آذربایجان غربی

تاكيد رادفر بر بر توانمندسازی جامعه روستایی و عشایری

  • چهارشنبه, دی 27 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی گفت: با ارائه آموزشها و افزایش مهارت های لازم باید در راستای توانمندسازی جامعه روستایی و عشایری قدم برداشت.

به گزارش خبرنگار هم آوا، عليرضا رادفر در چهارمین جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی که پیش از ظهر امروز در استانداری برگزار شد، بر افزایش میزان سواد و آموزش مهارت به جامعه عشایری تاکید نمود و گفت: برای این امر باید کارها و برنامه های فرهنگی جامعی داشته باشیم و از تمام توان خود برای بالا بردن سطح باسوادی و مهارت جامعه روستایی و عشایری بهره بگیریم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه بیشترین مشکل در این خصوص مربوط به باورهای مردم است، اظهار داشت: برای این امر باید از ظرفیت روحانیت و ائمه جمعه استفاده کرد.

وی از دستگاههای متولی در این امر خواست تا برنامه ها، راهکارها و پیشنهادات عملیاتی خود را برای توانمندسازی جامعه روستایی و عشایری به این کارگروه ارائه نمایند تا مورد بررسی قرار گرفته و برای سال 97 اجرایی شود.

رادفر با بیان اینکه بحث آموزش مهارتها فقط برای اشتغال نیست، گفت: کسب مهارت باعث می شود تا در انجام کارها موفق بوده وگسترش شغل و توسعه یافتگی آن را در پی داشته باشد.

در ادامه جلسه، گزارش کمیته مناسب سازی اماکن و معابر عمومی برای تسهیل در تردد معلولان، جانبازان و سالمندان و گزارشی از مطالبات سازمانهای مردم نهاد فعال در حوزه معلولین در مورد ارتقا خدمات در حوزه معلولین ارائه شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار در این خصوص با بیان اینکه این امر در ساخت و سازهای عمومی باید جدی گرفته شود، گفت: شهرداران باید در این خصوص و در ارائه پایان کار به قوانین مرتبط با مناسب سازی توجه و در صورت رعایت همه موارد پایان کار داده شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها