آذربایجان غربی

انصاري: حجم تخریب ها علیه دولت یازدهم بی سابقه است

  • جمعه, فروردين 18 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: حجم مخالفت ها و تخریب ها از سوی رقبا و مخالفان علیه دولت تدبیر و امید و شخص رئیس جمهوری از ابتدای انقلاب تاکنون بی سابقه است.

به گزارش خبرنگار هم آوا، جمشید انصاری در دیدار با نخبگان شهرستان تکاب با بیان اینکه هیچکدام از دولت های گذشته با این میزان تخریب مواجه نبود، افزود: مخالفان دولت از تمام ابزارها و امکانات خود برای حمله و تخریب دولت استفاده می کنند و به دروغگویی و اتهام زنی متوسل می شوند.

وی کاهش نرخ تورم کشور از 49 درصد در دولت گذشته به هشت درصد در سال های اخیر را دستاوردی ارزشمند و تاریخی برشمرد و اظهار کرد: تلاش های اقتصادی دولت یازدهم آرامش را در جامعه حکمفرما کرد و رشد اقتصادی 2 رقمی را به ارمغان آورد.

وی گفت: کسانی که اینگونه بی محابا دولت و رئیس جمهوری را تخریب می کنند، نگران از دست رفتن درآمدهایی خاص هستند که در سال های گذشته از درآمدهای ملی به اشکال مختلف به ناحق سهم می بردند و اکنون با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید دیگر آن سهم را ندارند.

انصاری با طرح این سوال که چرا نباید سراغ آن افرادی رفت که پول مملکت را به دست جوانی دادند که امروز حتی امکان برگشت این پول ها هم وجود ندارد، گفت: عده ای در گذشته بر اساس روابط خاص و با استفاده از فضای تحریم، دلالی نفت و غارت اموال عمومی منافع کلانی به دست آوردند.

وی افزود: حجم تخریب ها و ناراحتی های مخالفان دولت به بزرگی منافعی است که از دست داده اند و تمام شاخص ها بیانگر این است که دولت تدبیر و امید در این چهار سال کارنامه موفقیت آمیزی داشته است و مخالفان دولت می خواهند به هر نحوی که شده مانع از تداوم این روند موفقیت آمیز شوند.

انصاری بیان کرد: چهار سال آینده برای دولت بسیار سخت تر خواهد بود و کسانی که منافع کلان خود را از دست داده اند، اگر ببینند امکان بازگشت این منافع و درآمدها وجود ندارد هر کاری برای زمین زدن دولت انجام می دهند.

معاون رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم رفع محرومیت از چهره تکاب گفت: ساماندهی و بهبود راه های ارتباطی شهرستان تکاب در اولویت کاری دولت قرار دارد.

انصاری افزود: اعتبار مورد نیاز و سهم قیر تکاب برای روکش آسفالت 68 کیلومتر باقیمانده جاده تکاب- شاهیندژ و آسفالت جاده زنجان- دندی و تکاب امسال تامین شده و عملیات اجرایی این طرح های توسعه ای به زودی آغاز خواهد شد.

وی همچنین در خصوص تامین حق آبه شهرستان تکاب از سد ساروق نیز اظهار کرد: این مطالبه مردم و کشاورزان شهرستان تکاب نیز پی گیری شده و تلاش می کنیم ستاد احیای دریاچه ارومیه در این زمینه مجاب به تامین آب اراضی کشاورزی تکاب از این سد شود.

وی اضافه کرد: امسال همچنین 1810 میلیارد ریال برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی تکاب در نظر گرفته شده و سیستم بانکی و صندوق توسعه ملی برای تحقق این اعتبارات به طور قطع همکاری خواهند کرد.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: در ستاد اقتصاد مقاومتی برنامه ای برای بهسازی و زیباسازی چهره شهر تکاب در نظر گرفته شده است و زیباسازی چهره شهر تکاب باید دردستور کار قرار بگیرد چرا که اگر تکاب جذابیت ظاهری در شهر نداشته باشد نمی تواند از توزیع مازاد درآمد گردشگری خود بهره مند شود.

انصاری بیان کرد: برای زیبا سازی چهره شهر تکاب باید برنامه ریزی جامعی صورت بگیرد و در این زمینه علاوه بر تلاش های ستاد اقتصاد مقاومتی، وزارت کشور و اعتبارات دولتی به شهرداری و شورای شهر تکاب کمک خواهد کرد.

وی افزود: انتخاب شهرستان تکاب از سوی استاندار آذربایجان غربی به عنوان شهر هدف اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی نشانگر توجه دولت تدبیر و امید به شرایط خاص و نیازهای شهرستان تکاب است.

دولت زمینه سرمایه گذاری و اشتغال را در مناطق محروم فراهم کرده است

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: دولت یازدهم زمینه سرمایه گذاری و اشتغال را در مناطق محروم فراهم کرده است و برای تداوم این مسیر در سال جاری عزم جدی دارد.

جمشید انصاری در بازدید از سه واحد تولیدی و صنعتی در شهرستان تکاب اظهار کرد: بر اساس تدابیر و تلاش های دولت برای رفع موانع تولید، بانک های عامل تسهیلات مورد نیاز جهت اجرای طرح های توسعه در واحدهای تولیدی را تامین می کند.

به گفته وی در پی تاکید مقام معظم رهبری برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی دولت تدببیر و امید تدوین شده است تا ایران در افق چشم انداز 20 ساله به توسعه پایدار برسد.

وی همچنین با اشاره به برنامه ریزی های لازم برای ایجاد صنایع پائین دستی در مناطق محروم، اظهار کرد: زمینه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این مناطق در سایه برجام و برخورداری از امنیت سرمایه گذاری فراهم شده است.

اقتصاد مقاومتی کشور را در برابر تکانه های اقتصاد جهانی بیمه می کند

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بر مبنای تولید و اشتغال، کشور را در برابر تکانه های اقتصاد جهانی بیمه می کند.

جمشید انصاری در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان آذربایجان غربی در شهرستان تکاب با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و موضوع شعار سال افزود: نامگذاری 2 سال پیاپی بر اساس ضرورت اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری نشانه اهمیت سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به منظور توسعه کشور و حرکت به سمت افق چشم انداز 20 ساله کشور است.

وی اظهار کرد: بر اساس تاکیدات رهبری برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت از سوی دولت برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی تدوین شده که بر اساس آن باید بتوانیم در افق چشم انداز 20 ساله به توسعه پایدار دست یابیم.

انصاری بیان کرد: سال گذشته 200 طرح ملی در برنامه های اقتصاد مقاومتی تعریف شد که 130 طرح در حال اجرا بوده و 70 طرح آن تکمیل شده است.

جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان آذربایجان غربی افزود: بر این اساس در مجموع امسال 130 طرح ملی در قالب برنامه های اقتصاد مقاومتی با جهت گیری افزایش تولید و ایجاد اشتغال در کشور اجرا خواهد شد.

انصاری ادامه داد: این طرح ها با محوریت ایجاد اشتغالزایی بیشتر در کشور اجرا می شود.

وی با اشاره به انتخاب تکاب به عنوان شهر هدف اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: طرح های توسعه شهرستان تکاب از جمله بهسازی جاده ها در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی امسال با سرعت و شتاب بیشتری پی گیری می شود.

وی گفت: باید از ظرفیت های شهرستان تکاب از جمله ظرفیت های گردشگری برای بهبود اوضاع اقتصادی شهرستان تکاب استفاده شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.