آذربایجان غربی

آذربايجان غربي درگير كابوس فريدون همتي!

  • یکشنبه, شهریور 19 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فريدون همتي براي استانداري آذربايجان غربي مطرح شد؛ آمد؛ قطعي شد؛ رفت؛ منتفي شد؛ مي آيد و اين داستان همچنان ادامه دارد ...

به گزارش خبرنگار هم آوا، افكار عمومي آذربايجان غربي در طول چند روز اخير كابوسي را تجربه كرد كه نه آغاز آن جدي بود و نه پايان آن؛ سناريونويسان و متاسفانه برخي از رسانه ها به بي رحمانه ترين شكل ممكن، مردم دلسوز و نگران استان را درگير شايعاتي كردند كه به جرات مي توان گفت، بي اعتمادي جامعه به رسانه، بارزترين دستاورد آن بود. 

انتشار اخبار موثق با استناد به منابع رسمي، يكي از اصول اوليه و اخلاقي رسانه مي باشد كه عدم پايبندي به آن و پرداختن به شايعات هدفمند، مي تواند جامعه را غرق در التهاب دروغين ساخته و اعتماد افكار عمومي به رسانه هاي محلي را نيز به شدت مخدوش نمايد؛ رويداد تلخي كه با طرح نام فريدون همتي به عنوان يكي از گزينه هاي استانداري آذربايجان غربي به وضوح در استان نمايان شد و متاسفانه بسياري از رسانه ها از روي دلسوزي و برخي به صورت عمدي پياده نظام و مجري طرح هاي سناريونويسان و شايعه پردازان شدند.

فريدون همتي كه هم اكنون استاندار قزوين مي باشد، ظاهراً به عنوان يكي از گزينه هاي استانداري استان هاي تهران، البزر، فارس، آذربايجان غربي، لرستان، كرمانشاه و ... مطرح شده و حتي در خود قزوين و چند استان ديگر كمپين هايي براي حمايت از استانداري وي راه اندازي شده است؛ در عين حال مخالفت هايي نيز با استانداري وي در برخي از استان هاي كشور همچون آذربايجان غربي و البرز صورت گرفته است. 

همان طور كه پيش از اين نيز هم آوا گزارش داد، طرح نام فريدون همتي براي استانداري، با توجه به نزديكي وي به وزير كشور و برخي از چهره هاي تاثيرگذار ملي، مي تواند براي هر استاني جدي تلقي شود و احتمالاً پرونده استانداري وي تا زمان قطعيت حضور همتي در يكي از استان هاي مطرح شده، باز خواهد بود؛ همين امر مي تواند برخلاف ادعاي برخي رسانه ها مبني بر منتفي شدن نام فريدون همتي براي آذربايجان غربي، شامل حال اين استان نيز باشد. 

البته همانگونه كه پيش بيني مي شد، مخالفت آشكار و پنهان برخي از نمايندگان مجلس، احزاب و تشكل ها، نهادها، رسانه ها و چهره هاي تاثيرگذار آذربايجان غربي در چند روز اخير با توجه به شرايط حساس اين استان، تا حدود زيادي حضور فريدون همتي در استانداري آذربايجان غربي را ناممكن ساخته است؛ اما در اين بين اصرار سناريونويسان و برخي از رسانه ها بر كابوس سازي از همتي و زنده نگه داشتن اين كابوس براي استان، سوال برانگيز بوده و بايد مورد توجه دلسوزان منافع آذربايجان غربي و بخصوص رسانه هاي محلي قرار گيرد.

بي شك دولتي كه با اراده مردم و راي چشمگير آذربايجان غربي به روي كار آمده، هرگز با انتصاباتي حاشيه ساز، خود را در برابر خواست اين منطقه قرار نخواهد داد و قطعاً اين نيز منافاتي با شايستگي هاي مديراني كه اين استان دست رد بر سينه آنها مي زند، نخواهد داشت؛ اما اينكه سناريونويسان مي خواهند با زيركي تمام و با استناد به يك شايعه و برخي احتمالات، افكار عمومي آذربايجان غربي را در مقابل دولت حسن روحاني قرار دهند، بايد به صورت جدي مورد توجه و واكنش جدي جريان اصلاحات و حاميان دولت در استان قرار گيرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.