آذربایجان غربی

شهرياري: تامین رفاه عمومی مرزنشینان ضروري است

  • دوشنبه, تیر 25 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار آذربایجان غربی عصر امروز در دفتر کار خود میزبان محمدرضا واعظ مهدوی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور بود.

به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری در این دیدار با بیان اینکه در استان آذربایجان غربی 75 هزار خانوار مرزنشین روستایی و عشایری وجود دارد، افزود: استانداری از عضویت این خانوارها در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر حمایت و پرداخت حق عضویت سالانه آن ها را تقبل می کند.

وی گفت: هدف از این اقدام، تامین رفاه عمومی مرزنشینان و بهره مندی آنان از مزیت های بیمه ای صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور نیز در این دیدار گفت: در کل کشور 6 میلیون خانوار روستایی و عشایری وجود دارد که تاکنون 1 میلیون و 600 هزار خانوار تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار گرفته اند.

واعظ مهدوی افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر برای پوشش بیمه ای مابقی خانوارهای روستایی نیز برنامه های جدی را در دست اقدام دارد.

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال 1384 با مصوبه هیات دولت و به منظور حمایت از روستائیان و عشایر و کشاورزان در ایران تاسیس شد تا این اقشار نیز زیرپوشش حمایت ‌های اجتماعی قرار گیرند.

این صندوق یکی از صندوق‌ های چهارگانه و زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و رویکرد آن ارائه خدمات بیمه اجتماعی بلند مدت به کشاورزان، روستاییان و عشایر در بخش‌های مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها