آذربایجان غربی

پرداخت 98 میلیارد تسهیلات اشتغال روستایی در آذربايجان غربی

  • دوشنبه, مرداد 08 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

آذربایجان غربی با پرداخت 98 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی توانست مقام اول را به خود اختصاص دهد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری در جلسه ستاد مدیریت فرهنگی اجتماعی ساماندهی آسیب های اجتماعی استان یکی از اهداف پرداخت وام اشتغال پایدار روستایی ساکن کردن روستاییان و جلوگیری از مهاجرت آنها به شهرها است.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه بحث های اجتماعی از مهمترین موضوعات کشور به حساب می آیند و امروز بیش از هر زمان دیگری در این بخش آسیب پذیر شده ایم، اظهار داشت : مشکلات اقتصادی عامل اصلی ناهنجاری های اجتماعی است که مشکلات زیادی را بوجود آورده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار اذربایجان غربی هم در این جلسه به مناطق حاشیه نشین و وجود برخی مشکلات و معضلات اجتماعی این مناطق اشاره نمود و گفت : 72 محله و منطقه حاشیه نشین با 3 هزار هکتار در استان وجود دارد که جمعیتی بالغ بر 600 هزار نفر در این مناطق ساکن می باشند که از این تعداد 30 منطقه با هزار هکتار و 300 هزار نفر ساکن در شهر ارومیه هستند.

رادفر مهمترین علت شکل گیری مناطق حاشیه نشین را نبود اشتغال پایدار ، الحاق روستاها به شهرها و مهاجرت روستاییان عنوان نمود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها