آذربایجان غربی

بازديد هیئت تجاری آلمان از واحدهای صنعتی و تولیدی اروميه

  • شنبه, آبان 13 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

هیئت تجاری آلمان از واحدهای صنعتی و تولیدی آذربایجان غربی در ارومیه بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار هم آوا، با دعوت استاندار آذربایجان غربی یک هیئت تجاری آلمان با سفر به استان از واحدهای صنعتی و تولیدی اروميه از جمله واحد تولید مارال صنعت، شیر و پاستوریزه پگاه، فولاد ارومیه، پاکدیس و چند واحد سردخانه بازدید و از نزدیک با قابلیت ها و پتانسیل های واحدهای تولیدی استان آشنا شدند.

بررسی توانمندی‌های اقتصادی آذربایجان غربی به ویژه کارخانه‌های کنسانتره ارومیه برنامه‌های این هیات تجاری و اقتصادی است‌.

استاندار آذربایجان غربی نیز در این بازدیدها ظرفیت ها و پتانسیل های استان در حوزه های مختلف را عنوان کرد.

قرار است این هیئت فردا نیز از تعدادی از واحدهای تولید استان بازدید و در جلسه ای با اتاق بازرگانی و همچنین در جلسه ای با مدیران حوزه صنعت تجارت و کشاورزی استان راهکارهای و نحوه حضور سرمایه گذاران کشور آلمان در استان را بررسی کنند.

این افراد نمایندگانی از ۱۲ هزار و ۵۰۰ کمپانی و شرکت اقتصادی آلمانی که عضو شورای اقتصادی آلمان هستند، می باشند که با حضور در آذربایجان غربی زمینه حضور فعالان اقتصادی و تجاری کشور آلمان را بررسی می کنند.

بازدید هيئت اقتصادی آلمان از نمایشگاه دائمی محصولات تولیدی استان

استاندار آذربایجان غربی در بازدید از نمایشگاه دائمی محصولات تولیدی آذربایجان‌غربی در محل پارک جنگلی ارومیه که به همراه الکساندر جرجیانا نماینده شورای اقتصادی آلمان انجام شد با ابراز خرسندی از اینکه وضعیت واحدهای تولیدی آذربایجان‌غربی نسبت به برخی استان‌های کشور مطلوب‌تر است اظهار کرد: باید این واحدها بیش از پیش تقویت شود.

وی تصریح کرد: تلاش دولت‌های یازدهم و دوازدهم نیز راه‌اندازی واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال در سراسر کشور برای ایجاد اشتغال‌زایی و رفع بیکاری بوده است.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به حضور نماینده شورای اقتصادی آلمان در شهر ارومیه افزود: وی نماینده شرکت آلمانی است که 12 هزار نفر عضو داشته و باید از ظرفیت آن برای توسعه استان استفاده کرد.

وی با تاکید بر تشکیل دفتر شورای اقتصادی آلمان در ارومیه بیان کرد: بی‌شک با تشکیل این دفتر کارها به شکل مناسب‌تر و بهتری پیگیری می‌شود.

واحدهای تولیدی ارومیه پیشرفت‌های چشمگیری داشته اند

نماینده شورای اقتصادی آلمان نیز گفت: خوشبختانه واحدهای تولیدی ارومیه با وجود مشکلات بسیاری که بر سر راه آنها بوده، به پیشرفت‌های چشمگیری دست یافته‌اند.

الکساندر جرجیانا در جریان بازدید از واحدهای تولیدی در ارومیه با اشاره به اینکه شورای اقتصادی آلمان بیش از 11 و 800 نفر عضو دارد، اظهار داشت: بی‌تردید مهمترین مسئله برای اقتصاد، امنیت و آرامش در یک منطقه است، و ناآرامی در یک منطقه سمی برای آن محسوب می‌شود.

وی افزود: آرامش در یک منطقه سبب می‌شود که بتوان کشوری را مورد توجه قرار داد، بنابراین شورای اقتصادی آلمان، کشور ایران و به ویژه ارومیه را آرام و امن ارزیابی کرده و خوشبختانه مردمی در این خطه زندگی می‌کنند که بسیار علاقه به پیشرفت داشته و بنابراین این ندا داده می‎شود که می‌توان نگاه ویژه‌ای به این منطقه داشت.

نماینده شورای اقتصادی آلمان با اشاره به بازدید خویش از چند واحد تولیدی در ارومیه، گفت: در این رابطه از جمله مسائل جالب توجه این بود که شرکت‌های مستقر در ارومیه با وجود مشکلات بسیاری که گریبانگیر آنها بود به پیشرفت‌های بسیاری رسیده بوده و بنابراین به نظر می‌رسد که این شرکت‌ها با همکاری شرکت‌های آلمانی می‌توانند پرش بزرگی داشته و با یکدیگر پیشرفت کنند.

وی با اشاره به اینکه دانش و کنترل آلمانی توسط شرکت‌های این کشور، به ایران منتقل می‌شود تصریح کرد: بی‌تردید اگر آلمان و ایران با یکدیگر همکاری داشته باشند، یک موفقیت بسیار برای این کشور محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: ماموریت ما این است که به تمام استان‌های ایران سفر کرده و وقتی استانداری از سفیر ایران در آلمان تقاضا کند که شورای اقتصادی به استان آنها سفر کند، ما به آن استان سفر می‌کنیم.

جعفرصادق اسکندری هم با اشاره به بازدید"الکساندر جرجیانا"از شرکت های مستقر در ارومیه اظهار داشت: این شورا یک گروه سرمایه‌گذاری بزرگ در کشور آلمان هستند که در سفر دو روزه خود به استان، از واحدهای تولیدی بازدید کرده و از نزدیک با نحوه فعالیت و وضعیت آنها آشنا می‌شوند.

وی تصریح کرد: 12 هزار واحد تولیدی زیر نظر این گروه سرمایه‌گذاری در آلمان مشغول فعالیت بوده و استاندار آذربایجان‌غربی برای انجام سرمایه‌گذاری‌های مشترک و تامین قطعات و ماشین‌آلات استان، هماهنگی این سفر را انجام داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی افزود: در این رابطه قرار است که شرکت‌های مشترک با سرمایه‌گذارن خارجی برای تامین قطعات و تولید ماشین آلات تشکیل شود.

وی با تاکید بر اینکه توسعه سرمایه‌گذاری‌های مشترک در راستای فعالیت‌های اقتصادی با طرف آلمانی مدنظر است بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های استان در برخی مسائل مثل صنایع غذایی، لبنیات، فولاد، ماشین‌سازی، قطعه‌سازی و ریخته‌گری، این بازدید انجام شد تا همکاری‌های مشترک بین ایران و آلمان شکل گیرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.