آذربایجان غربی

استاندار آذربایجان غربی: رسانه ها در جامعه امیدآفرینی کنند

  • پنج شنبه, دی 28 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار آذربایجان غربی گفت: یکی از کارکردها و اهداف مهم رسانه ها امید‌آفرینی بین مردم جامعه است.

به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری در دیدار با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات آذربایجان غربی با اشاره به نقش و جایگاه رسانه ها در موضوعات اجتماعی گفت: مطبوعات و رسانه ها در رشد و توسعه اجتماعی نقش بسزایی دارند و می توانند در پیشبرد برنامه ها، ایجاد انگیزه و رشد اجتماعی در جامعه نقش ایفا بکنند.

استاندار آذربایجان غربی با بیان نظر شفاف در مورد عملکرد مطبوعات و رسانه ها در کشور و بویژه در استان، گفت: انتقاد های مطبوعات باید در جهت سازندگی و بهبود شرایط جامعه باشد ولی متاسفانه در برخی موارد شاهد رفتار غیر حرفه ای از برخی فعالان مطبوعاتی هستیم که با انگیزه های خاص و شخصی و به دور از رسالت واقعی رسانه عمل می کنند.

وی با تاکید بر بیان مشکلات توسط مطبوعات و رسانه ها و همکاری آنان در حل مشکلات، ادامه داد: نگرش رسانه ها به حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی باید به صورت حرفه ای و نه سلیقه ای و بدور از منافع شخصی باشد چراکه در اینصورت کشور می تواند پیشرفت کند.

شهریاری ادامه داد: رسانه ها مشکلات را به عنوان نقطه ضعف منعکس نکنند بلکه با نیت حل مسائل و مشکلات به آن نگاه کنند و از نگرش سلیقه ای به موضوعات بپرهیزند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بزرگنمایی آسیب های اجتماعی و کمبودها در فضای رسانه ای یک آسیب است، اضافه کرد: با توجه به موقعیت سوق الجیشی کشور و استان، از پتانسیل و توانایی های زیادی در بخش های مختلف بویژه اقتصادی برخورداریم که رسانه ها باید پتانسیل ها و امکانات کشور را بیشتر برجسته کنند.

وی با بیان اینکه مطبوعات و رسانه ها بايد عاملي براي هم افزايي و همبستگي اجتماعي باشند، متذکر شد: تعصبات خشک قومیتی باعث عقب ماندگی و فرار سرمایه گذارهای داخلی و خارجی می شود و با وحدت و همفکری است که می توان شاخص های اقتصادی، اجتماعی و ... را بهبود بخشید و این رسانه ها هستند که می توانند در این زمینه نقش خوبی ایفا کنند.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: اصلي ترين موضوعي كه در همه امور بايد مورد توجه قرار گيرد، همبستگي، هم انديشي و اتحاد است چرا كه اختلاف عامل انفعال است و گرفتار شدن در چنين وضعيتي ، دستاوردي جز ضعف و بروز مشكلات ندارد.

شهریاری با اشاره به محدود بودن منابع مالی دولت، گفت: متاسفانه بسیاری از کشورها نمی خواهند ایران اسلامی رشد و پیشرفت کند و در صدد ایجاد نا امیدی در کشور هستند که مطبوعات و رسانه ها باید در این زمینه در کنار دولت قرار گیرند و با وحدت و همکدلی در ایجاد امید در جامعه نقش ایفا کنند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها