چاپ کردن این صفحه

قريشي: مسلمانان برای کمک به مردم یمن به میدان بیایند

امام جمعه ارومیه گفت: مسلمانان برای کمک به مردم یمن به میدان بیایند.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام «سید مهدی قریشی» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه با اشاره به وضعیت مسلمین یمن تصریح کرد: چندی است که حکام مزدور عربستان عرصه را برمسلمانان یمن تنگ کرده و با فروریختن بمب این مسلمانان مظلوم را به خاک و خون کشیده‌اند.

وی بر ضرورت کمک و حمایت از مسلمین یمن تاکید کرد و گفت: برهمگان وظیفه است تا هرچه در توان دارند از طریق جانی و مالی به فریاد این مسلمانان برسند و از هیچ کمکی مضایقه نکنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با بیان این‌که مستکبرین و گروه‌های تکفیری درصدد از میان بردن نام و یاد اهل بیت از ذهن مسلمین هستند، افزود: ملت ایران با عشق و علاقه ای که به اهل بیت و ائمه اطهار دارند در مسیر ارادت به اهل بیت ثابت قدم و استوار هستند.

وی ادامه داد: مردم مسلمان با اجتماع بزرگ اربعین حسینی سیلی محکمی به استکبار زمان زدند و ثابت کردند نه تنها یاد و نام اهل بیت فراموش نمی‌شود بلکه تلالو ارادت مردم به آن‌ها بیشتر نیز می‌شود.

امام جمعه ارومیه گفت: به کوری چشم گروه‌های تکفیری بیش از 30 میلیون نفر امسال از اقصی نقاط دنیا در پیاده‌رویی اربعین شرکت کردند که این اجتماع بزرگ در طول تاریخ بی‌نظیر بود.

قریشی با اشاره به شهادت 8 نفر از مرزبانان چالدران در حمله اخیر گروه‌های تروریستی و با تسلیت به خانواده‌های این شهیدان افزود: دشمنان تصور می‌کنند از طریق ایجاد ناامنی و به شهادت رساندن جوانان ما می‌توانند به ملت و نظام ضربه بزنند در حالی که ملت ایران با این ضربات عقب‌نشینی نمی‌کند و در اراده خود در مقابله با دشمنان نظام بیش از پیش مصمم خواهند شد.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اهمیت سلامت و کیفیت مواد غذایی تولیدی در کشور اظهار کرد: متأسفانه عده‌ای به‌علت سود بیشتر اقدام به اضافه کردن مواد غیر خوراکی و افزودنی‌های غیر مجاز به مواد غذایی می‌کنند که باید مسئولین بهداشت و درمان بیش از پیش به این مسأله نظارت داشته باشند.

وی ادامه داد: چنانچه فردی بدلیل استفاده از مواد غذایی دارای افزودنی غیرمجاز بیمار شده و بمیرد فرد تولیدکننده و ناظر مسئول نیز در قیامت در محضر خداوند مقصر بوده و باید پاسخگو باشد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به اهمیت زیارت قبر امام حسین(ع) و تأکیدات فراوان اهل بیت برای زیارت ایشان تصریح کرد: بین اهل شیعه و سنت اجماع است که زیارت قبر اباعبدالله اجر و ثواب فراوان دارد.

وی تصریح کرد: زیارت امام حسین(ع) زیارتی معمولی نیست و عظمت این زیارت بحدی است که گویی عرش الهی را زیارت کرده است.

قریشی با بیان این‌که زیارت قبر امام حسین موجب تقرب به درگاه خداوند شده و سبب زنده نگه داشتن یاد و نام و نهضت امام حسین می شود گفت: هرکس قبرامام حسین(ع) رابا شوق و علاقه زیارت کند، روز قیامت درامن و امان خواهدبود و زیر پرچم امام حسین(ع) محشور می‌شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

موارد مرتبط