آذربایجان غربی

شهرياري: رسانه از ارکان اصلی توسعه آذربایجان غربی است

  • چهارشنبه, مرداد 17 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه رسانه از ارکان اصلی توسعه است، گفت: ظرفیت های این استان در حال توسعه و امن باید به سرمایه گذاران داخلی و خارجی شناسانده شود.

به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری امروز در آیین گرامیداشت روز خبرنگار که با حضور پیشکسوتان خبرگزاری ایرنای مرکز آذربایجان غربی برگزار شد، افزود: سیاه نمایی رسانه ای برخی ها نباید مانعی بر سر راه توسعه استان باشد.

وی اضافه کرد: تمام تلاش ما جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی برای توسعه اقتصادی منطقه است و در این جهت از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنیم.

استاندار آذربايجان غربي با تاکید بر اینکه شرایط خاصی بر کشور از نظر اقتصادی حاکم بوده و آذربایجان غربی نیز متاثر از این شرایط است، بیان کرد: دستاوردهای دولت نباید با شیطنت تعداد انگشت شماری از رسانه ها زیرسوال برود.

وی افزود: رسانه های ارتباط جمعی به عنوان بازوان توانمند نظام می توانند در کنار مسوولان برای رفع کمبودها و تبدیل آنها به نقطه قوت تلاش کنند.

شهرياري  افزود: نباید ضعف های کوچک به عنوان ابزاری برای ضربه زدن به دولت مورد سوء استفاده قرار گیرد و مردم دچار ناامیدی شوند.

استاندار آذربایجان غربی گفت: برخی مطبوعات مسیری را در استان پیش می برند که در نهایت به ضرر استان تمام می شود و زمینه فرار سرمایه گذاران داخلی و خارجی را فراهم می کند.

وی با اشاره به برگزاری شورای توسعه پایدار غرب و شرق کشور در روزهای اخیر، گفت: برنامه های خوبی برای استان های مرزی در این شورا تصویب شده است و اعتبارات خوبی از ابتدای سال 98 برای استان تخصیص خواهد یافت.

شهرياري با اشاره به اینکه در سایه مصوبه های این شورا، آذربایجان غربی در ابعاد مختلف رشد جهشی خواهد داشت، افزود: در سال های گذشته تمامی توان مسوولان برای توسعه مرکز کشور معطوف شد اما در دولت تدبیر و امید این نگاه تغییر کرد و مصوبه های این شورا تغییر نگاه مسوولان را نشان خواهد داد.

وی با اشاره به روند توسعه متوازن استان در ابعاد مختلف، افزود: تا 2 سال گذشته تنها 36 درصد از آذربایجان غربی گازرسانی شده بود اما در سال جاری این میزان به حدود 55 درصد رسیده است و تا سال آینده ضریب برخورداری از گاز طبیعی در استان به 80 درصد می رسد.

شهرياري با تاکید بر اینکه مشکل بیکاری تنها با جذب سرمایه گذاری حل می شود، گفت: یکی از اولویت های برای جذب سرمایه گذاری، وجود امنیت است و این نعمت بزرگ به خوبی در سطح استان فراهم شده است.

استاندار آذربایجان غربی افزود: در حال حاضر 50 فعال اقتصادی برای سرمایه گذاری در استان درخواست داده اند که از میان این درخواست ها، پنج طرح سرمایه گذاری در هفته دولت کلنگ زنی می شود؛ سه طرح از این تعداد مربوط به سرمایه گذاران خارجی است.

شهریاری بیان کرد: تبلیغات مناسب بهترین ابزار برای شناساندن ظرفیت های استان است و رسانه ها باید از ابزار تبلیغات برای توسعه سرمایه گذاری در استان استفاده کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که رسانه ها و مسوولان با یکدلی و وحدت در راستای توسعه همه جانبه استان گام بردارند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها