آذربایجان غربی

تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز مبرم به برنامه ریزی منجسم دارد

  • دوشنبه, فروردين 07 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فرماندار ارومیه اظهار کرد: نیازمند برنامه ریزی منسجم و فعالیت بیش تر در حوزه تولید و اشتغال هستیم.

به گزارش خبرنگار هم آوا، عباس حسن خانی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به شعار سال 96 مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گفت: دولت های مختلفی مسئله تولید و اشتغال را مورد توجه قرار داده اند که با توجه به تاکید رهبری به این مورد و نوع نگرش مردم، نیازمند برنامه ریزی منسجم و فعالیت بیش تر در این حوزه هستیم.

وی با اشاره به نوسانات واحد های تولیدی از سال 89 تاکنون و نیز مشکلات عدیده واحد های تولیدی گفت: ستاد سیاست گذاری رفع موانع تولید که دولت از نیمه دوم سال 95 به این زمینه ورود پیدا کرده و با تزریق اعتبارات سرمایه در گردش مشکلات زیادی را رفع کرده است، اما با این وجود مشکلات گسترده ای وجود دارد. واحد های تولیدی نیازمند به روز رسانی، باز آفرینی محصولات تولید شده و هم چنین تشخیص بازار های مصرف هستند که در این زمینه بانک ها نیز باید وارد عمل شده و مشکل نقدینگی این واحد را حل کنند تا واحدهای تولیدی بتوانند به حیات خود ادامه دهند.

حسن خانی با تاکید بر اینکه مهم ترین مسئله در زمینه تولید و اشتغال توجه به بازار مصرف داخلی است گفت: متاسفانه مردم به کالاهای داخلی اعتماد ندارند در حالی که تحقیقات نشان می دهند کالای ایرانی قابل مقایسه با نوع خارجی است.

فرماندار ارومیه تصریح کرد: این مشکل در آذربایجان غربی نمود بیش تری پیدا کرده و بنا به دلیل نزدیکی این استان با کشور همسایه ترکیه عده زیادی به این کشور ها مراجعه و خرید خود را از آن جا انجام می دهند که این مورد سبب انتقال نقدینگی به خارج کشور و از بین رفتن واحد های تولید داخلی می شود.

وی با اشاره به اینکه تولید منجر به اشتغال شده و رابطه تنگاتنگی بین این دو عامل وجود دارد گفت: تولید کنندگان باید کیفیت محصولات خود را ارتقا داده و به تبع آن تعصب ملی نیز برای خرید کالای ایرانی افزایش پیدا کند.

حسن خانی خاطرنشان کرد: دستگاه های حاکمیتی و دولتی نیز باید زیرساخت های لازم را برای تولید کنندگان فراهم آورده و با مضاعف کردن تلاش خود، گام مهمی در راستای تحقق شعار سال داشته بردارند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.