آذربایجان غربی

۸۰ درصد متکدیان از شهرهای هم‌جوار به ارومیه سفر می‌ کنند

  • دوشنبه, مرداد 08 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فرماندار ارومیه گفت: بسیاری از متکدیان سیار شهر ارومیه به نوعی مهاجر یا وارداتی هستند و از شهرها و استان های اطراف به ارومیه می‌آیند.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از تسنيم، عباس حسن خانی درباره دلایل شیوع تکدی‌گری در برخی نقاط گردشگری و پردد ارومیه اظهار داشت: آمار نشان‌دهنده این است، متکدیان ارومیه اغلب از شهرها و حتی استان‌های مجاور برای فعالیت به این شهر می‌آیند.

وی افزود: در حال حاضر محلی برای مرکز پایش متکدیان اجاره‌ شده و متکدیان جمع آوری شده به این مکان منتقل‌شده و اطلاعات فردی و هویتی آنان وارد سیستم می‌شود و سوابق قبلی آنها مبنی بر تکدی گری مورد بررسی و تجزیه‌وتحلیل قرار می‌گیرد.

حسن خانی گفت: طبق آمار به دست آمده 80 درصد متکدیان ارومیه مهاجر هستند و از شهرها و استان های مجاور به ارومیه مراجعه می‌کنند.

وی تصریح کرد: درصورتی‌که یک متکدی برای نخستین بار دستگیر شود طبق قانون تعهد گرفته‌شده و اطلاعات فردی در سامانه ثبت می‌شود، سپس آزاد شده و در صورت تکرار تکدی گری طبق قانون مجازات اسلامی جرم محسوب شده و دارای پیگرد قانونی است.

فرماندار ارومیه خاطرنشان کرد: در اکثر موارد متکدیان به‌صورت دوره‌ای شهر و محل فعالیت خود را به علت شناسایی نشدن خود تغییر می‌دهند و در هر شهری احساس امنیت بکنند فعالیت خود را گسترش داده و طبق اطلاعات به‌دست آمده بخشی از متکدیان از شهر و خانواده مشخصی به این شهر آمده و فعالیت می‌کنند و از قشری خاص هستند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها