آذربایجان غربی

تاكيد شهرياري بر سرمایه گذاری در حوزه انرژی خورشیدی

  • جمعه, بهمن 20 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندارآذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت گسترش استفاده از انرژی خورشیدی، گفت: این استان مستعد سرمایه گذاری برای توسعه انرژی های تبدیل پذیر و خورشیدی است.

به گزارش خبرنگار هم آوا، محمد مهدی شهریاری در آئین آغاز عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی هفت مگاواتی شهرستان مهاباد افزود: همانطورکه دنیا به سمت استفاده از انرژی های نوین حرکت می کند ایران نیز به سمت استفاده از این انرژی حرکت کرده و دراین مسیر اقدامات موثری را آغاز کرده است که نیروگاه خورشیدی مهاباد مصداقی از این اقدامات در جهت استفاده از انرژی های نوین است.

وی ادامه داد: براین اساس باید از موضوع استفاده از انرژی های فسیلی جدا شویم و نفت را به سمت صادرات و استفاده سودمند در صنایع پتروشیمی سوق دهیم.

شهریاری همچنین با اشاره به ارتقای واحدهای توسعه در آذربایجان غربی بیان کرد: در ایام الله دهه فجر با بهره برداری از طرح های مختلف عمران ، گاز رسانی و بهداشتی شاخص های توسعه در استان بهبود پیدا کرده است.

نماینده عالی دولت دراستان با بیان روند توسعه زیر ساخت ها در استان اظهار کرد: در طول سه سال آینده 83 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز برخوردار می شوند؛ و در حوزه برق رسانی نیز در تمامی روستاهای بالای 10 خانوار از نعمت برق بهره مند شده اند.

وی بیان کرد: 75 درصد جمعیت آذربایجان غربی از آب آشامیدنی بهداشتی برخوردار هستند وباید اعلام کنیم که ضریب شاخص های بهداشتی نیز در حال بهبود است که به زودی گزارش مفصلی در این رابطه در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

شهریاری افزود: در آینده با اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در آذربایجان غربی ضریب برخورداری و شاخص های بهداشت از متوسط کشوری بالاتر می رود و برای هر نفر یک و هفت دهم تخت بیمارستانی فراهم می شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها