آذربایجان غربی

تاكيد عليرضا رادفر بر رونق فرهنگ کتابخوانی در جامعه

  • شنبه, آبان 20 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه روح کتابخوانی در جامعه ما هنوز خلق نشده است، گفت: فرهنگ کتابخوانی باید در جامعه نهادینه شود و هفته کتاب بهترین فرصت برای این امر به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ايرنا، علیرضا رادفر در جلسه هماهنگی برنامه های هفته کتاب افزود: عامل اصلی عدم گرایش جامعه به سمت کتابخوانی نهادینه نشدن فرهنگ کتابخوانی است و این امر به بالا بودن قیمت کتاب ها ربطی ندارد.

وی با بیان اینکه امروز متوسط قیمت کتاب های معمولی 10 تا 15 هزار تومان است، گفت: جوانی که 10 بار به کافی نت می رود، بدون تردید نزدیک 15 هزار تومان صرف خرید تنقلات و بسته اینترنتی می کند در حالیکه با همین مبلغ می تواند کتاب خریده و مطالعه کند.

رادفر تاکید کرد: کتاب هایی با حجم کم، پر جاذبه و متنوع می تواند خوانندگان بیشتری به سوی خود جلب کرده و فرهنگ کتابخوانی را رونق دهد.

وی ادامه داد: برای نهادینه شدن فرهنگ مطالعه بهتر است در اتوبوس هایی که مسیر طولانی را طی می کنند و همچنین اتوبوس های درون شهری و مطب ها، کتاب هایی برای مطالعه مسافران و بیماران گذاشته شود تا در طول مسیر و زمان انتظار شهروندان کتاب های مختلفی را مطالعه کنند.

رادفر به راه اندازی محلی برای مسافران در ترمینال فرودگاه بین المللی ارومیه اشاره کرد و افزود: این محل برای مطالعه کتاب مسافران به زودی راه اندازی می شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی کانون های مساجد را پتانسیل بزرگی برای رونق فرهنگ کتابخوانی عنوان کرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها