آذربایجان غربی

راه آهن مراغه - ارومیه در 20 کیلومتر پایانی

  • سه شنبه, شهریور 07 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: ریل گذاری تنها 20 کیلومتر از راه آهن مراغه – ارومیه که به طول 184 کیلومتر احداث می شود، باقی مانده که در سریع ترین زمان ممکن اجرایی می شود.

به گزارش خبرنگار هم آوا، مبارک قدم روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: از 184 کیلومتر خط آهن مراغه – ارومیه، 84 کیلومتر به طور کامل از مراغه تا میاندوآب به اجرا درآمده و رفت و آمد در آن برقرار است.

وی اضافه کرد: در مسیر نقده – ارومیه که آخرین خط مسیر راه آهن مراغه به ارومیه به شمار می رود، زیرسازی خط با سرعت بسیار زیاد در حال انجام است و در حال حاضر 92 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اظهار کرد: همچنین از این مسیر کیلومتری، کیلومتر ریل گذاری شده و تنها 20 کیلومتر باقی مانده است.

وی ادامه داد: در صورت نبود مشکل جدید در راه احداث این خط آهن، روزانه یک کیلومتر ریل گذاری می تواند صورت بگیرد که در این صورت می توان شاهد اتمام ریل گذاری تا یک ماه آینده بود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی بیان کرد: در هفته های گذشته مشکلاتی بر سر احداث این خط آهن از نقده تا ارومیه شامل جابجایی خط لوله نفت و آزاد سازی برخی زمین های دارای معارض اتفاق افتاد که روند احداث را بسیار کند کرد.

مبارک قدم گفت: احداث خط آهن تا ارومیه با همه توان در حال انجام است و امیدواریم در سریع ترین زمان ممکن شاهد اتمام این طرح بزرگ ملی باشیم.

طرح راه آهن مراغه - ارومیه با 184 کیلومتر طول و با هدف اتصال مرکز آذربایجان غربی به شبکه سراسری راه آهن از سال 80 شمسی آغاز شده است و اجرای آن هنوز ادامه دارد.

به گفته مسئولان استانی کارهای زیرسازی مسیر خط آهن تا ایستگاه ارومیه تکمیل شده و تنها بخشی از عملیات ریل گذاری باقی مانده است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.