آذربایجان غربی

اميري: داوطلبان به جای تخریب رقیب، خود را اثبات کنند

  • شنبه, فروردين 19 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

عضو هیات اجرایی مرکزی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری از داوطلبان انتخاباتی خواست به جای تخریب رقیب خود را اثبات کنند و گفت: قطعا تخریب نه اخلاقی، نه شرعی و نه قانونی است و به سود کشور نیست.

به گزارش خبرنگار هم آوا، حسینعلی امیری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ما در نظام جمهوری اسلامی هستیم و در دل اسلام، اخلاق و انصاف نهفته است. توصیه ما این است که همه کسانی که در صحنه انتخابات شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری حضور دارند؛ اخلاق و انصاف را مراعات کنند و خودشان را اثبات کنند نه اینکه درصدد تخریب طرف های مقابل بر بیایند.

وی ادامه داد: معتقدیم انتخابات باید در یک فضای کاملا اخلاقی و در عین شور و شعف، آرام برگزار شود.

بی طرفی اعضای هیات اجرایی مرکزی در انتخابات

عضو هیات اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری همچنین بر بی طرفی اعضای این هیات در برگزاری انتخاباتی قانونی و سالم تاکید کرد و گفت: نتیجه انتخابات باید باعث اتحاد، انسجام، وحدت ملی و امنیت ملی بیشتر شود.

امیری با بیان اینکه در کشور ما اجرای انتخابات عملا به عهده مردم است، افزود: برگزار کننده انتخابات خود مردم هستند و وزارت کشور تحت نظارت هیات اجرایی کار انتخابات را انجام می دهد.

وی ادامه داد: هر چند تعدادی از اعضای هیات اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری از مقامات دولتی هستند اما حضور این افراد در هیات اجرایی ارتباطی به سمت اجرایی آنان نداشته و شخصیت حقیقی افراد مورد نظر بوده نه شخصیت حقوقی افراد.

عضو هیات اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری گفت: قطعا رویکرد ما در برگزاری انتخابات براساس قانون و مقررات خواهد بود و کاملا بی طرفانه به انجام وظیفه در این خصوص خواهیم پرداخت.

امیری تاکید کرد: آن چیزی که برای ما مهم است، برگزاری انتخاباتی کاملا قانونی، سالم، شفاف و روشن است که نتیجه آن افزایش اعتماد عمومی مردم به نظام جمهوری اسلامی و رییس جمهوری منتخب مردم باشد.

به گفته وی، براساس قانون انتخابات ریاست جمهوری یک هیات اجرایی مرکزی پیش بینی شده که وزیر کشور تعدادی از شخصیت های سیاسی، مذهبی، دینی و اجتماعی را به هیات مرکزی نظارت شورای نگهبان معرفی می کند و شورای نگهبان صلاحیت ها آنان را بررسی و افراد تایید صلاحیت شده را به وزارت کشور معرفی می کند.

عضو هیات اجرایی مرکزی انتخابات یادآور شد: وزیر کشور نیز از افراد تایید شده دعوت می کند و دعوت شدگان هفت نفر را به عنوان عضو اصلی و چهار نفر را به عنوان عضو علی البدل هیات اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری انتخاب می کنند که هفته گذشته وزیر کشور این دعوت را انجام داد و هفت عضو اصلی و چهار نفر عضو علی البدل انتخاب شدند.

سیدکاظم میرولد، علی اصغر احمدی، حمید میرزاده، محسن حاجی میرزایی، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی شهیدی، حسینعلی امیری و غلامرضا تاجگردون به عنوان اعضای اصلی هیات اجرایی مرکزی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری انتخاب شده اند.

همچنین زهرا احمدی پور و شفیع شفیعی نیا، یحیی آل اسحاق و حبیب الله حقیقی به عنوان اعضای علی البدل برگزیده شده اند.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

نام نویسی از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از سه شنبه هفته آینده(22 فروردین) آغاز و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.