آذربایجان غربی

بازداشت شهرام جزایری حین خروج غیرمجاز از کشور + جزئيات

  • یکشنبه, مرداد 07 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: شهرام جزایری در حالی که قصد خروج غیرمجاز از مرز را داشت، در گمرک بازرگان دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، علیرضا رادفر در گفت و گو با ایرنا افزود: جزایری همراه با چند نفر از تبعه افغانی قصد داشت با مخفی شدن در داخل یک کامیون به صورت قاچاقی از مرز ایران به سمت ترکیه خارج شود که توسط دستگاه ' ایکس ری' شناسایی و دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه جزایری پس از دستگیری خودش را تبعه افغانستان معرفی کرده بود، اظهار داشت: وی به هویت خود اعتراف کرده و در حال بازپرسی است.

شهرام جزایری که 13 سال از عمر خود را در زندان سپری کرده است، بزرگ‌ترین و پر سر و صداترین پرونده دهه هشتاد را دارد و سال گذشته در گفت و گو با رسانه های ارتباط جمعی گفته بود که باید برای کار اقتصادی از ایران برود.

جزئیات شناسایی و دستگیری شهرام جزایری توسط ماموران

گمرک ایران جزئیات شناسایی و دستگیری شهرام جزایری توسط ماموران گمرک را اعلام کرد .

ماموران گمرک بازرگان شب گذشته شهرام جزایری را از داخل یک دستگاه تریلر خروجی از کشور که حامل بار ترانزیتی بود دستگیر کردند. این تریلر ترکیه ای و حامل بار عدس بود و از مبدا ترکمنستان عدس بارگیری کرده و قرار بود از کشورمان خارج شود اما ماموران گمرک با رصد اطلاعات محموله و به کمک دستگاههای کنترلی ایکس ری کامیونی، اقدام به اسکن محموله می کنند . پس از اسکن محموله مشخص می شود دو نفر در داخل بار تریلر مخفی شده اند که با مشکوک شدن به محموله حاوی قاچاق انسان ، ماموران گمرک اقدام به بازرسی کامل محموله کرده و موفق می شوند دو نفر را در داخل بار عدس شناسایی و به جرم قاچاق انسان و خروج غیر قانونی از کشور بازداشت کنند.

پس از بازداشت دو نفر یکی از افراد خود را به نام «ف . ف» و تبعه ایرانی معرفی و نفر بعدی خود را تبعه افغانستان و بنام «حبیب ا... احمدی» معرفی می کند اما در بازجویی های بیشتر مدارکی برای شناسایی به ماموران گمرک ارائه نمی دهد.

با توجه به اینکه فرد دوم فاقد مدارک شناسایی بوده بررسی های بیشتر انجام و متهم جهت شناسایی بیشتر به نهادهای امنیتی تحویل داده می شود که نهایتا این فرد توسط نهادهای امنیتی شناسایی و در بررسی های بعدی اعلام می شود که فرد بازداشتی شهرام جزایری است.

گمرک بازرگان در حال حاضر مجهز به دو دستگاه ایکس ری کامیونی است که یک دستگاه از این ایکس ری ها هفته گذشته به بهره برداری رسید و اولین ایکس کامیونی ساخت داخل به شمار می رود که با حمایت گمرک در داخل کشور تولید و به بهره برداری رسیده است.

بنابراین گزارش با الکترونیکی شدن گمرک و تجهیز گمرکات کشور به دستگاه‌های پیشرفته ایکس‌ری ، این سازمان در سال ۹۶ موفق به کشف بیش از ۵۵۰ مورد قاچاق انسان شد. همچنین از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۱۱ مورد کشف قاچاق انسان توسط ماموران گمرک صورت گرفته است.

پایان شایعات با انتشار اولین عکس از دستگیری شهرام جزایری

درحالی برخی رسانه‌ها خبر دستگیری شهرام جزایری را شایعه دانستند که اولین تصویر از دستگیری وی منتشر شد.

پس از اعلام خبر دستگیری شهرام جزایری توسط علیرضا رادفر، معاون سیاسی امنیتی آذربایجان غربی، برخی رسانه ها فیلمی را منتشر کردند و مدعی شدند که وی دستگیر نشده است.

این رسانه‌ها مدعی شدند که کانال تلگرامی شهرام جزایری این فیم را منتشر کرده بوده و نوشته :«ما دو سه روزه اومدیم به اتفاق خانواده تبریز و ماکو، خیلی هموطنان عزیز ما رو دیدن و عکس گرفتن، حالا شایعه هم ساختن! این شایعه هم تکذیب میشه. نزدیک مرزیم. کباب می خوریم!»

این در حالی است که وی به همراه ۸۰ نفر از اتباع افغانستانی در مرز ماکو در حال فرار بوده که پس از شناسایی این افراد توسط ایکس ری، ماموران به وی مشکوک شده و وی را دستگیر کردند.

پس از فاش شدن هویت وی که به علت ممنوع‌الخروج بودن قصد رفتن به کانادا را داشته، همراهان وی پیشنهاد رشوه میلیاردی که ماموران آن را نپیرفتند.

در ادامه اولین تصاوير منتشر شده از دستگری جزایری را مشاهده می‌کنید:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها