آذربایجان غربی

تاكيد رادفر بر راه اندازی مرکز اسناد آذربایجان غربی

  • یکشنبه, تیر 25 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: راه اندازی مرکز نگهداری اسناد آذربایجان غربی مطالبه مهم اهالی فرهنگ در استان است و با تحقق این امر محققان و نویسندگان برای تکمیل تحقیقات خود به جای مراجعه به کشورها و استان های دیگر به این مرکز مراجعه می کنند.

به گزارش خبرنگار هم آوا، علیرضا رادفر در جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی آذربایجان غربی افزود: ضروری است برای ایجاد این مرکز، نیروی انسانی، مکان و اعتبار لازم با همراهی نهادهای مرتبط اختصاص یابد.

وی به تدوین دانشنامه جامع استان نیز اشاره کرد و گفت: تدوین دانشنامه جامع استان کاری اساسی و مهم است که تمامی پتانسیل ها و ظرفیت های فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی دراین دانشنامه جمع می شود.

وی اظهارکرد: متاسفانه ما علیرغم داشتن هویت بی نظیر و ظرفیت های فراوان با سهل انگاری، بسیاری از آثار ارزشمند خود را از دست می دهیم که باید در این خصوص توجه ویژه ای داشته باشیم.

رادفر اضافه کرد: هویت یابی تاریخی ما به استناد همین نوشتار‌ها صورت می‌گیرد و در برخی موارد مشکلات ما در زمینه آثار، بنا‌ها و سایر موارد تاریخی مربوط به نداشتن اطلاعات پایه‌ای در این زمینه است بنابراین با تصویب نگارش دانشنامه جامع استان در شورای توسعه و برنامه ریزی دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی ما مکلف می‌شوند تا با جمع آوری اسناد و اطلاعات در صدد نگارش و تدوین این دانشنامه برآیند.

وی اظهارکرد: مطبوعات در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی تاثیرگذار هستند و این اثرگذاری بر هیچکس پوشیده نیست بنابراین حرکت قانونمند اهالی رسانه برای ما مهم است.

رئیس کارگروه اجتماعی و فرهنگی آذربایجان غربی افزود: انتظاراتی که رسانه‌ها در بحث‌های حمایتی از ما دارند مورد قبول است و ما توصیه می‌کنیم که مدیران رابطه حسنه‌ای با رسانه‌ها داشته باشند و به آنها به عنوان یک ظرفیت برای ارائه عملکردهای خود و پاسخگویی به مردم استفاده کنند، البته رسانه‌ها نیز باید توجه داشته باشند که بحث اطلاع رسانی و آگاهی بخشی را فدای سیاسی کاری‌های موجود نکنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی هم در این جلسه به اهداف تدوبن دانشنامه جامع استان اشاره کرد و افزود: جای خالی دانشنامه جامع در استان بسیار محسوس است و تدوین این دانشنامه در حقیقت بانک اطلاعاتی جامعی دراختیار مردم استان خواهد گذاشت.

حجت الاسلام محمد باقر کریمی ادامه داد: تدوین این دانشنامه زمان بر است و اگر امروز کلید بخورد ممکن است چهار پنج سال دیگر به نتیجه برسد.

وی راه اندازی مرکز نگهداری اسناد را نیز از دیگر خلاهای موجود دراستان برشمرد و افزود: به علت نبود مرکز نگهداری اسناد بسیاری از اسناد استان در تبریز نگهداری می شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.