آذربایجان غربی

گزارش سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به ارومیه

  • دوشنبه, مرداد 22 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ساعتی پیش وارد ارومیه شد و در بدو ورود مورد استقبال استاندار آذربایجان غربی و مسئولان استانی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار هم آوا، بازدید از آخرین وضعیت پروژه راه آهن مراغه- ارومیه از جمله برنامه های سفر نوبخت به استان است.

نوبخت در بدو ورود به ارومیه: امسال طرح های بزرگی از جمله پروژه راه آهن مراغه- ارومیه در سطح کشور افتتاح می شود

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه امسال با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مصادف است، گفت: طرح های ‌بزرگی برای افتتاح در سال جاری در نظر گرفته شده که راه آهن مراغه - ارومیه یکی از آنهاست.

محمدباقر نوبخت روز دوشنبه در بدو ورود به ارومیه و در گفت و گو با ایرنا افزود: بازدید از راه آهن مراغه - ارومیه و بررسی آخرین وضعیت این طرح بزرگ مهمترین هدف این سفر یکروزه به آذربایجان غربی است.

وی که قبل از سفر به ارومیه از طرح دو خطه کردن راه آهن میانه - تبریز بازدید کرده بود، اضافه کرد: راه آهن مراغه - ارومیه در آخرین‌ مراحل احداث قرار دارد و امروز از نزدیک وضعیت این طرح مورد بررسی قرار می گیرد.

نوبخت اظهار امیدواری کرد که مشکلات پیش روی افتتاح طرح راه آهن ارومیه به زودی رفع و زمینه افتتاح هرچه سریع تر این طرح فراهم شود.

نوبخت در بازدید از پروژه راه آهن مراغه - ارومیه: طرح راه آهن مراغه - ارومیه باید هرچه سریع تر افتتاح شود

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: طرح راه آهن مراغه - ارومیه باید هرچه سریع تر در مدار بهره برداری قرار گیرد.

محمدباقر نوبخت روز دوشنبه در بازدید از مراحل ‌پایانی این طرح افزود: اقدامات تکمیلی جهت بهره برداری از آن باید در دستور کار جدی مدیران و پیمانکاران قرار گیرد.

وی اضافه کرد: خواسته مردم منطقه بهره برداری هر چه سریع تر از این طرح بزرگ عمرانی است و باید به خواسته مردم در این خصوص جامه عمل پوشانده شود.

در این بازدید پیمانکاران هم گزارشی از روند اجرایی طرح را ارائه و وعده دادند که حداکثر تا 2 هفته آینده کمیسیون تعیین سرعت می تواند در راه آهن ارومیه حضور یابد.

در آغاز ورود معاون رییس جمهوری به محدوده راه آهن ارومیه نیز تعدادی از مالکان باغ های اطراف و روستانشینان اعتراض خود را در خصوص مشکلات ایجاد شده به خاطر احداث ایستگاه راه آهن ‌مطرح کردند و نوبخت هم برای رسیدگی به آن مشکلات قول مساعد داد.

طرح راه آهن مراغه – ارومیه به طول 180 کیلومتر آذربایجان غربی را به استان های آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین و بالاخره به مرکز کشور وصل کرده و برای 800 نفر اشتغال ایجاد می کند.

عملیاتی شدن این طرح علاوه بر افزایش ایمنی حمل و نقل و صرفه جویی در مصرف سوخت، آلودگی های زیست محیطی را کاهش می دهد و نقش بسیار موثری در توسعه حمل و نقل عمومی دارد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها