آذربایجان غربی

توسعه فعالیت های فرهنگی در منطقه آزاد ماکو

  • دوشنبه, تیر 25 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری این سازمان با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: طبق این تفاهم نامه فعالیت های فرهنگی هنری با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در این منطقه توسعه می یابد.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایرنا، غلامرضا سلیمانی روز دوشنبه در آیین امضای این تفاهم نامه افزود: انجام فعالیت های فرهنگی هنری و اجتماعی مشترک و رونق بخشیدن به فعالیت های فرهنگی و قرآنی در اماکن دینی، شناسایی و زمینه سازی برای پرورش و آموزش نخبگان و حضور آنان در عرصه فعالیت های فرهنگی و هنری کشور در بخش های مختلف، شناسایی و معرفی فرصت های سرمایه گذاری فرهنگی، حمایت از توسعه صادرات کالاها و خدمات فرهنگی و هنری به ویژه در بازار کشورهای همسایه، حمایت از توسعه صنایع خلاق، همکاری در اجرای پروژه های پژوهشی، حمایت از ایجاد و تاسیس مراکز و موسسات فرهنگی و هنری از جمله بندهای این تفاهم نامه است.

وی اضافه کرد: همکاری در جهت احداث، توسعه و تجهیز اماکن فرهنگی و هنری، تشکیل و تقویت کانون های فرهنگی، هنری مساجد و مراکز فرهنگی، تقویت، پایدارسازی فرهنگی و بازشناسی ارزش های تاریخی، احیای سنت های دینی و مذهبی بومیان و شهروندان، توان افزایی مراکز و موسسات فرهنگی دینی و مذهبی، همکاری در جهت رونق کتاب و کتابخوانی، صنایع رسانه ای، صنایع حق تکثیر و محتوایی و حمایت ازنهادهای سرمایه گذار در بخش فرهنگ وهنر از دیگر زمینه های همکاری در قالب این تفاهم نامه است.

مشکلات حوزه فرهنگ شهرستان ها با دقت رسیدگی می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: رسیدگی به مشکلات حوزه فرهنگ شهرستان ها در اولویت کاری این اداره کل قرار دارد.

حجت الاسلام ناصر خدایاری همچنين در دیدار با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه ماکو افزود: با برنامه ریزی های انجام شده تلاش می کنیم مسائل مربوط به هر حوزه را شناسایی کرده و در جهت رفع آن گام برداریم.

وی توجه ویژه به شهرستان ها را یکی از اولویت های این اداره کل اعلام کرد و ادامه داد: با وجود ظرفیت ها و استعدادهای هر شهرستان، کمترین توجه مربوط به حوزه فرهنگ و هنر در شهرستان ها بوده که این روند را تغییر می دهیم.

وی اضافه کرد: ما به مشکلات حوزه رسانه ها در شهرستان ها واقف هستیم و با اولویت بندی مسائل و هم افزایی و مشارکت اصحاب رسانه تلاش می کنیم راهکاری برای رفع مشکلات پیدا کنیم.

در ادامه هرکدام از فعالان فرهنگی و هنری به نقطه نظرات خود پیرامون مسائل فرهنگی و هنری پرداختند.

همچنین در نشست مشابهی در شوط شوط، از 2 کتاب ساعت کوک شده به قلم فاطمه حسنی اصل و کتاب نیم نگاهی به اسامی کهن شهرستان های چالدران، ماکو، شوط و پلدشت به قلم بهنام ثریا رونمایی شد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها