آذربایجان غربی

شهرياري: حضور پلیس در کنار مردم نباید به شکل امنیتی باشد

  • چهارشنبه, آذر 29 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار آذربایجان غربی، امنیت و آرامش را رکن اساسی پیشرفت و توسعه کشور عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری در همایش فرماندهان پاسگاه و کلانتری های انتظامی استان که با شعار پلیس، جامعه ایمانی، امنیت همگانی در سالن امام علی (ع) نیروی انتظامی در ارومیه برگزار شد، گفت: مهم ترین وظیفه نیروی انتظامی برقراری نظم، امنیت و آرامش در جامعه است و همین امنیت و آرامش رکن اساسی پیشرفت و توسعه کشور است؛ لذا اگر این موضوع بخوبی در کشور نهادینه شود بدون تردید در شاخص های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شاهد تغییر و تحول مثبتی خواهیم بود.

وی افزود: بسیاری از جرائم و مشکلات و معضلات اجتماعی که در جامعه وجود دارد و پلیس را در این خصوص دچار مسئولیت های سنگین کرده، ناشی از مسائل و مشکلات اقتصادی و بیکاری است؛ باید برای حل و برون رفت از این مشکل، همه نهادها و سازمان ها و همچنین خود مردم دست به دست هم دهند.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی و دولت تمام تلاش خود را برای زندگی عزتمندانه و ارتقای رفاه اجتماعی بکار گرفته که امیدواریم علی رغم وجود تمامی مشکلات و محدودیت های مالی که وجود دارد، گام های اساسی در جهت رفع مشکلات اقتصادی کشور برداشته شود.

شهریاری اضافه کرد: 400 هزار میلیارد تومان بدهی به بانکها و بخش خصوصی و پیمانکاران و 500 هزار میلیارد تومان پروژه های نیمه تمام از جمله مشکلاتی است که از دولت های قبل به دولت یازدهم و دوازدهم به ارث رسیده و دولت را در مسیر حل مشکلات اقتصادی کشور با تنگناهایی مواجه ساخته است؛ اما دولت دوازدهم علی رغم این مشکلات، برنامه های بسیار خوبی را برای حل مشکلات اقتصادی دارد که با اجرایی شدن آنها قطعا شاهد رونق و توسعه اقتصادی در کشور خواهیم بود.

وی به نقش نیروی انتظامی در توسعه اقتصادی هم اشاره کرد و گفت: اگر آسایش، آرامش و امنیت روانی به بهترین شکل ممکن توسط نیروی انتظامی و سایر دستگاههای مسئول در جامعه تامین و نهادینه شود قطعا این آرامش و امنیت می تواند در رشد و توسعه اقتصادی، جذب سرمایه گذاری و حل بسیاری دیگر از مشکلات اجتماعی موثر و مثمر ثمر باشد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین نقش پلیس در زندگی اجتماعی مردم را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و گفت: پلیس امروز در زندگی مردم حضور دارد و مردم پلیس را در کنار خودشان می بینند؛ این حضور پلیس در کنار مردم نباید شکل امنیتی بخود بگیرد بلکه مردم باید با وجود پلیس احساس آرامش و آسایش داشته باشند.

شهریاری بر ضرورت توجه به حقوق شهروندی نیز تاکید و خاطرنشان کرد: با رعایت حقوق شهروندی و با همکاری خود مردم است که می توان مشارکت عمومی و سرمایه اجتماعی را در جامعه ارتقا بخشید لذا در این خصوص نیز از تمامی مدیران، مسئولان و سازمان ها و دستگاهها در استان انتظار می رود توجه به حقوق شهروندی و رعایت عدالت و انصاف در برخورد با مردم را مورد توجه ویژه قرار دهند.

سردار اصلانی فرمانده انتظامی آذربایجان غربی نیز در این مراسم، گزارشی از فعالیت ها و اقدامات نیروی انتظامی استان در حوزه های مختلف ارائه کرد.

همچنین در این مراسم از خانواده معظم شهدای نیروی انتظامی و تعدادی از فرماندهان نمونه با اهدای لوح و هدایایی تجلیل بعمل آمد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها