آذربایجان غربی

هاشمي: اتحاد ملی رمز عبور از شرایط حاد اقتصادی است

  • چهارشنبه, تیر 27 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به شکاف ایجاد شده بین نخبگان کشور از سال 1388، گفت: اتحاد ملی رمز عبور موفقیت آمیز از شرایط حاد اقتصادی است.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ايرنا، محسن هاشمی روز چهارشنبه در مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان های سراسر کشور در ارومیه افزود: تمام نخبگان در کشور باید با تحکیم وحدت در کنار هم قرار گیرند تا کشور از موقعیت فعلی عبور کند.

وی اضافه کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی در 40 سال گذشته بحران های زیادی را پشت سر گذاشته اما مشکلات فعلی کشور که با بیکاری و رکود تورمی سال های گذشته و تحریم ها و تهدیدهای جدی کشورهایی نظیر آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی دولت های عربی همراه شده است، نوع جدیدی از توطئه دشمنان به شمار می رود.

وی بیان کرد: احتمال کاهش درآمدهای ارزی کشور با توجه به این مشکلات و تحریم ها در نیمه دوم سال وجود دارد و همین امر یکی از مشکلات اقتصادی مهم پیش رو به شمار می رود.

وی ادامه داد: علاوه بر آنها مفاسد اقتصادی، رانت، سوء استفاده های مالی و آسیب های اجتماعی نیز موجب خسران سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی شده است و باید برای حل این مشکلات چاره اندیشی شود.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم حفظ آمادگی مدیریت شهری برای رویارویی با این شرایط خاص، گفت: کاهش درآمدهای شهرداری ها می تواند مشکلات این بخش را دوچندان کند و پیش بینی های لازم و تدابیر مقابله ای در این خصوص باید اندیشیده شود.

'هاشمی' بر پرهیز از برخورد منفعلانه در مقابل مشکلات اقتصادی مدیریت شهری تاکید کرد و افزود: برنامه ریزی سریع، اصولی و جامع از عوامل اصلی مقابله موثر با مشکلات است که اهتمام ویژه مدیران را می طلبد.

وی همچنین امنیتی نکردن اعتراض های احتمالی مردم در مقابل مشکلات اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: این اعتراض ها در همه جای دنیا از جمله شهرهای بزرگی نظیر پاریس، نیویورک و لندن اتفاق می افتد ولی آنها این اعتراض ها را امنیتی نمی کنند در حالی که برخی اعتراض های بسیار کوچکتر ایران در گذشته امنیتی شده و مشکلات جدی ایجاد کرده است.

وی لزوم ارتباط روزافزون مجمع روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان های کشور با شورای عالی استان ها را یادآوری کرد و ادامه داد: این ارتباط باید ساختاری باشد و نحوه فعالیت در این بخش به صورت سیستمی تعریف شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها