آذربایجان غربی

ادامه رفتارهای دلواپسانه قدوسی در مجلس

  • پنج شنبه, شهریور 15 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

در جریان سوال جواد کریمی قدوسی نماینده عضو جبهه پایداری از محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه، مستندی توسط او در مجلس پخش شد که نام آن «الماس 521» بود.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از آرمان، دراین مستند قدوسی اعلام کرد که «آقای دری به عنوان یک وطن‌پرست است و هر چه دستگاه قضا بگوید به آن اطاعت می‌کنیم که اکنون او در زندان بوده و محکوم شده، البته با تمام فشارهایی که دولت وارد کرده است». لازم به ذکر است که این مستند هیچ اجازه‌ای برای پخش نداشته و بنا بر محرمانه بودن آن نباید محتویات آن فیلم در دست کسی قرار گیرد، اما جالب است با تمام این موضوعات کریمی‌قدوسی باز هم دست به پخش آن زد که پخش آن واکنش‌های بسیاری را به دنبال خود داشت. برخی از نمایندگان مجلس اعلام کردند کسی که این فیلم را پخش کرده است باید در رابطه با نحوه دسترسی به فیلم و علت پخش آن در جلسه علنی را به صورت شفاف توضیح دهد و از دادستان تهران درخواست کردند تا حساسیت لازم نسبت به این موضوع داشته باشد.

الماس521

کریمی‌قدوسی پس از پخش این مستند اظهار داشت: «دو مستند از سوی سازمان اطلاعات سپاه تهیه شده که در کمیسیون امنیت ملی ارائه شد؛ بنده امروز اصل این مستند را به طور کامل در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهم، زیرا هیچ موضوع طبقه‌بندی شده‌ای ندارد به ویژه که امروز همه چیز روشن شده و مردم با دیدن این مستند به موضوعات واقف شده، از این رو از رسانه ملی می‌خواهم که یک بار برای شفاف سازی نسبت به آنچه که بر سر مردم در مورد برجام آمده در پخش مستند تصمیم لازم را بگیرد. در دو مستند دیگر از آقای دری به عنوان یک وطن‌پرست یاد شده است، در آن اشاره شده که هر چه دستگاه قضا بگوید به آن اطاعت می‌کنیم که اکنون او در زندان بوده و محکوم شده، البته با همه فشارهایی که دولت وارد کرده است. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار کرد: شورش‌هایی که امروز بر اثر ورشکستگی برخی موسسات مالی رخ داده از سوی دری دو سال قبل به آمریکا در قالب بسته اطلاعاتی داده شده است، متأسفانه دو سال قبل دری وضعیت امروز کشور را به آمریکا جهت داده است. در موسسه PWC لندن ساختار و هرم قدرت در جمهوری اسلامی را تحلیل کرده است، مسائلی از این دست که رهبری در چه موضعی قرار دارد، مشکلات مردم چیست و... چه ربطی به مسائل پولی و مالی و همچنین مذاکرات دارد؟»

امنیت و پخش مستند محرمانه؟

علیرضا رحیمی در گفت‌وگویی با اشاره به انتشار فیلم مربوط به دوتابعیتی‌های مذاکرات از سوی کریمی قدوسی اظهار داشت: این فیلم چند ماه قبل به صورت کامل در کمیسیون امنیت ملی توسط نماینده سازمان اطلاعات سپاه پخش و اعلام شد که فیلم محرمانه است و مفاد آن منتقل نشود. در آن زمان ما موضوع دوتابعیتی‌ها را در کمیسیون بررسی و نمایندگان سازمان اطلاعات سپاه و مسئولان وزارت اطلاعات هم در آن جلسه حضور داشتند. در همان جلسه اختلاف نظر عمیقی در مورد موضوع دوتابعیتی‌ها بود و به صورت مصداقی درباره آقای دری اصفهانی اظهارات مختلفی توسط دستگاه‌های امنیتی مطرح شد. وزیر و معاون ضد جاسوسی ایشان در کمیسیون اعلام کردند که آقای دری اصفهانی را جاسوس نمی‌دانیم و مستنداتی برای جاسوسی ارائه نشده است. وی افزود: در مورد دسترسی به فیلم و انتشار آن در صحن علنی مجلس سوال و شایبه جدی وجود دارد؛ هم به لحاظ آیین‌نامه‌ای و هم حقوق شهروندی که به همین دلیل ما سوالی را از وزیر دفاع مطرح کردیم، چرا که نمی‌توان مستقیما از سپاه سوال کرد و طبیعتا از نحوه دسترسی به فیلم و علت پخش آن در جلسه علنی مجلس باید در زمان خود توضیح داده شود. در جریان پخش این فیلم و همچنین اظهارات آقای کریمی قدوسی اسامی برخی نفرات در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شد. نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه اخلاق اسلامی و حقوق شهروندی و سپس رعایت قانون مقدمه بر همه چیز است، اظهار کرد: اگر ما ادعای امنیت کشور را داریم امنیت این نیست که مستند محرمانه‌ای را نه تنها در صحن علنی پخش کنیم بلکه آن را در اختیار عموم مردم و رسانه‌ها قرار دهیم؛ لذا به نظرم مدعی‌العموم و دادستان تهران باید حساسیت لازم را نسبت به این موضوع داشته باشند و به این موضوع ورود کرده و به دلیل محرمانه بودن فیلم علت و عوامل پخش آن را نیز پیگیری کنند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها