آذربایجان غربی

قريشي: خبرنگاران چشم بیناي جامعه هستند

  • جمعه, مرداد 20 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه رسانه ها چشمان بینا و حق بین جامعه هستند، گفت: افرادی که وظیفه خبرنگاری را بر عهده دارند باید سخن حق به زبان آورند و به سبب پاداش الهی قلم بزنند تا پاداش اخروی را شامل حال خود کنند.

به گزارش خبرنگار هم آوا، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمهدی قریشی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه با تبریک روز خبرنگار افزود: یک فرد خبرنگار باید با ظالم، دشمن باشد و با مردم و ضعفا به خوبی رفتار کند و مدافع حقوق آنان باشد.

وی ادامه داد: اصحاب رسانه باید تلاش کنند تا به هنگام قلم زدن عقوبت الهی را شامل حال خود نکنند و اگر خطای کوچکی مرتکب شوند باید در آخرت پاسخگو باشند و باید فرد خبرنکار در همه حال و در هر مکان خداوند متعال را ناظر بر اعمال خود بداند.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی که از حقوق بشر دم می‌زند خود یکی از ناقضان بزرگ حقوق هستند، اظهار کرد: بمباران اتمی هیروشیمای ژاپن و چند روز بعد بمباران اتمی ناکازاگی یکی از موارد نقض حقوق بشر است.

امام جمعه ارومیه ادامه داد: هیچ موضوعی برای دولت آمریکا مهم نیست و دلیل آن فقدان مباحث انسانی در ذهن چنین افرادی است که در همه حال به دنبال منافع خود هستند.

قریشی ادامه داد: دشمن را نباید به هیچ وجه فراموش کنیم چرا که آنها در همه حال به فکر ضربه زدن به ملت ایران هستند و دولت هم نظیر همیشه در کنار ملت ایران ایستاده است و علیه استکبار جهانی موضع می‌گیرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.