگر این است که باشگاه استقلال اعتقاد عملی به شرکت در مسابقه ۹۷/۴/۲۹ نداشته است.

                 رابعاً: مهم‌ترین رکن امنیتی و انتظامی در برگزاری شهرآورد تهران برگزاری جلسه شواری تامین استان تهران است که خروجی آن جلسه نیز حسب صورتجلسه موجود، استنکاف باشگاه استقلال از انجام مسابقه در تاریخ ۹۷/۴/۲۹ بوده است.

                 خامساً : وقتی تشکیلات رسمی برگزارکننده مسابقه پیشنهاد مکرر باشگاه استقلال را نپذیرفته، مکاتبه مورخ ۹۷/۴/۳۰ ( یک روز پس از موعد مسابقه) و تاکید بر پیشنهاد قبلی باشگاه برای برگزاری مسابقه در زمان دیگری، نه تنها با معنای لغوی پیشنهاد مغایرت دارد بلکه به معنای تحمیل اراده یک باشگاه به سازمان لیگ فوتبال است که اگر اینگونه رفتار می‌شد و تقاضای تغییر مسابقه از سوی سازمان لیگ فوتبال اجابت می‌شد با روح قانونگرایی در فوتبال حرفه‌ای در تعارض بوده و در آینده نیز در موارد مشابه موجب تزلزل اجرای تصمیمات سازمان لیگ فوتبال می‌گردید.

                 سادساً: با وجود اراده مکتوب مقامات باشگاه استقلال مبنی بر تقاضای انجام مسابقه در غیر از تاریخ ۹۷/۴/۲۹ و عدم حضور تیم در داخل کشور و نیز صراحت اظهارات نماینده آن باشگاه در جلسه شورای تامین استان تهران، واضح و مبرهن است که احتمال شرکت باشگاه استقلال در مسابقه مذکور عقلاً و عملاً منتفی بوده است و منطقی بنظر نمی‌رسد که مقامات برگزار کننده مسابقه و نهادهای ۹ گانه مرتبط با آن (به مانند یک مسابقه کوچک)، ده‌ها هزار هوادار را در پایتخت کشور به ورزشگاه بکشانند و متحمل هزینه‌های غیر قابل جبران (مادی و غیرمادی) شوند و از طرفی ماده ۶۱ مقررات انضباطی نیز صراحت بر احراز برگزار نشدن مسابقه دارد که در این پرونده عدم شرکت باشگاه استقلال در مسابقه ۹۷/۴/۲۹ محرز و روشن بوده است.

                 لذا کمیته انضباطی با احراز تقصیر باشگاه استقلال تهران در عدم برگزاری مسابقه سوپر جام در روز جمعه مورخ ۹۷/۴/۲۹ مستنداً به بند یک ماده ۹۶ و نیز ماده ۶۱ مقررات انضباطی ، و بند یک ماده ۱۰ و ماده ۱۴ اساسنامه فدراسیون فوتبال و با رعایت ماده ۹۳ مقررات انضباطی به جهت عدم مطالبه خسارت از سوی سازمان لیگ با اعمال تخفیف تیم استقلال را در مسابقه مذکور سه بر صفر بازنده اعلام می نماید.

                 این رأی ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در کمیته محترم استیناف می باشد.

                 سرپرست استقلال درباره رای کمیته انضباطی و بازنده اعلام شدن استقلال در سوپرجام مقابل پرسپولیس هم گفت: هنوز این رای را ندیده ام. بررسی می کنم و قطعا اعتراض می کنیم تا به استیناف برود. ببینیم چه می شود.

                 فتحی درباره وضعیت مجید حسینی و روزبه چشمی هم گفت: روزبه بازیکن ماست و زود بر می گردد. حسینی هم به زودی بر می گردد. حسینی نباید می رفته است و خودش بر می گردد.

                 • كميته انضباطي
                 • راي
                 • سوپرجام
                 • پرسپوليس
                 • استقلال
                 • فوتبال
                  ]]>
                  hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Tue, 24 Jul 2018 09:01:14 +0430
                  شفر: استقلال مثل تیم زیر ۲۱ سال است http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17198-شفر-استقلال-مثل-تیم-زیر-۲۱-سال-است.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17198-شفر-استقلال-مثل-تیم-زیر-۲۱-سال-است.html شفر: استقلال مثل تیم زیر ۲۱ سال است

                  سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه بازیکنان تیمش از شرایط فعلی خوشحال نیستند، گفت: بازیکنان جوان ما به چهار ماه زمان نیاز دارند و برای همین شانس زیادی برای موفقیت‌های بزرگ نداریم.

                  به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از مهر، وینفرد شفر در تمرین امروز دوشنبه استقلال در جمع خبرنگاران درباره شرایط این تیم گفت: تیم ما شبیه به تیم زیر ۲۱ سال است به علاوه چند بازیکن باتجربه. خیلی از بازیکنان داخلی از این شرایط خوشحال نیستند و اینرا درک می کنم. بازیکنان داخلی قلب باشگاه هستند. آنها از سالهای قبل مطالباتی دارند و برای همین از آقای فتحی خواستیم امروز به تمرین بیاید.

                  وی افزود: شاید شرایط ما برای بازی اول با پیکان خیلی خوب نباشد. پنج بازیکن ما از بازی آخر با ذوب آهن در استقلال نیستند. بهترین آرزوها را برای هواداران دارم. یک مقدار به زمان نیاز داریم چون تیم جوان شده است. با این شرایط خیلی شانس بزرگی برای موفقیت های بزرگ نداریم! اعضای تیم با تمام توان تلاش می کنند ولی بازیکنان جوان ما به سه، چهار ماه زمان نیاز دارند.

                  سرمربی استقلال درباره دیدار با پیکان و برنامه هایش برای این بازی تاکید کرد: داریم کارمان را انجام می دهیم. راجع به بازی از الان نمی توانم حرفی بزنم ولی امیدوارم بازیکنان از لحاظ ذهنی آزاد شوند. آنها یکسری گلایه ها و مشکلات مالی دارند که تمرکز نداشتند. برای همین از آقای فتحی خواستیم که بیایند.

                  شفر در پاسخ به این سئوال که آیا با جباروف و تیام صحبتی برای بازگشت به ایران داشته است؟ گفت: در اردوی تیم در استانبول با این بازیکنان ملاقات کردم. همزمان با مدیران سابق استقلال صحبتی داشتند و گفتند که تا فردا پولشان به دستشان می رسد که این اتفاق رخ نداد. من تماسی با آنها نداشتم. از هواداران می خواهم بیشتر از قبل از تیم حمایت کنند چون تیم ما جوان شده است.

                  سرمربی استقلال در ادامه مصاحبه با خبرنگاران را رها کرد تا به جلسه امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال با اعضای تیم برسد.

                  • وينفرد شفر
                  • استقلال
                  • ليگ برتر
                  • فوتبال
                  • سرمربي
                   ]]>
                   hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Tue, 24 Jul 2018 08:38:07 +0430
                   مهاجم گلاسکورنجرز به تراکتورسازی پیوست http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17131-مهاجم-گلاسکورنجرز-به-تراکتورسازی-پیوست.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17131-مهاجم-گلاسکورنجرز-به-تراکتورسازی-پیوست.html مهاجم گلاسکورنجرز به تراکتورسازی پیوست

                   مهاجم فصل گذشته تیم گلاسکو رنجرز اسکاتلند به تراکتورسازی تبریز پیوست.

                   به گزارش خبرنگار هم آوا، هری فوریستر مهاجم ۱۷۸ سانتی متری اهل کشور انگلستان با عقد قراردادی دو ساله رسما به تیم تراکتورسازی پیوست.

                   این بازیکن با توجه به شناخت کامل توشاک از وی و سبک بازی تیم لیورپول جذب تیم تراکتورسازی شد.

                   هری سال گذشته در تیم گلاسکو رنجرز شاگرد استیون جرارد بود.

                   این بازیکن به‌عنوان مهاجم هدف و وینگر راست و چپ می تواند برای تراکتورسازان بازی کند.

                   این مهاجم ۲۷ ساله در تیم ویمبلدون لیگ وان انگلیس و گلاسکو رنجرز بازی کرده است. همچنین وی سابقه بازی در تیم دون کستر روورز و برنت فورد را در کارنامه دارد.

                   • مهاجم
                   • گلاسكورنجرز
                   • تراكتورسازي
                   • تبريز
                   • هري فوريستر
                    ]]>
                    hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Thu, 19 Jul 2018 07:37:04 +0430
                    مذاکره استقلال با جپاروف، تیام و هافبک آلمانی در ترکیه http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17085-2018-07-16-07-54-09.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17085-2018-07-16-07-54-09.html مذاکره استقلال با جپاروف، تیام و هافبک آلمانی در ترکیه

                    مسئولان باشگاه استقلال به ترکیه سفر کرده اند تا مذاکرات نهایی را با سه بازیکن خارجی انجام دهند.

                    به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایسنا، باشگاه استقلال تهران همچنان به دنبال جذب مهره های مد نظر خود است. در همین راستا رضا افتخاری، مدیرعامل این باشگاه به همراه پندار توفیقی به ترکیه سفر کردهاند. از طرفی سرور جپاروف نیز به ترکیه رسیده و مامه تیام هم قرار است به این جمع اضافه شود تا مذاکرات نهایی برای تمدید قرارداد این دو بازیکن صورت بگیرد. به نظر میرسد باشگاه استقلال موفق شود تا قرارداد این دو ستاره خود را در ترکیه نهایی کند تا آنها به تمرینات آبی‌ها در استانبول اضافه شوند.

                    نکته قابل ذکر دیگر اینکه استقلالی‌ها به دنبال جذب یک بازیساز آلمانی هم هستند که او هم در ترکیه منتظر است تا با افتخاری مذاکرات خود را انجام دهد و رسما استقلالی شود.

                    کریمی استقلالی شد و به ترکیه رفت

                    علی کریمی، هافبک میانی سپاهان بعد از انجام تست‌های پزشکی، با عقد قراردادی یک ساله به عضویت تیم فوتبال استقلال در آمد و به همراه سیدرضا افتخاری و پندار توفیقی، بامداد امروز (دوشنبه) راهی اردوی استقلال در ترکیه شد.

                    علی کریمی در حالی شب گذشته قراردادش را با باشگاه استقلال به ثبت رساند که کادر پزشکی این تیم در فضای مجازی اعلام کردند که آنها تصمیم‌گیرنده عقد قرارداد بازیکنان نیست.

                    پس از کش و قوسهای فراوان برای جذب این بازیکن، کادرپزشکی ظاهرا به سلامت کریمی زیاد مطمئن نیست و حالا باید دید که او آیا در اردوی استقلالی ها در استانبول تمرین خواهد کرد؟ با این شرایط می‌توان گفت جذب علی کریمی برای آبی پوشان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

                    این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که علی کریمی در تست ایفمارک شرکت داشته و جواب این تست به دلیل محرمانه بودن رسانه‌ای نشده است. واکنش کادرپزشکی استقلال به جذب علی کریمی این احتمال را تقویت می‌کند که این بازیکن شاید وضعیت جسمانی مناسبی نداشته باشد و باید دید که در نهایت افتخاری این ابهامات را برطرف می‌کند یا نه.

                    پیش از این، کریمی به دلیل مصدومیت نتوانست در لیست نهایی تیم ملی در جام جهانی باشد. او هم اکنون در اردو استقلال در ترکیه به سر می برد.

                    • مذاكره
                    • استقلال
                    • جپاروف
                    • تيام
                    • هافبك
                    • تركيه
                    • باشگاه
                     ]]>
                     hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Mon, 16 Jul 2018 08:53:05 +0430
                     تجمع هواداران استقلال مقابل وزارت ورزش http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17057-2018-07-14-09-03-28.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/17057-2018-07-14-09-03-28.html تجمع هواداران استقلال مقابل وزارت ورزش

                     هواداران استقلال با تجمع مقابل وزارت ورزش و جوانان شعارهایی را علیه مسعود سلطانی فر، پندار توفیقی و سید رضا افتخاری سر دادند.

                     به‌ گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ‌ایسنا، هواداران استقلال از ساعت ۱۰ صبح امروز مقابل وزارت ورزش و جوانان حضور یافتند و علیه مدیران وزارتخانه و همچنین مدیران باشگاه استقلال شعار دادند.

                     آنها شعارهایی علیه پندار توفیقی و رضا افتخاری دادند و به نحوه یارگیری آبی‌ها در فصل نقل‌ و انتقالات و همچنین تمدید قرارداد با بازیکنان تاثیرگذار این تیم در فصل گذشته اعتراض کردند. مدیر کانون هواداران استقلال در این تجمع حضور یافت و هواداران آبی‌های پایتخت را دعوت به آرامش کرد. همچنین مازیار ناظمی، مدیر مرکز اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان در جمع معترضان حاضر شد و توضیحاتی را به آنها ارائه کرد و از آنان خواست که متفرق شوند.

                     حدود ۲۰۰ هوادار استقلال در این اعتراض دسته جمعی حاضر بودند و شعارهایی را نیز علیه تیم رقیب سنتی یعنی پرسپولیس سر دادند.

                     • تجمع
                     • هواداران
                     • استقلال
                     • وزارت ورزش و جوانان
                     • ليگ برتر
                      ]]>
                      hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Sat, 14 Jul 2018 10:02:27 +0430
                      شفر: رفتن ابراهیمی مرا کمی نگران می‌ کند http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/16993-2018-07-09-11-04-39.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/16993-2018-07-09-11-04-39.html شفر: رفتن ابراهیمی مرا کمی نگران می‌ کند

                      سرمربی استقلال می‌گوید اردوی ترکیه برای فصل جدید اهمیت دارد.

                      به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایسنا، وینفرد شفر، سرمربی استقلال ظهر دوشنبه بعد از تمرین تیمش در جمع خبرنگاران درباره اردوی ترکیه گفت: فکر می کنم که مدیرعامل استقلال صحبت کردند و گفتند که فردا به ترکیه می‌رویم. این اردو برای فصل جدید اهمیت دارد. ما همه بازیکنان را با هم نیاز داریم نه فقط در زمین چمن بلکه باید جلسه آنالیز داشته باشیم و تمرینات داشته باشیم برای ساخت تیم‌مان.

                      او افزود: ما نیاز داریم که تیم کنار هم باشند تا روزی دو جلسه یا حتی سه جلسه تمرین کنیم. بازیکنان جدیدی داریم و باید روحیه تیمی را بسازیم. اردو وقتی ممکن است که همه کنار هم باشند.

                      او درباره جدایی امید ابراهیمی و ناراحتی‌اش اظهار کرد: من بابت امید ابراهیمی خوشحالم. من می‌توانم بگویم وقتی به اینجا آمدم، سطحی که ابراهیمی بازی می کرد با الان فرق داشت. خوشحالم که با او توانستم کار کنم. او در جام جهانی عالی بود. این یک کار ۱۰ ماهه است. نه فقط ابراهیمی بلکه برای بازیکنان دیگر هم اتفاق افتاد. خیلی از بازیکنان از سطح یک و دو به سطح پنج و شش رسیدند. این اتفاق رخ می‌دهد که به مجید حسینی و ابراهیمی پیشنهاداتی دریافت کنند. ابراهیمی قلب ما و فرمانده تیم ما بود. بابت این شرایط خوشحال نیستم. اگر او برود، باید یک بازیکن جدید بگیریم که کار راحتی نیست. این فقط بابت یک بازیکن نیست که کسی برود و کسی دیگر بیاید، بلکه بحث ذهنی و روانی هم در این‌جا مطرح است. زمان درحال گذر است و باید تلاش کنیم یک بازیکن جذب کنیم یا اگر نتوانیم، باید یک بازیکن از کره جنوبی یا جایی دیگر جذب کنیم.

                      او اضافه کرد: باشگاه روز گذشته به من گفته و دیدم که آقای توفیقی گفته می‌توانم دو بازیکن جدید بگیرم. در آینده نزدیک با السد در آسیا بازی داریم. همه تیم‌هایی که در لیگ خودمان هستند، می‌خواهند ما را شکار کنند. اگر بخواهیم در سطح خودمان باشیم، نیاز به بازیکنان خوب و سطح بالا داریم. نمی‌توانیم بگوییم امید و مجید حسینی بروند. اگر کسی از ما جدا شود باید بازیکنی در همان سطح بگیریم. در چند ماه گذشته وقتی بحث بازیکن خارجی می‌شد، این را می‌شنیدم که به دلیل مشکلات دلاری جذب بازیکن شاید راحت نباشد ولی الان خوشحالم که به من گفتند می‌توانیم این کار را انجام دهیم و امیدوارم بتوانیم زودتر قراردادها را امضا کنیم. ما در گذشته خوب کار کردیم و از این بابت خوشحالم. این فقط در استقلال رخ نداد. این در کارلسروهه هم رخ داد. هرجایی بودم بعد از یک سال باشگاه های ثروتمند می آیند و بازیکنان ما را می گیرند. در آینده چیزی که لازم داریم، این است که با جوانان قرارداد خوب و بلند مدت ببندیم و به شکلی نباشد که آنها بتوانند براحتی از جمع ما جدا شوند. دقیقا اتفاقی که برای نورافکن رخ داد.

                      سرمربی استقلال ادامه داد: می‌خواهم که در صورت امکان یک بازی با تیم کارلسروهه هم داشته باشیم. باور کنید در این بازی دوستانه بالای ۱۰ هزار تماشاگر می‌آیند و این برای فوتبال ایران خیلی خوب است. ما می‌توانیم سفیر شماره یک ایران باشیم با نشان دادن خودمان در این بازی.

                      وی درباره تصمیمش برای آینده در استقلال، اظهار کرد: اول راجع به سوپر جام باید بگویم که در زمان بدی برای هر دو تیم قرار است برگزار شود. بهتر است که به زمان دیگری منتقل شود. اگر این فرصت باشد، شاید بتوانیم آن را در آلمان برگزار کنیم. می‌تواند یک کار قشنگ و پیشرفت خوب برای استقلال باشد. من یک سوال می‌پرسم، کدام برای فوتبال بهتر است؟ این که استقلال و پرسپولیس در سوپر جام بازی کنند ولی در آسیا حذف شوند یا این که بازی نکنند و در آسیا موفق باشند. ما دو تیم داریم که می‌توانند در نیمه نهایی لیگ قهرمانان حاضر شوند. نکته‌ای که فدراسیون باید به آن توجه کند بحث بازیکنان است. آن‌ها باید توجه کنند که ملی پوشان آماده این بازی نیستند. چون تمرین کافی نداشته‌اند و احتمال مصدومیت آن‌ها در صورت بازی کردن خیلی بالاست و شاید رقابت‌های آسیایی را از دست بدهند. السد دو بازیکن جدید را خریده که بالا ۱۰ میلیون دلار هزینه آن‌هاست. ما قرار است با این تیم بازی کنیم. اگر قرار باشد بازیکنان اصلی خود را در آن بازی نداشته باشیم، چگونه می‌توانیم برابر این تیم به میدان برویم؟ ما مشکلات زیادی داریم ولی این مشکلات را پشت درهای بسته خودمان به بحث می‌گذاریم. می دانم باید چه کنیم و باشگاه هم باید در همین مسیر باشد. همان اتفاقی که در ۱۰ ماه گذشته رخ داد. من می‌دانم بزرگ‌ترین دشمن موفقیت این است که از خودتان راضی باشید. این بزرگ‌ترین دشمن شماست. ما یک خانه در ۱۰ ماه ساخته‌ایم. نمی‌خواهم این خانه خراب شود بلکه باید این خانه روی پایه‌های خوبی باقی بماند. آدم‌های زیادی هستند که می‌خواهند این خانه را خراب کنند. من می جنگم برای استقلال و هوادارانش.

                      شفر درباره شایعات مربوط به جذب بازیکنان بدون نظر مستقیم او اظهار کرد: ما یک سری دسته‌بندی‌های مختلف داشتیم. یک سری بازیکنان برای آکادمی هستند که می‌توانند استعدادهای خوبی باشند و یک سری هم بازیکنانی که از آن‌ها بهتر هستند و این یک سرمایه‌گذاری برای آینده است. کادرفنی تیم اصلی یا همان تیم اول باید کنترل خوبی روی تیم‌های آکادمی داشته باشد. آکادمی تیم دوم استقلال است. چرا فصل گذشته کسی از تیم آکادمی به تیم اول نیامد؟ به همین دلیل باید به تیم اول کمک کنیم. باید درها را باز کنیم و باید ببینیم چه کنیم تا شرایط بازیکنان برای آینده بهتر شود. باید در آینده بیش‌تر روی آکادمی کار کنیم. دو مربی داریم که یکی از آن‌ها بهترین مربی آکادمی در چک بود و دیگری در جاماییکا بهترین مربی پایه بود. باید درهای آکادمی برای تیم بزرگسالان باز باشد. باید مدیران باشگاه به آکادمی بگویند که این بهترین راه برای آوردن بازیکنان جوان به تیم اصلی است. در این صورت این بازیکنان قلب و خونشان آبی است.

                      او ادامه داد: فهرست اولیه که ما داشتیم، تعدادشان بیش‌تر از افرادی بود که در تمرینات ما هستند. یک سری بازیکن هم در فهرست بودند که نشد همه آن‌ها بیایند. یک مهاجم دیگر و یک بازیکن جوان بودند که نشد به ما اضافه شوند. این ناراحت کننده بود که آن‌ها نتوانستند به جمع ما اضافه شوند. این خیلی خوبه که باشگاه گفته می‌توانیم دو بازیکن جدید خارجی داشته باشیم. این را به باشگاه ارائه می‌کنم تا بازیکنی به ما اضافه شود. نمی‌توانیم لیگ و لیگ قهرمانان را آغاز کنیم بدون این که تیم‌مان در سطح فصل گذشته باشد. هیچ هواداری این را نمی‌پذیرد. ما این تیم را به سطح بالایی آورده‌ایم و نمی‌خواهیم به سطح پایینی برود.

                      سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که نگران خراب شدن آینده نیست؟ عنوان کرد: اول از همه باید بگویم که خیلی از بازیکنان ما مثل ابراهیمی پیشنهادات خوبی دریافت کرده‌ که باعث افتخار من و کادرفنی من است. تنها مساله‌ای که می‌تواند باعث نگرانی من باشد این است که نتوانیم مسیری که با باشگاه می‌خواهیم برویم را نتوانیم برویم. این مرا کمی نگران می‌کند. مثلا وقتی به باشگاه می‌گویم این دو بازیکن را می‌خواهم، باید شرایط جذب آن‌ها فراهم باشد، باشگاه از من خواست که دو بازیکن جدید را بیاورم و الان باید باشگاه این کار را انجام دهد و باشگاه باید این کار را طبیعتا انجام دهد. من این را از دکتر توفیقی خواندم که گفته ما خواهان گرفتن دو اسم جدید از سرمربی استقلال هستیم. قبل از این که او این حرف را بزند در یک جلسه هم به من این را گفته بود. الان به دنبال فراهم کردن شرایط جذب این دو بازیکن هستیم. دو راه مشخص است. یا در راه باشگاه استقلال حرکت کنیم یا در مسیر یک باشگاه کوچک و گمنام.

                      او در پایان گفت: مشکلی که برای پاسپورت من رخ داد، چیزی بود که همه شما از آن خبر دارید. این یک نگرانی برای من شده بود. الان پاسپورتم را دارم. طبق توافقی که داشتیم، قرار شد باشگاه پیگیری کند تا ما هر وقت شرایط ایجاب کرد، از کشور خارج شویم و یا بتوانیم وارد شویم. ما درباره مسائل دیگر هم با باشگاه صحبت کردیم و امیدوارم که بتوانیم زودتر به نتایج خوبی برسیم. بارها گفته‌ام استقلال در قلب من جای دارد. من همیشه سعی کردم که برای تیمم بجنگم و حتی مربی بدنساز آلمانی هم طبق توافق من با باشگاه، دستمزدش را از من می‌گیرد. همه بازیکنان ما از عملکرد او خوشحالند. همه دوست دارند که فیلیپ بماند و همه می‌خواهند او بماند. ما بهترین‌ها را برای استقلال می‌خواهیم.

                      • وینفرد شفر
                      • امید ابراهیمی
                      • استقلال
                      • باشگاه
                      • لیگ برتر
                       ]]>
                       hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Mon, 09 Jul 2018 15:34:06 +0430
                       شیوه دفاعی فوتبال ایران در جام ملت‌ ها باید تغییر کند http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/16992-2018-07-09-11-03-09.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/16992-2018-07-09-11-03-09.html شیوه دفاعی فوتبال ایران در جام ملت‌ ها باید تغییر کند

                       ساکرنت در گزارشی به معرفی تیم‌های مدعی قهرمانی در جام ملت‌های آسیا پرداخت.

                       به گزارش ایسنا به نقل از ساکرنت، جام ملت‌های آسیا در اوایل دی ماه سال جاری در امارات برگزار می‌شود و ۲۴ تیم آسیایی از جمله ایران به دنبال افتخارآفرینی در این دوره هستند.

                       ساکرنت با اشاره به حضور پرقدرت تیم‌های ایران، استرالیا، کره جنوبی، ژاپن و عربستان در این دوره به معرفی مدعیان قهرمان پرداخت و درباره تیم ملی ایران نوشت: کسب ۴ امتیاز در مرحله گروهی برای خیلی از تیم‌ها کافی است تا بتوانند به دور بعد صعود کنند ولی برای ایران که در این دوره با بدشانسی روبه‌رو شد، کافی نبود. تیم ایران از جمله تیم‌های خوب این دوره از رقابت‌ها خواهد بود که شاید بتوان آن را مدعی اصلی دانست. اکنون سردار آزمون مشکلی اصلی برای ایران در راه جام ملت‌هاست. این بازیکن اعلام کرد به خاطر پیام‌های هواداران بعد از جام جهانی بیماری مادرش تشدید شده و به همین خاطر در ۲۳ سالگی از تیم ملی ایران خداحافظی کرده است. هواداران ایران امیدوار هستند نظر این بازیکن قبل از جام ملت‌های آسیا تغییر کند.

                       شیوه دفاعی تیم ملی ایران شاید در جام جهانی جواب داده باشد ولی در جام ملت‌های آسیا باید تغییر کند چون تیم‌های عراق، ویتنام و یمن در مرحله گروهی این رقابت‌ها نمی‌توانند ایران را تحت فشار قرار دهند. شاگردان کی روش در انتخابی جام جهانی روسیه نشان دادند که شکست دادن تیم‌های آسیایی برای آن‌ها دشوار نیست و حالا به همین خاطر می‌تواند ایران را از مدعیان جدی قهرمانی در امارات دانست.

                       • ساکرنت
                       • شیوه
                       • دفاع
                       • فوتبال
                       • ایران
                       • جام ملت ها
                       • تیم ملی
                        ]]>
                        hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Mon, 09 Jul 2018 15:32:36 +0430
                        سروش رفیعی به تیم فوتبال پرسپولیس بازگشت http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/16994-2018-07-09-11-06-24.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/16994-2018-07-09-11-06-24.html سروش رفیعی به تیم فوتبال پرسپولیس بازگشت

                        هافبک فصل گذشته تیم فوتبال الخور قطر با باشگاه پرسپولیس قرارداد رسمی امضا کرد. این توافق در حالی صورت گرفت که سرخپوشان از فصل نقل و انتقالات تابستانی محروم هستند.

                        به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از مهر، سروش رفیعی که در هفته های گذشته صحبت های زیادی پیرامون حضورش در پرسپولیس مطرح شده بود شامگاه یکشنبه جلسه‌ای را با حمیدرضا گرشاسبی در دفتر باشگاه برگزار کرد تا قرارداد خود را بطور رسمی منعقد کند.

                        رفیعی که در زمان قهرمانی پرسپولیس در پانزدهیمن دوره رقابت های لیگ‌برتر برای نیم‌فصل، تجربه حضور در جمع شاگردان برانکو ایوانکوویچ را در کارنامه خود داشت فصل گذشته به الخور قطر رفت تا تجربه بازی در لیگ ستارگان این کشور را بچشد.

                        این بازیکن به دلیل محرومیت پرسپولیس از حضور در نقل و انتقالات تابستانی نمی تواند در نیم فصل اول برای سرخپوشان به میدان برود.

                        قرارداد رفیعی با پرسپولیس به مدت یک فصل و نیم است تا بتواند در بازی‌های برگشت هجدهمین دوره لیگ برتر و همچنین فصل نوزدهم برای این تیم بازی کند.

                        • سروش رفیعی
                        • فوتبال
                        • پرسپولیس
                        • لیگ برتر
                        • تیم
                         ]]>
                         hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Sun, 08 Jul 2018 15:35:50 +0430
                         برانکو رسما با پرسپولیس تمدید کرد http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/16944-2018-05-14-09-27-06.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/16944-2018-05-14-09-27-06.html برانکو رسما با پرسپولیس تمدید کرد

                         سرمربی پرسپولیس بالاخره با امضای قرارداد، دو فصل دیگردر این تیم ماندنی شد.

                         به گزارش خبرنگار هم آوا، پس از این که دستیاران کروات برانکو به باشگاه پرسپولیس رفتند و قرارداد خود را به مدت دو سال دیگر تمدید کردند، برانکو ایوانکوویچ هم لحظاتی قبل قرارداد دو ساله خود را به امضا رساند تا رسما در پرسپولیس ماندنی شود.

                         پیش از باشگاه پرسپولیس خبری روی خروجی سایت خود مبنی بر تمدید قرارداد برانکو ارسال کرده بود که بعدها مشخص شد آن برگه فقط توافق نامه بوده است.

                         • برانكو ايوانكويچ
                         • پرسپوليس
                         • تمديد
                         • ليگ برتر
                         • فوتبال
                          ]]>
                          hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Mon, 14 May 2018 13:58:11 +0430
                          اعلام لیست ۳۵ نفره تيم ملي فوتبال ایران برای جام جهانی http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/16945-2018-05-14-09-29-09.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/16945-2018-05-14-09-29-09.html اعلام لیست ۳۵ نفره تيم ملي فوتبال ایران برای جام جهانی

                          فهرست ۳۵ نفره تیم ملی فوتبال ایران برای رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از سوی سرمربی پرتغالی اعلام شد.

                          به گزارش خبرنگار هم آوا، کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اسامی 35 بازیکن زیر را برای رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه اعلام کرد.

                          دروازه‌بان‌ها: علیرضا بیرانوند (پرسپولیس) سیدحسین حسینی (استقلال) رشید مظاهری (ذوب آهن) امیر عابدزاده (ماریتیمو پرتغال)

                          مدافعان: رامین رضاییان (اوستنده بلژیک) وریا غفوری (استقلال) استیون بیت‌آشور (لس آنجلس اف سی آمریکا) سید جلال حسینی (پرسپولیس) محمدرضا خانزاده (پدیده) مرتضی پورعلی‌گنجی (السد قطر) محمد انصاری (پرسپولیس) پژمان منتظری (استقلال) سید مجید حسینی (استقلال) میلاد محمدی (اخمت گروژنی روسیه) امید نورافکن (استقلال) روزبه چشمی (استقلال) سعید آقایی (سپاهان)

                          بازیکنان میانی: سعید عزت اللهی (آمکار پرم روسیه) مسعود شجاعی (آ ا ک آتن یونان) احمد عبدالله‌زاده (فولاد) سامان قدوس (اوسترشوندس سوئد) مهدی ترابی (سایپا) اشکان دژاگه (ناتینگهام فارست انگلیس) امید ابراهیمی (استقلال) احسان حاج‌صفی (المپیاکوس یونان) علی کریمی (سپاهان) سروش رفیعی (الخور قطر) علی قلی‌زاده (سایپا) وحید امیری (پرسپولیس)

                          مهاجمان: علیرضا جهانبخش (آلکمار هلند) کریم انصاری‌فرد (المپیاکوس یونان) مهدی طارمی (الغرافه قطر) سردار آزمون (روبین کازان روسیه) رضا قوچان‌نژاد (هیرنفین هلند) کاوه رضایی (شارلروا بلژیک)

                          • اعلام
                          • ليست
                          • تيم ملي
                          • فوتبال
                          • ايران
                          • جام جهاني
                          • كي روش
                           ]]>
                           hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Sun, 13 May 2018 14:00:15 +0430
                           برنامه دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمان آسیا http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/16912-2018-05-13-08-29-37.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/16912-2018-05-13-08-29-37.html برنامه دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمان آسیا

                           دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا از فردا (دوشنبه) آغاز خواهد شد.

                           به‌ گزارش ‌خبرنگار هم آوا، دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از فردا (دوشنبه) آغاز خواهد شد.

                           برنامه این هفته‌ لیگ قهرمانان آسیا به شرح زیر است:

                           دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه

                           پرسپولیس – الجزیره امارات، ساعت ۱۹:۳۰، ورزشگاه آزادی

                           الاهلی عربستان – السد قطر، ساعت ۲۰:۴۰ ، ورزشگاه ملک عبدالله جده

                           سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه

                           الدحیل قطر – العین امارات، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه عبدالله بن خلیفه

                           استقلال – ذوب آهن ، ساعت ۲۰:۴۵، ورزشگاه آزادی

                           چونبوک موتورز کره جنوبی – بوریرام تایلند، ساعت ۱۹ ، ورزشگاه جئونجو

                           گوانگژو اورگراند چین – تیانجین چین ، ساعت ۲۰، ورزشگاه تیانهه

                           چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت

                           سوون سامسونگ کره جنوبی – اولسان هیوندای کره جنوبی، ساعت ۲۰:۰۰ ورزشگاه سوون

                           شانگهای چین – کاشیما آنتلز ژاپن، ساعت ۲۰:۰۰ ورزشگاه شانگهای

                           • برنامه
                           • دور برگشت
                           • ليگ قهرمانان آسيا
                           • استقلال
                           • پرسپوليس
                            ]]>
                            hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Sun, 13 May 2018 13:00:24 +0430
                            برانکو بدون تمدید قرارداد ایران را ترک می‌ کند؟ http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/16886-2018-05-12-08-36-48.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/16886-2018-05-12-08-36-48.html برانکو بدون تمدید قرارداد ایران را ترک می‌ کند؟

                            سرمربی پرسپولیس دوشنبه شب پس از دیدار تیمش برابر الجزیره امارات بلافاصله ایران را ترک خواهد کرد. سرمربی کروات هنوز با پرسپولس تمدید نکرده و این موضوع شائبه‌هایی را ایجاد کرده است.

                            به‌ گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ‌ایسنا، مطابق پایان هر فصل برانکو ایوانکوویچ امسال هم پس از پایان فصل فوتبالی پرسپولیس ایران را ترک می‌کند تا به مرخصی برود. طبق برنامه از پیش تعیین شده سرمربی پرسپولیس به همراه دستیاران کرواتش دوشنبه شب بلافاصله پس از بازی برابر الجزیره امارات به فرودگاه رفته تا بامداد روز بعد از بازی به کشورش برود.

                            این اتفاق در حالی قرار است رخ دهد که تا این لحظه برانکو هنوز قراردادش را با پرسپولیس تمدید نکرده و برگه‌ای که دو ماه قبل به امضای مرد کروات به باشگاه پرسپولیس رسید به گفته رییس هیات مدیره باشگاه فقط یک توافق نامه میان طرفین بوده است.

                            در همین رابطه جعفر کاشانی به ایسنا گفته بود که "قرارداد سرمربی پرسپولیس پس از بازی با الجزیره تمدید خواهد شد و توافقات لازم انجام شده است" اما با توجه به زمان پرواز برانکو به نظر می‌رسد پرسپولیسی‌ها فرصت چندانی برای امضای قرارداد پس از بازی با الجزیره نداشته باشند.

                            این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که هنوز زمان بازگشت سرمربی پرسپولیس و همین طور آغاز دور جدید تمرینات این تیم در دور جدید مشخص نشده است.

                            • برانكو ايوانكويچ
                            • تمديد
                            • قرارداد
                            • ايران
                            • پرسپوليس
                            • سرمربي
                             ]]>
                             hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Sat, 12 May 2018 13:06:56 +0430
                             دختران ایران قهرمان فوتسال آسیا شدند http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/16908-2018-05-13-07-47-05.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/16908-2018-05-13-07-47-05.html دختران ایران قهرمان فوتسال آسیا شدند

                             دختران فوتسال ایران با شکست ژاپن، قهرمان جام ملت‌های فوتسال آسیا شدند.

                             به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایسنا، تیم ملی فوتسال بانوان ایران در فینال رقابت‌های جام ملت‌های آسیا که در تایلند برگزار می‌شد، برابر ژاپن به میدان رفت و با نتیجه ۵ بر ۲ این تیم را شکست داد و برای دومین بار قهرمان این رقابت‌ها شد. فینال دو سال پیش هم بین دو تیم ایران و ژاپن برگزار شد که ایران در آن بازی با تک گل فرشته کریمی عنوان قهرمانی را به دست آورد.

                             در نیمه اول بازی ژاپن بر روی دروازه ایران فشار آورد اما ضربات این تیم در چارچوب نبود. رفته رفته تیم ملی ایران توانست کنترل بازی را به دست بگیرد و چند موقعیت را نیز به دست آورد. نیمه نخست بدون گل به پایان رسید.

                             با شروع نیمه دوم تیم ملی حملات خود را بر روی دروازه ژاپن بیشتر کرد تا اینکه سارا شیربیگی در دقیقه ۲۸ دروازه ژاپن را باز کرد.

                             ۲ دقیقه بعد ضربه آزاد فرشته کریمی با برخورد به یکی از بازیکنان تیم ژاپن، وارد دروازه این تیم شد تا ایران ۲ بر صفر از این تیم پیش بیفتد.

                             حملات ایران همچنان ادامه داشت تا سارا شیربیگی بار دیگر در دقیقه ۳۱ بازی گل سوم ایران را به ثمر برساند.

                             تنها چند ثانیه پس از گل سوم سارا شیربیگی گل چهارم تیم را وارد دروازه حریف کرد تا خود نیز در این بازی هت تریک کرده باشد.

                             بعد از گل چهارم، تیم ژاپن به بازی پاور پلی روی آورد و میکا شماره ۳ ژاپن توانست در دقیقه ۳۲ بازی یکی از گل‌ها را جبران کند.

                             در ادامه فشار تیم ژاپن نتوانست کارساز باشد و در دقیقه ۳۶ بازی فهیمه زارعی گل پنجم ایران را به ثمر رساند تا ایران یک قدم دیگر به قهرمانی نزدیک شود.

                             آنا میشیرو در دقیقه آخر بازی اختلاف را کم کرد و گل دوم ژاپن را به ثمر رساند اما دختران شایسته ایران این بازی را ۵ بر ۲ پیروز شدند تا برای دومین بار قهرمان آسیا شوند.

                             ملی‌پوشان ایران با کسب عنوان قهرمانی آسیا توانستند سهمیه حضور تیم ملی فوتسال جوانان ایران را برای شرکت در مسابقه‌های المپیک جوانان نیز کسب کنند.

                             پیام تبریک حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی

                             بسم‏ الله الرحمن الرحیم

                             قهرمانی ارزشمند تیم ملی فوتسال بانوان کشورمان در مسابقات جام ملت‌های آسیا برای دومین بار پیاپی و طنین سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، موجب شادمانی هموطنان ورزش‌دوست گردید.

                             این پیروزی شیرین، نشان دیگری از پویایی، توانمندی و شایستگی بانوان و دختران عزیز این مرز و بوم است که امیدوارم با توجه بیشتر مسئولان ورزشی، شاهد تداوم این مسیر بالنده و امیدآفرین، در سایر رشته‏‌های ورزشی بانوان نیز باشیم.

                             اینجانب کسب این موفقیت ارزنده را به عموم مردم ایران تبریک می‌گویم و از تلاش‌های مربیان و دست‌اندرکاران این رشته ورزشی، به‏‌ویژه از قهرمانان تیم ملی‏ فوتسال بانوان، تشکر می‌کنم. سربلندی همیشگی جوانان ایران اسلامی که مهمترین سرمایه‌های کشور عزیزمان هستند را از خداوند بزرگ مسألت دارم.

                             پیام تبریک محمدرضا عارف

                             بار دیگر بانوان ایرانی در صحنه‌های بین المللی خوش درخشیدند و نشان دادند می توان با حفظ ارزش های اسلامی برای کشور ایران افتخار آفرین بود.

                             قهرمانی غرورآفرین تیم ملی فوتسال بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا لبخند را بر لب‌ها و نشاط را بر دل ملت ایران جاری کرد.

                             اعضای تیم ملی فوتسال بانوان نشان دادند با رعایت مسائل ارزشی می‌توان برای کشور افتخار آفرین بود و مطمئنا با حمایت مسئولان پیروزی‌های کسب شده می‌تواند زمینه ساز پیروزی‌های دیگر در رشته‌های مختلف ورزشی باشد.

                             صمیمانه این موفقیت را به بانوان فوتسالیست ایران، کادر فنی تیم، فدراسیون فوتبال و جامعه بزرگ ورزش تبریک و تهنیت عرض می کنم. به امید پیروزهای دیگر و درخشش جوانان و بانوان ایرانی در عرصه بین الملل.

                             • دختران
                             • ايران
                             • قهرمان
                             • فوتسال
                             • آسيا
                             • حسن روحاني
                             • محمدرضا عارف
                              ]]>
                              hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Sat, 12 May 2018 12:17:52 +0430
                              پیروزی شارلوا با گلزنی کاوه رضایی http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/16846-2018-05-05-08-59-09.html http://hamavanews.com/index.php/varzeshi/item/16846-2018-05-05-08-59-09.html پیروزی شارلوا با گلزنی کاوه رضایی

                              تیم فوتبال شارلوا با گلزنی مهاجم ایرانی‌اش توانست خنت را شکست دهد.

                              به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایسنا، شارلوا جمعه شب در پلی‌آف لیگ بلژیک برابر خنت قرار گرفت و با یک گل میزبانش را شکست داد.

                              کاوه رضایی که در ترکیب اصلی شارلوا حضور داشت و در دقیقه ۳۹ تک‌گل بازی را به ثمر رساند. مهاجم ایرانی در دقیقه ۸۲ تعویض شد.

                              شارلوا با ۳۳ امتیاز در جایگاه هفتم قرار دارد.

                              • پيروزي
                              • شارلوا
                              • گلزني
                              • كاوه رضايي
                              • فوتبال
                              • بلژيك
                               ]]>
                               hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) ورزشی Sat, 05 May 2018 13:29:26 +0430