استانی - سايت خبري تحليلي هم آوا - سايت خبري تحليلي هم آوا http://hamavanews.com Sat, 20 Jan 2018 10:23:21 +0330 Joomla! - Open Source Content Management. Translated by JoomlaFarsi.com fa-ir شهرياري: جلب رضایت مردم در اولویت کاری مدیران قرار گیرد http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16782-شهرياري-جلب-رضایت-مردم-در-اولویت-کاری-مدیران-قرار-گیرد http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16782-شهرياري-جلب-رضایت-مردم-در-اولویت-کاری-مدیران-قرار-گیرد شهرياري: جلب رضایت مردم در اولویت کاری مدیران قرار گیرد

استاندار آذربایجان غربی گفت: جلب رضایت و مشارکت مردم در اولویت کاری مدیران قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، استاندار آذربایجان غربی امشب در دیدار با مسئولین کلیساهای سه گانه استان، نماینده اقلیت های دینی آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی و اعضای انجمن آشوریان ارومیه با اشاره به زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان الهی در کشور و بویژه در آذربایجان غربی گفت: در صورت بروز مشکل دربین پیروان ادیان الهی در استان با حسن نیت ، مشکلات آنان را حل می کنیم.

محمد مهدی شهریاری، کسب رضایت مردم و حل مشکلات آنان را از اولویت کاری مسئولان استان برشمرد و گفت: متاسفانه در برخی موارد شاهد هستیم که به دلایل اداری و اخلاقی ، مشکلات مردم در ادارات حل نمی شود و بنده به مدیران دستگاه های اجرایی تاکید کردم با حسن نیت مشکلات مردم را حل کنند.

وی ادامه داد: با توجه به تجربیاتم از کشورهای مختلف دنیا، باید خود مردم را در اجرای امور و مدیریت ها مشارکت داده و به نظرات آنان اهمیت دهیم.

در این دیدار بت کلیا نماینده اقلیت های دینی آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی مسائل و مشکلات مربوط به جامعه آشوریان ارومیه را مطرح کرد.

 • محمدمهدي شهرياري
 • استاندار آذربايجان غربي
 • مردم
 • مديران
 • رضايت
  ]]>
  hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Thu, 11 Jan 2018 14:13:57 +0330
  تاكيد رادفر بر استفاده از ظرفیت زنان در پست های مدیریتی http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16781-تاكيد-رادفر-بر-استفاده-از-ظرفیت-زنان-در-پست-های-مدیریتی http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16781-تاكيد-رادفر-بر-استفاده-از-ظرفیت-زنان-در-پست-های-مدیریتی تاكيد رادفر بر استفاده از ظرفیت زنان در پست های مدیریتی

  معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی در جلسه کارگروه زن و خانواده از اهتمام ویژه دولت در بهره گیری از توان و ظرفیت زنان در پست های مدیریتی دارد.

  به گزارش خبرنگار هم آوا، عليرضا رادفر در ششمین جلسه کارگروه زن و خانواده که امروز در موسسه خیریه رفاه کودک و نوجوان ارومیه برگزار شد ، گفت: یکی از مهمترین و اساسی ترین مشکلات و معضلات جوانان و به تبع آن زنان اشتغال است و یکی از مهمترین دغدغه های دولت برنامه ریزی برای ایجاد اشتغال است.

  رادفر افزود: دولت اهتمام ویژه ای دارد تا با ایجاد امکانات و فراهم نمودن فرصت های برابر بیش از گذشته از ظرفیت و توان بانوان درپست های مدیریت بهره گیرد و بر این امر تاکید دارد تا در زیر مجموعه های دولتی نیز این امر مورد لحاظ و توجه قرار گیرد.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد : سیاست دولت در خصوص اشتغال زنان تاکید بر توسعه و ترویج مشاغل خانگی است و مقرر شده تا با پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی حفظ شود.

  مدیرکل زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه برخورداری از حقوق و فرصت های برابر با مردان را از حقوق زنان عنوان نمود و در این راستا با اشاره به سیاست ها و قوانین موجود در خصوص اشتغال زنان ، بر ضرورت توجه به این امر بیش از گذشته تاکید کرد.

  خانم تاجفر همچنین به مشکلات ، مسائل و آسیب پذیری زنان اشاره کرد و در ادامه از برگزاری همایش زنان ، اشتغال و چالش های پیش رو با رویکرد حقوق شهروند در سال 97 خبر داد .

  بررسی و تصویب طرح غربالگی و آگاه سازی شاغلین دستگاههای اجرایی به منظور پیشگیری از سرطانهای شایع در زنان و مردان و بررسی ساماندهی وضعیت خانواده های زندانیان ارومیه دیگر دستور جلساتی بود که امروز طرح و پس از ارائه گزارشهای لازم مورد تصویب قرار گرفت.

  • تاكيد
  • عليرضا رادفر
  • استفاده
  • ظرفيت
  • زنان
  • مديريت
  • پست
   ]]>
   hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Tue, 09 Jan 2018 13:50:07 +0330
   نگاه امنیتی به استان مانع توسعه و سرمایه گذاری است http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16780-نگاه-امنیتی-به-استان-مانع-توسعه-و-سرمایه-گذاری-است http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16780-نگاه-امنیتی-به-استان-مانع-توسعه-و-سرمایه-گذاری-است نگاه امنیتی به استان مانع توسعه و سرمایه گذاری است

   چهلمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ارومیه با حضور شهریاری استاندار آذربایجان غربی در محل اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد.

   به گزارش خبرنگار هم آوا، استاندار آذربایجان غربی در این جلسه از صدور کارت الکترونیکی برای 50 هزار نفر از مرزنشینان شهرستان های سردشت و پیرانشهر خبر داد و گفت: این اقدام با هدف ساماندهی موضوع کوله بری پس از تصمیم دولت در زمینه ادغام بازارچه های غیر رسمی در مبادی رسمی، اجرا شده و این کارت ها قابل شارژ و غیر قابل واگذاری است.

   محمد مهدی شهریاری افزود: ساکنان مناطق مرزی تا 20 کیلومتری مرز از این تسهیلات برخوردار می شوند تا با بهبود وضعیت مالی اقدام به کوله بری نکنند.

   وی اضافه کرد: مقرر شده تا ساماندهی موضوع کوله بری در استان با هدف بهبود معیشت مرزنشینان در 2 هفته آینده آغاز شود.

   وی با اشاره به لزوم توجه بیشتر به مبادلات مرزی در هر بخش و با هر اسمی بیان کرد: در حال حاضر سالانه 12 میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می شود و این امر از مهمترین عوامل رکود صنایع داخلی به شمار می رود که همه مسئولان و مردم باید در راستای مقابله با این امر تلاش کنیم.

   استاندار آذربایجان غربی نگاه امنیتی به استان را مانع توسعه و سرمایه گذاری دانست و اظهار کرد: حوادث اخیر کشور در زمینه سرمایه گذاری هزینه های بسیاری بر کشور تحمیل کرد ولی این استان برای سرمایه گذاری مستعد بوده ولی باید از تبلیغات مناسب به عنوان مهمترین عامل برای جذب سرمایه غافل نباشیم.

   شهریاری با بیان اینکه در بحث جذب سرمایه گذاری خارجی ثبات و امنیت مساله حائز اهمیتی است، گفت: برای این امر زیرساخت ها باید فراهم شود و منطقه آزاد ماکو فرصت خوبی در این خصوص به شمار می رود.

   وی با اشاره به اینکه دولت لایحه ایجاد 12 منطقه ویژه اقتصادی را به مجلس ارائه کرده است، افزود: منطقه ویژه سرو نیز جزو این 12 منطقه بوده که با تحقق آن، شاهد معافیت های قابل توجهی در حوزه صادرات خواهیم بود.

   وی با اشاره به اینکه عقب ماندگی های موجود می تواند با ایجاد زیرساخت ها حل شود، ادامه داد: آذربایجان غربی دارای توانایی های زیادی بوده و فاصله این استان از نظر شاخص های توسعه ای با سایر مناطق بسیار کم است .

   شهریاری گفت: گازرسانی به 800 روستا و اتمام طرح های گازرسانی فعلی در 2 سال آینده، افزودن شدن یکهزار تخت به تخت های بیمارستانی، اهتمام برای ساخت جاده های روستایی با مشارکت 60 درصدی وزارت راه و 40 درصدی مدیریت استان، اختصاص بودجه برای حل معضل 20 نقطه حادثه خیز جاده های روستایی از جمله تصمیمات مهمی است که زمینه ساز رونق در بخش حمل و نقل، زیرساخت و روستایی در استان می شود.

   وی ادامه داد: بیشتر اعتبارات در منابع ملی وزارتخانه ها بر اساس تلاش مدیران توزیع می شود و باید با تلاش های بیشتر و با توجیه های منطقی نسبت به دریافت این منابع اقدام شود.

   این نشست با حضور جمعی از صادر کنندگان و تولید کنندگان آذربایجان غربی برگزار شد و حاضران مشکلات خود را در زمینه تولید، واردات و صادرات مطرح کردند.

   در پایان این نشست نشان زرین اتاق بازرگانی ارومیه به استاندار آذربایجان غربی اهدا شد.

   • محمدمهدي شهرياري
   • استاندار آذربايجان غربي
   • توسعه
   • سرمايه گذاري
    ]]>
    hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Sun, 07 Jan 2018 14:13:38 +0330
    ارومیه نماد همزیستی محبت آمیز مسلمانان و مسیحیان است http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16779-ارومیه-نماد-همزیستی-محبت-آمیز-مسلمانان-و-مسیحیان-است http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16779-ارومیه-نماد-همزیستی-محبت-آمیز-مسلمانان-و-مسیحیان-است ارومیه نماد همزیستی محبت آمیز مسلمانان و مسیحیان است

    معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مسلمانان و مسیحیان سال های متمادی در کنار هم در ارومیه تحصیل، کار و زندگی کرده اند، گفت: این شهرستان نمادی از همزیستی محبت آمیز مسلمانان و مسیحیان است.

    به گزارش خبرنگار هم آوا، علیرضا رادفر عصر روز شنبه در آئین ویژه سال نو میلادی که در کلیسای ارامنه ارومیه برگزار شد، افزود: حضرت عیسی مسیح از مبشران محبت، صلح و آرامش بوده و اسلام نیز پس از دین مسیحیت همین موارد را مورد تاکید قرار داده است.

    وی با تاکید بر تداوم همزیستی مسالمت آمیز مسلمانان و مسیحیان ارومیه با تکیه بر احترام متقابل، اظهار کرد: دین مبین اسلام و مسیحیت شباهت های زیادی نسبت به هم دارد و مسیحیان از دوران صدر اسلام بهترین رفتار را با مسلمانان داشتند.

    وی با اشاره به برخی از جلوه های همزیستی مسالمت آمیز مسیحیان و مسلمانان در ارومیه، افزود: نام بسیاری از دختران مسلمان ارومیه بر اساس اعلام ثبت احوال، ' مریم' و بسیاری از پسران نیز 'عیسی' است.

    وی ادامه داد: در محله 'مهدی القدم' ارومیه مسجد مسلمانان در کنار کلیسای ارامنه قرار دارد و یادواره های شهدای مسلمان و مسیحی به صورت همزمان برگزار می شود.

    به گفته وی مسیحیان با روی سفید از امتحان های انقلاب اسلامی بیرون آمدند و در هشت سال دفاع مقدس در کنار برادران مسلمان از میهن خود دفاع کرده و در این راه جانباز و شهید تقدیم کردند.

    وی اظهار کرد: مسیحیان همواره در کنار سایر ایرانیان قرار گرفته اند و مسئولان نظام نیز بر اساس قوانین و آموزه های دینی در خدمت این عزیزان هستند.

    در ادامه این آئین علی مصطفوی، مدیرکل سیاسی استانداری آذربایجان غربی نیز پیام تبریک استاندار به مناسبت میلاد عیسی مسیح(ع) و آغاز سال 2018 میلادی را خطاب به آشوریان و ارامنه ارومیه قرائت کرد.

    • عليرضا رادفر
    • اروميه
    • همزيستي
    • مسلمانان
    • مسيحيان
    • محبت آميز
     ]]>
     hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Sun, 07 Jan 2018 14:09:27 +0330
     مسئولان باید پاسخ قانع کننده به اعتراضات مردم بدهند http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16773-مسئولان-باید-پاسخ-قانع-کننده-به-اعتراضات-مردم-بدهند http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16773-مسئولان-باید-پاسخ-قانع-کننده-به-اعتراضات-مردم-بدهند مسئولان باید پاسخ قانع کننده به اعتراضات مردم بدهند

     فرماندار ارومیه گفت: مسئولان باید پاسخ قانونی و قانع کننده به اعتراضات مردم بدهند.

     به گزارش خبرنگار هم آوا، عباس حسن خانی پیش از ظهر امروز در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان ارومیه با اشاره به حوادث اخیر در کشور افزود: دامنه اعتراضات اخیر، بیشتر مسائل اقتصادی بود.

     وی با تاکید بر اینکه باید ظرفیت خود برای پاسخ به اعتراضات مردم را بالا ببریم اظهارداشت: در قوانین کشور ظرفیت های لازم برای بیان مطالبات مردم پیش بینی شده که متاسفانه در برخی مواقع مغفول مانده است.

     حسن خانی با بیان اینکه پلیس در ارومیه به صورت حرفه ای اعتراضات را مدیریت کرد افزود: بصیرت و همراهی مردم باعث شد در ارومیه اتفاق خاصی رخ داد و در این خصوص نقش پلیس خیلی مهم بود که باید قدردانی کرد.

     فرماندار ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: طرح موضوع اعتراضات داخلی ایران در شورای امنیت سازمان ملل توسط آمریکا، نشان از حمایت این کشور از بی نظمی در کشورمان دارد.

     حسن خانی با بیان اینکه آمریکا در نشست شورای امنیت، صریحاً از حرکت به سوی تضعیف ایران اعلام حمایت کرد افزود: هدایت و حمایت حوادث اخیر از سوی آمریکا به خوبی قابل مشاهده بود و مردم این موضوع به درستی تشیخص دادند.

     فرماندار ارومیه با اشاره به معضل قاچاق کالا و ارز در استان و ارومیه گفت: مبارزه با قاچاق یک مطالبه ملی است که در اعتراضات اخیر از طرف مردم مطرح شد که وظیفه مسئولان در مقابله با این مقوله را چند برابر کرد.

     وی ادامه داد: بخشی از رکود حاکم بر بازار ارومیه ناشی از سفر مردم به ترکیه و خرید کالا از شهرهای مرزی این کشور است که اخذ عوارض سفر می تواند خرید مردم را به سوی بازار داخلی سوق دهد.

     فرماندار ارومیه با بیان اینکه امروز شاهد کاهش چشمگیر قاچاق کالا در ارومیه هستیم اضافه کرد: باید به این باور برسیم که برای افزایش آرامش و رونق اقتصادی در کشور، گرایش به خرید کالای داخلی باید گسترش یابد.

     فرماندار ارومیه در ادامه با اشاره به شهادت سه تن از سربازان گمنام در منطقه مرزی پیرانشهر افزود: چند نفر از سربازان گمنام امام زمان اخیراً در راستای تامین امنیت و آرامش در آذربایجان غربی شهید شدند که باید قدردان جانفشانی این عزیزان باشیم.

     • عباس حسن خاني
     • فرماندار اروميه
     • اعتراضات
     • مردم
     • مسئولان
      ]]>
      hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Sat, 06 Jan 2018 12:45:59 +0330
      ۱۰ نفر به جرم هنجارشکنی در ارومیه دستگیر شدند http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16778-۱۰-نفر-به-جرم-هنجارشکنی-در-ارومیه-دستگیر-شدند http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16778-۱۰-نفر-به-جرم-هنجارشکنی-در-ارومیه-دستگیر-شدند ۱۰ نفر به جرم هنجارشکنی در ارومیه دستگیر شدند

      معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: ۱۰ نفر از افرادی که قصد تحریک مردم را داشتند دستگیر شدند که پس از بررسی‌های لازم و در صورت اثبات بی‌گناهی آزاد می‌شوند.

      به گزارش خبرنگار هم آوا، علیرضا رادفر در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به تجمع شامگاه دیروز در این شهر اظهار داشت: با توجه به تدابیر و تمهیدات اندیشیده‌شده اتفاق خاصی در سطح استان آذربایجان غربی روی نداد و تعداد معدودی از مردم هم که در خیابان امام ارومیه قصد تجمع داشتند با ارشادات صورت‌گرفته متفرق شدند.

      وی گفت: جا دارد از مردم فهیم ارومیه تشکر کنیم که در خلال این اعتراضات با معاندین و ضدانقلاب همراه نشده و با هوشیاری خود اجازه سوءاستفاده از فضای به وجود آمده را به دشمنان ندادند.

      رادفر عنوان کرد: مردم مشکلاتی دارند و دولت و حکومت وظیفه دارند که در رفع این مشکلات تلاش کنند اما در این میان به‌نظر می‌رسد که عده‌ای قصد دارند با پرچمداری رسانه‌های استکباری و معاند منطقه مشکلات اقتصادی مردم را بهانه‌ای برای رسیدن به اهداف شوم خود قرار دهند.

      وی افزود: مردم شاهد این موضوع هستند که به‌بهانه دغدغه‌های معیشتی و اصلاح آنها فراخوان‌هایی از سوی این رسانه‌ها صورت می‌گیرد اما دیده می‌شود که در برخی از تجمعات شکل‌گرفته هیچ نشانی از بحث معیشت و مشکلات اقتصادی در مطالبات وجود نداشته بلکه شعارهای ساختارشکنانه سر داده می‌شود.

      معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: مردم همواره پشتیبان نظام و انقلاب بوده‌اند و بی‌شک این دسیسه را نیز با آگاهی، بصیرت و هوشیاری خود خنثی خواهند کرد.

      وی با بیان اینکه بسیاری از اخبار و تصاویر منتشرشده در فضای مجازی کذب بوده و عمدتاً آرشیوی هستند تصریح کرد: برای مثال در چند روز اخیر تصاویری از تجمعات در ارومیه پخش شد که به‌هیچ‌عنوان ارتباطی با قضایای اخیر نداشت بنابراین با توجه به این موارد انتظار می‌رود مردم اخبار صحیح و موثق را از خبرگزاری‌های رسمی کشور دنبال کنند.

      رادفر گفت: استکبار جهانی و مزدوران آنها درصدد هستند تا با دلارهای نفتی عربستان بتوانند از فضای به وجود آمده سوءاستفاده کرده و در جهت ضربه زدن به کشور از آن بهره بگیرند اما مردم با هوشیاری خود اجازه دسیسه‌چینی به این فتنه‌جویان منطقه را نخواهند داد.

      وی در ارتباط با افراد دستگیرشده در خلال تجمع دیروز ارومیه تصریح کرد: 10 نفر از افرادی که قصد تحریک مردم را داشتند دستگیر شدند که پس از بررسی‌های لازم و در صورت اثبات بی‌گناهی آزاد می‌شوند همچنین با افرادی که مستند در جهت تهییج مردم به اعمال هنجارشکن اقدام کرده بودند برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

      معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی افزود: خوشبختانه با هوشیاری مردم و به‌خلاف اخبار منتشرشده در رسانه‌های معاند هیچ آسیبی به اماکن عمومی شهرستان ارومیه وارد نشده است.

      وي با تاکید بر اینکه در وقایع اخیر اتفاق قابل توجهی در سطح این استان نیافتاد، گفت: عامل اصلی توفیقات شورای تامین در این استان، مشارکت مناسب مردم با مسئولان بوده است.

      علیرضا رادفر در گفت و گو با ایرنا افزود: با وجود انتشار برخی فراخوان ها برای ایجاد ناآرامی در روزهای گذشته، آرامش استان در سایه همدلی و همراهی مردم به هم نخورد.

      به گفته وی در سایه تدابیر و تمهیدات شورای تامین استان برخی تحرک های جزئی نیز مدیریت شد و در زمان حاضر اوضاع به صورت کامل تحت کنترل است.

      وی افزود: مردم فهیم این استان حساسیت موضوع و هدایت ناآرامی ها از سوی معاندان نظام را به خوبی متوجه شدند و مسیر خود را از افراد فرصت طلب جدا کردند.

      • عليرضا رادفر
      • جرم
      • هنجارشكني
      • اروميه
      • دستگير
      • آذربايجان غربي
       ]]>
       hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Mon, 01 Jan 2018 13:22:09 +0330
       محمدمهدي شهرياري: حساب مردم از اغتشاشگران جداست http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16777-محمدمهدي-شهرياري-حساب-مردم-از-اغتشاشگران-جداست http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16777-محمدمهدي-شهرياري-حساب-مردم-از-اغتشاشگران-جداست محمدمهدي شهرياري: حساب مردم از اغتشاشگران جداست

       استاندار آذربایجان غربی گفت: حساب مردم عادی از اغتشاشگران و کسانی که قصد تهییج مردم را داشتند جداست.

       به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به تجمعات شامگاه دیروز در این شهر اظهار داشت: نگرانی‌ها و دغدغه‌های معیشتی مردم برای دولت و نظام جمهوری اسلامی قابل احترام است و دولت باید توجه ویژه‌ای به مسائل و مشکلات ناشی از گرانی داشته باشد.

       وی با بیان اینکه رفع کمبودهای اقتصادی و معیشتی مردم همواره مورد توجه دولت و مجلس بوده گفت: دولت برنامه‌های زیادی برای سامان دادن به اوضاع اقتصادی کشور و بهبود مسائل رفاهی مردم داشته و در این بین کشور نیاز به آرامش دارد تا برنامه‌های اقتصادی دولت و سرمایه گذاری‌های صورت گرفته منجر به نتیجه شود.

       استاندار آذربایجان غربی عنوان کرد: تجمعات مردم و خواسته‌های به‌حق اقتصادی آنها توسط معارضین جمهوری اسلامی به حاشیه برده شد و عده‌ای از فضای به وجود آمده سوءاستفاده کرده و مسائل دیگری را مطرح کردند.

       وی با بیان اینکه متأسفانه پس از آغاز تجمعات مسالمت‌آمیز مردم در مشهد ادامه این حرکت توسط رسانه‌های معاند هدایت و منحرف شد گفت: با ادامه این اعتراضات در چارچوبی خارج از قانون شرایط مهیا می‌شود که عده‌ای با شعارهای هنجارشکنانه فضا را از کنترل مردم خارج کنند.

       شهریاری خاطرنشان کرد: این شلوغی‌ها با هدف ضربه زدن به رشد و توسعه کشور از سوی بیگانگان ساماندهی می‌شوند لذا مردم باید هوشیاری خود را حفظ کرده و با تجربیاتی که از ابتدای پیروزی انقلاب به دست آورده‌اند پشت پرده این اتفاقات را شناسایی کرده و مانع از این شوند که آنها به اهداف شوم خود دست یابند.

       وی با تأکید بر اینکه مردم با آگاهی و بصیرت خود در صحنه حاضر هستند و توطئه‌های دشمنان جمهوری اسلامی را خنثی می‌کنند افزود: قطعاً موج ایجادشده توسط رسانه‌های معاند خارجی در روزهای آینده برطرف می‌شود و تنها در آن صورت می‌توان انتظار داشت که مشکلات اقتصادی مردم با چاره‌اندیشی و حسن نیت دولت در آینده‌ای نزدیک رفع شود.

       رئیس شورای تأمین استان آذربایجان غربی عنوان کرد: وزارت کشور واستانداری‌ها آماده هستند تا برای کسانی که می‌خواهند تجمعات قانونی داشته باشند مجوز دهند تا به‌این‌ترتیب مردم با اخذ مجوز پیگیر مطالبات خود در چارچوب قانون باشند.

       وی اظهار داشت: برای ما قابل‌قبول نیست که عده‌ای بخواهند از حسن نیت مردمی که در چند سال اخیر با سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها و مؤسسات مالی غیرمجاز با مشکلاتی روبه‌رو شده‌اند سوءاستفاده کنند.

       استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه حساب مردم عادی از اغتشاشگران و کسانی که قصد تهییج مردم را داشتند جداست تصریح کرد: افراد انگشت‌شمار دستگیرشده در تجمعات دیروز پس بررسی موضوع و اثبات اینکه این افراد قصد تحریک مردم و سوءاستفاده از فضای به وجود آمده را نداشتند آزاد می‌شوند.

       • محمدمهدي شهرياري
       • استاندار آذربايجان غربي
       • مردم
       • اغتشاشگران
       • دولت
        ]]>
        hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Sun, 31 Dec 2017 13:16:27 +0330
        صفري سرپرست دفتر بازرسي استانداري آذربايجان غربي شد http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16775-صفري-سرپرست-دفتر-بازرسي-استانداري-آذربايجان-غربي-شد http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16775-صفري-سرپرست-دفتر-بازرسي-استانداري-آذربايجان-غربي-شد صفري سرپرست دفتر بازرسي استانداري آذربايجان غربي شد

        با حكم استاندار آذربایجان غربی، مهران صفری به عنوان سرپرست دفتر بازرسي، مديريت عملكرد و امور حقوقي استانداري آذربايجان غربي منصوب شد.

        به گزارش خبرنگار هم آوا، در این حکم آماده است:

        جناب آقاي مهران صفري

        سلام عليكم؛

        با عنايت به مراتب تعهد و تجارب ارزشمند جنابعالي به موجب اين ابلاغ به عنوان "سرپرست دفتر بازرسي، مديريت عملكرد و امور حقوقي استانداري" منصوب مي شويد.

        اميد است در پرتو عنايات حق تعالي و با اتكال به خداوند متعال در دولت تدبير و اميد در انجام وظايف محوله موفق و مويد باشيد.

        محمدمهدي شهرياري

        استاندار آذربايجان غربي

        • مهران صفري
        • محمدمهدي شهرياري
        • سرپرست
        • استانداري آذربايجان غربي
         ]]>
         hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Thu, 28 Dec 2017 13:09:28 +0330
         حضور شهرياري و رادفر در جمع دانش آموزان شین آبادي http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16774-حضور-شهرياري-و-رادفر-در-جمع-دانش-آموزان-شین-آبادي http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16774-حضور-شهرياري-و-رادفر-در-جمع-دانش-آموزان-شین-آبادي حضور شهرياري و رادفر در جمع دانش آموزان شین آبادي

         استاندار آذربایجان غربی در جمع دانش آموزان روستای شین آباد پیرانشهر حاضر و با آنان دیدار و گفتگو کرد.

         به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری امروز در ادامه برنامه های سفر خود به شهرستان های سردشت و پیرانشهر، در روستای شین آباد پیرانشهر حضور یافت و با دانش آموزان جراحت دیده در حادثه آتش سوزی سال 91 که اکنون در آموزشگاه شهید مصطفی منگوری روستای شین آباد مشغول تحصیل هستند دیدار و گفتگو نمود.

         شهریاری در این دیدار ضمن استماع مسائل و مشکلات دانش آموزان مدرسه شین آباد در جریان آخرین وضعیت درمانی و تحصیلی آنان قرار گرفت و دستورات لازم را برای رسیدگی هر چه بهتر به روند درمان و تامین وسایل آموزشی و ورزشی این دانش آموزان صادر کرد.

         وی همچنین در این دیدار با اهدای هدایایی از دانش آموزان شین آبادی تجلیل نمود.

         استاندار آذربایجان غربی در ادامه از دبستان انقلاب اسلامی شین آباد نیز بازدید کرد.

         • محمدمهدي شهرياري
         • استاندار آذربايجان غربي
         • عليرضا رادفر
         • شين آباد
          ]]>
          hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Wed, 27 Dec 2017 12:58:16 +0330
          ورزش؛ ظرفیتی برای ایجاد همدلی و معرفی آذربایجان غربی http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16765-ورزش؛-ظرفیتی-برای-ایجاد-همدلی-و-معرفی-آذربایجان-غربی http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16765-ورزش؛-ظرفیتی-برای-ایجاد-همدلی-و-معرفی-آذربایجان-غربی ورزش؛ ظرفیتی برای ایجاد همدلی و معرفی آذربایجان غربی

          استاندار آذربايجان غربي با انتشار تصوير شخصي و پيامي در صفحه اينستاگرام خود، ورزش را ظرفیتی برای ایجاد همدلی و معرفی آذربایجان غربی دانست.

          به گزارش خبرنگار هم آوا، متن پيام محمدمهدي شهرياري بدين شرح است: 

          ورزش مدرن، پدیده‌ای برای نزدیکی هرچه بیشتر انسان‌ها، فارغ از جنس، نژاد، قومیت و مذهب به یکدیگر برای رسیدن به "دنیایی عاری از خشونت" و بر مدار "صلح" است. از آن مهمتر، ویژگی ورزش در فرهنگ ایرانی، افزایش جنبه‌های پهلوانی در میان ورزشکاران و پیوند بین قلب‌های آحاد جامعه است.

          نگاه بنده همیشه این بوده و ان‌شاءالله خواهد بود که به همه ورزش‌ها و ورزشکاران استان، اعم از همگانی و قهرمانی، به دیده حمایت بنگرم و تا آنجا که در بضاعت مجموعه دولت است، از آنها حمایت کنم؛ چراکه معتقدم ورزشکاران نخبه استان که در کشور و حتی دنیا زبانزد خاص و عام‌اند، ظرفیت بسیار بزرگی برای معرفی توانمندی‌های فرهنگی و رشد و پویایی اقتصاد استان هستند؛ از ظرفیت ورزش می‌توان به‌عنوان فرصتی برای معرفی پتانسیل‌های آذربایجان غربی به تمام کشور و دنیا بهره جست.

          مسئولان محترم تیم "سردار بوکان" و یا هر تیم دیگری که در سطح اول لیگ های برتر کشور به رقابت مشغولند تاکنون درخواستی از بنده نداشتند که در این صورت،با نگاه حمایت از ورزش استان بدون در نظر گرفتن مسائل مختلف به درخواست‌شان رسیدگی می‌شد.

          یادمان نرود همه ما، از بدنه اجرایی دولت تا اقشار مختلف مردم و هواداران تیم‌های حرفه‌ای ورزشی استان، بیش از همه به اعتلای نام " آذربایجان غربی" فکر می‌کنیم.

          محمدمهدی شهریاری
          استاندار آذربایجان غربی

          • محمدمهدي شهرياري
          • استاندار آذربايجان غربي
          • همدلي
          • ورزش
           ]]>
           hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Tue, 26 Dec 2017 13:31:36 +0330
           رادفر: مسیحیان نزدیکترین قوم به مسلمانان هستند http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16764-رادفر-مسیحیان-نزدیکترین-قوم-به-مسلمانان-هستند http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16764-رادفر-مسیحیان-نزدیکترین-قوم-به-مسلمانان-هستند رادفر: مسیحیان نزدیکترین قوم به مسلمانان هستند

           آیین گرامیداشت میلاد حضرت عيسي مسیح (ع) در کلیسای ننه مریم ارومیه برگزار شد.

           به گزارش خبرنگار هم آوا، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در اين مراسم اظهار داشت: مسیحیان و سایر پیروان ادیان الهی در کشورمان علاقه خود را نسبت به سرزمین و آب و خاک خود به خوبی نشان داده اند.

           علیرضا رادفر افزود: مسیحیان در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و دوران هشت سال جنگ تحمیلی در کنار هم وطنان مسلمان خود در دفاع از میهن عزیزمان بخوبی درخشیدند و وجود 100 شهید از جامعه مسیحی گواه روشنی بر این ادعاست.

           وی به زندگی مسالمت آمیز مسیحیان و مسلمانان ایران اشاره کرده و گفت: زندگی توام با آرامش و صمیمیت مسیحیان و مسلمانان در طول سالیان متمادی نشانه نزدیکی این دو دین الهی به یکدیگر است.

           رادفر خاطرنشان كرد: همان عطوفتی که در صدر اسلام بین مسیحیان و مسلمانان وجود داشت امروز نیز وجود دارد و بر اساس آیات قرآن کریم، مسیحیان نزدیکترین قوم به مسلمانان هستند.

           معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی افزود: بر اساس بررسی های ثبت احوال نام مریم جزو 10 اسم پرطرفدار در بین مسلمانان است و عیسی نیز طرفداران زیادی داردو این نشان از علاقه مندی مسلمانان به حضرت عیسی مسیح (ع) است.

           وی با بیان اینکه در قانون اساسی کشور به اقلیت های مذهبی کشور به خوبی توجه شده، گفت: در قانون بر رعایت حقوق اقلیت های مذهبی در کشور تاکید شده و این افراد در اجرای آیین هالی مذهبی خود آزادند و بدون هیچ گونه مزاحمتی به آیین های شرعی خود می پردازند.

           • عليرضا رادفر
           • معاون
           • آذربايجان غربي
           • ميلاد
           • عيسي مسيح
            ]]>
            hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Tue, 26 Dec 2017 13:25:32 +0330
            پیام امام جمعه اروميه به مناسبت میلاد حضرت عیسی (ع) http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16757-پیام-امام-جمعه-اروميه-به-مناسبت-میلاد-حضرت-عیسی-ع http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16757-پیام-امام-جمعه-اروميه-به-مناسبت-میلاد-حضرت-عیسی-ع پیام امام جمعه اروميه به مناسبت میلاد حضرت عیسی (ع)

            حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی، در پیامی میلاد حضرت عیسی (ع) و آغاز سال نو میلادی را تبریک گفت.

            به گزارش خبرنگار هم آوا، متن پیام امام جمعه اروميه بدين شرح است:

            بنام خدا

            هموطنان مسیحی سلام ها و درودهای گرم اینجانب را پذیرا باشید.

            میلاد حضرت عیسی بن مریم علیه آلاف التحیه و الثناء پیام آور مهر و دوستی، فرصتی است دوباره تا سرشت بشری به جوش آمده و بار دیگر بر ارزشهای الهی بیاندیشد.

            پیامبران الهی خصوصا رسولانی که رسالت جهانی دارند موهبت های حضرت دوست هستند که بشر را در تاریکی ظلمات دنیوی چراغ راه باشند و مسیر رسیدن به مقامات والای بشری را طی نمایند؛ حضرت مسیح پیامبری است که ندای محبت به هم نوع را سرود و زمزمه رستگاری نمود و پاکی طریق الهی را نمایان ساخت.

            اینک که در زادروز مردی بزرگ از تبار نیکان روزگار خود است، افضل آن است که بر حقانیت ادیان خدایی شهادت دهیم و تفکر در آموزه های سراسر یکتا پرستی را پیشه سازیم.

            رسول رحمت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم، خاتم انبیاء و ادامه و اکمال مسیر پیامبران قبل از خود، پیروان راستین را به احترام بر فرستادگان الهی سفارش و برادری بر پایه عقل را خواستار شده اند.

            اینجانب به نوبه خود و به نیابت از هم استانی های مسلمان خود، میلاد حضرت عیسی بن مریم علیهماالسلام و آغاز سال نو میلادی را تبریک گفته و روزهای سرشار از نیکی و خوشبختی را بر شما از درگاه احدیت خواستارم.

            • پيام
            • امام جمعه
            • اروميه
            • ميلاد
            • عيسي مسيح
            • سيدمهدي قريشي
             ]]>
             hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Mon, 25 Dec 2017 14:04:42 +0330
             ارومیه سال ۹۷ به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب می شود http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16756-ارومیه-سال-۹۷-به-عنوان-پایتخت-کتاب-ایران-انتخاب-می-شود http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16756-ارومیه-سال-۹۷-به-عنوان-پایتخت-کتاب-ایران-انتخاب-می-شود ارومیه سال ۹۷ به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب می شود

             معاون سیاسی، امنیتی استاندار آذربایجان غربی گفت: ارومیه سال ۹۷ به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی می شود.

             به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از مهر، علیرضا رادفر بعد از ظهر یکشنبه در جلسه سیاست گذاری انتخاب ارومیه در سال ۹۷ به عنوان پایتخت کتاب ایران، این انتخاب را فرصتی ارزشمند برای افزایش شاخص های کتاب و کتابخوانی عنوان کرد و افزود: نقش کتاب و مطالعه در ارتقای آگاهی و ایجاد تعالی و موفقیت جامعه انکارناپذیر است و این فرصت می تواند کمک شایانی در ارتقای شاخص مطالعه در استان داشته باشد.

             وی ایجاد زیرساخت های مناسب کتاب و کتابخوانی در مساجد، مدارس و امکان عمومی در ارتقای فرهنگ کتابخوانی را موثر دانست و از رسانه ها خواست زمینه ساز ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه باشند.

             مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه در حال حاضر مقدمات لازم برای بهره مندی استفاده ازمزیت های انتخاب ارومیه به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال آینده فراهم شده است افزود: باید فرهنگ مطالعه در جامعه به خصوص در بین نسل جوان و آینده فرهنگ سازی شود.

             حجت الاسلام محمدباقر کریمی مشارکت مردم در امر ترویج فرهنگ مطالعه را موثر دانست و افزود: برگزاری جشنواره کتاب، تقویت و ایجاد کانون های متعدد مطالعه در سطح شهر، راه اندازی ایستگاه های کتاب در روستاها و حاشیه شهرها می تواند در ارتقای شاخص مطالعه موثر باشد .

             وی با تاکید بر ضرورت راه اندازی کتابخانه های سیار در مناطق روستایی و حاشیه شهرهای استان اضافه کرد: آذربایجان‌غربی در بخش روستاهای دوستدار کتاب جزو ۱۰ استان برتر کشور است که این امر باید تقویت شود.

             کریمی با بیان اینکه فرهنگسراها در سطح شهرهای استان نیز می تواند نقش مهمی در ترویج فرهنگ مطالعه داشته باشند گفت: لازم است شهرداری فرهنگسراهای خود را در نقاط مختلف شهری به کتابخانه مجهزکند تا نقش خود را در ارتقای فرهنگ مطالعه به‌خوبی ایفا کند.

             مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی معرفی ارومیه به عنوان پایتخت کتاب ایران را یکی از مزیت های فرهنگی در استان برشمرد و افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح های خوبی برای برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی ارائه داده است تا دایره و گستره اقدامات ما در این حوزه افزایش یابد.

             وی با اشاره به برخی از فعالیت های درحال انجام در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت: طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران، روستاهای دوستدار کتاب و جام باشگاه های کتاب از جمله آن برنامه هاست که با همکاری و مشارکت دستگاه های اجرایی انجام می شود.

             کریمی با بیان اینکه این طرح ها از اهمیت بالایی برخوردارند چرا که برای کسب عنوان در طرح پایتخت کتاب یا روستای دوستدار کتاب، در کشور رقابتی بین شهرها و روستاها ایجاد شود افزود: کسب این عناوین نیازمند تلاش و مشارکت نهادهای دولتی و غیردولتی و ارائه طرح های خلاقانه و نو در جهت ترویج کتاب است.

             • اروميه
             • پايتخت
             • كتاب
             • ايران
             • عليرضا رادفر
             • آذربايجان غربي
              ]]>
              hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Mon, 25 Dec 2017 14:01:51 +0330
              نباید در برنامه ریزی ها تسلیم فشارهای سیاسی شویم http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16754-نباید-در-برنامه-ریزی-ها-تسلیم-فشارهای-سیاسی-شویم http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16754-نباید-در-برنامه-ریزی-ها-تسلیم-فشارهای-سیاسی-شویم نباید در برنامه ریزی ها تسلیم فشارهای سیاسی شویم

              استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: نباید در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها، تسلیم فشارهای سیاسی و منافع فردی و جناحی شویم.

              به گزارش خبرنگار هم آوا، محمد مهدی شهریاری صبح امروز در نشست با مدیران، معاونین و روسای گروه های سازمان برنامه و بودجه استان با بیان اهمیت و جایگاه سازمان برنامه و بودجه در پیشبرد برنامه های توسعه استان گفت: با برنامه ریزی دقیق، علمی و کارشناسی سازمان برنامه و بودجه می توانیم علیرغم همه محدودیت ها و تنگناهایی که وجود دارد گام های مثبت و موثری در جهت ارتقای شاخص های توسعه در استان برداریم.

              وی افزود: متاسفانه در دولت های گذشته با انحلال سازمان برنامه و بودجه، کشور به سمت بی برنامگی پیش رفت و صدمات بعضا جبران ناپذیری به ساختارهای کشور وارد شد؛ خوشبختانه با تلاش دولت یازدهم این سازمان تاثیرگذار در توسعه کشور مجددا احیا شد و امیدواریم با کارآمدی و کار کارشناسی و رسیدن به استانداردهای لازم، شاهد نقش آفرینی بیش از پیش این سازمان در توسعه کشور باشیم.

              استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه حاشیه ها نباید ما را وظایف اصلی مان بازدارد، افزود: نباید در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها، تسلیم فشارهای سیاسی و منافع فردی و جناحی شویم چرا که تصمیمات غیرکارشناسی به کشور و همچنین به منافع مردم و شهروندان آسیب می رساند.

              شهریاری در ادامه به مزیت های استان اشاره کرد و گفت: آذربایجان غربی مزیت ها و پتانسیل های بی نظیری برای رشد و توسعه دارد که مورد غفلت قرار گرفته و لازم است با تمرکز و بهره گیری بهینه از مزیت های استان از جمله مزیت مرزی بودن و وجود نیروی انسانی توانمند در جهت توسعه زیرساخت ها، جذب سرمایه گذاری و رونق تولید و اشتغال استان گام برداریم.

              وی افزود: دولت دوازدهم نیز برنامه های بسیار خوبی را برای برون رفت کشور از مشکلات اقتصادی در پیش گرفته که اجرایی شدن و تحقق این برنامه ها نیازمند همدلی و همکاری همه مدیران و مسئولان و همچنین مشارکت خود مردم است.

              شهریاری همچنین گفت: از نقطه نظرات و پیشنهادات کارشناسان و نخبگان استان که می تواند گره گشای معضلات و مشکلات استان باشد استقبال می کنیم.

              حضرتی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان نیز در این جلسه ضمن تشریح ساختار سازمانی، گزارشی از فعالیت های و اقدامات سازمان را در امر راهبری توسعه استان، کمک به ایجاد زیرساختها و رصد توسعه استان ارائه کرد.

              وی همچنین در خصوص ویژگی های لایحه بودجه سال 97 توضیحاتی را به مقام عالی استان ارائه کرد.

              • محمدمهدي شهرياري
              • استاندار آذربايجان غربي
              • برنامه ريزي
              • فشار سياسي
              • دولت
               ]]>
               hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Sun, 24 Dec 2017 13:20:05 +0330
               پيام فرماندار اروميه به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16732-پيام-فرماندار-اروميه-به-مناسبت-میلاد-حضرت-عیسی-مسیح http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16732-پيام-فرماندار-اروميه-به-مناسبت-میلاد-حضرت-عیسی-مسیح پيام فرماندار اروميه به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح

               فرماندار اروميه به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال نو ميلادي، پيامي صادر كرد.

               به گزارش خبرنگار هم آوا، متن پيام عباس حسن خاني بدين شرح است:

               به نام خدا

               میلاد پیامبر بشارت دهنده رحمت الهی، فرصتي ارزشمند براي طنين سرود سربلندي بشريت توسط خیرخواهان و نفی کنندگان جهل و خشونت جهان در برابر خودکامگان و سلطه طلبان مي باشد.

               بي شك تلاش برای بسط پیام و برانگیختن وجدان انسان ها جهت پیروی از انبياي الهي و گفت و گوی پیروان ادیان بزرگ الهی و احترام به صلح مبتنی بر عدالت در شرايط كنوني جهان، وظیفه بزرگ همه پیروان راستین پیامبران آسماني خواهد بود.

               امیدوارم در سال نو ميلادي، با همدلي و تلاش همه يكتاپرستان، هنرمندان، رسانه ها، متفکران، سیاستمداران و همه سازمانهای مدافع صلح در جهان، همگان در مسير تقلیل آلام و رنج های میلیون ها انسان در سراسر گيتي گام برداشته و با حاكميت چهره رحماني اديان الهي، تحقق آزادي، عدالت و صلح را در جهان شاهد باشيم.

               ميلاد فرخنده پيام آور توحيد، آزادي، صلح و دوستي، حضرت عيسي مسيح (ع) و آغاز سال نو ميلادي را به مسيحيان سراسر جهان و بخصوص همشهريان و هموطنان مسيحي، همه آزادگان و کسانی که دلشان با عشق به خدا براي صلح و امنیت می تپد، صميمانه تبریک گفته و موفقيت و سربلندي پيروان پيامبران بزرگ الهي را از درگاه ايزد يكتا خواستارم.

               عباس حسن خاني
               فرماندار شهرستان اروميه

               • پيام
               • فرماندار اروميه
               • عباس حسن خاني
               • ميلاد
               • عيسي مسيح
                ]]>
                hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Sun, 24 Dec 2017 12:28:34 +0330
                رادفر: در حال پیگیری بازگشایی مرز تمرچین هستیم http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16736-رادفر-در-حال-پیگیری-بازگشایی-مرز-تمرچین-هستیم http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16736-رادفر-در-حال-پیگیری-بازگشایی-مرز-تمرچین-هستیم رادفر: در حال پیگیری بازگشایی مرز تمرچین هستیم

                معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه دستور وزیر کشور برای بازگشایی مرز تمرچین فوری نبوده، گفت: بازگشایی این مسیر در دست پیگیری است.

                به گزارش خبرنگار هم آوا، علیرضا رادفر اظهار داشت: صدور دستور بازگشایی مرز تمرچین از سوی وزیر کشور ارائه شده و در حال حاضر نیز در دست پیگیری و اقدام است.

                وی افزود: این دستور به‌منظور بازگشایی مرز بود و فوریتی شامل آن نمی‌شد، در حال حاضر نیز پیگیری‌های لازم در این زمینه در حال انجام است.

                معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعي استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به دلیل بسته بودن مرز تمرچین، گفت: این مسدود بودن به‌دلیل تحولات و حوادث اخیر در منطقه کردستان عراق بود و هیچ مشکلی غیر از این مورد وجود ندارد.

                رادفر در پایان خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی بازگشایی مرز تمرچین بلافاصله پس از رسیدن به نتیجه انجام خواهد شد.

                • عليرضا رادفر
                • معاون
                • آذربايجان غربي
                • مرز
                • تمرچين
                • بازگشايي
                 ]]>
                 hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Sat, 23 Dec 2017 13:14:51 +0330
                 پیام استاندار آذربایجان غربی به مناسبت ميلاد عيسي مسيح http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16735-پیام-استاندار-آذربایجان-غربی-به-مناسبت-ميلاد-عيسي-مسيح http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16735-پیام-استاندار-آذربایجان-غربی-به-مناسبت-ميلاد-عيسي-مسيح پیام استاندار آذربایجان غربی به مناسبت ميلاد عيسي مسيح

                 استاندار آذربایجان غربی با صدور پیامی، میلاد حضرت عیسی مسيح (ع) و آغاز سال 2018 میلادی را به هموطنان مسيحي استان تبریک گفت.

                 به گزارش خبرنگار هم آوا، متن پيام محمدمهدي شهرياري بدين شرح است:

                 بسم الله الرحمن الرحیم

                 هموطنان عزیز آشوری و ارمنی ساکن در استان آذربایجان غربی

                 با اهدا سلام و تحیت

                 به مناسبت میلاد خجسته مبشر برگزیده بزرگ الهی حضرت عیسی (ع) و آغاز سال 2018 میلادی، مراتب تبریکات صمیمانه خویش را به تمامی عزیزان مسیحی ساکن در استان آذربایجان غربی اعلام و از پیشگاه خدای مهربان در سال جدید برای همگان، آرزوی سلامتی، موفقیت و شادکامی دارم.

                 مایه خرسندی است که شان رسالت حضرت عیسی بن مریم (ع) به عنوان منجی و راهبر، در قالب فرامین دینی و اخلاقی آن بزرگوار مانند "با همگان مهربان باش و همسایه ات را مانند خویش دوست بدار" چشم انداز روابط انسانی سالم و اسباب زندگی اجتماعی آسوده و ثمربخشی را بنیان نهاده است.

                 با وجود چنین رویکرد اعتقادی و رفتاری متعالی در ادیان الهی است که می توان به رستگاری و نجات همه انسانها از گمراهی و ضلالت امیدوار بود.

                 بی شک جوامع انسانی امروز به تعالیم انسان ساز آن حضرت برای استوار ساختن اساس زندگی اجتماعی مطلوب بصورت "نفی خشونت" و "هم زیستی مسالمت آمیز" بیشتر نیازمند است.

                 جمهوری اسلامی ایران افتخار دارد به عنوان کشور دارای تکثر قومی و دینی، حافظ و مدافع حقوق پیروان همه ادیان الهی است. این افتخار بیش از هر جای دیگر، بر پیشانی مردم استان آذربایجان غربی که محل سکونت و زندگی پیروان ادیان مختلف اعم از مسلمان، مسیحی، یهودی و زرتشتی در طول تاریخ بوده است می درخشد.

                 ما همواره بر خود فرض می دانیم به عنوان فرزندان و وراث نیاکان نیک اندیش، چنین میراث، تاریخی – فرهنگی گرانبها را حفظ و بر غنای آن بیفزاییم.

                 در خاتمه فرصت را مغتنم شمرده یاد و خاطره همه شهیدان، آزادگان و جانبازان والامقام جامعه مسیحیان و خانواده های عزیز آنان و همچنین مسیحیان هم استانی مقیم سایر کشورها را گرامی می داریم.

                 محمدمهدی شهریاری
                 استاندار آذربایجان غربی

                 • پيام
                 • استاندار آذربايجان غربي
                 • محمدمهدي شهرياري
                 • عيسي مسيح
                 • ميلاد
                  ]]>
                  hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Sat, 23 Dec 2017 13:10:32 +0330
                  قريشي: دست از معصیت برداریم تا باران ببارد http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16737-قريشي-دست-از-معصیت-برداریم-تا-باران-ببارد http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16737-قريشي-دست-از-معصیت-برداریم-تا-باران-ببارد قريشي: دست از معصیت برداریم تا باران ببارد

                  امام جمعه ارومیه گفت: معصیت‌ها و گناهان انسانها عامل خشکسالی و کاهش نزولات آسمانی است.

                  به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینکه اعمال و رفتار انسانها بر محیط طبیعی تاثیر دارد افزود: علل نباریدن باران، خشکسالی که مدتی است شاهد آن هستیم معصیتها، گناهمان و ظلم هایی است که در حق همدیگر روا داشته ایم لذا برای نجات از این مشکلات باید اعمالمان را تغییر دهیم، توبه و استغفار کرده و از خداوند بخواهیم باران ببارد.

                  نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی به زلزله های اخیر در کشور و خشکی دریاچه ارومیه اشاره کرد و گفت: در آیات و روایات گوناگون گناه و کردار بد مردم را مستقیما عامل بلا و عذاب معرفی می کند لذا همه این بلاها هشداری است که مردم از غفلت بیدار شوند و دست از معصیت بردارند تا خداوند رحمتش را شامل حالمان کند.

                  حجت الاسلام قریشی ریشه مشکلات اقتصادی کشور را ظلم و معصیت عنوان کرد و گفت: باید همه دست از معصیت و گناه برداریم و منویات رهبری را نصب العین قرار دهیم تا مشکلات موجود در کشور حل شود.

                  نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی به 5 دسامبر روز جهانی خاک اشاره کرد و گفت: 95 درصد مواد غذایی از خاک بدست می آید این در حالیست که وضع خاک کشورمان خوب نیست و بیش از متوسط جهانی شاهد از بین رفتنش هستیم لذا لازم است مسئولین امر قبل از اینکه اوضاع بدتر شود به فکر حفاظت خاک باشند.

                  وی ادامه داد: باید شورای عالی خاک تشکیل و ردیف بودجه خاصی برای حفاظت خاک تعیین شود.

                  امام جمعه ارومیه ضمن اشاره به سالروز میلاد حضرت مسیح برتمامی مسیحیان استان این روز را تبریک عرض کرد و گفت: به تمامی پیامبران الهی معتقدیم و بین پیامبران الهی فرق قائل نیستیم.

                  • سيدمهدي قريشي
                  • امام جمعه
                  • اروميه
                  • معصيت
                  • باران
                  • نماز جمعه
                   ]]>
                   hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Fri, 22 Dec 2017 13:22:54 +0330
                   بازدید محمدمهدي شهرياري از بهزیستی و موزه مركزي ارومیه http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16734-بازدید-محمدمهدي-شهرياري-از-بهزیستی-و-موزه-مركزي-ارومیه http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16734-بازدید-محمدمهدي-شهرياري-از-بهزیستی-و-موزه-مركزي-ارومیه بازدید محمدمهدي شهرياري از بهزیستی و موزه مركزي ارومیه

                   استاندار آذربایجان غربی از بهزیستی و موزه مركزي ارومیه به صورت سرزده بازدید كرد.

                   به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدي شهریاری صبح امروز و بدون اطلاع قبلی به صورت سرزده از بهزیستی شهرستان ارومیه بازدید کرد.

                   وی با حضور در واحدهای مختلف این اداره از نزدیک با روند امور و نحوه ارائه خدمات به افراد تحت پوشش بهزیستی در این شهرستان بازدید كرد.

                   همچنین در این بازدید استاندار آذربایجان غربی با تعدادی از مراجعه کنندگان و افراد تحت پوشش بهزیستی دیدار و دستورات لازم را برای رفع مشکلات آنان صادر کرد.

                   محمد مهدی شهریاری در ادامه از شیرخوارگاه مهر بهزیستی ارومیه نیز بازدید کرد.

                   وي همچنين با حضور سرزده در موزه مرکزی ارومیه، از بخش های مختلف آن بازدید نمود.

                   در این بازدید استاندار آذربایجان غربی هزینه بلیط ورودی خود و همراهانش را شخصا پرداخت كرد.

                   • بازديد
                   • محمدمهدي شهرياري
                   • استاندار آذربايجان غربي
                   • بهزيستي
                   • موزه
                   • اروميه
                    ]]>
                    hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Thu, 21 Dec 2017 13:04:37 +0330
                    شهرياري: حضور پلیس در کنار مردم نباید به شکل امنیتی باشد http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16733-شهرياري-حضور-پلیس-در-کنار-مردم-نباید-به-شکل-امنیتی-باشد http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16733-شهرياري-حضور-پلیس-در-کنار-مردم-نباید-به-شکل-امنیتی-باشد شهرياري: حضور پلیس در کنار مردم نباید به شکل امنیتی باشد

                    استاندار آذربایجان غربی، امنیت و آرامش را رکن اساسی پیشرفت و توسعه کشور عنوان کرد.

                    به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری در همایش فرماندهان پاسگاه و کلانتری های انتظامی استان که با شعار پلیس، جامعه ایمانی، امنیت همگانی در سالن امام علی (ع) نیروی انتظامی در ارومیه برگزار شد، گفت: مهم ترین وظیفه نیروی انتظامی برقراری نظم، امنیت و آرامش در جامعه است و همین امنیت و آرامش رکن اساسی پیشرفت و توسعه کشور است؛ لذا اگر این موضوع بخوبی در کشور نهادینه شود بدون تردید در شاخص های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شاهد تغییر و تحول مثبتی خواهیم بود.

                    وی افزود: بسیاری از جرائم و مشکلات و معضلات اجتماعی که در جامعه وجود دارد و پلیس را در این خصوص دچار مسئولیت های سنگین کرده، ناشی از مسائل و مشکلات اقتصادی و بیکاری است؛ باید برای حل و برون رفت از این مشکل، همه نهادها و سازمان ها و همچنین خود مردم دست به دست هم دهند.

                    استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی و دولت تمام تلاش خود را برای زندگی عزتمندانه و ارتقای رفاه اجتماعی بکار گرفته که امیدواریم علی رغم وجود تمامی مشکلات و محدودیت های مالی که وجود دارد، گام های اساسی در جهت رفع مشکلات اقتصادی کشور برداشته شود.

                    شهریاری اضافه کرد: 400 هزار میلیارد تومان بدهی به بانکها و بخش خصوصی و پیمانکاران و 500 هزار میلیارد تومان پروژه های نیمه تمام از جمله مشکلاتی است که از دولت های قبل به دولت یازدهم و دوازدهم به ارث رسیده و دولت را در مسیر حل مشکلات اقتصادی کشور با تنگناهایی مواجه ساخته است؛ اما دولت دوازدهم علی رغم این مشکلات، برنامه های بسیار خوبی را برای حل مشکلات اقتصادی دارد که با اجرایی شدن آنها قطعا شاهد رونق و توسعه اقتصادی در کشور خواهیم بود.

                    وی به نقش نیروی انتظامی در توسعه اقتصادی هم اشاره کرد و گفت: اگر آسایش، آرامش و امنیت روانی به بهترین شکل ممکن توسط نیروی انتظامی و سایر دستگاههای مسئول در جامعه تامین و نهادینه شود قطعا این آرامش و امنیت می تواند در رشد و توسعه اقتصادی، جذب سرمایه گذاری و حل بسیاری دیگر از مشکلات اجتماعی موثر و مثمر ثمر باشد.

                    استاندار آذربایجان غربی همچنین نقش پلیس در زندگی اجتماعی مردم را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و گفت: پلیس امروز در زندگی مردم حضور دارد و مردم پلیس را در کنار خودشان می بینند؛ این حضور پلیس در کنار مردم نباید شکل امنیتی بخود بگیرد بلکه مردم باید با وجود پلیس احساس آرامش و آسایش داشته باشند.

                    شهریاری بر ضرورت توجه به حقوق شهروندی نیز تاکید و خاطرنشان کرد: با رعایت حقوق شهروندی و با همکاری خود مردم است که می توان مشارکت عمومی و سرمایه اجتماعی را در جامعه ارتقا بخشید لذا در این خصوص نیز از تمامی مدیران، مسئولان و سازمان ها و دستگاهها در استان انتظار می رود توجه به حقوق شهروندی و رعایت عدالت و انصاف در برخورد با مردم را مورد توجه ویژه قرار دهند.

                    سردار اصلانی فرمانده انتظامی آذربایجان غربی نیز در این مراسم، گزارشی از فعالیت ها و اقدامات نیروی انتظامی استان در حوزه های مختلف ارائه کرد.

                    همچنین در این مراسم از خانواده معظم شهدای نیروی انتظامی و تعدادی از فرماندهان نمونه با اهدای لوح و هدایایی تجلیل بعمل آمد.

                    • محمدمهدي شهرياري
                    • استاندار آذربايجان غربي
                    • پليس
                    • امنيت
                    • مردم
                     ]]>
                     hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Wed, 20 Dec 2017 12:56:46 +0330
                     ديدار عليرضا رادفر با مجروح حادثه تیراندازی ماکو http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16721-ديدار-عليرضا-رادفر-با-مجروح-حادثه-تیراندازی-ماکو http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16721-ديدار-عليرضا-رادفر-با-مجروح-حادثه-تیراندازی-ماکو ديدار عليرضا رادفر با مجروح حادثه تیراندازی ماکو

                     معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی از محمدعلی گلشن از مجروحین حادثه تیراندازی ماکو عیادت كرد.

                     به گزارش خبرنگار هم آوا، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی صبح امروز به همراه تعدادی از مدیران استان در منزل محمدعلی گلشن از مجروحین حادثه تیراندازی ماکو و از کارشناسان امور آب استان حضور یافت و ضمن عیادت و دلجویی از ایشان برای وی آرزوی سلامتی و بهبودی کامل نمود.

                     عليرضا رادفر در این دیدار با بیان اینکه دفاع و صیانت از مرزهای کشور مایه افتخار و سربلندی است، افزود: دفاع و تلاش برای صیانت از مرزهای کشور در هر لباسی مقدس است و ما از تمام کسانی که در این عرصه تلاش و خدمتگذاری می کنند قدردانی می کنیم.

                     گفتنی است 14 آذر ماه امسال دوتن از نیروهای مرزبانی به همراه دو کارشناس امور آب در منطقه مرزی بورالان بر اثر تیراندازی اشرار مسلح غافلگیر شدند، در این حادثه مرزبان "توحید ملک زاده" به شهادت رسید و سه تن دیگر مجروح شدند.

                     پس از وقوع این حادثه سه تن از مجروحان توسط بالگرد ارتش ترکیه به بیمارستانهای ایغدیر و قارص انتقال داده شده بودند که پس از معالجه و طی دوره درمان به کشور بازگشتند.

                     • ديدار
                     • عليرضا رادفر
                     • تيراندازي
                     • ماكو
                     • مجروح
                     • آذربايجان غربي
                      ]]>
                      hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Sun, 17 Dec 2017 13:09:54 +0330
                      تحقق آرزوی يك کودک سرطانی در ارومیه + تصاویر http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16718-تحقق-آرزوی-يك-کودک-سرطانی-در-ارومیه-تصاویر http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16718-تحقق-آرزوی-يك-کودک-سرطانی-در-ارومیه-تصاویر تحقق آرزوی يك کودک سرطانی در ارومیه + تصاویر

                      با همکاری نیروی انتظامی آذربایجان غربی، استانداری و فرمانداری ارومیه و با تلاش موسسه خیریه رفاه کودک و نوجوان ارومیه آرزوی پلیس شدن یک کودک بیمار برآورده شد.

                      به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از تسنيم، علی زینال زاده کودک بیمار ارومیه‌ای چندی پیش آرزوی خود را در قالب یک نامه در خانه آرزوهای موسسه خیریه رفاه کودک و نوجوان ارومیه انداخته بود.

                      این خانه آرزوها که یک اسباب بازی و به شکل یک ساختمان دو طبقه است 12 سال است که در موسسه خیریه رفاه کودک و نوجوان ارومیه راه‌اندازی شده و کودکانی که در این موسسه نگهداری می‌شوند آرزوهای خود را درون آن می‌اندازند.

                      چندی پیش موضوع برآورده سازی آرزوی علی در دستور کار مسئولین این موسسه با همکاری جمعی از مدیران و مسئولان ادارات و دستگاه‌های آذربایجان غربی از جمله نیروی انتظامی قرار گرفت.

                      بنابراین در نخستین گام لباس فرم پلیس در اندازه علی زینال زاده تهیه شد و همزمان سردار ناصر اصلانی فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان غربی با صدور حکمی این کودک بیمار را به عنوان یک پلیس افتخاری منصوب کرد.

                      صبح امروز نیز با همراهی بسیاری از فعالان رسانه‌ای آذربایجان غربی و با حضور علیرضا رادفر معاون سیاسی امنیتی استاندار، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر کریمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، عباس حسن خانی فرماندار ارومیه، محمد حضرت پور شهردار ارومیه، مرتضی پیری عضو شورای شهر ارومیه و تعدادی دیگر از مسئولین و با مشارکت گسترده فرماندهان و مسئولین نیروی انتظامی آذربایجان غربی بالاخره رخت پلیس بر تن علی زینال زاده شد و وی با حضور در صبحگاه نیروی انتظامی ضمن ادای احترام به شهدای این نیرو از یگان‌های مستقر در میدان سان دید و به آرزوی خود رسید.

                      در حاشیه این مراسم هزینه یک سفر زیارتی مشهدالرضا(ع) به علی زینال زاده و خانواده وی از سوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی اهدا شد.

                      • آرزو
                      • كودك
                      • سرطان
                      • اروميه
                      • عباس حسن خاني
                      • عليرضا رادفر
                       ]]>
                       hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Fri, 15 Dec 2017 10:40:35 +0330
                       شهرياري: صلابت ايران در مجامع جهاني مديون خون شهداست http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16720-شهرياري-صلابت-ايران-در-مجامع-جهاني-مديون-خون-شهداست http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16720-شهرياري-صلابت-ايران-در-مجامع-جهاني-مديون-خون-شهداست شهرياري: صلابت ايران در مجامع جهاني مديون خون شهداست

                       استاندار آذربایجان غربی گفت: به برکت خون شهدا، امروز در همه مجامع از جمهوری اسلامی ایران بعنوان کشوری با عظمت و با صلابت یاد می شود.

                       به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری در آیین تجلیل از دست اندرکاران برگزاری کنگره ملی 12 هزار شهید استان آذربایجان غربی، ابهت و عظمت امروز جمهوری اسلامی ایران را مرهون خون پاک شهدا دانست و افزود: به برکت خون شهدا و جانفشانی های ایثارگران عزیزمان، امروز در همه کشورها و در همه مجامع از جمهوری اسلامی ایران بعنوان کشوری باشکوه، با عظمت و با صلابت یاد می شود و به فضل الهی بر این اقتدار و عزت روز به روز افزوده می شود.

                       وی ادامه داد: این فرصت تاریخی است که با الطاف الهی و رهبری حضرت امام (ره) نظامی با عنوان نظام جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد لذا باید برای معرفی این نظام بعنوان یک الگو و اسوه در دنیا تلاش کنیم.

                       وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت خدمت رسانی و رفع مسائل و مشکلات خانواده های معظم شهدا و ایثارگران گفت: باید به بهترین نحو وظایفمان را در قبال خون شهدا انجام دهیم تا مدیون و شرمنده آنان نباشیم؛ اگر بتوانیم وظایفمان را به خوبی انجام دهیم و رضایت مردم را بدست آوریم قطعا شهدا نیز از ما راضی خواهند بود.

                       استاندار آذربایجان غربی همچنین از دست اندرکاران برگزاری کنگره 12 هزار شهید استان قدردانی کرد و گفت: افتخار می کنم که شروع فعالیت بنده بعنوان استاندار در آذربایجان غربی با برگزاری این کنگره عظیم و معنوی مقارن شد و در همین راستا نیز توفیق دیدار با مقام معظم رهبری را پیدا کردیم و از رهنمودهای ارزنده ایشان در برگزاری کنگره بهره بردیم.

                       شهریاری اضافه کرد: کنگره ملی 12 هزار شهید استان آذربایجان غربی بازتاب بسیار خوبی در کشور داشته و سایر استان ها نیز برای برگزاری چنین مراسم هایی انگیزه و رغبت پیدا کرده اند.

                       در این مراسم با اهدای هدایا و الواح تقدیری که به امضای حجت الاسلام و المسلمین قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی و سردار خرم فرمانده سپاه شهدای استان رسیده بودند از دست اندرکاران و روسای کمیته های 21 گانه کنگره ملی 12 هزار شهید استان تجلیل بعمل آمد.

                       • محمدمهدي شهرياري
                       • صلابت
                       • ايران
                       • مجامع جهاني
                       • شهدا
                       • استاندار آذربايجان غربي
                        ]]>
                        hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Wed, 13 Dec 2017 13:05:55 +0330
                        تاكيد بر استفاده از روشهای نوین در مقابله با آسیبهای اجتماعی http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16698-تاكيد-بر-استفاده-از-روشهای-نوین-در-مقابله-با-آسیبهای-اجتماعی http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16698-تاكيد-بر-استفاده-از-روشهای-نوین-در-مقابله-با-آسیبهای-اجتماعی تاكيد بر استفاده از روشهای نوین در مقابله با آسیبهای اجتماعی

                        فرماندار ارومیه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اظهار داشت: استفاده از روشهای نوین در مقابله با آسیبهای اجتماعی ضروری است.

                        به گزارش خبرنگار هم آوا، عباس حسن خاني در اين جلسه تصريح كرد: همکاری دولت و تشکل های مردم نهاد در کاهش آسیب های اجتماعی، دستاوردهای قابل توجهی داشته است.

                        وي افزود: اقدامات ارزشمندی در چند سال اخیر در مبارزه با مواد مخدر صورت گرفته که حاصل همکاری تمامی دستگاهها و تشکل های مردمی است.

                        فرماندار اروميه با اشاره به اينكه استفاده از روشهای نوین در مقابله با آسیبهای اجتماعی و مواد مخدر ضروری است، گفت: عرصه فعالیت برای قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر باید بیش از پیش محدود شود.

                        حسن خاني تاكيد كرد: اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه درخصوص مقابله با آسیب های اجتماعی و مواد مخدر باید مستمر و گسترده باشد.

                        وي با اعلام اينكه مناطق آلوده شهرستان ارومیه به مواد مخدر شناسایی و برای این مناطق برنامه ریزی ویژه شده است، افزود: به دنبال تامین اعتبارات بیشتر برای تجهیز کمپ های اسکان معتادان و جمع آوری معتادین متجاهر هستیم.

                        فرماندار اروميه در پايان خاطرنشان كرد: مبارزه مقتدرانه با مواد مخدر و کاهش آسیب های اجتماعی، نیازمند سیاستگزاری و تدابیر ویژه در سطح کلان کشور می باشد.

                        • عباس حسن خاني
                        • فرماندار اروميه
                        • آسيبهاي اجتماعي
                        • نوين
                        • مواد مخدر
                         ]]>
                         hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Tue, 12 Dec 2017 10:29:57 +0330
                         سیدعلی ترابی سرپرست فرمانداری پیرانشهر شد http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16674-سیدعلی-ترابی-سرپرست-فرمانداری-پیرانشهر-شد http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16674-سیدعلی-ترابی-سرپرست-فرمانداری-پیرانشهر-شد سیدعلی ترابی سرپرست فرمانداری پیرانشهر شد

                         با حضور مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری، ‍جلسه تکریم و معارفه سرپرست فرمانداری پیرانشهر برگزار شد.

                         به گزارش خبرنگار هم آوا، مصطفوی مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری آذربایجان غربی در این جلسه با تبریک میلاد حضرت رسول اکرم(ص)،امام جعفر صادق(ع)و هفته وحدت گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بخصوص در دوران دفاع مقدس همواره شاهد آثار برکت وحدت بودیم و باید این یادگار معنوی امام راحل را بعنوان رمز موفقیت برای همیشه پاس بداریم و سرلوحه عمل خود قرار دهیم.

                         وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک ۱۶ آذر روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو گفت: 16 آذر یادآور دوران تحول خواهی مردم بزرگوار ایران در زمان مبارزه با رژیم ستم شاهی بود و مشکلات مردم را به طرف خیر و صلاح سوق داد.

                         مصطفوی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بزرگترین اصل که در دولت تدبیر و امید حاکم است اصل انتقادپذیری است بنابراین باید انتقاد را پذیرفت چرا که موجب ترقی و پیشرفت جامعه می شود و این اصل جزء لاینفک جامعه پویا بشمار می رود.

                         وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی که مد نظر مقام معظم رهبری است، اقتصاد مقاومتی توام با اشتغال است که باید با توانمندیهای منطقه سنجیده و زمینه های لازم شناسایی و در راه اشتغال پایدار بکار گیری شوند.

                         در ادامه این جلسه از خدمات آقایان نوسودی و عبدالهی تقدیر بعمل آمد و سید علی ترابی نیز بعنوان سرپرست فرمانداری پیرانشهر معرفی شد.

                         سید علی ترابی سرپرست جدید فرمانداری پیرانشهر نیز در این جلسه گفت: شعار خاصی ندارم هدفم خدمت به مردم پاک شهرستان پیرانشهر و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و امیدوارم در این راستا از راهنمایی مسئولان مافوق و همکاری و هماهنگی مسئولین دستگاههای اداری شهرستان بهره مند شوم.

                         • سيدعلي ترابي
                         • سرپرست
                         • فرمانداري
                         • پيرانشهر
                         • آذربايجان غربي
                          ]]>
                          hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Sat, 09 Dec 2017 10:57:22 +0330
                          شهرياري: مدیران، برنامه محوری را سرلوحه کارها قرار دهند http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16673-شهرياري-مدیران،-برنامه-محوری-را-سرلوحه-کارها-قرار-دهند http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16673-شهرياري-مدیران،-برنامه-محوری-را-سرلوحه-کارها-قرار-دهند شهرياري: مدیران، برنامه محوری را سرلوحه کارها قرار دهند

                          استاندار آذربایجان غربی از مدیران استان خواست برنامه محوری را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

                          به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری در ششمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که صبح امروز با حضور اعضای شورا در محل استانداری برگزار شد، برنامه ریزی را محور توسعه دانست و گفت: از تمامی مدیران و فرمانداران در استان می خواهم توجه به برنامه و برنامه محوری را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و برای توسعه پایدار و رفع مسائل و مشکلات اساسی استان و مردم، اهتمام ویژه داشته باشند.

                          استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود از مدیران و اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان خواست نسبت به رفع مسائل و مشکلات اصلی استان و بویژه ارتقای شاخص های توسعه در استان توجه ویژه ای داشته باشند.

                          شهریاری، توجه ویژه به ارتقای بخش کشاورزی، توسعه زیرساخت های راه بویژه راه روستایی، توجه ویژه به تامین آب شرب و حفاظت از منابع آبی استان و تلاش در جهت توسعه صنعت گردشگری بعنوان یک صنعت اشتغالزا در استان را از دیگر موارد مهم و حائز اهمیت در استان عنوان کرد و از مدیران و فرمانداران خواست توجه به این موارد را جزو اولویت های کاری خود قرار دهند.

                          وی تاکید کرد: با توجه به اینکه بخش اعظم اشتغال استان مربوط به بخش کشاورزی است، انتظار می رود سازمان برنامه و بودجه، اعتبارات این بخش را به موقع تخصیص دهد تا بتوانیم با تقویت و ارتقای کشاورزی استان ضمن حفظ اشتغال موجود، از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری کنیم.

                          شهریاری در رابطه با راه های روستایی استان نیز گفت: استان در شاخص توسعه راه روستایی که از زیرساخت های توسعه است، عقب ماندگی زیادی دارد که در این خصوص در آینده نزدیک دیداری با وزیر محترم راه و شهرسازی در جهت مساعدت هرچه بیشتر برای جبران عقب ماندگی های استان در بخش راه و بویژه راه روستایی خواهیم داشت.

                          رفع و اصلاح نقاط حادثه خیز در استان از دیگر مواردی بود که استاندار آذربایجان غربی آن را مورد تاکید قرار داد و افزود: اصلاح حداقل نیمی از نقاط حادثه خیز استان باید در برنامه سال آتی مورد توجه قرار گیرد و از سازمان برنامه و بودجه انتظار می رود برای تحقق این موضوع اعتبارات لازم را پیش بینی نماید.

                          وی همچنین زنده نگهداشتن فرهنگ ایثار و شهادت در استان را بسیار حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: تا حد توان و از طرق مختلف برای ترویج روحیه و فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین پیشبرد برنامه های راهیان نور در استان کمک خواهیم نمود.

                          استاندار آذربایجان غربی در ادامه از مدیران ذیربط استانی خواست پیگیری های لازم را برای پرداخت هرچه سریعتر تسهیلات پیش بینی شده برای سیل زدگان استان که در ابتدای سالجاری دچار حادثه شده بودند، انجام دهند.

                          حضرتی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان نیز در این جلسه در خصوص پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان دستگاههای اجرایی استان گفت: از فردا، توزیع اعتبارات به مبلغ 17 میلیارد و 525 میلیون تومان بین 18 دستگاه اجرایی استان که در سال 95 بازنشسته داشته اند آغاز خواهد شد و به این ترتیب نیمی از پاداش پایان خدمت این بازنشستگان پرداخت و مابقی مطالبات نیز طی دو ماه آینده پرداخت خواهد شد.

                          وی با بیان اینکه تمام تلاش سازمان برنامه و بودجه استان، ایجاد توسعه پایدار، متوازن و همه جانبه در استان است، افزود: بر همین مبنا سازمان برنامه و بودجه استان تلاش کرده که در تدوین برنامه ها و توزیع اعتبارات، شفافیت و عدالت را رعایت کند.

                          رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همچنین از دستگاههای استانی که دارای چند زیرمجموعه در استان هستند خواست نسبت به معرفی مدیران این زیرمجموعه ها برای عضویت در شورای برنامه ریزی و توسعه استان اقدام کنند.

                          همچنین در این جلسه، 9 مصوبه کارگروه زیربنایی استان با رای اعضا مورد موافقت و تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان قرار گرفت.

                          • محمدمهدي شهرياري
                          • استاندار آذربايجان غربي
                          • مديران
                          • برنامه محوري
                           ]]>
                           hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Sat, 09 Dec 2017 10:55:13 +0330
                           سیامند رحمان در وزنه برداری معلولان قهرمان جهان شد http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16670-سیامند-رحمان-در-وزنه-برداری-معلولان-قهرمان-جهان-شد http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16670-سیامند-رحمان-در-وزنه-برداری-معلولان-قهرمان-جهان-شد سیامند رحمان در وزنه برداری معلولان قهرمان جهان شد

                           رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اشنویه گفت: سیامند رحمان در مسابقات وزنه برداری معلولان جهان در کشور مکزیک در رقابت های دسته فوق سنگین به اضافه 107کیلوگرم با مهار وزنه 285 کیلوگرمی بار دیگر بر سکوی نخست جهان ایستاد و با کسب مدال طلا قهرمان شد.

                           به گزارش خبرنگار هم آوا، رحیم تیموری در گفت و گو با ایرنا افزود: منصور پورمیرزایی دیگر نماینده ایران نیز با مهار وزنه 241 کیلوگرمی نایب قهرمان جهان شد.

                           ایران با کسب سه مدال طلا رحمان ورزشکار اشنویه ای و چهار نقره و یک برنز به فاصله یک روز به پایان رقابت های کل پارا وزنه برداری قهرمانی جهان در مکزیک قهرمان جهان شد.

                           چین با مجموع 11 مدال ( 5 طلا، 4 نقره، 2 برنز) همچنان صدر نشین است که از این میان 4 نشان طلا، 3 نقره و یک برنز سهم بانوان این کشور از این مسابقات تا این لحظه بوده و در بخش مردان نیز تیم چین به یک طلا، یک نقره و یک برنز دست یافته و بر این اساس تیم ملی ایران با 3 نشان طلا، 4 نقره و یک برنز در بخش مردان، صدر نشین این مسابقات شد.

                           استاندار آذربایجان غربی نيز در پیامی قهرمانی سیامند رحمان در رقابت های جهانی وزنه برداری معلولین جهان درمکزیک را تبریک گفت.

                           متن پيام محمدمهدي شهرياري بدين شرح است:

                           تکرار پیروزی های غرورآفرین پهلوان "سیامند رحمان" و قهرمانی تیم وزنه برداری معلولین ایران در رقابت های جهانی مکزیک را به هم استانی های عزیز و ملت شریف ایران تبریک عرض میکنم.

                           بی شک قهرمانی های فرزندان رشید استان در عرصه های مختلف ورزشی جهان نشان دهنده استعداد های خارق العاده و خدادادی جوانان این خطه از ایرانمان است؛لذا همه مسئولین مرتبط موظفند با برنامه ریزی منسجم ضمن استفاده صحیح از ظرفیت چهره های برجسته ورزشی استان درجهت معرفی پتانسیل های آذربایجان غربی گام برداشته و تقویت زیرساخت های ورزشی استان و استعدادیابی را مدنظر قرار دهند.

                           محمدمهدی شهریاری

                           استاندار آذربایجان غربی

                           • سيامند رحمان
                           • وزنه برداري
                           • معلولان
                           • قهرمان
                           • محمدمهدي شهرياري
                           • استاندار آذربايجان غربي
                            ]]>
                            hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Fri, 08 Dec 2017 12:39:28 +0330
                            پیام محمدمهدي شهرياري به مناسبت روز دانشجو http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16669-پیام-محمدمهدي-شهرياري-به-مناسبت-روز-دانشجو http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16669-پیام-محمدمهدي-شهرياري-به-مناسبت-روز-دانشجو پیام محمدمهدي شهرياري به مناسبت روز دانشجو

                            استاندار آذربایجان غربی به مناسبت روز دانشجو پيامي صادر كرد.

                            به گزارش خبرنگار هم آوا، متن پيام محمدمهدي شهرياري بدين شرح است:

                            به نام پروردگار امیدواران

                            شصت و چهارمین سالگرد شهادت سه آذر اهورایی که به قصد مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی قدم در عرصه پاک و مقدس جنبش دانشجویی نهادند گرامی باد.جنبش دانشجویی در شصت و چهار سال گذشته رشدی به وسعت اندیشه ایرانیان بیدار و آگاه یافته است و در مقاطع مختلف تاریخ این ملت، مشکلات جامعه را پایش نموده و چونان که همگی بخوبی می دانیم مسیر خیر و صلاح را با خردورزی دریافته است.

                            دانشگاهیان و در راس آن ها فعالان دانشجویی به رغم مشکلات مختلف ، چه پیش از انقلاب و چه پس از آن نقشی پررنگ و فراموش نشدنی را در حساس ترین مقاطع تاریخ این سرزمین ایفا کردند؛ از تقدیم هزاران شهید استاد و دانشجو، هزاران جانباز و آزاده گرفته تا تحویل هزاران چهره برجسته علمی به جامعه که حاصل کار دانشگاه بوده است.

                            امروز اما رسالت دانشجو و جنبش دانشجویی بسیار سنگین است؛دانشجوی متعهد دغدغه روز جامعه را دارد و برای حل آن از هیچ تلاشی فروگذار نیست ؛ اکنون انتظار از جنبش دانشجویی علاوه بر پیگیری مطالبات خود که همانا آگاهی بخشی، عدالتخواهی، آرمانخواهی و پیشبرد و بسط دموکراسی از طریق گسترش کرسی های آزاداندیشی و حق گفتن و شنیدن است، این است که همچون گذشته مبدا تحولات و سرمنشأ رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور باشد.

                            اینک دانشجویان می توانند به مدد روحیه تحول خواهی، پویایی و انگیزه ای که خاص محیط دانشگاهی است ، اقتصاد دانش بنیان را گسترش بخشیده و باعث تقویت پایه های توسعه پایدار باشند.

                            در آذربایجان غربی، دانشگاهیان و دانشجویان می توانند به فن آوری و بهره وری استان کمک کرده و زمینه های رشد علمی را در پیوند با صنایع و ظرفیت های خدادادی استان فراهم آورند. صنعت و دانشگاه اگر با هم در تعامل باشند به مثابه دو بازو پیشرو عمل خواهد کرد که زمینه ایجاد اشتغال و حل معضلات اساسی استان را میسر می کند.

                            اینجانب مجددا ضمن تبریک روز دانشجو به همه دانشجویان و دانشگاهیان استان ، اعلام می دارم همه تلاش خود را بکار خواهم بست تا "جوانان و دانشجویان" ، این استان را محیط مناسبی برای رشد و اعتلای فرهنگی و اندیشه ورزی آزادانه ببینند و آمادگی خود را برای شنیدن صدا و نقد دانشجویان و دانشگاهیان اعلام می کنم؛زیرا یقین دارم که اگر فضای آزادی ، تامل و تعامل در سپهر سیاسی،فرهنگی و اجتماعی استان حاکم شود نتایج بی بدیلی به همراه خواهد داشت.

                            امیدوارم با تلاش و همت علمی دانشجویان و دانشگاهیان و حمایت های دولت تدبیر و امید ، شاهد جهش های چشمگیری در حوزه های مختلف جهت رسیدن به افق های درخشان ایران اسلامی باشیم.

                            محمدمهدی شهریاری

                            استاندار آذربایجان غربی

                            • پيام
                            • محمدمهدي شهرياري
                            • استاندار آذربايجان غربي
                            • روز دانشجو
                            • 16 آذر
                             ]]>
                             hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Thu, 07 Dec 2017 12:01:32 +0330
                             تاكيد شهرياري بر فرهنگ سازي در استفاده صحيح از منابع آبي http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16667-تاكيد-شهرياري-بر-فرهنگ-سازي-در-استفاده-صحيح-از-منابع-آبي http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16667-تاكيد-شهرياري-بر-فرهنگ-سازي-در-استفاده-صحيح-از-منابع-آبي تاكيد شهرياري بر فرهنگ سازي در استفاده صحيح از منابع آبي

                             استاندار آذربایجان غربی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان گفت: فرهنگ استفاده درست از منابع آب به عموم مردم اطلاع رسانی شود.

                             به گزارش خبرنگار هم آوا، محمد مهدی شهریاری صبح امروز در جلسه شورای حفاظت از منابع آب که با حضور فرمانداران در استانداری برگزار شد، موضوع آب را یکی از موضوعات استراتژیک نام بود و گفت: امروزه یکی از نگرانی های اصلی کل مردم دنیا مسئله آب و کمبود آن است و این امر در کشور ما بحرانی تر است.

                             شهریاری افزود: اگر برای مدیریت آب فکر و تدبیری نشود در آینده هم خود و هم نسل آینده نسل آینده با مشکلات فراوانی مواجه خواهیم شد و تمامیت ارضی به خطر می افتد لذا بحث مدیریت آب بحثی بسیار امنیتی به شمار می رود.

                             مقام عالی استان با تاکید بر اینکه شورای حفاظت از منابع آب باید در مرحله اول مردم را با کمبود آب و خطرات ناشی از آن آگاه نماید، افزود: فرهنگ درست استفاده از منابع آب و خطرات آن باید در مدارس و نهادهای فرهنگی به اطلاع عموم مردم خصوصا کشاورزان برسد و این باید یکی از اصلی ترین وظایف باشد.

                             استاندار آذربایجان غربی در ادامه یکی از فوری ترین وظایف این شورا را جلوگیری از حفر چاههای غیر مجاز عنوان نمود و اظهار داشت: در این خصوص نیروهای انتظامی و دادگستری همکاری نموده و از حفر چاههای جدید بصورت جدی جلوگیری نمایند.

                             شهریاری در جمع بندی و انسداد چاههای غیر مجاز در شهرستانها بر اساس سهمیه استان ، شهرستانها اولویت بنده و شهرستانهایی که جمعیت کشاورزی بیشتری دارند و با انسداد چاهها بحران های اجتماعی و مشکلات بیشتری برای مردم و خصوصا کشاورزان بوجود می آید با هماهنگی با فرمانداران مدیریت لازم انجام شود تا کشاورزان کمتر با مشکل مواجه شوند.

                             استاندار آذربایجان غربی افزود: باید مدیریت شود تا با کمترین هزینه، منابع آب به خوبی مدیریت شود تا کمتر از این موضوع متحمل مشکلات شویم و با مهاجرت، بیکاری، بحران های اجتماعی و مشکلات اقتصادی کمتری مواجه شویم.

                             مقام عالی استان در ادامه به وضعیت دریاچه ارومیه اشاره نمود و گفت: اگر در خصوص دریاچه ارومیه فکر اساسی نشود در سالهای نچندان دور قطعا با جابجایی جمعیت و مسائل و مشکلات مربوط به آن روبرو خواهیم شد.

                             شهریاری گفت: در خصوص مدیریت منابع آب ، بخش کشاورزی وظیفه سنگین تری را بر عهده دارد که با استفاده از سیستم های آبیاری قطره ای در برخی موارد با زهکشی و کانال کشی، استفاده از نیروهای دانشگاهی و تحصیل کرده و علم روز می توان صرفه جویی های لازم را انجام داد، زمین های بیشتری را زیر کشت برد و یا راندمان برداشت را افزایش برد.

                             • تاكيد
                             • محمدمهدي شهرياري
                             • استاندار آذربايجان غربي
                             • منابع آبي
                             • فرهنگ سازي
                              ]]>
                              hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Sat, 02 Dec 2017 14:27:08 +0330
                              قريشي: جشنهای هفته وحدت با شکوه بیشتری برگزار شود http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16668-قريشي-جشنهای-هفته-وحدت-با-شکوه-بیشتری-برگزار-شود http://hamavanews.com/index.php/ostani/item/16668-قريشي-جشنهای-هفته-وحدت-با-شکوه-بیشتری-برگزار-شود قريشي: جشنهای هفته وحدت با شکوه بیشتری برگزار شود

                              نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه برگزاری هرچه با شکوه تر جشن های هفته وحدت را مورد تاکید قرار داد و گفت: در شرایطی که سلفی ها، وهابی ها و تکفیری ها برگزاری جشن برای نبی میلاد پیامبر اسلام (ص) را حرام می دانند، برپایی این جشن ها با شکوه بیشتر، ضروری است.

                              به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه ارومیه با تبریک فرار رسیدن هفته وحدت، افزود: خداوند متعال نیز عرض ارادت به محضر پیامبر اسلام (ص) و سایر پیامبران الهی را وظیفه دینی شمرده است.

                              نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه پیامبر اسلام محور بزرگ وحدت بین شیعه و سنی است، ادامه داد: هفته وحدت فرصت مناسبی است تا شیعه و سنی بیش از پیش اتحاد و همبستگی خود را به جهانیان نشان دهند.

                              وی با اشاره به تجزیه طلبی کشورهای غربی، اظهار کرد: دشمنان با تفرقه افکنی در بین مسلمانان، تجزیه و در نتیجه تضعیف کشورهای مسلمان را دنبال می کنند.

                              حجت الاسلام والمسلمین قریشی با بیان اینکه هرکس بنام شیعه و سنی دست به تفرقه بزند، بدون تردید در مسیر دشمنان حرکت کرده است، افزود: کسانیکه به مباحثی چون ترک بودن، کرد بودن یا شیعه و سنی بودن دامن می زنند، حرف شیطان را تکرار کرده و در جهت تامین منافع دشمنان حرکت می کنند.

                              وی با بیان اینکه نابودی داعش در سایه وحدت نیروهای سپاه اسلام صورت گرفت، گفت: نیروهای اسلام از افغانستان، پاکستان، سوریه، عراق، ایران و به فرماندهی سردار سلیمانی، لشکری واحد را تشکیل داده و به سیطره داعش پایان دادند.

                              نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تاکید کرد: اگرچه داعش از میان رفته است اما علمای اسلام اعم از تشیع و تسنن باید مراقب گسترش تفکر داعش باشند؛ مسلمانان اگر با هوشیاری عمل نکنند در آینده شاهد خطراتی از سوی این تفکر خواهند شد.

                              حجت الاسلام والمسلمین قریشی افزود: در سه سال اخیر حتی یک گلوله از سوی داعش به سوی صهیونیست ها شلیک نشد، در حالی که کودکان، زنان و مردان بی گناه زیادی در کشورهای اسلامی به قتل رسیدند.

                              وی در ادامه به برگزاری کنگره ملی سرداران و 12 هزار شهید آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: تلاش دست اندرکاران این کنگره ملی قابل قدردانی است.

                              امام جمعه ارومیه همچنین خانواده ها را به پرهیز از سوء ظن نسبت به یکدیگر فراخواند و گفت: سوءظن به یکدیگر در خانواده اعم از سوء ظن زن و مرد به یکدیگر یا فرزندان به پدر و مادر و به هم موجب تزلزل در استحکام خانواده می شود و آرامش خانواده را برهم می زند.

                              • سيدمهدي قريشي
                              • امام جمعه اروميه
                              • جشن
                              • هفته وحدت
                              • شكوه
                               ]]>
                               hamava82@yahoo.com (سجاد نیکنام) استانی Fri, 01 Dec 2017 14:34:08 +0330