آذربایجان غربی

دولت باید حمایت های اصلاح طلبان را منصفانه پاسخ دهد

  • دوشنبه, آذر 27 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

یک عضو فراکسیون امید تاکید کرد که دولت باید حمایت‌های اصلاح‌طلبان را منصفانه پاسخ دهد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، حمید گرمابی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به انتقاداتی که این روزها علیه دولت مطرح می‌شود، اظهار کرد: انتقادات به دولت آقای روحانی دو نوع است، یک نوع نقد منصفانه از طرف دوستداران دولت است که نقد این گروه به‌جاست، چراکه وعده‌هایی که آقای روحانی در زمان انتخابات دادند با اتفاقاتی که در این مدت افتاده همخوانی ندارد و این سبب شده تا دوستداران و طرفداران دولت نگران شوند، عده‌ای دیگر نیز همه چیز را زیر سوال می‌برند که این هم نقد منصفانه نیست، این گروه همواره منتظر نقاط‌ضعف هستند و نقاط‌قوت را نمی‌بینند.

این عضو فراکسیون امید با بیان اینکه دولت باید بین این دو نوع انتقاد تفاوت قائل شود، عنوان کرد: دولت باید از نقدهای منصفانه استفاده کند و سطح رضایت عمومی جامعه را در حدی نگه دارد که اتفاقاتی که در سال ۹۲ و ۹۶ افتاد دوباره تکرار شود.

گرمابی گفت: یکی از جناح‌های اصلی که در انتخابات سال ۹۶ فعالیت‌های بسیاری کردند، اصلاح‌طلبان بودند و اگر حمایت بی‌دریغ آن‌ها نبود، امکان داشت که نتیجه دیگری در انتخابات رقم بخورد، این حمایت‌ها را باید به شکل منصفانه پاسخ داد و ارج گذاشت که در این زمینه کوتاهی شده است.

گرمابی با اشاره به اینکه دولت باید حرف نقادان منصف و طرفداران دولت را بشنود، تصریح کرد: دولت باید از تمام افرادی که طرفدار دولت بودند و هنوز هم هستند کمک بگیرد. طرفداری نباید بی‌قیدوشرط باشد. طرفداری بی‌قیدوشرط مناسب و واقعی نیست. باید وقتی مشکلی دیده شد، مطرح شود تا تبعاتش گسترده‌تر نشود. اصلاح‌طلبان به این دلیل که دوست دولت هستند زبان به انتقاد می‌گشایند تا مشکلات انبوه و غیرقابل‌حل نشود.

وی افزود: دولت باید با اصلاح‌طلبان مشورت کند، در حل مسائل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی نظر آن‌ها را بشنود و استفاده کند و تلاش کند تا با تفکر جمعی و خردمندانه در مقابل مشکلات بایستد. مشکلات هم در خارج از کشور است که استکبار جهانی فشار می‌آورد و محدودیت ایجاد می‌کند و هم در داخل کشور مشکلات عدیده‌ای وجود دارد. این مشکلات نیاز به مشارکت جمعی همه به خصوص افرادی که طرفدار دولت بوده و هستند و با دیدن مشکلات زبان به انتقاد می‌گشایند، دارد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها