آذربایجان غربی

واکنش فراکسیون اهل سنت مجلس به سخنان نماینده مشهد

  • شنبه, اسفند 14 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

جمعی از نمایندگان فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی، سخنان نماینده مشهد در خطبه های نماز جمعه این شهر را تفرافکنانه و اسباب تخلف خواندند و خواستار برخورد با این نماینده شدند.

به گزارش خبرنگار هم آوا، جمعی از نمایندگان فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی امروز در نامه ای خطاب به رئیس مجلس نبسبت به سخنان روز گذشته جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در سخنرانی قبل از خطبه نماز جمعه مشهد اعتراض کردند.

این نمایندگان در حالی که اعلام کردند قدوسی در سخنان خود «بدترین تهمتها و توهین را به بزرگان دین، خلفای راشدین و مقدسان اهل سنت اظهار نموده اند»، سخنان وی را «تفرافکنانه» و «اسباب تخلف» خواندند.

نمایندگان فراکسیون اهل سنت در ادامه نامه خود از رئیس مجلس درخواست کردند که « هر چه سریعتر نسبت به بررسی عملکرد ایشان (قدوسی) در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اقدام و برخورد لازم را مبذول داشته شود.»

متن نامه فراکسیون اهل سنت به لاریجانی در واکنش به سخنان نماینده مشهد به شرح زیر است:

به استحضار می رساند در روز جمعه (13 اسفندماه) جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در سخنرانی قبل از خطبه نماز جمعه مشهد ضمن صحبت و سخنرانی، بدترین تهمتها و توهین را به بزرگان دین، خلفای راشدین و مقدسان اهل سنت اظهار نموده اند این در حالی است که رهبر معظم انقلاب بارها به جد همگان را به حفظ وحدت دعوت نموده و بیان فرمودند هر حنجره ایی که از آن کلام تفرقه شیعه وسنی خارج شود حنجره شیطان است، آیا  جای سئوال نیست نماینده ای که خود را ولایت مدار و پیرو رهبری می نامد چنین تفرقه افکنانه اسباب اختلاف و چند دستگی در جامعه اسلامی را که حاصل خون هزاران شهید است بوجود آورد.

لذا از حضرتعالی به عنوان مدافع جایگاه مجلس و ریاست خانه ملت درخواست داریم با عنایت به اینکه اقدام ایشان خارج از حیطه وظایف نمایندگی بوده و موجبات نارضایتی، اختلاف، تفرقه افکنی و حتی ناامنی اجتماعی را سبب می شود هر چه سریعتر نسبت به بررسی عملکرد ایشان در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اقدام و برخورد لازم را مبذول داشته و اینجانبان ومردم شریف ایران از روند پیگیر و برخورد با نامبرده مطلع فرمایند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها