آذربایجان غربی

رادفر: حمایت مدیران از روابط عمومی ها ضروري است

  • سه شنبه, خرداد 01 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: روابط عمومی برای اینکه بتواند در کار خودش موفق باشد نیازمند یک مدیر پشتیبان است؛ از سویی دیگر اگر مدیری در این برهه، به نقش روابط عمومی ها اعتقاد نداشته باشد بی تردید یک پای مدیریتش می لنگد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، علیرضا رادفر در همایش روز ارتباطات و روابط عمومی که با حضور مدیران و کارشناسان روابط عمومی فرمانداری ها و دستگاههای اجرایی استان در سالن آمفی تئاتر استانداری برگزار شد، افزود: مدیرانی که اعتقادی به نقش روابط عمومی و رسانه ها ندارند و حتی برای ارائه عملکرد خودشان به رسانه ها فرصتی نمی دهند، مورد مواخذه قرار خواهند گرفت.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه به موضوع ارتباطات و روابط عمومی ها در عصر کنونی افزود: علم ارتباطات و روابط عمومی، علم مدیریت چرخه اطلاعات است؛ روابط عمومی بین سازمان و مردم و افکار عمومی یک ارتباط دوسویه برقرار می کند.

معاون استاندار افزود: توسعه ارتباطات باعث شده که از کره زمین بعنوان یک دهکده تعبیر شود چرا که سرعت تبادل اطلاعات در آن به کسری از ثانیه رسیده است و اگر با این ثانیه ها همراه نباشیم یک فاصله ای را با دنیای ارتباطات و اطلاعات خواهیم داشت؛ برای پر کردن این فاصله است که در مجموعه دولت و دستگاهها، نهاد و جایگاهی بعنوان روابط عمومی تعریف شده است که کارکرد آن بسیار حائز اهمیت است.

رادفر در ادامه به دیگر نقش های روابط عمومی اشاره کرد و گفت: روابط عمومی ها ضمن اینکه عملکرد مدیران و دستگاهها را منعکس و اطلاع رسانی می کنند، بازخورد این عملکرد را نیز به مدیران و سازمان انتقال می دهند تا مدیران با آگاهی از این موارد بتوانند روندها و رویه های غلط را اصلاح و نقاط ضعف را از بین ببرند.

معاون استاندار به نقش روابط عمومی ها در توسعه سرمایه اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: یکی از نهادهایی که می تواند در بهینه سازی و ارتقای سرمایه اجتماعی و امیدآفرینی و القای امید در جامعه نقش بسزایی را ایفا کند روابط عمومی است.

رادفر نقش روابط عمومی ها در تاثیرگذاری بر افکار عمومی و تبلیغات و ارائه کار را نیز بسیار مهم و حائز اهمیت عنوان کرد.

وی در ادامه سخنان خود ضمن تاکید بر اطلاع رسانی خدمات و اقدامات دولت گفت: عده ای به بهانه دفاع از نظام، دولت را زیر سوال می برند، در حالی که باید بدانیم عملکرد دولت عملکرد نظام است؛ عده ای فکر می کنند با تضعیف دولت پیروز خواهند شد اما سخت در اشتباهند و باید بدانند با تضعیف دولت در واقع ساختار نظام را متزلزل می کنند.

معاون سیاسی استاندار در پایان نسبت به پیگیری مطالبات و رفع مشکلات روابط عمومی ها در استان قول مساعد داد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها