آذربایجان غربی

تشكيل فراكسيون مناطق ترك نشين خلاف قانون نیست

  • چهارشنبه, آبان 12 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

پزشکیان، نماینده مردم تبریز تشكيل فراكسيون مناطق ترك نشين را مغایر قانون اساسی و زمینه‌ساز تجزیه‌طلبی ندانست.

نماینده مردم بندعباس در مجلس نسبت به تشکیل فراکسیون ترک‌زبانان انتقاد کرد اما پزشکیان، نماینده مردم تبریز این کار را مغایر قانون اساسی و زمینه‌ساز تجزیه‌طلبی ندانست.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایسنا، احمد مرادی با استناد به اصول 19، 20 و 84 قانون اساسی، تشکیل فراکسیون ترک‌زبانان توسط 100 نماینده مجلس را مغایر اصول مذکور دانست و گفت:‌ مجلس صدای ملت است و باید منادی وحدت و کثرت‌گرایی باشد. اگر این روند تداوم یابد دیر یا زود باید منتظر تقسیم‌بندی‌های بعدی در سایر اقوام باشیم؛ این مسئله موجب اختلاف می‌شود.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس ادامه داد: متاسفانه بعد از تشکیل این فراکسیون تعدادی از سایت‌های تروریستی و تجزیه‌طلب از تشکیل این فراکسیون حمایت کردند که جای نگرانی دارد.

مسعود پزشکیان در واکنش به این اخطار، گفت: تشکیل فراکسیون ترک‌زبانان برای قومیت ها و هیچ ربطی به قومیت‌گرایی نداشته بلکه صرفا برای مناطق ترک‌نشین بوده است. در هیات رییسه فراکسیون تصمیم‌گیری می‌شود که به چه شکل عمل شود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این اقدام خلاف قانون اساسی نیست لذا هر پیامی در این رابطه را تکذیب می‌کنم.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها