آذربایجان غربی

تاکید اتحادیه اروپا و کره جنوبی بر اهمیت برجام

  • شنبه, مهر 29 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر امور خارجه کره جنوبی بر اهمیت برجام برای نظام منع اشاعه هسته ای بین المللی تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایرنا، بخش روابط خارجی اتحادیه اروپا جمعه شب با صدور بیانیه ای اعلام کرد: فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و 'کانگ کینوگ - وا' وزیر امور خارجه کره جنوبی روز جمعه در بروکسل دیدار و درباره روابط دوجانبه، کره شمالی و برجام گفت و گو کردند.

بر اساس این بیانیه، موگرینی و وزیر امور خارجه کره جنوبی در این دیدار درباره توافق هسته ای با ایران (برجام) و تبعات آن برای موضوع هسته ای کره شمالی بحث و تبادل نظر کردند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر امور خارجه کره جنوبی در این دیدار بر اهمیت برجام برای نظام منع اشاعه هسته ای بین المللی تاکید کردند.

موگرینی همچنین گزارشی از مذاکرات مطرح شده در نشست روز دوشنبه وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا و همچنین نشست پنجشنبه شب سران اتحادیه اروپا درباره کره شمالی را به وزیر امور خارجه جمهوری کره ارائه کرد.

وی تاکید کرد که اتحادیه اروپا انتظار دارد جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) بدون تاخیر و قید و شرط به تعهدات خود طبق قطعنامه های شورای امنیت عمل کند و برنامه های هسته ای و موشکی خود را کنار بگذارد.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه نیز پیش از نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل تاکید کرد: برجام منفعت امنیتی کلیدی اتحادیه اروپا و منطقه است و ما به اجرای کامل آن توسط تمام طرف ها متعهد می مانیم.

نشست شورای اروپا متشکل از سران 28 کشور عضو اتحادیه اروپا پنجشنبه شب و امروز (جمعه) در بروکسل برگزار شد و این شورا همچنین با صدور بیانیه ای بر تعهد خود به توافق هسته ای با ایران موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تاکید کرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در سیاسی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.