آذربایجان غربی

شهرياري: ورزش حلقه وحدت و دوستی در سطوح بین المللی است

  • شنبه, مرداد 27 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار آذربایجان غربی گفت: ورزش حلقه تحکیم وحدت و تقویت روابط دوستانه در بین ملت های مختلف دنیاست.

به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری شامگاه شنبه در دیدار با رییس کمیته داوران فدراسیون جهانی کاراته در ارومیه افزود: برگزاری مسابقات ورزشی در سطح بین المللی محیطی را برای ورزشکاران جهان فراهم می کند تا با غلبه بر بن بست های سیاسی و به دور از تنش به رقابت بپردازند و تحکیم صلح و دوستی را به نمایش بگذارند.

وی ادامه داد: بدون شک تلاش مسوولان فدراسیون جهانی برای راهیابی کاراته به سطح المپیک بسیار کارساز بوده است و این رشته ورزشی به دلیل جذابیت هایی که دارد، تماشاگران زیادی در بازی های المپیک 2020 ژاپن خواهد داشت.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه قدرت کاراته ایران در سطوح جهانی بر هیچکس پوشیده نیست، اظهار داشت: المپیکی شدن این رشته فرصت بسیار خوبی برای قهرمانان ایرانی فراهم کرده است تا قابلیت های خود را به ظهور برسانند.

شهریاری ابراز امیدواری کرد ورزشکاران و برگزارکنندگان چهاردهمین دوره مسابقات بین المللی کاراته جام صلح و دوستی طی چند روز اقامت خود در ارومیه، اوقات خوب و خوشی را سپری کنند.

استاندار آذربایجان غربی با قدردانی از تلاش مسئولین فدراسیون جهانی در اضافه شدن ورزش کاراته به المپیک گفت: این رشته یکی از ورزش های مهیج در دنیاست و خوشحالیم به عنوان رشته جدید به المپیک اضافه شده است.

وی ادامه داد: ورزش یکی از اتفاقاتی است که می تواند کشورهای مختلف را با یکدیگر دوست و نزدیک کند و برگزاری این رقابت ها با عنوان "صلح و دوستی" در این راستاست.

استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: حفظ شان و جایگاه انسان ها بسیار مهم است و متاسفانه جنگ و کشتار اتفاقات شومی را در جهان رقم زده با این حال امیدواریم برگزاری مسابقات مختلف ورزشی از جمله کاراته بتواند دوستی بین اقوام و کشورهای مختلف را رقم بزند تا شاهد باشیم روزی جهان بدون اتفاقات شوم جنگ باشد.

شهریاری افزود: استان آذربایجان غربی آماده است این دوره از مسابقات در سال های آتی با حضور کشورهای بیشتر و همچنین مسابقاتی وسیع تر را میزبانی کند.

رییس کمیته داوران فدراسیون کاراته جهان نیز در این دیدار گفت: امسال پنجمین دوره این مسابقات در ارومیه در حال برگزاری بوده و رضایت کامل میهمانان و ورزشکاران خارجی از میزبانی این دوره جلب شده است به طوری که هیچ یک از آنان در ارومیه احساس غربت نمی کنند.

خاویر اسکالانته با تاکید بر اینکه حمایت های مادی و معنوی نماینده عالی دولت ایران در آذربایجان غربی از میزبانی مسابقات کاراته جای بسی خرسندی و تقدیر دارد، افزود: هزینه های این رقابت ها در حقیقت سرمایه گذاری برای آینده کاراته ایران و این استان است.

وی ادامه داد: به عنوان یک ورزشکار به این شعار اعتقاد دارم که ورزش مرز ندارد و می تواند به تنهایی ثبات و آرامش را به کشورها هدیه کند.

اسکالانته با اشاره به اینکه ارومیه میزبانی شایسته برای این رقابت هاست گفت: در طی ادوار گذشته و این دوره شاهد میزبانی خوب از سوی ایرانی ها و میهمان نوازی مردم ارومیه بودیم ضمن اینکه برقراری رقابت هایی با کیفیت نیز مزید بر علت بود و خوشحالیم این میزبانی همچنان ادامه دارد.

در ادامه این دیدار، اسکالانته با اهدای لوح سپاس و مدال از تلاش استاندار آذربایجان غربی و میزبانی ارومیه قدردانی کرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها