آذربایجان غربی

ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری + حواشي

  • چهارشنبه, فروردين 23 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

حمید بقایی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به همراه  محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شد.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ايسنا، بقایی پیش از ثبت نام گفت: اگر رد صلاحیت شوم در هر شرایطی قول میدهم به قانون  تمکین کنم.

احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد

محمود احمدی‌نژاد که برای همراهی حمید بقایی به وزارت کشور مراجعه کرده بود خود نیز برای حضور در انتخابات ثبت نام کرد.

پیش از ظهر محمود احمدی نژاد، رئیس دولت‌های دهم و نهم که برای همراهی حمید بقایی جهت ثبت‌نام در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری به وزارت کشور مراجعه کرده بود خود نیز در این انتخابات ثبت‌نام کرد.

هم‌چنین علی‌رغم انتشار خبری مبنی بر ثبت‌نام اسفندیار رحیم‌مشایی ، خبرنگاران ایسنا تاکید کردند که وی بدون انجام ثبت‌نام در کنار احمدی‌نژاد و بقایی برای نشست خبری حاضر شد.

توصیه رهبری برای ثبت نام نکردن من در انتخابات به معنای نهی نبود

احمدی‌نژاد پس از ثبت نام در انتخابات گفت:رهبری سفارش کردند در انتخابات شرکت نکنم من هم پذیرفتم ،توصیه ایشان به معنای نهی نبود.

محمود احمدی‌نژاد که در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات سخن می‌گفت، اظهار کرد: خدا را سپاسگذارم که اینجانب را در  دوران شکوه عظمت ملت ایران به این دنیا آورد، امروز جامعه بشری در استانه تحولات بزرگ به سمت آرمانهای الهی است، ملت ایران ملتی بزرگ شایسته تمدن افرین و تاریخ ساز است و همواره دنبال عزت عدالت، آزادی و کرامت انسانی تلاش کرده است.

وی با بیان اینکه افتخار می‌کنم که یک ایرانی هستم، افزود: انقلاب متعلق به مردم است، همه موجودی کشور متعلق به مردم است،باید نظام در خدمت مردم باشد.

وی با تاکید بر اینکه ملت همواره پای کار بوده اند، ادامه داد:  ملت در انجام وظایف اجتماعی خود کوتاهی نکرده است، باور من این است که در شرایطی که لایق آن هستیم قرار نداریم،نیازمند وحدت و عزم برای رسیده به جایگاه خود هستیم.

وی با بیان اینکه جزء معدود کسانی هستیم که تمام زندگی ما توسط نهادهای گوناگون و دستگاه های اطلاعاتی بارها شخم زده شده است، گفت: زندگی ما شفاف است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود احمدی‌نژاد علیرغم توصیه مقام معظم رهبری به وی برای عدم حضور در انتخابات ریاست جمهوری، به منظور جلوگیری از دوقطبی شدن فضا در انتخابات، با حضور در ستاد انتخابات کشور نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم شد.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه آیا با مقام معظم رهبری مشورت کرده‌اید و یا شرایط تغییر کرده که در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اید، سکوت کرد و خندید.

خبرنگار ایلنا از احمدی‌نژاد پرسید که شما در کنفرانس خبری‌تان گفتید اگر شرایط تغییر کند، در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می‌کنید. آیا شرایط تغییر کرده است؟ که مشایی در این باره گفت: آیا به نظر شما شرایط تغییر کرده است؟

در یکی از کانال‌های حامی احمدی‌نژاد آمده است که هدف از ثبت‌‌نام احمدی‌نژاد فشار بر شورای نگهبان برای تائید بقایی است.

مهرماه سال گذشته رهبر انقلاب در درس خارج از فقه فرموده بودند: یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظه صلاح حال خود آن شخص و صلاح کشور گفتم که صلاح نمی‌دانیم شما در فلان قضیه شرکت کنید... اگر توی این مقوله وارد شدید در کشور دوقطبی ایجاد میشود. ما این توصیه را به یکی از آقایان کردیم. خب حالا این مایه‌ی اختلاف بشود بین برادران_مؤمن، یکی بگوید فلانی گفته، یکی بگوید نگفته، یکی بگوید چرا پشت بلندگو نگفته؟ خب حالا این هم پشت بلندگو! ۹۵/۷/۵

222222

در انتخابات ثبت‌نام نکرده و نخواهم کرد

مشایی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام نکرده و نخواهم کرد.

به گزارش ایلنا، صبح امروز محمود احمدی‌نژاد، حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی در ستاد انتخابات کشور حاضر شدند.

برخلاف تصور اولیه که گمان می‌شد، احمدی‌نژاد و مشایی برای همراهی بقایی در ثبت‌‌نام انتخابات به وزارت کشور آمده‌اند، احمدی‌نژاد برای شرکت در این انتخابات ثبت‌نام کرد.

با وجود آنکه برخی رسانه‌ها نیز از نام‌نویسی اسفندیار رحیم‌مشایی برای انتخابات ریاست جمهوری خبر داده‌اند، مشاهدات خبرنگار ایلنا حکایت از آن دارد که او در این انتخابات ثبت‌نام نکرده است.

او در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه در انتخابات نام‌نویسی کرده‌اید، گفت:‌ در انتخابات ثبت‌نام نکرده و نخواهم کرد.

بازتاب خبر کاندیداتوری احمدی‌نژاد در رسانه‌های بین‌المللی

خبر ثبت نام رئیس‌جمهوری سابق ایران در انتخابات ریاست‌جمهوری در رسانه‌های بین‌المللی بازتاب داشته و اکثر رسانه‌ها در خبری فوری این رویداد را پوشش دادند.

به گزارش ایلنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که خبرنگاران این خبرگزاری، «محمود احمدی‌نژاد» رئیس‌جمهوری ایران را دیده‌اند که برای ثبت نام در انتخابات ماه می، وارد محل ثبت نام شده است.

بنا بر اعلام این خبرگزاری، احمدی‌نژاد پیش از این گفته بود که به دنبال توصیه آیت‌الله خامنه‌ای، در انتخابات ریاست‌جمهوری کاندیدا نخواهد شد. ولی بسیار از تندروها در ایران به دنبال کاندیدایی با ادبیات قاطع و تند بودند که بتواند در برابر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا عرض اندام کند.

شبکه خبری سی‌ان‌ان نیز در خبری فوری گزارش داد که محمود احمدی‌نژاد وارد محل ثبت نام کاندیداها برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری شده است.

بر اساس این گزارش این شبکه، ثبت نام احمدی‌نژاد در حالی صورت می‌گیرد که آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران خواستار عدم حضور وی در این انتخابات شده بود.

خبرگزاری رویترز نیز اعلام کرد رئیس‌جمهوری سابق ایران امروز –چهارشنبه- به عنوان نامزد انتخابات آتی ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد.

این خبرگزاری گزارش داد که این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که رهبر ایران پیش‌تر به وی توصیه کرده بود در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت نکند.

ثبت نام برای انتخابات ۱۹ ماه می دوشنبه گذشته آغاز شد و به مدت پنج روز ادامه دارد.

روزنامه عرب زبان النهار نیز نوشت که «محمود احمدی نژاد» رئیس‌جمهور سابق ایران به رغم توصیه رهبر این کشور برای عدم کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری، اقدام به ثبت نام در این انتخابات کرد.

صفحه عربی خبرگزاری اسپوتنیک نیز اعلام کرد محمود احمدی نژاد، رئیس‌جمهوری سابق ایران که پیش‌تر اعلام کرده بود از «حمید بقایی» در انتخابات حمایت خواهد کرد، به رغم توصیه آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر عدم حضور وی در انتخابات به عنوان کاندیدا، به صورت غیرمنتظره در این انتخابات ثبت نام کرد.

توصیه مقام معظم رهبری به معنای نهی نبود/ ثبت‌نام من برای حمایت از بقایی است

رییس جمهور سابق کشورمان گفت: توصیه مقام معظم رهبری به من مانع از حضور نبود اما به قول اخلاقی خود پایبند هستم و برای حمایت از بقایی در انتخابات ثبت‌‌نام کردم.

به گزارش ایلنا، محمود احمدی‌نژاد پس از ثبت‌نام در کنفرانس خبری ضمن تبریک ایام میلاد امام علی گفت: امروز جامعه بشری در آستانه تحولات بزرگ به سمت آرمان‌های تاریخی انسانی و الهی است. آرمانی که جامعه بشری بیس از ده هزار سال به دنبال آن بوده و فراز و فرود ها و تلخ و شیرین های فراوانی را تجربه کرده است.

رییس جمهور سابق با بیان اینکه مجاهدت انسان‌های شایسته مانند موتور محرکی جامعه بشری را در این مسیر پشتیبانی کرده است، ادامه داد: ملت ایران بزرگ، شایسته، تمدن آفرین و تاریخ ساز است. ملتی که در طول تاریخ به دنبال عزت و عدالت و آزادی و کرامت انسانی تلاش کرده است ملتی که نامش با فرهنگ و اندیشه و عدالت طلبی و صلح و مهرورزی و خوب خواهی و آرزوی نیک برای دیگران گره خورده است.

او با بیان اینکه افتخار می‌کنم یک ایرانی هستم، اظهار کرد: در دورانی که ملت ایران مجددا با بازیابی هویت اصیل خود و با پیدا کردن روح جمعی خود، با پافشاری بر توانایی ذاتی خود پرچم عدالت را به عهده گرفته است. انقلاب اسلامی از دل ملت ایران و محصول یک تحول عمیق و اراده متعلق به ملت است. همان طور که کشور متعلق به ملت است.

احمدی‌نژاد اظهار کرد: اگر نظام سیاسی از درون انقلاب اسلامی سر برآورد باید در خدمت ملت باشد. من معتقدم توانایی ذاتی، هوش سرشار، امکانات مادی بالقوه و بالفعل ملت، این فرصت را می‌دهد که ملت ایران در بالاترین تراز عزت در جهان نقش آفرینی کند. ملت همواره پای کار بوده‌اند. همه اذعان دارند ملت ایران در انجام رسالت تاریخی مطلقا کوتاهی نکرده بلکه با تقدیم صدها هزار شهید، آزاده، جانباز پیشگام بوده است.

او افزود: در شرایطی که لایق و شایسته آن هستیم قرار نداریم و نیازمند یک عزم ملی، وحدت و تلاش خستگی ناپذیر برای رسیدن به جایگاه شایسته هستیم .

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت:‌من به عنوان خادم ملت شناخته شده هستم. من و بقایی و مشایی خوشبختانه جزو معدود کسانی هستیم که زندگی و کار ما توسط رسانه‌ها و دستگاه های اطلاعاتی و غیر اطلاعاتی شخم زده شده است. ما زندگی مان را شفاف در معرض دید همه جوامع بشری قرار دادیم. افتخار می‌کنیم ملت ایران فرصت خدمتگذاری را به ما داده است.

احمدی‌نژاد درباره ثبت‌نام خود در انتخابات ریاست جمهوری علیرغم توصیه مقام معظم رهبری گفت:‌ مقام معظم رهبری سفارش کردن من شرکت نکنم. به عنوان کاندیدا من هم پذیرفتم گرچه توصیه ایشان به معنای نهی نبود. علی رغم اینکه توصیه ایشان مانع از حضور نبود و علی رغم اینکه فشار گسترده ای از ناحیه مردم به این خادم بود که وارد میدان انتخابات شوم اما به قول اخلاقی خود پایبند هستم. امروز حضور و ثبت نام برای حمایت از بقایی است. جناب اقای بقایی فردی کار آزموده است. هر جا بوده تمام وجودش در خدمت مردم و صیانت از حقوق و بیت‌المال بوده است.

او از بقایی به عنوان سند روشن زنده پاکی و سلامت دولت قبل یاد کرد و گفت:‌از ایشان شکایت شد و با دستگاه‌های خبری هزاران تهمت به خادمان ملت زدند و با شکایت دولت ایشان بازداشت شد و هفت ماه و نیم در زندان بود اما حتی یک ریال سو استفاده و تخلف به اثبات نرسید. شدیدترین رسیدگی‌های معمول علیه ایشان اتفاق افتاد و همان طور که ما یقین داشتم و روز اول من اعلام کردم تا آخر از پاکی ایشان حمایت می‌کنم بر همه معلوم شد این فرزند ملت مردی پاک است. رسما با زدن نامه به بقایی، انتشار آن در رسانه‌ها از زدن همه تهمت ها به طور رسمی عذر خواستند. البته این عذر خواهی در پرونده‌ها ثبت شد. امیدواریم انتخاب مردم ایران مثل همیشه بهترین انتخاب، کامل‌ترین انتخاب، آغاز تحولات در اداره کشور و زندگی مردم باشد. بنده با همه توانم در خدمت بقایی هستم

احمدی‌نژاد با بیان اینکه از بقایی در انتخابات پیش‌رو حمایت می‌کنم ، اظهار کرد: زندگی امثال بنده، بقایی و مشایی فضای یک لحظه عزت مردم است. حضور من در ثبت نام برای حمایت از بقایی است و من بر قول اخلاقی خود همچنان پایبند هستم.

مشایی: احمدی‌نژاد و بقایی رقیب ندارند

اسفندیار رحیم مشایی گفت: محمود احمدی نژاد و حمید بقایی هیچ کدام رقیبی ندارند.

به گزارش ایسنا، اسفندیار رحیم مشایی که جهت همراهی احمدی نژاد و بقایی برای ثبت نام در دوازدهین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری در وزارت کشور حضور یافته بود در جمع خبرنگاران درپاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه ارزیابی‌تان از اقبال عمومی نسبت به جریان فکری خود چیست؟ اظهار کرد: هرکدام از این دو (احمدی نژاد و بقایی) که در انتخابات حضور داشته باشند رقیبی ندارند و در مجموع آرای همه کاندیداها با این دو برابر خواهد بود.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش  که آیا فکر می کنید صلاحیت این دو نفر تایید می شود؟ نیز خاطر نشان کرد: دلیلی ندارد که صلاحیت احمدی نژاد و آقای بقایی تایید نشوند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها