چاپ کردن این صفحه

دوباره فريدون همتي و دوباره آذربايجان غربي

طرح نام فريدون همتي به عنوان يكي از گزينه هاي احتمالي استانداري آذربايجان غربي از سوي برخي محافل، واكنش هايي را به دنبال داشته است. 

 

به گزارش خبرنگار هم آوا، فریدون همتی متولد 1339 در ایلام، نزديك به دو سال است كه به عنوان استاندار قزوین با دولت حسن روحاني همكاري داشته و همزمان مشاور ارشد و از ياران نزديك به عبدالرضا رحمانی فضلی می‌باشد؛ وي همچنین سابقه نمايندگي در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی، سرپرستی استانداری قم، مدیریت صدا و سیمای مراکز آذربایجان غربي، ایلام و لرستان و تصدی معاونت حقوقی و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور را در كارنامه خود دارد.

همتي كه امروز به عنوان چهره اي اعتدالي در دولت يازدهم معرفي مي شود، پيش از اين در استان آذربايجان غربي عملكردي اصول گرايانه از خود به يادگار گذاشته و همين امر گمانه زني ها درخصوص تمايل و پيگيري نمايندگان و گروه هاي جريان اصول گرا براي بازگشت مجدد وي به آذربايجان غربي را پررنگ مي سازد؛ اتفاقي كه پيش از اين به عينه در سال 92 و همزمان با آغاز به كار دولت يازدهم، نمود يافته ولي هرگز عملي نشد. 

حضور اين مدير ايلامي در آذربايجان غربي، همواره با مخالفت جدي گروه هاي هويت گرا و مخالف استاندار غيربومي روبرو بوده و امروز نيز برخي از محافل مدعي شده اند كه برخي از نمايندگان اهل سنت استان در مجلس شوراي اسلامي پيگير بازگشت همتي هستند؛ ادعايي كه حداقل نمي تواند در مورد برخي از نمايندگان اهل سنت كه منتسب به جريان اصلاحات هستند، به واقعيت نزديك باشد. 

در سوي ديگر، برخي از محافل نيز يكي از نمايندگان اصول گراي اروميه در مجلس نهم را حامي اصلي استانداري همتي در آذربايجان غربي معرفي مي كنند؛ نماينده اي كه همواره گزينه مطلوب جناح اصول گرا براي استانداري بوده اما درخصوص استانداري همتي خود را در مقابل ديگر نماينده اصول گراي اروميه مي بيند. 

ادعاي تغيير استاندار آذربايجان غربي تا به اين لحظه براساس يك سري گمانه زني ها و شايعات مطرح شده و هنوز هيچ منبع رسمي يا موثقي در اين خصوص اظهار نظر نكرده است؛ اما با تصور هرچند دور از ذهن صحت اين ادعا و همچنين احتمال حمايت برخي از نمايندگان اصول گرا و اهل سنت استان از استانداري فريدون همتي و با علم به اينكه وي يكي از مديران نزديك به وزير كشور مي باشد، او را بايد يكي از گزينه هاي اصلي استانداري آذربايجان غربي تلقي كرد.

البته شرايط مذكور در سال 92 نيز براي فريدون همتي جهت تصدي پست استانداري آذربايجان غربي تكرار شده بود، اما در آن برهه بافت جمعيتي استان و برخي دلايل ديگر شرايط را براي انتصاب وي ممكن نساخت؛ همچنين تصور اينكه همتي با استانداري استان صنعتي و مركزي قزوين پس از مدت كوتاه مديريتي وداع گفته و به رقابت با باسابقه ترين استاندار كشور برخيزد، دور از ذهن به نظر مي رسد و احتمالاً بايد اين خبر را هم در سطح گمانه زني ها و شايعات روزها و هفته هاي اخير پنداشت.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

موارد مرتبط