آذربایجان غربی

حسینی: پایین‌ ترین درآمد سرانه را در شمال غرب کشور داریم

  • یکشنبه, تیر 17 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی پایین‌ترین درآمد سرانه را در شمال غرب کشور دارد.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایسنا، رضا حسینی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان غربی با بیان این‌که استان پایین‌ترین درآمد سرانه را در شمال غرب کشور دارد، گفت: همه ما باید برای افزایش درآمد سرانه و بهبود رتبه استان تلاش کنیم.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین عوامل کاهش درآمدهای مالیاتی در استان، سهم زیاد بخش کشاورزی از اقتصاد استان و معافیت این بخش از مالیات است.

یعقوب مزرعه لی مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با ارایه گزارشی از وضعیت پرداخت مالیات در استان گفت: میانگین جهانی مالیات پرداختی نسبت به تولید ناخالص داخلی در دنیا 15 درصد، در کشورهایی نظیر نروژ 27 درصد، در ایران 7.3 درصد و در آذربایجان غربی 2.2 درصد است.

یعقوب مزرعه لی اضافه کرد: این آمار نشان می‌دهد که در استان ما کمترین میزان مالیات نسبت به تولید ناخالص داخلی پرداخت می‌شود و وجود فشار بر روی اصناف، مشاغل و سایر مودیان مالیاتی، حرف درستی نیست.

وی ادامه داد: در حال حاضر سهم بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات از تولید ناخالص داخلی آذربایجان غربی به ترتیب 19، 19 و 62 درصد است که به علت کم بودن سهم صنعت و معافیت بخش کشاورزی، بخش عمده مالیات پرداختی در حوزه خدمات انجام می‌شود و این امر در برخی موارد زیاد بودن مالیات در استان را نشان می‌دهد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها