آذربایجان غربی

تراز دریاچه ارومیه 3 سانتی متر افزایش یافت

  • دوشنبه, تیر 25 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به امیدواری مردم برای احیای دریاچه ارومیه، گفت: ارتفاع دریاچه ارومیه امروز /25 تیر 1397/ به یکهزار و 270 متر و 64 سانتی متر رسید که نسبت به سال گذشته 3 سانتی متر افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار هم آوا، فرهاد سرخوش در گفت و گو با ایرنا افزود: بیشترین تراز ثبت شده برای دریاچه ارومیه طی چهار سال گذشته در 25 تیرماه، یکهزار و 270 متر و 61 سانتی متر از آب های آزاد بوده که پس از 4 سال تراز دریاچه ارومیه امروز دوباره رکورد خود را شکست.

وی با اعلام اینکه تراز دریاچه ارومیه نسبت به کمترین سطح ثبت شده برای آن 60 سانتی متر افزایش یافته است، افزود: با افزایش آب دریاچه، نمک رسوبی کف آن نیز در آب حل شده و عمق دریاچه افزایش یافته است.

رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه مساحت دریاچه ارومیه نیز امروز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است، گفت: پس از تشکیل این ستاد مساحت نگین آبی آذربایجان یکهزار و 562 کیلومترمربع افزایش یافته و به 2 هزار و 162 کیلومتر مربع رسیده است.

وی افزود: امروز مساحت دریاچه ارومیه در مقایسه با سال گذشته بیش از 35 کیلومتر مربع افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه قبل از تشکیل ستاد احیا تراز دریاچه ارومیه سالانه به طور متوسط 70 سانتی متر کاهش می یافت، بیان کرد: برنامه ریزی، تخصیص اعتبار و تلاش دولت تدبیر و امید برای احیای این دریاچه روند خشک شدن آن را متوقف کرده است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها