آذربایجان غربی

تاكيد رادفر بر تهيه طرح جامع کاهش آسیب های اجتماعی

  • سه شنبه, مرداد 16 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

علیرضا رادفر در دومین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان که امروز در استانداری برگزار شد، از تهیه و تدوین طرح جامع کاهش آسیب های اجتماعی استان و تهیه سندی در این راستا خبر داد و گفت: کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از این آسیب ها از جمله مباحث مهم کشور در حال حاضر است.

به گزارش خبرنگار هم آوا، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی از موضوعات مهمی است که مقام معظم رهبری برای حل و پیشگیری از آن تاکید دارند، افزود: با برگزاری جلسات متعددی در این راستا و اولویت بندی این آسیب ها تکالیفی برای همه دستگاههای اجرایی در برنامه ششم توسعه پیش بینی و تدوین شده و دولت مکلف شده این تکالیف را در طول دوره جاری و ساری کند.

رادفر با اشاره به اینکه مقرر شده بعد از تدوین سند جامع کاهش آسیب های اجتماعی و در پایان برنامه میزان آسیب های کنونی به حداقل برسد، گفت: باید در این خصوص به بحث پیشگیری توجه ویژه ای شود.

وی به اهمیت تدوین برنامه های آموزشی در کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی اشاره کرد و ادامه داد: آموزش به عنوان راهبرد اساسی به شمار می رود که می توان با آموزش های به موقع و ضروری و ارتقا مهارتهای زندگی در جامعه راهبری کرد و در راستای کاهش آسیب های اجتماعی گام برداشت.

رادفر همچنین در این راستا به نقش سازمانهای مردم نهاد اشاره و اظهار داشت: در این خصوص نگاه اصلی به سوی سازمانهای مردم نهاد است این امر می طلبد که این سازمانهای مردم نهاد تقویت و گسترش یابند و علاوه بر این برنامه های مرتبط برون سازمانی شوند.

معاون سیاسی استاندار گفت: نقاط آسیب پذیر و آسیب خیز باید به موقع و دقیق شناسایی شوند و اقدامات لازم برای بهبود و رفع این نقاط آسیب پذیر باید به موقع انجام گیرد.

وی در ادامه به مهاجرت معکوس به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی نام برد و گفت: در این خصوص در استان 5 شهرستان هدف گذاری شده و مقرر شده در هر سال 10 درصد از روند مهاجرت های معکوس کاسته شود.

مقابله و مبارزه با اعتیاد، صیانت اجتماعی برای بهبود یافتگان و ساماندهی کودکان کار از جمله مواردی بود که معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در این جلسه به عنوان هدف گذاری طرح کاهش آسیب های اجتماعی در استان نام برد و توصیه هایی برای جلوگیری از موازی کاری و تقسیم کار دستگاهها و نهادهای مرتبط، آموزش و خودکفایی خانواده ها ارائه نمود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها