چاپ کردن این صفحه

مذاکره با سایپا برای سرمایه گذاری در آذربايجان غربی

استاندار آذربایجان‌غربی در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه خودرو ارومیه از مذاکره با سایپا برای سرمایه گذاری در استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از برنا، محمدمهدی شهریاری در حاشیه بازدید از نمایشگاه خودروی ارومیه گفت: شرایط امروز جامعه تقویت ارز (پول) داخلی کشور را ایجاب می کند و در این راستا باید با جلوگیری از قیمت ارز، محصولات را با قیمت کمتر به دست مصرف کننده برسانیم.

وی اظهار کرد: فرصت خوبی برای واحدهای تولیدی ایجاد شده که با تامین مواد اولیه برای خودکفایی در صنایع مختلف بخصوص صنعت خودرو، امکان صادرات و نیز منبع ارزی خوبی برای کشور ایجاد خواهد شد.

وی افزود: این نمایشگاه، فرصت مناسبی برای همکاری بین شرکت سایپا و قطعه سازان استان است.

شهریاری گفت: در حال رایزنی و مذاکرات با شرکت سایپا برای همکاری شرکت سایپا با برخی قطعه سازان استان و احتمالا تولید خودروی سنگین در آذربایجان غربی باشیم.

همچنين مدیرعامل گروه خودروسازي سایپا كه به اروميه سفر كرده است، اظهار داشت: گروه خودروسازی سایپا با نخبگان کشور برای برون رفت از تحریم همکاری می‌کند و در این راستا فراخوان نیز منتشر کرده است.

محسن قاسم جهرودی به خبرنگاران گفت: با درخواست‌های ایجاد شده در جامعه و با توجه به وضعیت کنونی کشور بدلیل تحریم‌های ایجاد شده، استراتژی شرکت سایپا استفاده از تمام توان نخبگان کشور و روی آوردن به داخلی سازی خودروهاست و در این میان فراخوان‌هایی برای مشارکت نخبگانی که تحصیلات دانشگاهی دارند و توان بومی سازی قطعات خودروها را دارند، برای طراحی و تولید خودروهای تمام ایرانی انجام شده است.

وی در پاسخ به مشخص شدن قیمت نهایی خودروها افزود: قیمت خودروهای تولیدی با توجه به اینکه نقش مهمی در زندگی مردم و خانواده‌ها دارد، بسیار حساس شده و تصمیماتی که اخیرا با توجه به تغییرات نرخ ارز و نوسانات قیمتی قطعات یافته، گرفته شده و هفته آینده با توافق خودروسازان و سازمان حمایت از مصرف کننده، قیمت نهایی همه خودروها مشخص خواهد شد.

وی اظهار کرد: خودروسازان و بخصوص سایپا تلاش دارد قیمت مناسبی برای خرید خودرو توسط خانواده‌ها تعیین کند ولی فرآینده تولید خودرو در خودروسازی کاملا به تغییرات و نوسانات قطعات اولیه مرتبط است و خودروساز در نهایت با جمع بندی، خودروی نهایی را تحویل می دهد.

مدیرعامل سایپا گفت: زیرساخت‌های ایجاد شده در شرکت سایپا باعث شد در ثبت نام اخیر هیچ مشکلی نداشت و تمام کسانی که به سایت مراجعه کردند توانستند با تمام مشخصات واقعی اقدام به ثبت نام خودرو کنند و این عملکرد نشان از شفافیت شرکت سایپا دارد با این حال حجم درخواست‌ها بسیار بالا بود.

جهرودی در پاسخ به سوالی در مورد سرمایه‌گذاری شرکت سایپا در استان آذربایجان‌غربی گفت: برای سرمایه‌گذاری در استان آذربایجان‌غربی نیز بعد از بررسی و نهایی شدن اعلام خواهیم کرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

موارد مرتبط