آذربایجان غربی

افتتاح چندين مركز سلامت در آذربايجان غربي توسط وزير بهداشت

  • شنبه, شهریور 17 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مرکز جامع سلامت روستایی مرگنلر امروز با حضور سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی و مسوولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ايرنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی در این آیین گفت: برای احداث این مرکز 21 میلیارد ریال هزینه شده است.

جواد آقازاده افزود: مرکز خدمات جامع سلامت روستایی مرگنلر در اردیبهشت سال 1395 در زمینی به مساحت چهار هزار و 500 متر مربع کلنگ زنی شده بود و پس از 2 سال به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: این مرکز بیش از یکهزار و 100 متر مربع زیربنا دارد و خدمات لازم را به شهروندان مرگنلر و روستاهای اطراف ارائه خواهد داد.

وی بیان کرد: چهار هزار و 995 نفر از جمعیت محلی این منطقه تحت پوشش مرکز جامع سلامت روستایی مرگنلر هستند.

وزیر بهداشت 2 مرکز سلامت را در شوط افتتاح کرد

2 مرکز بهداشتی و درمانی شوط با حضور سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی مورد بهره برداری قرار گرفت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی در آیین بهره برداری از این طرح ها گفت: این 2 طرح، مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شوط و پایگاه غیرضمیمه این شهرستان را شامل می شود.

جواد آقازاده افزود: مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شوط در زمینی به مساحت چهار هزار و 500 متر مربع احداث و برای اجرای آن 17 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: این مرکز، خدمات بهداشتی و درمانی را به 20 هزار نفر از جمعیت منطقه ارائه می کند.

وی بیان کرد: پایگاه غیر ضمیمه شهرستان شوط نیز با پنج میلیارد ریال اعتبار در زمینی به مساحت 716 متر مربع به بهره برداری رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: این پایگاه 10 هزار نفر از جمعیت منطقه را تحت پوشش خدمات پزشکی و بهداشتی قرار می دهد.

افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شماره یک چالدران

مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شماره یک شهرستان چالدران با حضور وزیر بهداشت و درمان و استاندار آذربایجان غربی افتتاح شد.

مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شماره یک شهرستان چالدران در زمینی با زیربنای ۱۲۵۰ مترمربع و با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال در حضور دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهریاری استاندار آذربایجان‌غربی و دکتر آقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی استان به بهره‌برداری رسید.

عملیات ساخت و تجهیز این پروژه امسال انجام شده است و قرار است ۱۴ خانه بهداشت را تحت پوشش قرار دهد.

بخش توسعه بیمارستان چالدران با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد

بخش توسعه بیمارستان شهید بهشتی چالدران و مرکز جامع سلامت شهری و روستایی این شهرستان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار آذربایجان غربی و مسوولان استانی به بهره برداری رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی در آیین افتتاح این طرح گفت: بخش توسعه بیمارستان شهید بهشتی چالدران در 2 هزار و 200 متر مربع مساحت با 75 میلیارد ریال هزینه به بهره برداری رسید و به مردم این منطقه محروم خدمت رسانی خواهد کرد. جواد آقازاده با اشاره به اینکه این بخش با 39 تخت جدید آماده ارائه خدمات به مردم چالدران است، بیان کرد: مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی این شهرستان نیز در زمینی به مساحت 6 هزار و 200 متر مربع آماده ارائه خدمات به مردم است.

وی ادامه داد: این مرکز با همت دانشگاه علوم پزشکی و مسوولان محلی و با 25 میلیارد ریال هزینه به بهره برداری رسید و 31 هزار نفر از جمعیت منطقه از آن بهره مند می شوند.

پرداخت معوقه بازنشستگان وزارت بهداشت به مصوبه مجلس نیاز دارد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پرداخت معوقات بازنشستگان این وزارتخانه به مصوبه مجلس شورای اسلامی نیاز دارد و مجلس تاکنون در این خصوص اعتباری تصویب نکرده است.

سیدحسن قاضی زاده هاشمی افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دومین دستگاه پرجمعیت کشور از حیث معوقات بازنشستگی است و تعداد بازنشستگان دارای معوقه در این وزارتخانه به نیم میلیون نفر می رسد.

وی اضافه کرد: علاوه بر اینکه مجلس باید اعتباری در این خصوص تصویب کند، دولت و سازمان برنامه و بودجه نیز باید برای پرداخت معوقه بازنشستگان چاره ای بیاندیشند.

وی با اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از برجام نیز بیان کرد: پیش از این سرمایه گذارانی از کشور ایتالیا برای احداث بیمارستان 600 تختخوابی در ارومیه اعلام آمادگی کرده بودند اما احداث آن به علت این تحریم های یکجانبه در هاله ای از ابهام قرار دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این بیمارستان در صورت مشارکت نکردن سرمایه گذاران خارجی با تکیه بر توان و سرمایه گذاری داخلی احداث می شود.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه طرح های مطلوبی در بخش بهداشت و درمان آذربایجان غربی اجرا شده، بیان کرد: 650 تختخواب از زمان آغاز بکار دولت تدبیر و امید تاکنون به تخت های بیمارستانی این استان افزوده شده است و توسعه بیش از پیش این بخش به همت مسوولان بستگی دارد.

وی اظهار امیدواری کرد تا توجه به کارکنان علوم پزشکی با همت استانداران و مسوولان در استان های مرزی افزایش یابد.

فاز توسعه اورژانس بیمارستان خوی به بهره برداری رسید

بخش توسعه اورژانس بیمارستان قمر بنی هاشم خوی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مسوولان استانی به بهره برداری رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی در آیین بهره برداری از این طرح، گفت: بخش توسعه اورژانس بیمارستان قمر بنی هاشم در 2 هزار و 380 مترمربع با 42 میلیارد ریال هزینه به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی بخش توسعه اورژانس این بیمارستان در سال 1395 آغاز شده بود، ادامه داد: 6 میلیارد ریال از این هزینه صرف خرید تجهیزات شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اضافه کرد: بخش توسعه اورژانس بیمارستان قمر بنی هاشم خوی دارای 45 تخت است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نيز گفت: بیمارستان آیت الله خویی با حمایت های مسوولان استانی و تلاش این وزارتخانه در دهه فجر سال جاری افتتاح می شود.

سید حسن قاضی زاده هاشمی افزود: افتتاح این بیمارستان در اثر خلف وعده های وزارت راه و شهرسازی تاکنون به تاخیر افتاده و هم اکنون با پیگیری های وزارت بهداشت این مسئله در حال حل و فصل شدن است.

وی افزود: استاندار آذربایجان غربی و مسوولان این استان موظف هستند با کوچکترین تخلف برخورد قاطع داشته باشند تا بهره برداری از این طرح بار دیگر با تاخیر مواجه نشود.

بازدید وزیر بهداشت و درمان از پروژه بیمارستان جدیدالاحداث سلماس

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به همراه استاندار و ریاست دانشگاه از پروژه نیمه تمام بیمارستان 160 تختخوابی شهرستان سلماس بازدید نموده و آخرین وضعیت این پروژه را بررسی نمودند.

در این بازدید اصغری فرماندار سلماس با ارائه گزارشی از وضعیت موجود شهرستان و کمبود تختهای بیمارستانی نسبت به جمعیت کل شهرستان خواستار تخصیص اعتبارات لازم و بهره برداری از این بیمارستان در راستای ارتقای شاخصهای بهداشتی و درمانی سلماس شد.

در ادامه دکتر هاشمی وزیر بهداشت قول مساعد در خصوص اختصاص هر چه سریعتر یک دستگاه CT–Scan برای بیمارستان خاتم الانبیاء این شهرستان داد.

گفتنی است: عملیات عمرانی بیمارستان 160 تختخوابی سلماس در 14 هزار مترمربع و 12 بلوک در مهر ماه سال 1393 آغاز گردید و متاسفانه در مهرماه 1395 متوقف شد این پروژه حدود 17 درصد پیشرفت فیزیکی از کل دارد و مبلغی بالغ بر 60 میلیارد تومان برای اتمام مورد نیاز است.


افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت طلاتپه به دست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

همزمان با سفر وزیر بهداشت به استان آذربایجان غربی و افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی نوبت به افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت طلاتپه رسید.

مرکز خدمات جامع سلامت طلاتپه با حضور وزیر بهداشت، شهریاری استاندار آذربایجان غربی، دکتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی حضرت پور شهردار ارومیه ، و جمعی از مقامات استانی افتتاح گردید.

مرکز خدمات جامع سلامت طلاتپه با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال با مساحتی در حدود 600 متر مربع احداث شده است تا بر اهمیت شعار سال 2018 سازمان بهداشت جهانی ، پوشش همگانی سلامت صحه گذارد.

مرکز خدمات جامع سلامت طلاتپه شامل پنج خانه بهداشت و 15 روستا می باشد که جمعیتی بیش از 4000 نفر از خدمات این واحد ها بهره مند می شوند.

مرکز بهداشت شهرستان ارومیه به تنهایی بیش از 30 پروژه عمرانی را در دست ساخت دارد که بیش از 90 درصد آنها در مرحله تجهیز بوده و آماده ارائه خدمات به مردم شریف ارومیه می باشد.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم کنترل تغذیه و فعالیت جسمانی هر فرد توسط خودش، گفت: در مرحله اول، هر فردی مسئول سلامت خودش است.

دکتر سید حسن هاشمی در سفر خود به استان آذربایجان غربی و در مراسم افتتاح مرکر خدمات جامع سلامت روستایی طلاتپه با تاکید بر اینکه مراقبت اصلی از سلامت توسط خود مردم صورت می‌گیرد، گفت: وقتی کار و تلاش می‌کنید و انرژی خود را در کشاورزی و دامداری تخلیه می کنید، برای سلامتی بسیار مفید است.

وزیر بهداشت افزود: هر فردی مسئول سلامت خودش است و در وهله اول باید از نوع تغذیه و فعالیت خود مراقبت کند. خوشبختانه در این مناطق بسیاری از معضلات شهری مانند آلودگی هوا و ترافیک وجود ندارد و زندگی در روستا بسیار راحت تر از شهر است؛ در شهرها دغدغه دلار، یورو و سکه زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است درحالیکه برای شما در روستاها این موضوعات اهمیت چندانی ندارد و مایحتاج خود را از دامداری و کشاورزی تهیه می کنید و استرس، حسادت، چشم و هم چشمی نیز کمتر است.

وزیربهداشت خاطرنشان کرد: در وهله اول امیدوارم که خودتان به فکر سلامت خودتان باشید و در وهله دوم مراقبان سلامت و بهورزان به مراقبت از شما می پردازند.

دکتر هاشمی ضمن تقدیر از مسئولان استان آذربایجان غربی به دلیل حمایت از حوزه سلامت، از دکتر آقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به عنوان یکی از بهترین جراحان مغز یاد کرد و گفت: وی تمام زندگی خود را برای توسعه خدمات سلامت در این استان صرف کرده و کارنامه درخشانی دارد.

وزیر بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: برای دولت و مجلس دعا کنید تا بتوانند مشکلات کشور را به تدریج کاهش دهند.

ادای احترام وزیر بهداشت به شهدای شهرستان پیرانشهر

وزیر‌بهداشت در دومین روز سفرش به آذربایجان‌غربی، با حضور در مزار شهدای شهرستان پیرانشهر به شهیدان این شهرستان ادای احترام کرد.

دکتر قاضی‌زاده هاشمی‌ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهمراه استاندار آذربایجان‌غربی و جمعی از مسئولین در مزار شهدای شهرستان پیرانشهر حضور و به شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.

وزیر بهداشت قرار است چند پروژه را امروز در شهرستان های جنوبی استان افتتاح کند.

بازدید وزیر بهداشت از پروژه در دست احداث مرکز خدمات جامع سلامت شهری شهرستان پیرانشهر

پروژه در دست احداث مرکز جامع سلامت شهرستان پیرانشهر مورد بازدید دکتر هاشمی و هیئت همراه قرار گرفت.

دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی‌ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهمراه استاندار آذربایجان‌غربی، خضری نماینده مجلس، دکتر آقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی استان و جمعی از مسئولین در اولین برنامه کاری‌اش در روز دوم سفرش به آذربایجان‌غربی از روند احداث مرکز جامع خدمات سلامت شهری 3 که شامل پایگاه سلامت کهنه خانه و پایگاه اورژانس شماره 2 شهری شهرستان پیرانشهر بازدید کرد.

وزیر بهداشت در این بازدید بر تسریع در احداث این پروژه تاکید کرد.

دکتر آقازاده هم از تلاش مجموعه برای اتمام پروژه تا قبل از پایان امسال خبرداد.

بازدید وزیر بهداشت از پروژه در دست احداث پایگاه سلامت زرگتن شهرستان پیرانشهر

در دومین روز سفر دکتر هاشمی به آذربایجان‌غربی، پروژه در دست احداث پایگاه سلامت زرگتن و مرکز آموزش بهورزی شهرستان پیرانشهر مورد بازدید قرار گرفت.

دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی‌ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار آذربایجان‌غربی، خضری نماینده مجلس، دکتر آقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی استان و جمعی از مسئولین از مرکز آموزش بهورزی پیرانشهر بازدید کردند.

در ابتدای این سفر، وزیر بهداشت از مرکز خدمات جامع شهری 3، پایگاه سلامت کهنه خانه و پایگاه اورژانس شماره2 شهری بازدید بعمل آورد.

عملیات اجرایی این پروژه در سفر کاروان تدبیر و امید در سال 95 شروع شده و در حال حاضر 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در دهه فجر سالجاری افتتاح خواهد شد.

در ادامه سفر دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت از پایگاه سلامت زرگتن که در زمینی با متراژ290 متر مربع در دو طبقه با اعتبار اولیه 3میلیارد و 940 میلیون ریال در 5 مرداد 96 شروع شده بود بازدید بعمل آورد.

همچنین وزیر بهداشت از پروژه بیمارستان در حال تاسیس 64 تختخوابی پیرانشهر که 63درصد پیشرفت فیزیکی داشته ، بازدید بعمل آورد. این پروژه در اواخر خرداد 98 افتتاح خواهد گردید.

این بیمارستان شامل بخش های درمانگاه تخصصی، اورژانس، نوزادان و کودکان، زنان و زایمان، جراحی، دیالیز و مراقبتهای ویژه است که با افتتاح این پروژه خیلی از مشکلات درمانی مردم پیرانشهر مرتفع خواهد گردید.

وی سپس از پایگاه سلامت زرگتن نیز بازدید و با کارکنان این مجموعه دیدار و گفت‌وگو نمود.

وزیر بهداشت در این بازدید بر تسریع در احداث این پروژه تاکید کرد.

تکمیل بیمارستان 64 تختخوابی پیرانشهر اولویت وزارت بهداشت است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بهره برداری از بیمارستان 64 تختخوابی پیرانشهر نیازمند 200 میلیارد ریال اعتبار است که تامین این اعتبار و افتتاح این پروژه در اولویت وزارت بهداشت است.

سید حسن قاضی زاده هاشمی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان 64 تختخوابی پیرانشهر در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این بیمارستان تاکنون 64 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 120 میلیارد ریال اعتبار صرف ساخت آن شده است.

وی ادامه داد: برای بهره برداری از آن 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که بخشی از آن مصوب شده و مابقی نیز نیازمند بررسی های مسوولان ستادی برای تخصیص اعتبار جدید است.

وی اضافه کرد: عملیات اجرایی این بیمارستان با هشت هزار و 500 مترمربع زیربنا از سال 1391 آغاز شده و قابلیت ارتقا به 90 تخت را دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه کمبود نیرو در کل کشور وجود دارد، گفت: جذب نیروی متخصص و کارآمد از برنامه های این وزارت خانه بوده و جذب نیروی بیشتر نیازمند مصوبات مجلس است.

بیمارستان 64تختخوابی پیرانشهر با 13 هزار متر مربع زمین از سال 91 کلنگ زنی شده و سال 1398 به بهره برداری می رسد.

عملیات احداث بخش توسعه بیمارستان امام خمینی(ره) نقده آغاز شد

عملیات احداث بخش توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) نقده در مساحت 10 هزار و 80 مترمربع با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مسوولان استانی و محلی آغاز شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این آیین گفت: خدمت در مناطق محروم کار بسیار دشواری است و کارکنان این مناطق نیز با سختی‌های بسیاری مواجه هستند.

سید حسن قاضی زاده هاشمی، خدمت در مناطق محروم را را با وجود دشواری های موجود، لذت بخش خواند و ادامه داد: مردم در شهرهای مرزی و کوچک با توجه به کمبود امکانات، کم توقع تر هستند و به همین دلیل خدمت رسانی در این مناطق لذت بخش تر است.

وی افزود: مشکلات نیروی انسانی در کل کشور وجود دارد و سعی داریم با جذب نیروهای متخصص و کارآمد این مشکل را به ویژه در مناطق مرزی حل و فصل کنیم.

وی بیان کرد: منابع دولتی برای توسعه بیشتر زیرساخت‌های پزشکی و درمانی محدود است و در این راستا نیازمند همکاری بیشتر مسوولان محلی و مردم هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: فاز توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) نقده در چهار طبقه به مساحت 10 هزار و 80 مترمربع احداث می شود و امیدواریم در سریع ترین زمان ممکن آن را به مدار بهره برداری برسانیم.

جواد آقازاده افزود: چهار بخش داخلی، جراحی، دانپزشکی و عمومی جزو فاز توسعه بوده و 500 میلیارد ریال اعتبار برای این طرح پیش بینی شده است.

آغاز ارائه خدمات به شهرنشینان و روستانشینان در پایگاه سلامت محمدیار

وزیر بهداشت در سفرش به جنوب استان آذربایجان‌غربی، پایگاه سلامت محمدیار را افتتاح کرد.

با افتتاح پایگاه سلامت محمدیار توسط وزیر بهداشت، هموطنان شهری و روستایی این بخش از شهرستان نقده تحت پوشش خدمات بهداشتی و حوزه سلامت قرار گرفتند.

سمیه قره‌چالی مسئول پایگاه سلامت محمدیار در مورد خدمات این پایگاه گفت: کلنگ‌زنی این پروژه سال 95 انجام و با افتتاح امروز این پایگاه، شاهد تحت پوشش قرار گرفتن شهرنشینان و روستانشینان محمدیار از خدمات حوزه سلامت و بهداشت خواهیم بود.

وی ادامه داد: اتاق مراقبت و سلامت، کلاس آموزش، کلاس پزشکی و واکسیناسیون و ... از جمله بخش‌های این پایگاه است ضمن اینکه ده‌ها نفر در این پایگاه خدمات ارائه خواهند داد.

3 طرح بهداشتی و درمانی در اشنویه به بهره برداری رسید

سه طرح بهداشتی و درمانی با 11 میلیارد و 342 میلیون ریال هزینه و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مسوولان استانی در شهرستان اشنویه به بهره برداری رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی در آیین افتتاح این طرح ها گفت: مرکز خدمات جامع سلامت روستایی 'آغ بلاغ' در زمینی به مساحت 550 مترمربع و با صرف 6 میلیارد و 650 میلیون ریال هزینه به بهره برداری رسید و به 9 هزار نفر از جمعیت منطقه خدمات بهداشتی و درمانی ارایه می کند.

جواد آقازاده اظهار داشت: خانه بهداشت اسلاملو نیز با یک میلیارد و 300 میلیون ریال هزینه در زمینی به مساحت 105 مترمربع به بهره برداری رسید؛ این پایگاه یکهزار نفر از جمعیت منطقه را زیر پوشش قرار می دهد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی اضافه کرد: پایگاه سلامت صبا نیز با سه میلیارد و 392 میلیون ریال هزینه در زمینی به مساحت 270 مترمربع به بهره برداری رسید و به یکهزار نفر از جمعیت منطقه خدمات بهداشتی و درمانی ارایه می کند.

2 مرکز جامع سلامت روستایی در بوکان به بهره برداری رسید

2 مرکز جامع سلامت روستایی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار آذربایجان غربی و مسوولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان در آیین بهره برداری از این طرح ها که با حضور نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: برای احداث این 2 مرکز 14 میلیارد و 400 میلیون ریال هزینه شده است.

محمد عباسی افزود: این 2 طرح شامل مرکز خدمات جامع سلامت روستاهای کوره کانی و تیکان تپه است که عملیات اجرای آنها در سال 1395 شروع شده و در سال جاری هر کدام با اعتبار هفت هزار و 200 میلیون ریال به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: این 2 مرکز سلامت که در بخش مرکزی بوکان احداث شده، در مجموع 6 هزار و 61 نفر از روستاییان این بخش را تحت پوشش قرار می دهد.

وی افزود: مرکز سلامت کوره کانی، 6 خانه بهداشت با 14 روستای تابعه را تحت پوشش خود برده و مرکز سلامت تیکان تپه نیز پنج خانه بهداشت و 11 روستا را تحت پوشش خود قرار داده است.

این مراکز درمانی در مجموع در زمینی به مساحت چهار هزار مترمربع و زیربنای یکهزار و 100 متر مربع احداث شده است.

همچنین با حضور سید حسن قاضی زاده هاشمی کلنگ ساخت بیمارستان 100 تختخوابی این شهرستان در ضلع غربی بیمارستان شهید قلی پور بوکان به زمین زده شد.

وزیر بهداشت، خواست مردم بوکان را اجابت کرد

وزیر بهداشت در بوکان و در اتفاقی نادر به خواست مردم، بیمارستان بوکان را به 200 تخت ارتقا و سپس آنرا کلنگ زنی کرد.

دکتر حسن قاضی زاده هاشمی در بوکان، بعد از درخواست مردم و برای ارتقای شاخص های سلامت شهرستان بوکان هنگام کلنگ زنی بیمارستان این شهرستان، خواست مردم را اجابت کرد و گفت: این بیمارستان بر مبنای ۲۰۰ تخت خواب احداث و اجرا خواهد شد.

محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی هم بعد از کلنگ زنی به مردم بوکان قول داد: این بیمارستان با ۲۰۰ تخت احداث و دغدغه مردم این شهرستان را برطرف کند.

دکتر جواد آقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی استان در آیین کلنگ زنی این بیمارستان گفت: این بیمارستان یک بار در سال ۷۵ توسط رییس جمهور وقت کلنگ زنی شد که متاسفانه تا به امروز حرکتی بابت احداث آن صورت نگرفت ولی این بار تمام تلاش و برنامه ریزی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان احداث آن در سریع ترین زمان ممکن خواهد بود.

دکتر محمد عباسی مدیر شبکه بوکان هم در مورد این بیمارستان گفت: این بیمارستان ابتدا قرار بود ۱۰۰ تخت خوابه باشد ولی با قول وزیر قرار شد نقشه ها و عملیات ساخت براساس بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابه صورت گیرد تا با ساخت این بیمارستان، تعداد تخت‌های بیمارستانی شهرستان بوکان به ۴۵۰ تخت افزایش و سرانه تخت بیمارستانی بوکان به حد استاندارد خواهد رسید.

25هزار تخت به ظرفیت بیمارستان های کشور اضافه شده است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 25 هزار تخت به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کشور در دولت تدبیر و امید اضافه شده است.

حسن قاضی‌زاده هاشمی در آیین کلنگ زنی بیمارستان 200 تختخوابی بوکان افزود: دولت با وجود مشکلات عدیده مالی، در جهت گسترش عدالت اجتماعی گام های اساسی بر داشته است.

وی اجرای طرح تحول سلامت را یکی از طرح های مهم دولت برای گسترش عدالت اجتماعی در جامعه عنوان کرد و یادآور شد: دولت در هر شرایط سعی دارد تا از تاثیر منفی شرایط اقتصادی بر بخش بهداشت و درمان جلوگیری کند.

هاشمی ادامه داد: امنیت پایدار کشور در سایه وحدت و یکپارچگی مردم و مسوولان به وجود آمده است و تداوم این اتحاد در سطح کشور به توسعه همه جانبه منجر می شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: گسترش عدالت در بخش های مختلف جامعه و به خصوص بخش سلامت، پیوند آحاد جامعه را به دنبال خواهد داشت.

وی گفت: هم دولت و هم مجلس با مشکلاتی مواجه هستند ولی با وجود این مشکلات مسوولان در تلاش هستند تا رضایت مردم را جلب کنند.

قاضی زاده هاشمی از تجهیز بخش جراحی مغز و اعصاب بیمارستان شهید قلی پور بوکان خبر داد و گفت: علاوه بر تجهیز این بخش، با تلاش مسوولان استانی نیروی متخصص آن نیز تامین می شود.

وی اضافه کرد: دولت برای سطح بندی مطالبه های مردم و احداث مراکز درمانی در نقاط مختلف کشور برنامه ریزی کرده است و بیمارستانی که امروز با عنوان 100 تختخوابی در بوکان کلنگ زنی شد، با ظرفیت۲۰۰ تختخواب احداث می شود.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: دولت در بخش درمان خدمات خوبی در مناطق مختلف کشور ارایه کرده و این خدمات در مناطق محروم کشور به خوبی قابل لمس است.

محمد قسیم عثمانی ادامه داد: مطالبه های مردم آذربایجان غربی در سایه دولت تدبیر و امید و مدیریت خوب و توانمند استان تحقق پیدا کرده و عدالت اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است.

وی گفت: در سایه دولت تدبیر و امید از شمال تا جنوب آذربایجان غربی طرح های درمانی فراوانی افتتاح یا کلنگ زنی شده است که نشان از توجه دولت به مناطق محروم کشور دارد.

جمال خسروی، فرماندار بوکان نیز به بیان مشکلات حوزه سلامت این شهرستان پرداخت و رسیدگی و توجه از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر مسوولان را خواستار شد.

در این آیین کلنگ بیمارستان 200 تختخوابی بوکان به زمین زده شد؛ با احداث این بیمارستان تعداد تخت‌های بیمارستانی این شهرستان به ۴۵۰ تخت افزایش پیدا می کند و سرانه تخت بیمارستانی به حد استاندارد می رسد.

وزیر بهداشت به مقام شامخ شهدای مهاباد ادای احترام کرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بدو ورود به مهاباد با حضور در محل یادمان شهید سرلشکر خلبان خالد حیدری به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.

در این آیین که استاندار آذربایجان غربی، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار، جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی و روحانیان و معتمدان این شهرستان حضور داشتند، با قرائت فاتحه و اهدای گل به مقام شامخ این شهید والامقام و دیگر شهدای این شهرستان ادای احترام شد.

سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر 2 روزه خود به آذربایجان غربی به شهرستان های مختلف استان سفر کرده است و تا ساعتی دیگر و با حضور وی چهار طرح بهداشتی و درمانی در مهاباد شامل بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره)، مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی فرهنگیان، کلینیک فوق تخصصی و مرکز ثبت و تشخیص سرطان به بهره برداری می رسد.

در این سفر همچنین عملیات احداث بیمارستان 350 تختخوابی مهاباد نیز کلنگ زنی می شود.

4 طرح بهداشتی و درمانی در مهاباد به بهره برداری رسید

چهار طرح بهداشتی و درمانی با 95 میلیارد ریال هزینه و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار آذربایجان غربی در مهاباد به بهره برداری رسید.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد در آیین بهره برداری از این طرح ها، گفت: این طرح ها شامل بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره)، مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی فرهنگیان، کلینیک فوق تخصصی و مرکز ثبت و تشخیص سرطان است.

سامرند مرزنگ اضافه کرد: بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) به مساحت 12 هزارمترمربع دارای 39 تخت، سه اتاق ایزوله و یک اتاق CPR بوده و برای احداث آن 30 میلیارد ریال هزینه شده که 6 میلیارد و 100 میلیون ریال آن برای خرید تجهیزات صرف شده است.

وی یادآور شد: به طور متوسط روزانه بیش از 600 بیمار در بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) مهاباد مداوا می شوند که برخی مواقع این تعداد به یکهزار بیمار نیز می رسد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی فرهنگیان نیز با 980 مترمربع مساحت، دارای 20 اتاق و شامل بخش های مختلف از جمله داروخانه، آزمایشگاه، دندانپزشکی و ... بوده و برای احداث آن 12میلیارد و 350 میلیون ریال هزینه شده است.

وی افزود: این مرکز دارای 2 پایگاه غیرضمیمه و یک پایگاه ضمیمه، چهار خانه بهداشت و 13 قمر است و به 34 هزار نفر خدمات مختلف بهداشتی و درمانی ارائه می دهد.

مرزنگ گفت: کلینیک فوق تخصصی نیز که در ضلع شرقی حیاط بیمارستان امام خمینی(ره) و در سه طبقه احداث شده، دارای بخش های مختلف آزمایشگاه، رادیوگرافی، نوار قلب، شنوایی سنجی و در مجموع 16 رشته تخصصی است.

وی افزود: برای این کلینیک تخصصی نیز 40 میلیارد ریال هزینه شده که یک میلیارد و 203 میلیون ریال آن برای خرید تجهیزات صرف شده است.

وی اضافه کرد: مرکز ثبت و تشخیص سرطان نیز در بلوار پرستار مهاباد و با 13 میلیارد ریال هزینه احداث شده که 650 مترمربع مساحت دارد و شامل 2 بخش شیمی درمانی و بخش تشخیص انواع سرطان بوده و برای تجهیز آن یک میلیارد و 300 میلیون ریال هزینه شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد با اشاره به آغاز عملیات احداث بیمارستان 350 تختخوابی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این شهرستان، گفت: این بیمارستان که توسط وزیر بهداشت کلنگ زنی شد در زمینی به مساحت هشت هکتار احداث می شود و شامل های بخش زایمان، بستری عمومی، درمانگاه و بخش های پشتیبانی است.

وی اضافه کرد: اعتبارات مورد نیاز احداث این بیمارستان در ردیف 20 بودجه سال 97 تعیین شده است.

کلنگ بزرگترین بیمارستان جنرال جنوب استان در مهاباد به زمین زده شد

بزرگترین بیمارستان جنرال جنوب استان آذربایجان‌غربی در مهاباد با حضور وزیر بهداشت کلنگ زنی شد.

بزرگترین بیمارستان جنرال جنوب استان آذربایجان غربی با ۳۵۰ تخت بیمارستانی و در زمینی به مساحت ۸ هکتار در شهرستان مهاباد با حضور دکتر قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت کلنگ زنی شد.

این بیمارستان شامل، بخش های بستری عمومی، اتاق های عمل، تختهای LRD ، اورژانس، درمانگاه عمومی و دیالیز خواهد بود.

محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در آیین کلنگ زنی این بیمارستان گفت: امیدوارم بتوانیم با احداث این پروژه‌ها، عدالت در بین همه مردم رعایت شده و به طور یکسان و برای همه اقشار جامعه خدمات ارائه شود و دولت تدبیر و امید در این مورد و حوزه سلامت و بهداشت تلاش زیادی را انجام داده و دولت امیدوار است بخشی از مشکلات مردم را حل کند.

بودجه احداث بیمارستان 350تخت‌خوابه جنرال مهاباد در بودجه امسال پیش‌بینی شده است

وزیر بهداشت در مهاباد از پیش‌بینی بودجه احداث بزرگترین بیمارستان جنرال جنوب استان آذربایجان‌غربی در بودجه سال 97 خبرداد.

دکتر حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در آیین کلنگ زنی بزرگترین بیمارستان جنرال جنوب استان آذربایجان غربی در مهاباد گفت: مهم‌ترین پروژه در سفر به شهرستان مهاباد، کلنگ زنی بیمارستان 350 تختخوابه این شهرستان بود که امیدوارم با اتمام عملیات احداث آن شاهد رشد و توسعه شاخص سلامت در این شهرستان باشیم.

وی ادامه داد: این پروژه در بودجه سال 97 پیش‌بینی شده و باید اعتبارات آن تامین و عملیات ساخت آن در نیمه دوم سال آغاز شود.

وی افزود: مجوز مجتمع آموزش عالی سلامت مهاباد با پیگیری محمودزاده نماینده مهاباد بزودی صادر خواهد شد تا شاهد یک مجموعه آموزشی در زمینه بهداشت و سلامت باشیم.

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: این مجموعه، برای تربیت نیروی آموزشی در رشته‌های مختلف برنامه ریزی شده است و امیدواریم با آغاز کار آن شاهد جذب دانشجو باشیم.

وی بیان کرد: مرکز جامع خدمات سلامت با 3 پزشک، دندانپزشک، ماما و ... نیز دیگر پروژه‌ای بود که امشب افتتاح شد.

قاضی‌زاده هاشمی در خاتمه گفت: درمانگاه تخصصی بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد و مرکز غربالگری سرطان این شهرستان نیز امروز به بهره‌برداری خواهد رسید.

مهاباد می‌تواند یکی از قطب‌های پزشکی غرب کشور باشد

وزیر بهداشت و درمان این مطلب را در کلنگ زنی بیمارستان مهاباد عنوان کرد.

وزیر بهداشت در سفرش به مهاباد گفت: می توانیم این شهرستان را به یکی از قطب های پزشکی غرب کشور تبدیل کنیم و افتتاح 8 پروژه حوزه سلامت و کلنگ زنی بزرگترین بیمارستان جنرال جنوب استان از مهم ترین اقدامات دولت در این راستاست.

دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی در مهاباد گفت: خوشبختانه در سفر به استان آذربایجان‌غربی 108 پروژه به بهره برداری رسید که از این تعداد 8 پروژه در شهرستان مهاباد که عمدتا با محوریت بهداشت و درمان است.

وی افزود: در این راستا، مرکز آموزش عالی سلامت شهرستان مهاباد نیز روز (دوشنبه) تعیین تکلیف خواهد شد تا اقدامات پذیرش دانشجو نهایی شود.

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: بیمارستان جنرال مهاباد امروز کلنگ زنی شد که اتفاق مهمی قلمداد می شود و با پیش بینی اعتبارات در سال های آینده شاهد اتمام هرچه سریع تر آن باشیم تا برای بیماران مبتلا به سرطان و بیماری‌های صعب العلاج خدمات ارائه شود.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: برای شهرستان مهاباد، می توان پیش بینی تبدیل این شهر به یکی از قطب های پزشکی غرب کشور کرد ضمن اینکه با رشد جمعیت مهاباد، انتظار این بود که طی این 40 سال عملیات احداث این بیمارستان (جنرال) سریع تر انجام شود با این حال تلاش دولت و تامین اعتبارات و بودجه 350میلیارد ریالی پیش‌بینی و شاهد اتمام هرچه سریع‌تر آن باشیم و با این اتفاق، مردم شاهد امیدواری احداث پروژه و انجام وعده دولت باشند ضمن اینکه ما نیز آن چیزی که تعهد داریم به آن عمل و تمام سعی‎‌مان بر این کار است.

وی ادامه داد: درحالیکه صبح امروز یکی از پروژه‌های بیمارستان در زمان قبل از انقلاب و در دو دولت گذشته کلنگ زنی شد ولی هیچ پیشرفتی نداشت، در سال 93 با تلاش دولت عملیات اجرایی آن آغاز و اکنون حدود 64درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اظهار کرد: یکی از وظایف اصلی حکومت ها تعیین امنیت و سلامت مردم است و در این راستا، رییس جمهور و مجلس نیز سلامت را جزو اولویت های مهم خود قرار داده اند و در استان آذربایجان غربی نیز تحول جدی ای در این حوزه صورت گرفته و مطمئنا مردم این اتفاق را لمس می کنند.

وزیر بهداشت افزود: در گذشته بر مبنای واردات، تصورمان تامین مواد اولیه و داروها تا پایان مهرماه بود، ضمن اینکه اگر در داخل کشور تولید شود مجلس اجازه تامین با ارز دولتی نمی دهد مگر آنکه بخش خصوصی درصورت سود در این اتفاق، اقدام به واردکردن آنها کند.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: تحریم همین الان هم تاثیر گذاشته و مردم متوجه آن می شوند با این حال در بخش دارو، تمام تلاش دولت (وزارت امور خارجه، وزارت صنعت، وزارت بهداشت، بانک مرکزی و گمرک) برای بی‌تاثیری تحریم در این مورد و شاهد کمترین مشکل باشیم.

سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به میاندوآب

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار آذربایجان غربی صبح امروز با استقبال مسئولان شهرستانی وارد میاندوآب شدند.

دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در ادامه برنامه های سفر به جنوب استان، صبح امروز در شهرستان میاندوآب حضور پیدا کردند و در بدو ورود با حضور در گلزار شهدای گمنام به مقام شامخ شهدا ادای احترام نمودند.

در ادامه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار آذربایجان غربی و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی، مرکز خدمات جامع سلامت شهری دانش همزمان با تعدادی از طرح های حوزه سلامت در میاندوآب بهره برداری رسید.

همچنین با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عملیات ساخت بیمارستان 250 تختخوابی جایگزین بیمارستان عباسی میاندوآب آغاز شد.

استاندار آذربایجان غربی در آیین کلنگ زنی این بیمارستان گفت: در سفر وزیر بهداشت ده ها پروژه حوزه سلامت و بهداشت با هزینه بالغ بر 300میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

محمدمهدی شهریاری اظهار داشت: با کلنگ زنی امروز در میاندوآب، قول احداث بیمارستان های نقده، بوکان، مهاباد و میاندوآب با هزینه 1000 میلیارد تومان توسط وزیر بهداشت داده شد و بیمارستان جایگزین عباسی نیز با 250 تخت بیمارستانی با حمایت وزیر بهداشت و نماینده میاندوآب احداث می شود.

وی افزود: استان آذربایجان غربی ثروتمندترین استان کشور ولی محروم از امکانات است و باید تلاش کنیم این استان توسعه یابد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها