آذربایجان غربی

پيشتازی آذربایجان غربی در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی

  • دوشنبه, تیر 25 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار گفت: از ابتدای پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات توسعه پایدار روستایی و عشایری تا کنون استان آذربایجان غربی در رتبه سوم قرار دارد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در هشتمین جلسه کارگروه اشتغال آذربایجان غربی که با حضور معاون امور تعاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، با قدردانی از همراهی و همکاری بانک های عامل متولی پرداخت تسهیلات توسعه اشتغال پایدار روستایی و بویژه بانک کشاورزی آذربایجان غربی و تلاش مسئولان حوزه استغال استان، گفت: آذربایجان غربی با پرداخت 700 میلیارد ریال اعتبار در رتبه سوم کشوری قرار دارد و امیدواریم تا پایان مرداد ماه میزان سهمیه اختصاص یافته به استان به متقاضیان پرداخت شود.

وی ایجاد اشتغال پایدار در روستاها ، جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و مقابله با حاشیه نشینی را از اهداف این طرح عنوان کرد.

وی با تاکید بر تولید محصولات کشاورزی در استان و رتبه های برتر استان در تولید برخی از محصولات کشاورزی خواستار توجه به طرح های مرتبط با زنجیره تولید و زنجیره ارزش محصولات کشاورزی در پرداخت تسهیلات بانکی شد.

استاندار آذربایجان غرب همچنین با اشاره به راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری در استان ادامه داد: با ایجاد این پنجره واحد مدت زمان جوابدهی با استعلامات اداری کاهش یافته است .

وی همچنین به مزیت های استان در بخش بوم گردی نیز اشاره کرد و گفت: فرمانداران استان باید توجه ویژه ای به جذب تسهیلات بانکی برای ایجاد واحد های بوم گردی در روستاها بالای 100 خانوار داشته باشند .

وی همچنین از فرمانداران شهرستان های چالدران ، مهاباد ، پیرانشهر ، بوکان و سردشت بخاطر جذب بیشترین تسیهلات بانکی از محل توسعه اشتغال پایدار روستایی قدردانی کرد .

در حاشیه این جلسه لوح تقدیر تعدادی از شرکت های تولید استان بخاطر حمایت استاندار آذربایجان غربی برای ایجاد نمایشگاه توانمندیهای تولیدی و صادراتی استان در جمهوری خود مختار نخجوان به وی اهدا شد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها