آذربایجان غربی

تاکید فرماندار ارومیه بر پیگیری مطالبات مردم توسط رسانه ها

  • چهارشنبه, آبان 12 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فرماندار ارومیه طی بازیدی از خبرگزاری ایسنا با خبرنگاران و کارکنان مجموعه جهاد دانشگاهی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایسنا، عباس حسن خانی طی بازدیدی از خبرگزاری ایسنا با خبرنگاران و کارکنان مجموعه جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفتگو و تعامل و ارتباط دوسویه بین خبرگزاری دانشجویی و دستگاه های اجرایی را یک نکته قوت عنوان کرد.

فرماندار ارومیه در نشست خبری با خبرنگاران ایسنای استان، با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم منطقه و از جمله شهرستان ارومیه گفت: هر چند مردم با مشکلات عدیده اقتصادی رو به رو هستند، اما خوشبختانه روند پیشرفت اقتصادی خانوارها در شهرستان رو به رشد بوده و در آینده نیز سیر صعودی خواهد داشت.

وی وضعیت خاص منطقه را دلیل اصلی رکود مناطق مرزی از جمله آذربایجان غربی عنوان کرده و افزود: ناامنی فعلی در منطقه خاورمیانه و کشورهای همسایه عاملی است که پویایی و نشاط اقتصادی را از ما گرفته است.

حسن خانی پرداخت یارانه به قشر مرفه جامعه را مغایر با عدالت اجتماعی دانسته و اضافه کرد: مدیریت راهبردی در این زمینه از لازمه های تحقق اقتصادی است تا شاهد رفاه مردم کشور و به تبع آن استان باشیم.

فرماندار ارومیه با بیان اینکه اقتصاد مردم استان بر پایه کشاورزی استوار است، گفت: عدم مدیریت صحیح در این بخش موجب هدر رفت سرمایه و از جمله منابع آبی شده و نارضایتی قشر زحمت کش کشاورزان را به لحاظ مالی به دنبال داشته است که نیازمند برنامه ریزی جامع و کاربردی در این زمینه هستیم.

وی نبود صنایع تبدیلی، عدم توجه به کیفیت محصولات تولید شده و عدم توجه به بازاریابی را از دیگر مشکلات این بخش عنوان کرد.

حسن خانی اظهار کرد: برای حل مشکلات موجود و رهایی از رکود اقتصادی مردم، تدابیر مختلفی اندیشیده شده که البته زمان می طلبد تا به مرحله عملیاتی برسد.

فرماندار ارومیه با اشاره به تحرکات سیاسی پیش رو گفت: تلاش حاکمیت در راستای حضور پرشور مردم در صحنه انتخابات است، اما تاکید بر رعایت خطوط قرمز می شود تا بار دیگر با فضای دو قطبی و چند قطبی روبه رو نشویم چرا که این برخلاف مصلحت ملی است.

وی بحث های قومیتی و تفرقه افکنی ها را حرکت های افراطی عنوان کرده و خاطرنشان ساخت: این تحرکات در خارج مرز شکل می گیرد و از تلاش دشمن برای براندازی نظام و سست کردن باورهای مردم نشات می گیرد.

حسن خانی به نقش اساسی رسانه در مردمی کردن انتخابات اشاره کرد و افزود: پیگیری مطالبات مردمی توسط رسانه ها، بررسی و رفع شبهات ایجاد شده و شفافیت سازی مسائل توسط آن ها به ترمیم شکاف های ایجاد شده کمک می کند و انتخابات ثمره بخشی را به دنبال خواهد داشت.

وی مداخله تشکل های دانشجویی در جریانات سیاسی را از تعاملات خوب این قشر اعلام کرد و ادامه داد: محیط دانشگاه یک کلوپ سیاسی نیست اما این دلیلی بر دوری گزینی دانشجویان از فعالیت های سیاسی و اجتماعی نبوده و مسئولان دانشگاه نیز باید در این راستا حمایت و پشتیبانی کنند.

فرماندار ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود، در رابطه با وضعیت فعلی دریاچه ارومیه گفت: وضعیت دریاچه ارومیه به هیچ عنوان مطلوب نیست اما عملکرد دولت در این حوزه ستودنی بوده چرا که اعتبارات به پروژه احیای دریاچه ارومیه بدون هیچ تردیدی تعلق می گیرد و در بحث پیگیری پروژه های احیا، هیچگونه کوتاهی انجام نشده است.

حسن خانی باور عمیق مردم و تلاش آنان را در رابطه با صرفه جویی آب در حوضه آبریز دریاچه ارومیه، اصلی ترین نیاز برای احیای دریاچه مطرح کرد.

فرماندار ارومیه اذعان کرد: با وضعیت موجود اعتبارات اتمام پروژه راه آهن ارومیه تا پایان سال جاری کاری نشدنی است اما امیدواریم تا پایان سال 96 سوت قطار در شهر ارومیه نیز به صدا درآید.

وی گفت: یکی از سیاست های کنونی برای مهار حاشیه نشینی، ساخت ایستگاه قطار داخل شهر است اما ایستگاه قطار ارومیه با شهر فاصله 10 کیلومتری دارد که باید با تلاش و پیگیری این طرح در داخل شهر ارومیه اجرایی شده و به تحرک اقتصادی حاشیه شهر تحقق بخشد.

فرماندار ارومیه با اشاره به منطقه ویژه اقتصادی ارومیه گفت: ارومیه جز معدود مناطقی است که با مرز فاصله اندکی داشته و مطمئنا این طرح به رونق اقتصادی منطقه کمک خواهد کرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها