آذربایجان غربی

آغاز تا پایان یک تکریم و معارفه

  • شنبه, مهر 22 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

وزیر کشور برای تکریم و معارفه استانداران پیشین و جدید آذربایجان غربی، ظهر امروز از طریق فرودگاه بین المللی ارومیه وارد این شهرستان شد و مورد استقبال مسئولان استانی و شهرستانی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار هم آوا، رحمانی فضلی در بدو ورود به ارومیه با اشاره به ادعاهای اخیر رئیس جمهور آمریکا، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردم همواره پاسخ او را دادند گویا ترامپ نمی داند که این کشور مبتنی بر دموکراسی و مردم سالاری است.

وزیر کشور افزود: ایران کشوری است که همه ارکان حکومتی اش اعم از روستاها، شهرها، مجلس، ریاست جمهوری و رهبری بر پایه انتخابات مستقیم و غیر مستقیم انتخاب می شوند.

وی تصریح کرد: قطعا ترامپ باید بازنگری در اطلاعاتش داشته باشد و مشاورین ایشان هم اطلاعات غلط در اختیارش نگذارند.

رحمانی فضلی همچنین خاطرنشان کرد: در جريان اين سفر نيز از زحمات و تلاش آقای سعادت استاندار سابق آذربايجان غربى قدردانى كرده و امروز در خدمت مردم آذربایجان غربی هستیم تا استاندار جديد اين استان را معرفی کنیم.

وزیر کشور پس از ترک فرودگاه و عزیمت به سوی گلزار شهدای ارومیه، به مقام شامخ شهدای این شهر ادای احترام کرد.

وزیر کشور: شهريارى داراى سابقه مديريت اجرايي در داخل و خارج كشور است

وزیر کشور در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: شهريارى استاندار جديد آذربايجان غربى داراى سابقه مديريت اجرايي در داخل و خارج كشور است، همچنين نيروي جوان و با انگيزه بالا است و انشالله ايشان كماكان از لطف و حمايت جنابعالي بهره مند باشند و وظيفه ايشان است كه هماهنگي لازم را با جنابعالي و نمايندگان مجلس و ... در پيشبرد امور داشته باشند و هماهنگي و همدلى در استان بيش از گذشته بوجود بيايد.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: اكنون بستر و زمينه بهتري براي كار و تلاش وجود دارد و انشالله در ٤ سال پيش رو شاهد توفيقات بيشترى در خدمت به مردم باشيم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز در این دیدار با تشکر از تلاش سعادت استاندار سابق در استان گفت: هم اکنون وحدت و همدلی مثال زدنی در استان ایجاد شده است و استاندار جدید نیز باید در این راستا زمینه وحدت بیش از پیش مردم و مسئولان را ایجاد کند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی افزود: متاسفانه برخلاف تمام تلاشهای انجام در برخی شاخصها فاصله معناداری بین آذربایجان غربی و دیگر استانها وجود دارد و باید با تلاش و همدلی بیش از پیش این فاصله ها برطرف شود.

تاکید نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی بر توجه به وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی، در آغاز مراسم تکریم و معارفه استاندار آذربایجان غربی که در سالن شرکت توزیع برق استان برگزار شد با تقدیر از خدمات قربانعلی سعادت استاندار پیشین آذربایجان غربی اظهار داشت: چند خصوصیت بارز در آقای سعادت وجود دارد که تعهد و معتدل بودن از جمله آن‌هاست و ایشان در این سال‌ها توانستند به‌گونه‌ای مدیریت کنند تا افکار افراطی و تفریطی در این استان حاکم نباشد و به سبب شناخت و اطلاع کافی از مسائل استان به خوبی توانستند در این منطقه مدیریت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه ضمن تبریک انتصاب آقای شهریاری به سمت استاندار آذربایجان غربی، گفت: استاندار جدید آذربایجان غربی را به دلیل غیربومی بودن شناختی از او نداریم اما با تماسی که با وزیر کشور داشتیم ایشان گفت به من اعتماد کنید و این‌گونه تعبیر کرد که انگار خود من در این استان  خواهم بود بنابراین امیدواریم انشالله جناب آقای شهریاری بتوانند به خوبی در این استان مدیریت کرده و شاهد رشد و توسعه در همه زمینه‌ها باشیم.

وی با توصیه به استاندار جدید به پیروی از سیره پیامبر و ائمه اطهار (ع) گفت: مدیران باید همیشه ارتباط خود را با خداوند تبارک و تعالی محکم‌تر کنند چراکه خداوند منبع لایزال هستی است و مدیر باید پیوسته صادقانه کارها را مدیریت کند و همیشه از خدای تبارک و تعالی یاری بخواهد و کمک بطلبد.

امام جمعه ارومیه با تاکید بر دوری از افکار افراطی در جامعه، تصریح کرد: افکار افراطی و تفریط همه جا هست و از استاندار جدید می‌خواهیم تا راه اعتدال را در پیش بگیریم و در انتخاب مدیران از هر قشر و سلایقی بهره‌مند شود.

وی در ادامه با تاکید بر ایجاد تعامل و ارتباط مناسب با علما و روحانیون توسط استاندار آذربایجان غربی به اولویت های استاندار جدید اشاره کرد و گفت: توجه به وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم در آذربایجان غربی بسیار با اهمیت است چراکه متوسط درآمد سرانه استان از نصف متوسط کشوری هم پایین‌تر است بنابراین باید تسریع در رشد اقتصادی استان مدنظر استاندار جدید قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت نیروهای انسانی استان، گفت: تقاضای مردم آذربایجان غربی از استاندار جدید استفاده از نخبگان و نیروهای بومی در مناسب مدیریتی است.

هاشمی: پیگیری روند احیای دریاچه ارومیه در اولویت برنامه های استاندار آذربایجان غربی قرار گیرد

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی در مراسم تکریم و معارفه استاندار آذربایجان غربی، با اشاره به لزوم تغییر در مدیریت ها گفت: تغییر و تحول لازمه پویایی سیستم‌های مدیریتی است و باید پیوسته و مستمراً به آن توجه شود.

وی با تجلیل از شخصیت استاندار سابق آذربایجان غربی تصریح کرد: شخصی با تجربه مدیریت همچون آقای سعادت در کشور کم داریم بنابراین صمیمانه از خدمات وی تقدیر و تشکر می‌نمایم و قطعاً از تجربیات او باید در پست های مدیریتی کشور استفاده شود.

همایون هاشمی با اشاره به انتصاب آقای شهریاری به عنوان استاندار آذربایجان غربی، گفت: با توجه به رزومه و فعالیت های کاری آقای محمدمهدی شهریاری به عنوان استاندار جدید آذربایجان غربی، ایشان با ساختار جغرافیایی و ژئوپولتیک استان آشناست و انتظار می‌رود اتفاقات خوبی در زمان استانداری ایشان رخ دهد.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی به همراهی و تعامل خوب نمایندگان مجلس با دولت اشاره کرده و اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان در این سالها کاملاً همراه دولت و استانداری بودند و دوره کنونی در حقیقت ماه عسل تعاملات مجمع نمایندگان با وزارت کشور است.

وی در ادامه توجه به حوزه بین الملل در کنار توسعه رفتار سیاسی بر اساس ذخایر دینی مدنظر نمایندگان و مردم را از استاندار جدید خواستار شد و گفت: از  استاندار جدید جنابعالی انتظار می‌رود از تمامی ظرفیت‌های موجود در استان استفاده کند و عنصر همدلی و وحدت را پیوسته رعایت کند.

هاشمی با اشاره به وضعیت نامناسب دریاچه ارومیه، افزود: شرایط اکوسیستمی دریاچه کاملاً نگران کننده است و این بحران کاملاً یک بحث فراملی است و باید برای رفع مشکل آن به سرعت قدم برداشته شود و از استاندار آذربایجان غربی می خواهیم در جهت حل مشکل دریاچه ارومیه تلاش کند و نمایندگان مجلس در استان نیز همراه وی خواهند بود.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی اظهار داشت: استان ما متاسفانه بسیار عقب مانده است و در بسیاری از شاخص‌های توسعه در وضعیت مطلوبی قرار ندارد درحالی که این استان ظرفیت بالای کشاورزی و معدنی دارد و در این میان تنها دلیل عقب ماندگی عدم توجه مرکز به استان و سوء مدیریت است.

سعادت: كسب مقام هفتم كشور در جذب سرمايه گذاري خارجي از دستاوردهاي بزرگي بود كه در تاريخ استان مثال زدني است

استاندار سابق آذربایجان غربی در این مراسم، گفت: اینجانب در شرایطی مسئولیت استان را برعهده گرفتم که شرایط سختی در سراسر کشور مستولی بود و حتی با 5 ماه تأخیر پس از شروع بکار دولت یازدهم به استانداری منصوب شدم و در همین جا از اعتماد وزیر کشور تشکر می‌کنم.

قربانعلی سعادت با اشاره به اینکه در شرایطی استاندار شدم که واگرایی در همه حوزه ها در استان زیاد بود، افزود: در دوره اي مديريت استان را بر عهده گرفتم كه دولت با مشكلات متعددي مواجه بود از جمله بدهي ٣٠٠ ميليارد توماني به پيمانكاران كه با اتخاذ سياست مديريت بدون پول فضاي مناسبي براي فعاليت پيمانكاران به وجود آمد كه پارسال توانستيم مقام اول كشور در جذب اسناد واگذاري پيمانها را كسب كنيم.

وی خاطرنشان کرد: ما از آذر ماه 92 شروع کردیم، اما عدم تحقق درآمدهای دولت، مطالبات تجمیع شده از قبل، صدها میلیارد تومان بدهی و حتی میلیاردها تومان بدهی به بازنشستگان در استان شرایط سختی را بوجود آورده بود.

استاندار سابق آذربایجان غربی افزود: ما ابتدا به ساکن سیستم مدیریت بدون پول را در این استان اجرا کردیم و به این ترتیب پیمانکاران آمدند و با استفاده از اسناد هزینه‌ای کار را ادامه دادند تا جایی که سال گذشته رتبه نخست کشور در اعطای اسناد خزانه به آذربایجان غربی تعلق گرفت.

سعادت یکی از معضلات اصلی استان را شاخص‌های توسعه ای عنوان نموده و اظهار داشت: شاخص‌های توسعه انسانی در آذربایجان غربی سطح پایینی داشته و درآمد سرانه 40 درصد پایین‌تر از متوسط کشوری است و علت آن‌هم معیشت بر مبنای کشاورزی است که سبب می‌شود درآمد زیادی حاصل مردم استان نشود.

وی یادآور شد: در زمینه ارتقاء بخش کشاورزی و استفاده از آب و خاک باید با مدیریت مصرف آب و استفاده از روش‌های نوین آبیاری تلاش‌های مضاعفی همچنان انجام شود.

استاندار سابق آذربایجان غربی گفت: کشور همچنان دچار مشکل در تحقق درآمد پایدار است بنابراین باید از توان بخش خصوصی استفاده کرد.

سعادت گفت: در این سال‌ها خوشبختانه دولت از زیرساخت‌ها حمایت کرد بنابراین در این مدت بودجه‌ها به سمت حوزه حمل و نقل که مشکل اساسی استان است و سپس آموزش و پرورش سوق داده شد به گونه‌ای که در حوزه راه، پروژه‌های خوی - رازی و تبریز - بازرگان یا نقده - تمرچین به اتمام رسیده است.

وی افزود: در ارتباط با مشکلات آموزش و پرورش از نظر میزان سواد پیش از سیستان و بلوچستان در رتبه 30 کشوری هستیم گرچه کارهای زیادی در ارتقای شاخص آموزش و پرورش صورت گرفته و امیدواریم از این پس نیز با تحقق درآمدهای کشور شاهد بهبود و اصلاح شاخص‌های استان باشیم.

سعادت تاکید کرد: معضلات جدی اشتغال جوانان و سرمایه گذاری در این حوزه وجود دارد با این حال در این دوره در جذب سرمایه گذاری خارجی رتبه 7 در کشور توسط آذربایجان غربی کسب شده است که این امر از دستاوردهاي بزرگي بود كه در تاريخ استان مثال زدني است.

وی با اشاره به تحولات منطقه در عرصه بین الملل اظهار داشت: با وجود سه مرز مشترک با کشورهای همسایه و با وجود برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان به سبب مشارکت تمامی قومیت‌ها در این استان شاهد هیچ‌گونه ناآرامی در استان نبودیم بطوریکه هم اینک امنیت پایدار و مردمی مدنظر رهبری در آذربایجان غربی برقرار است و این مرهون تمامی مردم استان است.

استاندار سابق آذربایجان غربی با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی در استان، گفت: در دولت یازدهم 600 واحد راکد در آذربایجان غربی مجدداً به چرخه تولید برگشت و این منجر به ایجاد 22 هزار فرصت شغلی شد و علاوه بر آن 63 واحد تولیدی نیز برای سامان یابی هدف‌گذاری شده است.

وی در پایان تصریح کرد: قطعاً سابقه درخشان آقای محمدمهدی شهریاری در حوزه‌های سیاسی و مطالعاتی، استان را در مسیر خوبی قرار خواهد داد.

وزیر کشور: ما افراط و تفریط را نمی پذیریم بنابراین استاندار باید خط اعتدال را پیش بگیرد

وزیر کشور در آیین تکریم و معارفه استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: ادبیات و سخنان روز گذشته رئیس جمهور امریکا ناشی از ضعف او بود، بلافاضله بعد از این صحبت کشورهای قدرتمند دنیا این اظهارات را رد کرده و بر حق ایران و استمرار برجام تاکید کردند.

رحمانی فضلی گفت: ایران هیچ دخالتی در منطقه نداشته و تنها در برابر یاغی گری های گروه های تکفیری تروریستی اقدام کرده آنهم گروه هایی که به گفته خود ترامپ در جریان انتخابات این دولت آمریکا بود که داعش را به وجود آورد.

وزیر کشور افزود: سپاه پاسداران برخواسته از بطن مردم است و هیچ جدایی بین مردم و سپاه نیست، سپاه در همه شرایط به کمک مردم آمده و در این شرایط آمریکا سپاه را حامی تروریست معرفی می کند که جای تعجب دارد.

 وی یادآور شد: آنها در اظهاراتی تاریخ را هم تحریف می کنند و از اسمی جعلی برای خلیج همیشه فارس نام می برند.

وزیر کشور تصریح کرد: وحدت و انسجام در استان یکی از اصول مهم دولت است و استاندار باید در این راستا تلاش کند.  امتداد مسیر اعتدال در بینش، عمل و اقدام، یک اصل است.

وزیر کشور اظهار داشت: بدون لحاظ کردن گرایش سیاسی باید از همه ظرفیت گروه های سیاسی استفاده کنیم البته باید دو ویژگی اعتدال و معتقد به برنامه های دولت باشند.

رحمانی فضلی در پایان خاطرنشان کرد: ما افراط و تفریط را نمی پذیریم بنابراین استاندار باید خط اعتدال را پیش بگیرد و این مسیر را مبنای انتخاب همکاران خودش قرار دهد، کسانی که به برنامه های دولت معتقد هستند باید مجری امور باشند و ما از کسانی که دارای خط مشی اعتدال بوده و برنامه های دولت را قبول دارند استفاده می کنیم.

شهریاری: مشی بنده در استان، مشی اعتدال خواهد بود

استاندار جدید آذربایجان غربی در جلسه شورای اداری و مراسم تکریم و معارفه استاندار، گفت: حتما مشی بنده در استان، طبق مشی اعتدال دولت خواهد بود و بر اساس برنامه های دولت دوازدهم عمل خواهم کرد.

محمدمهدی شهریاری با بیان اینکه به نیروهای بومی اهمیت و از افراط و تفریط پرهیز خواهم کرد، افزود: در دوره نمایندگی مجلس نیز همین رویه و مشی را داشتم و با همه نیروهای سیاسی حوزه انتخابیه خود به راحتی کار کردیم و موفق بودیم.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش سرمایه اجتماعی بعنوان یکی دیگر از برنامه های اصلی خود در استان آذربایجان غربی نیز گفت: باید سرمایه اجتماعی را بالا ببریم که این سرمایه اجتماعی با مشارکت مردم در امور استان بدست خواهد آمد؛ مشارکت مردم نیز بدنبال خود، اعتماد عمومی و ارتقای امنیت سیاسی و اقتصادی و ثبات اقتصادی و رشد سرمایه گذاری که منجر به رفاه اجتماعی و اشتغالزایی می شود را به ارمغان خواهد آورد.

استاندار آذربایجان غربی، این استان را سوق الجیشی ترین استان کشور عنوان کرد و افزود: استان آذربایجان غربی با سه کشور خارجی هم مرز است و با این کشورها قریب به هزار کیلومتر مرز مشترک دارد؛ این مرزی بودن سرمایه بزرگی برای استان است که لازم است با هماهنگی، برنامه ریزی و تعامل با تمامی نیروها و مدیران و نمایندگان استان، از این فرصت مرز بیشترین بهره را ببریم.

شهریاری به تجربیات خود در طول دوران خدمت در وزارت امور خارجه هم اشاره و خاطرنشان کرد: در طول دوره خدمت بعنوان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت آلمان، با صدها شرکت آلمانی مذاکراتی را داشتم که منابع خوبی را برای سرمایه گذاری در اختیار دارند، طی ماه های آتی تعدادی از این هیات ها را برای حضور در آذربایجان غربی دعوت خواهم کرد و همچنین برای مذاکره با دیگر هیات های سرمایه گذاری خارجی و اروپایی اقدام خواهیم نمود.

وی در پایان ضمن قدردانی از خدمات آقای سعادت در آذربایجان غربی اظهار کرد: بنده دست یاری به سوی همه مردم عزیز، گروهها و جناح های سیاسی و مدیران و مسئولان این استان دراز می کنم و از آنها می خواهم مرا در راه خدمت هرچه بیشتر و رشد و شکوفایی استعدادهای این استان یاری کنند.

تجدید میثاق استانداران پیشین و جدید آذربایجان غربی با آرمانهای مقدس شهدا

محمدمهدی شهریاری استاندار جدید آذربایجان غربی پس از مراسم معارفه خود که با حضور وزیر کشور در محل سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق استان برگزار شد، با همراهی قربانعلی سعادت استاندار پیشین استان در مزار شهدا در باغ رضوان ارومیه حضور یافت و با آرمان های شهدای والامقام انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس تجدید میثاق کرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها