آذربایجان غربی

قريشي: جشنهای هفته وحدت با شکوه بیشتری برگزار شود

  • جمعه, آذر 10 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه برگزاری هرچه با شکوه تر جشن های هفته وحدت را مورد تاکید قرار داد و گفت: در شرایطی که سلفی ها، وهابی ها و تکفیری ها برگزاری جشن برای نبی میلاد پیامبر اسلام (ص) را حرام می دانند، برپایی این جشن ها با شکوه بیشتر، ضروری است.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه ارومیه با تبریک فرار رسیدن هفته وحدت، افزود: خداوند متعال نیز عرض ارادت به محضر پیامبر اسلام (ص) و سایر پیامبران الهی را وظیفه دینی شمرده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه پیامبر اسلام محور بزرگ وحدت بین شیعه و سنی است، ادامه داد: هفته وحدت فرصت مناسبی است تا شیعه و سنی بیش از پیش اتحاد و همبستگی خود را به جهانیان نشان دهند.

وی با اشاره به تجزیه طلبی کشورهای غربی، اظهار کرد: دشمنان با تفرقه افکنی در بین مسلمانان، تجزیه و در نتیجه تضعیف کشورهای مسلمان را دنبال می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با بیان اینکه هرکس بنام شیعه و سنی دست به تفرقه بزند، بدون تردید در مسیر دشمنان حرکت کرده است، افزود: کسانیکه به مباحثی چون ترک بودن، کرد بودن یا شیعه و سنی بودن دامن می زنند، حرف شیطان را تکرار کرده و در جهت تامین منافع دشمنان حرکت می کنند.

وی با بیان اینکه نابودی داعش در سایه وحدت نیروهای سپاه اسلام صورت گرفت، گفت: نیروهای اسلام از افغانستان، پاکستان، سوریه، عراق، ایران و به فرماندهی سردار سلیمانی، لشکری واحد را تشکیل داده و به سیطره داعش پایان دادند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تاکید کرد: اگرچه داعش از میان رفته است اما علمای اسلام اعم از تشیع و تسنن باید مراقب گسترش تفکر داعش باشند؛ مسلمانان اگر با هوشیاری عمل نکنند در آینده شاهد خطراتی از سوی این تفکر خواهند شد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی افزود: در سه سال اخیر حتی یک گلوله از سوی داعش به سوی صهیونیست ها شلیک نشد، در حالی که کودکان، زنان و مردان بی گناه زیادی در کشورهای اسلامی به قتل رسیدند.

وی در ادامه به برگزاری کنگره ملی سرداران و 12 هزار شهید آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: تلاش دست اندرکاران این کنگره ملی قابل قدردانی است.

امام جمعه ارومیه همچنین خانواده ها را به پرهیز از سوء ظن نسبت به یکدیگر فراخواند و گفت: سوءظن به یکدیگر در خانواده اعم از سوء ظن زن و مرد به یکدیگر یا فرزندان به پدر و مادر و به هم موجب تزلزل در استحکام خانواده می شود و آرامش خانواده را برهم می زند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.