آذربایجان غربی

رادفر: دخانیات راه ورود به بزه و آسیب های بعدی است

  • یکشنبه, تیر 25 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی گفت: برای نه گفتن به دخانیات باید جامعه به مضرات آن واقف باشد.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایسنا، رادفر در همایش هفته بدون دخانیات که امروز در سالن آمفی تئاتر استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، گفت: برای اینکه رسیدن به جایگاهی که به دخانیات نه گفته شود باید جامعه و باور عمومی به این نتیجه برسد که مصرف دخانیات مضر است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه دخانیات راه ورود به بزه و آسیب های بعدی است، افزود: مصرف دخانیات خود باعث بروز مشکلات و بیماری‌های بسیاری می شود و امروز همه به این نتیجه رسیده اند که پیشگیری بهتر از درمان است.

وی ادامه داد: همه مردم در ملل مختلف رسیدن به توسعه یافتگی را جزو اهداف خود دارند و برای سلامت نگه داشتن جامعه و ارتقا شاخص های آن تلاش می کنند و این امر در سایه کاهش مصرف دخانیات حاصل می شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه کشور ما جزو معدود کشورهایی است که قانون منع مصرف دخانیات را دارد ، گفت: افزایش قیمت دخانیات و مالیات آن می تواند بازدارندگی را در این خصوص داشته باشد و علتی برای کاهش مصرف دخانیات به شمار آید.

رادفر بر همت عمومی و حساسیت همگانی نسبت به عدم مصرف دخانیات تاکید کرد و افزود: نباید انتظار داشت که این ممنوعیت و ترک مصرف دخانیات در کوتاه مدت بدست آید لذا در این خصوص باید اطلاع رسانی و آگاه سازی های لازم باید انجام شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: برای فرهنگ سازی و ترویج جامعه سالم بدون دخانیات باید در کنار قانون و رعایت آن به مشوقها، آگاهی سازی، تبلیغ جریمه و تنبیه نیز بکار گرفته شود.

رادفر با بیان اینکه دخانیات مانع بزرگ برای پیشرفت است، اظهار داشت: عوامل استکبار جهانی با استفاده از دخانیات و مواد مخدر، جوانان ما را مورد هدف گرفته و به دنبال مانع گذاری برای پیشرفت و آبادانی کشور هستند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در قانون جامع منع استعمال دخانیات، مبارزه با عوامل استعمال دخانیات را ارائه کرده و همه اینها نیازمند عزم ملی است.

وی گفت: عوامل استکبار جهانی می خواهند با گسترش استعمال دخانیات در جامعه به جوانان ما ضربه زده و پیشرفت و آبادانی کشور را متوقف سازند.

وی اظهار کرد: در کشورهای توسعه یافته سلامتی نشانگر پیشرفت در تمامی حوزه ها است و باید شاخص سلامتی را در استان گسترش دهیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه عمل قانون منع استعمال دخانیات باید در اولویت دستگاه های اجرایی باشد، ادامه داد: جدی شدن مبارزه با استعمال دخانیات و کنترل این ماده مضر نیازمند اتحاد عمل مدیران دستگاه های اجرایی است که مدیران استان نیز باید در اجرای این قانون میسر باشند.

رادفر گفت: ارائه آموزش های لازم، استفاده از تمامی ظرفیت های آموزش و پرورش بر ای آگاهی بخشی به فرزندان و خانواده ها، از اهم برنامه های مقابله با رواج استعمال دخانیات در جامعه است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.