آذربایجان غربی

خبرنگاران ادامه دهنده راه شهدا در دفاع از حق و حقیقت هستند

  • چهارشنبه, مرداد 17 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: قلم و اندیشه خبرنگاران، حافظ خون شهداست زیرا شهدای ما در راه دفاع از حق جان خود را فدا کردند و خبرنگاران نیز ادامه دهنده راه آنان در دفاع از حق و حقیقت هستند.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایرنا، ناصر خدایاری چهارشنبه شب در مراسم روز خبرنگار در ارومیه افزود: خبرنگاران باید با اقتدار و روحیه نقادانه خود، روی عملکرد مسوولان کنترل کامل داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران نورافکن و هموار ساز مسیر مدیران و مسوولان استانی و کشوری در خدمت به مردم هستند، اضافه کرد: این قشر فرهیخته باید دادستان مردم باشند، درد جامعه و مردم را بدانند و به مسوولان منتقل کنند.

وی با اشاره به اینکه دارابودن اطلاعات در دنیای امروز، حرف اول را می زند، بیان کرد: خبرنگاران می توانند سرمایه اجتماعی را با اخبار درست و در مسیر توسعه، افزایش دهند و زمینه پیشرفت و آبادانی استان و آینده ای درخشان برای منطقه را رقم بزنند.

رییس خانه مطبوعات آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: جامعه رسانه ای به خودیابی و آسیب شناسی نیاز دارد و رسیدگی به این امر در اولویت این خانه است.

یوسف پیربداقی افزود: توجه به ساختار رسانه ای استان و بهبود آن و همچنین تقویت فنی و حرفه ای فعالان رسانه با توجه به وجود آسیب های اجتماعی در جامعه از جمله دیگر اولویت های کاری خانه مطبوعات آذربایجان غربی به شمار می رود.

وی با اشاره به فلسفه وجودی خانه مطبوعات اضافه کرد: تعامل کارکرد هر رسانه ای با میزان تاثیرگذاری آن در جامعه مشخص می شود و باید فعالان رسانه های استان با همفکری و اتحاد، ساختار رسانه ها را تقویت کنند.

وی حفظ حقوق رسانه ها و فعالان رسانه ای استان را جزو وظایف ذاتی خانه مطبوعات آذربایجان غربی دانست و بیان کرد: این نهاد صنفی با برگزاری نمایشگاه مطبوعات در سال گذشته، حضور در نمایشگاه بین المللی مطبوعات در تهران و برگزاری کارگاه های آموزشی در این نمایشگاه عملکرد مناسبی داشته و سعی می کند همواره رو به پیشرفت حرکت کند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها